VA ROG AJUTATIMA

mda... bond... vagabond...

he,he,he...
zambil
Postat pe 23 Septembrie 2009 08:17
fluturas,

n-ai pentru...
chiar ti-am simtit disperarea atunci.
cand mai stati pe net,nu mai spuneti frate gagicilor unde intrati,s-au mai vazut cazuri d-astea..de a intrat miselu' si a facut clabuci.


a!daca tu nu ai inteles ca zambilu' o zicea in gluma,e nasol...
iasomia
Postat pe 23 Septembrie 2009 08:59
hai bre mami, ca nu s-a suparat c-am facut-o bagaboanta, s-a suparat ca n-am scris corect cuvantu'... fata are totusi simtzu umorului.. sau nu?...
zambil
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:01
tati,

e fata necajita,tati..

stii tu..degeaba...

asta nu inseamna ca nu avem compasiune pt suferinta ei...

mda...
iasomia
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:06
Eu una l-as ajuta pe el cu o carte de gramatica, macar sa corecteze titlul, ca acel "ajutatima" suna ca scancetul unui puradel la intrarea in metrou.
Cat despre fata, nu pot sa o compatimesc pentru dramoleta prin care trece, intrucat ea si-a ales actuala stare de lucruri, si doar ea si-o poate rezolva. Pana la urma, ea s-a dus dupa el, si trebuia sa se astepte ca nu totul sa fie roz-bombon, in fiecare relatie pot aparea scurt-circuite. E drept ca putina diplomatie din partea ei nu ar strica, dar sa o punem pe seama exuberantei tineretii, sau a dorintei de a urca cat mai repede in ierarhia sociala (spun asta intrucat fata si-a lasat cam repede serviciul pentru promisiunea de a fi intretinuta, incerc sa imi imaginez ce nabab spera ea sa gaseasca)...
blairwitch
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:23
Pai da ca electricieni sunt nababi
Nu spera nimic dragutza de ea, doar s-a indragostit de o persoana nepotrivita, cam naspa faza
nelly05
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:39
si fata chiar e frumoasa...
pik_nik
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:46
nelly, haide mami, ca tu ai inteles ce am vrut sa zic.. nu am spus ca electricienii sunt nababi, am spus ca oaresce similar nababilor si-a imaginat fata ca va gasi.
blairwitch
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:47
De la: blairwitch, la data 2009-09-23 09:23:21Eu una l-as ajuta pe el cu o carte de gramatica, macar sa corecteze titlul, ca acel "ajutatima" suna ca scancetul unui puradel la intrarea in metrou.
Cat despre fata, nu pot sa o compatimesc pentru dramoleta prin care trece, intrucat ea si-a ales actuala stare de lucruri, si doar ea si-o poate rezolva. Pana la urma, ea s-a dus dupa el, si trebuia sa se astepte ca nu totul sa fie roz-bombon, in fiecare relatie pot aparea scurt-circuite. E drept ca putina diplomatie din partea ei nu ar strica, dar sa o punem pe seama exuberantei tineretii, sau a dorintei de a urca cat mai repede in ierarhia sociala (spun asta intrucat fata si-a lasat cam repede serviciul pentru promisiunea de a fi intretinuta, incerc sa imi imaginez ce nabab spera ea sa gaseasca)...

Nu sunt vroe feminista convinsa, dar niciodata nu mi-a placut statutul de intretinuta, v-am spus am fost mandra de serviciul meu si de faptul ca m-am putut intretine singura.M-am angajat in iulie intre anii 2-3 de facultate, la inceput am spalat vase si holuri, etc la restaurantul hotelului si apoi una din fetele de la receptie a intrat in concediu maternal si imediat am intrat la receptia hotelului...Dupa 2 luni si ceva de insistente din partea lui de a renunta pentru a putea sa merg mai des la el.Dar faptul de a fi intretinuta de un barbat o viata ma ingrozeste, nu as fi de acord in veci , mai ales dupa ce am patit....Oamenii sunt foarte nestatornici in ziua de azi si nu vreau la 40 de ani sa m,a trezesc aruncata in strada si fara un acoperis deasupra capului, etc...
Simtul umorului il am, e drept nu-s omul care sa fac atmosfera la o petrecere, dar nu inseamna ca nu-s om de viata....
Imi pare rau daca unii ati avut alte intentii in afara de a me jigni si eu nu le-am inteles...E drept...sunt putin irascibila din cauza situatiei....
eu_butterfly
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:09
mai, ia terminati cu prostiile si cearta pe net!

sunteti doi oameni in toata firea. numeni de aici nu va poate impaca nici desparte

ce e cu tampenia asta ,de va tot aratati cu degetul unul pe altul si va tot scuzati?

ca e frumoasa, ca el nu e om ,ca ea e ingerul pe pamant ,ca el e dracu gol....

n-a mers relatie n-a mers. punct. sunteti nebuni? pe net se "transeaza" o astfel de problema?


te-a batut? pai la ce tot te scuzi fluturasu si tot acuzi? ii spui "pa si-un praz verde"

este o femeie nerecunoscatoare? ok . la ce ai aparut aici si ai dezgropat niste morti?

dupa parerea mea, sunteti doi ametiti care nu stiu ce vor
baieti tineri, stati la PC si scrieti tampenii, in loc sa va traiti viata

si_totusi
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:26
De la: si_totusi, la data 2009-09-23 13:26:03mai, ia terminati cu prostiile si cearta pe net!

sunteti doi oameni in toata firea. numeni de aici nu va poate impaca nici desparte

ce e cu tampenia asta ,de va tot aratati cu degetul unul pe altul si va tot scuzati?

ca e frumoasa, ca el nu e om ,ca ea e ingerul pe pamant ,ca el e dracu gol....

n-a mers relatie n-a mers. punct. sunteti nebuni? pe net se "transeaza" o astfel de problema?


te-a batut? pai la ce tot te scuzi fluturasu si tot acuzi? ii spui "pa si-un praz verde"

este o femeie nerecunoscatoare? ok . la ce ai aparut aici si ai dezgropat niste morti?

dupa parerea mea, sunteti doi ametiti care nu stiu ce vor
baieti tineri, stati la PC si scrieti tampenii, in loc sa va traiti viata


SI TOTUSI...Nu am avut intentia sa dezgrop mortii, dar daca tie iti da cineva o palma ii intorci si celalalt obraz?
eu_butterfly
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:34
daca acum iti umfla gura,dupa ce te va avea "pe semnatura" o sa-ti umfle si ochii
deci da-i verde pana nu e prea tarziu...pa si pu...la revedere
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:37
Blair, am inteles ce ai vrut sa zici
nelly05
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:40
ce-i face, bre?... ii unfla gura?...
zambil
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:40
fluturas, nu tu ai dezgropat mortii ci el

dar nici tu nu-ti vezi de treaba. daca s-a terminat, apoi asa sa fie. ce tot incerci sa te scuzi? ce a fost, a fost.
si_totusi
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:41
era cu "m" da' ce sa-i faci,se mai intampla
forma era importanta??fondul era tot ala

vorba cuiva...hai sa vorbim discutii(cred ca am scris corect)
si stiu sa scriu si pamflet
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:44
pe moment ce a dat in tine, s-a rupt filmul. la ce ai mai stat?

stiu motivele dar , uite ca nu cred in ele. ai stat ca ti-a convenit sau ca l-ai iubit

daca il mai iubesti, apoi fa in asa fel incat, nu "garbo" sa te impace.

cu ce te incalzeste daca-ti dam drepate? la ce ajuta daca stim ca esti frumoasa? cui foloseste ?

numai voi doi puteti lua o hotarare

vad ca ati venit nu pentru sfaturi ci, pentru stabilirea vinovatiei. te ajuta cu ceva daca spun ca ai drepate? il ajuta cu ceva daca spun ca are dreptate?

daca intre voi nu mai exista iubire, ce e aici e circ de doua parale


si_totusi
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:48
ca la noi la romani....paine si circ.
nu ca la altii n-ar fi
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:50
valeuuu, ce nu inteleg eu, e cum v-ati inteles voi 2 pana acuma????
prin semne???
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:50
eu stiu povestea, dar ce zice baiatul acolo e incredibil!!
ah, si dupa parerea pe care o are despre tine, te mi si vrea inapoi

ce ti-e si cu iubirea asta!!
zambila
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:52
fluturas, n-ai inteles nimic din ce-a zis si_totusi...
Nu e nevoie sa va speli rufele (chilotii, ca sa-l parafrazez pe iubitul tau) aici pe forum. Nu trebuie sa dai explicatii nimanui, cu atat mai putin celor de aici, care oricum vor judeca situatia dupa cum a inteles-o fiecare.
Doar tu stii cel mai bine ce-a fost acolo. Daca tu consideri ca relatia asta a fost o greseala, atunci invata ceva din greseala asta dar nu mai privi inapoi.
Viata trebuie traita privind inainte Mult noroc!
Ella_34
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:52
bre adelo...

la noi e paine, circ si multimi de gura-casca experti in orice... spre deosebire de altii...

cat despre vorbit discutii, una vorbesc cu unflatii, alta cu pamfletarii... he,he,he...
zambil
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:54
tocmai intreba cineva ieri pe un topic ei de ce nu i-a fost corectata greseala....
de ce oare???
prietenii stiu de ce...
si apropo...nu sunt adela
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:01
da cine-i adela?? ca m-ati inebunit si pe mine cu atata lume noua!

zambila
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:05
fluture,

intotdeauna o sa gasesti acilea un umar pe care sa plangi..

da' acu' fie vorba intre noi,apleaca urechea 'ncoa sa nu ne auda nimeni:

cand vad cu cine ai stat atatia ani, (vezi postarea lui)mai ca imi vine sa te trag de codite nitel...
iasomia
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:06
zambiluto adela e...clona mea
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:08
oi, zambile fata se stie de eladaela. ce-i tot zici adela? vrei sa-i dai un miel?

eladaela, adela e un dezmierd. asa, mai romanizat . mai de pe la noi. mai prietenesc cum s-ar zice sau mai intim
si_totusi
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:11
serenity
si_totusi
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:12
inteleg totusico..
am vrut doar sa evit confuziile
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:13
mai omule am scl mai mult decat ai tu ani de viata, se vede ca degeaba teai bagat pe saitu asta , stai casa si nu mai jicni oamenii pe care nui cunosti esti de jale
aprorpo sunt inginer economist cu LICENTA
cautatorul_28
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa imi intorc iubitul inapoi sau cel putin sa raminem simpli prieteni 15 De la: garbo_413902 13 Septembrie 2015 02:04
Concurs BIO - Cosmetics 1 De la: AnnaFiction 6 Decembrie 2011 12:57
CUM SE PREGATESTE CARNEA TOCATA PENTRU VINZARE IN CANTITATI MARI 12 De la: garbo_11724 27 Aprilie 2013 14:00
Un dar in pas cu vremurile... 2 De la: fleurdelis 28 Decembrie 2009 17:51
sal 57 De la: ameno 15 Iulie 2010 15:28
Setari Cookie-uri