isi dau seama?


Bravo, Nazirra...

Asa e scumpo, gandeste-te mai intai la ceea ce risti si apoi la ce impresie si-ar putea face baietasu'. Stii ca te poti imbolnavi de SIDA? si nu numai... sau ca peste vreun an ai putea sa deschizi un alt topic cu titlul" cum sa cresc un copil la varsta mea?"
Eu zic sa te preocupi de asta...
Ella34
Postat pe 15 August 2009 15:01
Ma intreb, oare in scoala nu-i mai invata nimic despre asta?
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:03
sau parintii ce pazesc?
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:03
nu prea au timp in parte e si vina lor dar vezi tu stai 10 ore la lucru tot pentru iei..nu ti faci timp juma de ora sa poveste ti cu copilu...esti obosita ai nervi...satula de povesti dar trebuie macar rizind sa te poti apropia de copii..prosteste te si intra in mintea lor daca vrei sa i ai prieteni ...
nazirra
Postat pe 15 August 2009 15:07
nazirro, pe mine m-au crescut mai mult bunicii - parintii mei, oameni deosebiti, erau mereu plecati cu treburi dar, recunosc, foarte curioasa din fire, mi-am bagat nasul in biblioteca lor si am gasit tot ce-mi trebuia acolo sa inteleg ca toate au un timp al lor!
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:12
la scoala se vorbeste numai despre asta, da in pauze
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:12
tinerii de azi nici nu stiu ce-i aia biblioteca, au internetul si le e de ajuns
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:14
de ce numai in pauze?
noi eram pe vremea...nenumitului si, la varsta primului ciclu, ne-a adunat diriginta pe toate fetele si ne-a explicat ce si cum si ce ne asteapta daca...
apoi, pe mine m-a luat tata de o aripa, e drept, aveam 19 ani, cand am plecat de acasa (la facultate) si mi-a mai tras si el o lectie incheind cu: "orice gand ai avea, orice greseala ai face sa vii la mine pentru ca esti si ramai copilul meu indifernt cat gresesti - un strain nu va sti sa te ajute cu inima!"
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:19
pai da da erau alte vremuri ...ce aveai televizor cu 100 de programe???ce aveai internet ?aveai dicoteca toata noaptea??
n aveam decit doua bibloteci pline de carti si n aveam ce face decit sa citim ca n aveam voie sa iesim afara mai mult de 8 seara
.... sau daca ne uitam toti la tv duminica si mai era cite o scena
in vre un film de dragoste .te simteai bine uitindu te alaturi de parinti???????
io nu ...am fost crescuti toata generatia lui ceausescu si mi pare bine cu sentimentul rusinii bine intiparit ...ne apris bine zic eu ...ca am avut un pic de noroc....
nazirra
Postat pe 15 August 2009 15:19
ba, nazirro, erau si pe vremea aia chefuri de toata noaptea!
si cand a fost aia ca nu ai voie mai mult de 8 seara?
puteam sa merg oriunde cu conditia sa spun si sa vina dupa mine la ora stabilita!
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:23
tatal tau e un om deosebit. eu cred k dirigintii nu mai vb q elevii de treburi dinastea pt k nici copii nu mai sunt dispusi sa asculte, sunt plini de ei sunt mari si tari si ei le stiu pe toate
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:25
eu trebuia sa fiu profa de chimie am renuntat numai la gandul k o sa predau unor copii ca cei de azi
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:28
cine e de vina ca sunt copiii "de azi" cum sunt?
cred ca tot noi - cum ii crestem asa ii avem!
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:30
asta asa e. da ce facem knd cresc si dau de un anturaj pe care noi ca si parinti nu il acceptam? si degeaba ii spun sa fie la 10 akasa
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:34
pai da, dar daca l-ai crescut bine si ai stiut sa ti-l apropii, vei reusi sa ai mai multa influenta decat anturajul
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 15:37
ba, nazirro, erau si pe vremea aia chefuri de toata noaptea!
si cand a fost aia ca nu ai voie mai mult de 8 seara?
puteam sa merg oriunde cu conditia sa spun si sa vina dupa mine la ora stabilita

erau zile onomastice!!!!aveam voie tot asa dusa ..si adusa la ora cutare....
nazirra
Postat pe 15 August 2009 15:50
sper sa fie asa, sau poate pana va creste puiu meu se va schimba ceva in bine si la noi, nu numai in rau
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:50
nu numai, nazirro - erau si tabere - bine eu mergeam in turnee prin tara cu trupa...
chestia este ca un copil tinut prea din scurt va sari gardul cu prima ocazie pe cand un copil cu care vorbesti si-i arati incredere, il tratezi ca pe un om matur, nu o va face de teama nu de tine, de curea, sau bat, sau pedeapsa ci de teama de a nu-ti pierde increderea si prietenia
in fond un parinte ar trebui sa-ti fie cel mai bun prieten - ai mei asa mi-au fost!
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 16:00
of,of,of..dragelor..geaba vrea un parinte o viata lipsita de evenimente neplacute pt draga sa odrasla..ii firesc sa fie asa..realitatea spune ca trebuie traite si niste experiente neprevazute...si asta nu mai depinde de parinti..nici de copii ci pur si simplu de hazard.
LILO
Postat pe 15 August 2009 16:06
si intr-adevar un parinte TREBUIE sa fie cel mai bun prieten al copilului sau!!!
LILO
Postat pe 15 August 2009 16:10
pai vezi asa am incercat si eu cu fata mea ptr ca eu cum am plecat de acasa ,prin repartitie,ca asa era pe vremea lui ceausescu ,primeai repartitie pe post m am trezit singura in alta parte a tarii si ...m am maritat
de aia zic acu nu mai merge cum mergea ...
nu mai este cum era ...
scuze dar imi vine sa rid!!!!!
nazirra
Postat pe 15 August 2009 16:10
nici io nu ma simt prea bineee
LILO
Postat pe 15 August 2009 16:17
lilo,inapoi c am lasat fata in deriva ...
nazirra
Postat pe 15 August 2009 17:07
da stati un pik cine va spus voua k e vorba de mn??:-w
k ma si stresati k nu era vorba de mn>:P

repede sariti q gura si in primu rand am 16 ani si sunt virgina nu miam incepoot viata sexuala iar topicul asta lam deskis ptr verisoara mea nu ptr mine>:P
_AlLeXxA_
Postat pe 15 August 2009 18:31
de ce sari asa papusa ,noi am vb pentru "verisoara ta"!!!!
nazirra
Postat pe 15 August 2009 18:34
dupa " astea nu prea cred da ma rog credetzi ce vreti>:P
_AlLeXxA_
Postat pe 15 August 2009 18:36
poi da dar verisoara mea e mai mare dekt mn q un an nu are 16 ani , iar eu am scris k am 15 ani kmi plake sa par mai mik ji oricum dak era vorba despre mine nuj ce vo fi interesat pe voi .. si oricum eu nu vreau sami incep viata sexuala de acum k nu vreau sa ajung k toate panaramele ji asa sunt destule;)
_AlLeXxA_
Postat pe 15 August 2009 18:37
na k s-a suparat asta mik
nelly05
Postat pe 15 August 2009 19:35
istenem alexa!!!!
l_erika
Postat pe 15 August 2009 19:35
daca erai o pers inteligenta,spuneai tot adevarul de la inceput! si verisoara ta (mai mare cu un an) ce face cat timp tu scrii topicul?!
isi pune multe intrebari despre existenta? un vrajitor face vraji,tu nu esti vrajitoare deci se numeste....
l_erika
Postat pe 15 August 2009 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste? 47 De la: Dorutza 25 August 2010 14:20
criza ne arde viata si casa su babelele de pe Dambovita se piaptana 30 De la: ovidiuar 17 Noiembrie 2010 13:04
Ce ne facem cu obsedatii de pe acest forum? 103 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:16
ciorba de perisoare 9 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:10
Despre tatuaje.E bine sau nu e bine? 28 De la: garbo_11426 26 Iulie 2017 22:43
Setari Cookie-uri