cum se cucerste un scorpion???

N-am naintaii la mine Am citit detept.
Axl_R
Postat pe 22 Ianuarie 2013 19:25
Bine no...un destept in deshert
Rotty
Postat pe 22 Ianuarie 2013 19:27
esme, ceea ce spui tu sint teorii de biblioteca...esti femeie? ai copii? esti o femeie singura cu copii? pun pariu ca nu, pt ca in general femeile singure cu copii nu prea au timp de forumuri, eu mi am luat doar o pauza...as fi vrut aici sa si spuna parerea si un psiholog... oare nu toti tindem sa ne intemeiem o familie, sa iubim? familia formata din unul dintre parinti si copii e o familie incompleta din toate pct de vedere, atit femeia sau mama copiilor cit si copiii se simt incompleti, daca ai trai lucrurile astea le ai intelege mult mai bine, aici nu se poate gindi la rece, totul se simte...iar in ceea ce priveste cautarea barbatului potrivit pt familie ea vine de la sine...cind esti intr o relatie te concentrezi asupra relatiei respective, cind esti singur cautarea vine de la sine, e ceva instinctiv, e vorba de energie, nu treb sa dai un anunt "caut barbat...", dar nici nu treb sa te izolezi pt ca barbatul respectiv nu ti suna la usa din senin, iesi mai mult sau frecventezi un site de socializare, f multe rel solide se leaga asa...daca te afunzi in rutina zilnica si gindesti ca intr o buna zi s ar putea sa te indragostesti si daca va fi sa fie... bine, daca nu... nu...s ar putea sa te prinda pensia singura...nu inteleg femeile care se cred impacate singure spunind ca pt ce ti treb un barbat si la ce ti foloseste acesta daca oricum te poti descurca si singura...dupa parerea mea aici se gaseste adevarata frustrare...
garbo_10771
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:26
Adic ieim...cutm, sau stm pe site i iar cutm...relaii solide.

Axl_R
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:31
De la: garbo_10771, la data 2013-01-22 22:26:18esme, ceea ce spui tu sint teorii de biblioteca...esti femeie? ai copii? esti o femeie singura cu copii? pun pariu ca nu, pt ca in general femeile singure cu copii nu prea au timp de forumuri, eu mi am luat doar o pauza...as fi vrut aici sa si spuna parerea si un psiholog... oare nu toti tindem sa ne intemeiem o familie, sa iubim? familia formata din unul dintre parinti si copii e o familie incompleta din toate pct de vedere, atit femeia sau mama copiilor cit si copiii se simt incompleti, daca ai trai lucrurile astea le ai intelege mult mai bine, aici nu se poate gindi la rece, totul se simte...iar in ceea ce priveste cautarea barbatului potrivit pt familie ea vine de la sine...cind esti intr o relatie te concentrezi asupra relatiei respective, cind esti singur cautarea vine de la sine, e ceva instinctiv, e vorba de energie, nu treb sa dai un anunt "caut barbat...", dar nici nu treb sa te izolezi pt ca barbatul respectiv nu ti suna la usa din senin, iesi mai mult sau frecventezi un site de socializare, f multe rel solide se leaga asa...daca te afunzi in rutina zilnica si gindesti ca intr o buna zi s ar putea sa te indragostesti si daca va fi sa fie... bine, daca nu... nu...s ar putea sa te prinda pensia singura...nu inteleg femeile care se cred impacate singure spunind ca pt ce ti treb un barbat si la ce ti foloseste acesta daca oricum te poti descurca si singura...dupa parerea mea aici se gaseste adevarata frustrare...


draga 71, aici este clubul divortatelor, singurelor si fericitelor... nu exista nici o opinie care sa clinteasca din fericirea lor clinica. asa ca te rog, fiie devii fericita pe loc, fie iti stergi contul... aaa, sa nu te puna dracu' sa nu fi singura, ca nu intri in club! nuentru asta... pentru ca nu se accepta decat fericite... si daca nu esti singura, nu ai cum sa fi fericita... asa cum sunt ele ;)
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:33
Mda, io sufr de singurtate acut i de fericire cronic.

NB!
Axl_R
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:35
Cred ca multi dintre voi sau macar unul dintre prietenii vostri au avut macar o rel legata pe site urile de profil, asa e???
garbo_10771
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:38
tu esti o amarata care castiga ceva bani facand trafic pe un site. sau omfericita proprietara. noapte buna, sa visezi ceva fericire, precis se materializeaza maine
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:39
De la: garbo_10771, la data 2013-01-22 22:38:13Cred ca multi dintre voi sau macar unul dintre prietenii vostri au avut macar o rel legata pe site urile de profil, asa e???



aaaaa, uite unde era chibitzul din maneca si eu l-am luat in serios. ptiu da' prost mai sunt. incerc sa scot nuca din perete. oricum, traficul merge ;)
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:42
Mai bine o amrt...dect n clduri...

Pt compliment
Axl_R
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:42
De la: Axl_R, la data 2013-01-22 22:42:40Mai bine o amrt...dect n clduri...

Pt compliment


eu zic invers, mai bine in calduri decat o amarata. eu in calduri pot avea oricand o amarata daca vreau. o amarata ma poate avea doar daca sunt eu in calduri. sincer nu as da o presupusa stare de caldura a mea pe o presupusa buctarie plima de gandaci la etajul patru intr-un bloc mizer. in rest, rust in peace
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:47
771 si burst, fericirea mea nu cred ca e pb nimanui altcuiva. si, burst, credeam ca ai citit ceea ce am spus ca reprezinta pt mine divortul meu. n-am sa repet acum. nu are sens.
si, 771, da, am copii, dar nu tin cu dintii sa fiu cu un barbat doar ca sa fiu in randul lumii sau sa simt ca am familie, pt ca am familie, sunt eu si copiii mei.
si nu, nu sunt o feminista, sunt mult prea epidermica, mult prea vie in dragoste si prezenta, ca sa pot iubi fara sa fie langa mine. ori mai degraba, as innebuni, sa simt ca-l vreau de mor si sa nu-l pot avea.
sunt doar o femeie care vrea sa fie cu un barbat, fiindca numai pe ala-l vrea din tot sufletul, din toti rarunchii si cu fiecare celula si viscere. il vreau pt ca-l iubesc, nu pt ca sa ma pun la adapost de singuratate. da, bineinteles ca-mi doresc sa am pe cineva langa suflet, care sa ma tina de mana si sa stea neclintit chiar si atunci cand ii spun cele mai cumplite orori, cand sunt la marginea prapastiei, dar as vrea s-o faca fiindca asa-si doreste el, fiindca simte ca acolo si doar acolo langa mine ii e locul, nu pt ca ar fi minunat si dragut :D sa am companie. ci fiindca atunci cand ii spun ca-l iubesc, asta-l loveste in moalele capului si-l face sa ameteasca de dragul meu.
si, da, nu caut. iubesc. daca mi se intampla, iubesc pur si simplu. nu caut, ca sa vad daca-mi convine, ca apoi sa astept sa ma indragostesc si sa ajung sa iubesc. iubirea nu se invata. iubirea exista sau nu. daca nu exista, nu am nevoie sa fiu cu cineva doar fiindca ma iubeste el. nu pot.

mda... de fapt, de ce pnm dau eu socoteala aici?!


esme
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:49
Acc pe presupus...

Condiionalul...ai putea avea...

Axl_R
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:52
De la: esme, la data 2013-01-22 22:49:42771 si burst, fericirea mea nu cred ca e pb nimanui altcuiva. si, burst, credeam ca ai citit ceea ce am spus ca reprezinta pt mine divortul meu. n-am sa repet acum. nu are sens.
si, 771, da, am copii, dar nu tin cu dintii sa fiu cu un barbat doar ca sa fiu in randul lumii sau sa simt ca am familie, pt ca am familie, sunt eu si copiii mei.
si nu, nu sunt o feminista, sunt mult prea epidermica, mult prea vie in dragoste si prezenta, ca sa pot iubi fara sa fie langa mine. ori mai degraba, as innebuni, sa simt ca-l vreau de mor si sa nu-l pot avea.
sunt doar o femeie care vrea sa fie cu un barbat, fiindca numai pe ala-l vrea din tot sufletul, din toti rarunchii si cu fiecare celula si viscere. il vreau pt ca-l iubesc, nu pt ca sa ma pun la adapost de singuratate. da, bineinteles ca, mi doresc sa am pe cineva langa suflet, care sa ma tina de mana si sa stea neclintit chiar si atunci cand ii spun cele mai cumplite orori, cand sunt la marginea prapastiei, dar as vrea s-o faca fiindca asa-si doreste el, fiindca simte ca acolo si doar acolo langa mine ii e locul, nu fiindca l-am facut sa-mi promita. fiindca atunci cand ii spun ca-l iubesc, asta-l loveste in moalele capului si-l face sa ameteasca de dragul meu.
si, da, nu caut. iubesc. daca mi se intampla, iubesc pur si simplu. nu caut, ca sa vad daca-mi convine, ca apoi sa astept sa ma indragostesc si sa ajung sa iubesc. iubirea nu se invata. iubirea exista sau nu. daca nu exista, nu am nevoie sa fiu cu cineva doar fiindca ma iubeste el. nu pot.






esme. eu nu am facut nici o referire la tine. a fost o remarca generala. oricum, nu am sa comentez niciodata pe ceea ce spui pentru simplu fapt ca te bag in categoria amaratelor care castiga ceva bani facand trafic pe un site, vezi comentariul de mai sus si raspunsul la intrebarea lui 470 din categoria intrebari. faptul ca tu spui ca estimdivortata, ca iubesti etc. pentru mine este la fel de credibil ca si in cazul altor cateva nick-uri pe care nu le numesc pentru ca nu vreau sa intru in gura tzatzei-inteligente-cu-care-nu-am-cum-sa-ma-pun-ca-nu-am facut-primara-in-piata
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 22:58
De la: Axl_R, la data 2013-01-22 22:52:58Acc pe presupus...

Condiionalul...ai putea avea...



conditionalul este pentru altii in cazul expus de mine. o amarata este o amarata si oricat va veti pupa voi pe frunte, va suge o acadea, iesita dintre doua buzunare doldora de bani. nu, asa oricum, evident. se va convinge ea pe sine insasi inainte ca iubeste proprietarul acadelei. ca, deh, fomeia are nevoie da sentiment in stomac
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:05
Prea multe replici caustice pt un site de singure fericite si nefericite...mai ca dai in plins...ce naiba, ma consideram sensibila, dar intregul meu univers de valori se clatina, vad sensibilitati unde nu credeam sa le vad, dar asta e, se mai schimba roata...
garbo_10771
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:08
cred ca ai perceput gresit, burst. cand am spus ca nu caut, nu caut pur si simplu, nu fiindca as fi busy. nu fiindca as fi cu cineva si as iubi. nu caut nici macar cand nu ma raportez la nimeni din perspectiva asta.
am spus ca eu nu caut, doar iubesc, daca mi se intampla sa ma trezesc iubind. si atat.

si mai e ceva: eu nu dau lectii de viata nimanui. fiecare sa faca cum simte. sentimentele, dorintele, sperantele, trairile, asteptarile mele sunt ale mele si numai ale mele. un om nu e un obiect pe care sa ti-l achizitionezi sa ti-l subscrii apoi, gestionandu-l dupa bunul plac. punct.
esme
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:09
De la: esme, la data 2013-01-22 23:09:22cred ca ai perceput gresit, burst. cand am spus ca nu caut, nu caut pur si simplu, nu fiindca as fi busy. nu fiindca as fi cu cineva si as iubi. nu caut nici macar cand nu ma raportez la nimeni din perspectiva asta.
am spus ca eu nu caut, doar iubesc, daca mi se intampla sa ma trezesc iubind. si atat.


se clatina penisul in trairea sa orgasmica... ca sa ma exprim eufemistic. ia ute un post mai sus, deja esme a schimbat subiectul. tu, in inocenta ta, ridici mingea la fileu... si, mama, ce de mai trafic o sa se genereze... sunteti/esti incredibl/ie... cine dracu credeti mah ca pune botul la kkt asta?? gasiti si voi metode mai dastepte... stiu va va detanjeaza, desi omsa negi/ati piblic, dar am un obiectiv in a demonta genul asta de promovare. nu de alta, dar aici unii oameni, de buna credinta, pun intrebari pe o problema grava pentru ei. si ii intoxicati cu idei doar pentru trafic. sorry, pana imi sterge cineva contul, nu scapati, iar daca mi-l sterge, imi fac altul, cu alt ip. si daca ma mai ameninta cineva... il invit sa isi puna in aplicare amenintarea undeva departe... :D
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:18
De la: esme, la data 2013-01-22 23:09:22cred ca ai perceput gresit, burst. cand am spus ca nu caut, nu caut pur si simplu, nu fiindca as fi busy. nu fiindca as fi cu cineva si as iubi. nu caut nici macar cand nu ma raportez la nimeni din perspectiva asta.
am spus ca eu nu caut, doar iubesc, daca mi se intampla sa ma trezesc iubind. si atat.

si mai e ceva: eu nu dau lectii de viata nimanui. fiecare sa faca cum simte. sentimentele, dorintele, sperantele, trairile, asteptarile mele sunt ale mele si numai ale mele. un om nu e un obiect pe care sa ti-l achizitionezi sa ti-l subscrii apoi, gestionandu-l dupa bunul plac. punct.


inca o data si ultimul post, ca sa fie clar pentru altii, pentru tine nu e cazul ca stiu de ce intinzi subiectul: orice spui nu ma intereseaza pentru ca nu este adevarat, esti o amarata care primeste bani sa faca trafic si ii primeste orice ar spune atat ti p cat isi atinge obiectivul. ignored from now on
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:21
wow, baby, nu te alarma, ca se vede de la o posta ca ceva ti-a picat al dracului de greu la ficat! nu am inteles decat ca ai niste ochelari de cal, pe care nu vrei sa ti-i scoti decat daca vreun muschi de-al tau are chef. nu am sa mentionez care. dar zau, daca nu-mi vine sa rad.
doar o vorba sa-ti mai spun inainte sa ma apuce rau de tot cascatul. crezi ca le stii pe toate. nu stii nimic, atat timp cat nu renunti dracului la egoul ala, la trufia aia, cum ca tu le stii le toate. nu stii nimic. tocmai fiindca ai senzatia ca nu existi decat tu cu intelegerea ta. doar esti ditamai f.....g scorpionul, nu? imi parea ca esti unul dintre putinii oameni care au ceva de spus si la un moment dat parea interesant si valid. dar m-am inselat. habar n-ai sa citesti oamenii. pe mine nu ma plateste nimeni. nu ma vand nimanui. daca m-as fi vandut, as fi stat dracului intr-o casnicie care ma facea al naibii de nefericita, doar pt ca avea bani. oho, si cati!

so, please. ignore me, I don`t f.....g care. sper sa visezi frumos si sa fii fericit, traind cu senzatia ca ai reinventat roata, descoperind adevarul. n-ai descoperit nimic. poate doar tristetea si neimplinirea care ti se citesc cu fiecare vocabula pe care-o tastezi.
gata. I rest my case. be happy! ignore me. I`ll do the same.
esme
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:39
esme, nu inteleg de ce spui ca eu as vrea un barbat numai pt ca ma simt singura sau ca sa am pe cineva dragut linga mine sau ca sa intru in rindul lumii, e total gresit, vreau un barbat pt ca asa simt, pt ca nu ma simt bine singura si da, ma simt incompleta, nu cred ca e o rusine sa recunosti lucrurile astea, nu cred ca treb sa astepti un anume barbat toata viata pt ca te izolezi, te autodistrugi, iti refuzi dreptul la fericire si la viata, asta e parerea mea, daca va fi ca el sa vina va veni oricum, nu sint de acord cu faptul ca femeia cu copii treb sa traiasca singura si sa oblige si copiii la o astfel de viata, copiii mei sufera f mult din cauza lipsei tatalui lor, bineinteles ca nimeni nu l poate inlocui pe tata, dar o familie completa ii linisteste si le da un fel de echilibru, asta se intimpla in familia noastra...
garbo_10771
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:40
De la: garbo_10771, la data 2013-01-22 22:38:13Cred ca multi dintre voi sau macar unul dintre prietenii vostri au avut macar o rel legata pe site urile de profil, asa e???


...tu sa fii sanatoasa!
heartbit
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:50
De la: garbo_10771, la data 2013-01-22 23:40:21esme, nu inteleg de ce spui ca eu as vrea un barbat numai pt ca ma simt singura sau ca sa am pe cineva dragut linga mine sau ca sa intru in rindul lumii, e total gresit, vreau un barbat pt ca asa simt, pt ca nu ma simt bine singura si da, ma simt incompleta, nu cred ca e o rusine sa recunosti lucrurile astea, nu cred ca treb sa astepti un anume barbat toata viata pt ca te izolezi, te autodistrugi, iti refuzi dreptul la fericire si la viata, asta e parerea mea, daca va fi ca el sa vina va veni oricum, nu sint de acord cu faptul ca femeia cu copii treb sa traiasca singura si sa oblige si copiii la o astfel de viata, copiii mei sufera f mult din cauza lipsei tatalui lor, bineinteles ca nimeni nu l poate inlocui pe tata, dar o familie completa ii linisteste si le da un fel de echilibru, asta se intimpla in familia noastra...



here we go... mingea la fileu.... deja vu. nu conteaza topicul, nu conteaza nimic din ceea ce s-a comentat inainte, nici macar faptul ca unei disinse doamne i-avenit ciclul de nervi cand a pus la punct un aberant-in-care-ea-'crezuse'-ca-o-sa-puna-botul--latarasenia-dinurma-careia-ea-are-banisa-isicumpere-tampoane

io zic ca este perfect corect sa se comenteze pe acest subiect. ce mama dracu' ca vrem sa fim intelesi pana la capat noi astia care suntem carne de tun...

precis dupa postul asta imbecil al meu vine unul inteligent, sau poate inainte ca mi -a luat fro 5 minutevsa scriu si deshtu e pe tragaci. ca, deh, timpul costa bani
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:57
sau unul care detirneaza atentia, asta mi-a scapat...
burst4x
Postat pe 22 Ianuarie 2013 23:59
gup, dupa 23 este stingerea. spre libertatea absoluta a singuratatii fericite
burst4x
Postat pe 23 Ianuarie 2013 00:30
Aoleu....deci io tre sa-mi sterg contul dupa parerea lui Burst ? ...Sau sa divortez ? La ghiseu am incercat,dar nu mi-o dat nime` nici macar "Buna ziua".....daremite bani....
Am vrut sa intreb la ce ora e desteptarea,dar nu are rost ca oricum unuia i s-a stricat ceasul. Amin.
Rotty
Postat pe 23 Ianuarie 2013 08:02

da dom'ne sintem niste prapadite care traiesc din banii de pe garbo si viseaza buzunare de masculi. Si desigur asta ne face in general pctele de vedere mult mai putin valide decit daca am trai intr-o vila pe malu' oceanului.
Traieste cu impresia asta daca te face sa te simti mai bine... Don't fkin' care.

Nu 771, n-am frecventat TOTI siteuri de matrimoniale - impresia mea e ca ar doar fi niste bordeluri triste. Si nu mi se pare normal sa "cauti" - mi se pare normal, asa cum spunea esme, sa ti se intimple sa vrei un barbat anume - daca ti se intimpla - nu sa vrei un barbat in general care o fi ala, doar sa fie.
In fine, am citit pe diagonala si am sarit peste citeva posturi, da' tot aia e ...
quasaria
Postat pe 23 Ianuarie 2013 08:20
De la: garbo_10771, la data 2013-01-22 23:40:21esme, nu inteleg de ce spui ca eu as vrea un barbat numai pt ca ma simt singura sau ca sa am pe cineva dragut linga mine sau ca sa intru in rindul lumii, e total gresit, vreau un barbat pt ca asa simt, pt ca nu ma simt bine singura si da, ma simt incompleta, nu cred ca e o rusine sa recunosti lucrurile astea, nu cred ca treb sa astepti un anume barbat toata viata pt ca te izolezi, te autodistrugi, iti refuzi dreptul la fericire si la viata, asta e parerea mea, daca va fi ca el sa vina va veni oricum, nu sint de acord cu faptul ca femeia cu copii treb sa traiasca singura si sa oblige si copiii la o astfel de viata, copiii mei sufera f mult din cauza lipsei tatalui lor, bineinteles ca nimeni nu l poate inlocui pe tata, dar o familie completa ii linisteste si le da un fel de echilibru, asta se intimpla in familia noastra...


771, ma ingrozeste ce spui tu aici. tu spui pur si simplu ca ai tai copii sunt tare nefericiti, sufera cu tine. bine, dar esti mama lor! si, chiar daca nu e langa ei, copiii tai au un tata, care le va ramane tata, dincolo de lamentarile si disperarile tale de a-l inlocui. daca s-a ajuns in situatia in care copiii tai sunt de-a dreptul nefericiti in prezenta mamei lor, inseamna ca undeva s-a produs o bresa. si trebuie s-o cauti in raportarea ta la ei ori in incapabilitatea ta de a te mai raporta la ei, fiindca la tine e pb.
dar mi se pare o scuza scandaloasa sa-ti reversi nevoile tale asupra copiilor, facandu-le proprii lor. cred ca esti atat de speriata ca vei ramane singura, ca nu ai un barbat langa tine, incat uiti sa fii mama.
copiii au nevoie de iubire, de daruire, intelegere. si multa, multa afectiune si, mai ales, de prezenta ta. atat timp cat se simt iubiti si in siguranta, iti spun eu ca nu-si bat capul absolut deloc cu cine-i iubeste sau nu. pt ei e important sa se simta safe, ceea ce pare ca nu cu tine. daca-i iubesti, fii in preajma lor cat poti tu de mult. vor fi fericiti. asta le trebuie, iubire si o mama puternica, care sa nu se mai vaite ca nu are jucarioara de serviciu langa ea. ce dreak, esti femeie in toata firea. uita de nevoile tale hot pt o clipa si fa ceva pt nefericirea lor, pt incertitudinea lor. esti resonsabila pt ei, doar pe tine te au deocamdata, tu trebuie sa-ti asumi starea lor de bine si armonia in care iti doresti sa traiasca.
esme
Postat pe 23 Ianuarie 2013 08:28
niste amarate, Q, asta suntem!
a propos, tu cu cat esti platita sa faci trafic pe site? ...nu de alta, da` sa nu ma traga astia in piept. `re-ar mama lor, sa le fie! ...care n-am avut noroc...

a dreak treaba, am existat pana acum for real si m-am trezit deodata fake. bre, da` e musai sa ma ciupeasca cineva, sa vad daca chiar sunt! asta pt ca am io asa un tupeu scandalos, sa nu-mi caut un barbat care sa nu ma intretina si sa-mi spuna ca intr-adevar exist si ca nu pot exista in veci, daca nu e el langa mine sa-mi deseneze si sa-mi consolideze fam_E_lia.
ramai, in pnm, tampit de ce auzi ca fata mintile prin lume!
esme
Postat pe 23 Ianuarie 2013 08:37
Ahaaaa.....deci voi ati golit visteria de nu mai capat io nimic ???
Rotty
Postat pe 23 Ianuarie 2013 08:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia pesti barbatul berbec 4 De la: si_totusi 2 August 2010 11:14
Spune aici ce ai visat azi noapte sau anul trecut ! 88 De la: ameno 21 Martie 2011 20:54
eu fecioara , el leu 3 De la: madu7zza 16 Noiembrie 2010 15:41
Femeia LEU 130 De la: mihaela_baldea_yahoo_com 8 Ianuarie 2010 10:12
leii la putere 36 De la: yram 10 Iunie 2013 16:07
Setari Cookie-uri