cum se cucerste un scorpion???

inca nu m-am hotarat ...la care EU
Eugenia_
Postat pe 23 Ianuarie 2013 19:10
Nu mai zac nimic.....

http://www.pufosi.org/wp-content/uploads/2009/10/poze-amuzante-poza-amuzanta-pisica-vrea-sa-stearga-mesajele-vocale.jpg

Rotty
Postat pe 23 Ianuarie 2013 19:18
lumea femeilor este o lume dura... nu mi-am inchipuit ca este atat de nasol pana nu am intrat pe site-ul asta... se judeca una pe cealalta mai ca la tribunal. o lume a ideilor fixe si a agresivitatii. auzisem eu ceva, dar chiar nu am crezut ca este atat de rau. imi place lumea asta la fel cum imi place Londra: este frumoasa, dar doar cand esti in vizita
burst4x
Postat pe 23 Ianuarie 2013 20:14
De la: esme, la data 2013-01-23 14:47:35
supariciule, vrei sa-ti dau peste degetele? cu nuielusa sau...?
..si unde zici ca m-ai ciupit? ...nu de alta, da` sa-ti spun daca m-a durut sau nu.


....mai, io cobor des la vale, nu intru cu bocancii......

ei, am intrebat intai, sa nu fie cu >:(.....;)

....poi daca nu pe site ne-am da cu parerile, pe unde mm sa vb. la portavoce nu, din tzacnal nu, la fete nu.....eti na, din FRUNZA! .....ai observat si tu buretele acuma semnalizeaza si ocoleste, ti rog fr......nu stii tu adevaratul motiv, ghini???

nope,eu cand ciupesc, simti....da acuma n-am motiv
:)
Floricico,am gasit niste petale 's ale tale: ;))
Sara! ci pt Le_scorpioance....;)
Fss_ssu
Postat pe 23 Ianuarie 2013 20:15
phua, ce argument imbatabil: am un pisiholog sa stii si el asa mi-a zis! Mi-a zis ca nu pot sa respir fara o oarecare putzulica culeasa de pe net unde se vinde la kg trei lei oferta si ca am copii handicapati fara UNUL care o fi ala, care sa isi fluture cirnatul prin casa!
Pt ca, 771, pe cuvint ca te-as fi inteles daca ai vorbit de anumite calitati care tie personal iti sint deficitare si pe care trebuie sa le completeze altcineva: dar, nu, vorbim doar de patternuri! Vorbim doar in termenul "barbat" sau "femeie"! Toate femeile trebuie sa fie la fel, cu acelasi dorinte si nevoi, TOTI barbatii la fel pt ca asa a invatat nea pisihogu' din carte - un tipar delimitativ timpit. Daca nu sint toti asa si e unu' mai altfel, ptiu, e defect!
Nu conteaza decit ce poarta oarecare in pantaloni, pentru copii- acolo e diferenta aia insurmontabila. Prin asta ne definim la oameni, prin asta ne crestem copiii, zestrea din pantaloni ne tine loc de creier si suflet. DOAR asta. Si doar prin ce scrie la reteta esti capabila sa privesti viata: daca faci cozonac, trebe sa pui trei linguri de ulei. Nu sapte. Trei! La toti cozonacii.
Hai pa, ca ma plictiseste ingrozitor sa vb. cu timpiti!
quasaria
Postat pe 23 Ianuarie 2013 21:21
Daca ai fi citit mai atenta esme post ul meu ai fi descifrat mai clar mesajul... Am spus destul de clar ceea ce spui si tu, psihologul nu ti spune ce sa faci, nu ti da solutii, te ajuta sa te intelegi f bine pe tine ca individualitate, psihologul m a facut sa inteleg mai bine anumite lucruri, hotaririle eu le iau, solutiile eu le gasesc...pe cind vad ca tie psihologul ti a spus deja ce sa faci "sa tai orice dependenta...", dependenta sau indepenenta fac parte din viata noastra, nu poate sa ti spuna cineva sa elimini una din ele, convietuim cu amindoua, treb doar sa sti sa le gestionezi si sa le ti in echilibru...vreau sa traiesc intr o familie nu pt ca asa trebuie, ci pt ca asta simt ca e cel mai bine pt mine si copiii mei...felicitari esme ca reusesti sa fi o mama perfecta si un tata perfect, ca sti sa ti gestionezi la perfectie viata si copiii, eu sincer vreau sa fiu doar mama pt copiii mei..dar nu o mama oarecare, ci o mama sanatoasa, echilibrata, implinita, pe care s o simta intotdeauna MAMA pt ei... heartbit, toata lumea cred ca are nevoie de consiliere la un moment dat, doar ca unii nu vor s o recunoasca, a vorbi cu un psiholog nu inseamna a fi bolnav psihic sau ca esti lipsit de luciditate si nu poti lua hotariri, ci inseamna a dori sa te intelegi mai bine ca persoana ca solutiile pe care le vei gasi sa fie cit mai aproape de nevoile tale... si intr adevar ce e bine pt tine s ar putea sa nu fie bine si pt copiii tai, dar aici nu cred ca exista vreun psiholog pe lumea asta care sa ti spuna ca unor copii le ar fi mai bine cu un singur parinte decit intr o familie...oricine poate lua o hotarire gresita la un moment dat, nu e disperare, data viitoare vei sti sa iei o hotarire mai buna...ca intr o paranteza tatal copiilor mei e f prezent in viata lor, nu i a lasat, nu i a parasit, doreste cu toata fiinta lui sa si creasca si sa si educe copiii (aici depinde cum), noi ca si cuplu n am functionat...dar asta nu schimba datele problemei...
garbo_10771
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:00
771, n-ai inteles nimic!
esme
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:06
Felicitari esme ca ai imteles si de data asta totul...
garbo_10771
Postat pe 24 Ianuarie 2013 01:49
De la: steriana88, la data 2009-08-26 13:46:29de curand am inceput o relatie cu un scorpion...cele cu experienta: c le place/displace acestora? pop


tu esti elena udrea sau crin antonescu, de vrei sa cuceresti un scorpion ? basescu e cel dintii scorpion al tarii. succes !
garbo_10470
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:11
470, ai lipsit la gramatica ! SUCCESURI !
pustietate_in_floare
Postat pe 25 Ianuarie 2013 16:36
Fato, te
Axl_R
Postat pe 25 Ianuarie 2013 16:50
De ce nu vad niciodata un topic deschis de un barbat?gen:cum sa cuceresti femeia scorpion?Si ca raspuns la intrebarea ta:un barbat scorpion nu se cucereste,trebuie sa fii tu,asa cum esti in normalitatea vietii tale,sincera si directa.Daca te iubeste,orice barbat,indiferent de zodie,te va faca sa te simti speciala....in rest....timpul decide.
daniela_id
Postat pe 28 Ianuarie 2013 18:28
Scorpionii nu sunt chiar atât de rai mai ales dacă ai ajuns sa ii cunosti,da ei urăsc minciuna sunt într-adevăr răzbunători si odată ce le-ai greșit nu mai exista cale de întoarcere ,dar in rest sunt foarte buni prieteni va spun eu care prietena mea buna este scorpion si eu sunt Berbec...si pot spune ca am o relație cu un scorpion....ma rog mai mult prieteni cu benefici...eu țin la el dar nu ii arat il țin tot timpul nesigur....zic ca el si fac ca mine....este si un fustangiu dar de aproximativ 2 luni pot spune ca mi-a fost fidel....dacă nu ești sigura pe sentimentele lui atunci nu ii arată ca il iubești dar trebuie sa ii fii fidela ,nu ii plac femeile care umbla cu mai mulți .....eu înainte de toate sunt prietena lui si pe urma partenera....dacă are chef de cearta sau vine nervos il ignor si atunci se calmează ....bine încearcă sa ma domine dar nu reușește pt ca la rândul meu sunt o dominatoare.....dar le place câteodată sa fie dominați in pat.....in rest sunt precum niște copii....tot timpul trebuie sa le arați ca in anumite privințe ai încredere in ei
Gingasu_Claudia_1
Postat pe 17 Martie 2016 18:58
Ai dreptate...scorpionul este genul d barbat imprevizibil,nu te poti baza pe el.se indragosteste repede dar ii trece si mai repede....
garbo107683
Postat pe 22 Martie 2016 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Varsator 6 De la: garbo_472671 23 August 2017 16:23
eu scorpion si el taur.... 3 De la: cinezee 14 Februarie 2010 14:09
buna fetelor 5 De la: Dor_marunt 22 Martie 2010 18:35
Ma iubeste??? 21 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:02
barbatul sagetator 32 De la: ancutsam 28 Iulie 2016 11:43
Setari Cookie-uri