horoscopul saptamanii

dragii mei,

am postat aici saptamana trecuta horoscopul saptamanii. stiu ca prin reviste si site-uri abunda horoscoapele comerciale, generate de un soft, dar de multe ori se dovedesc neeficiente, cu informatii eronate, tocmai pentru ca sunt fie inventate, fie generate de softuri straine- cate softuri de astrologie romanesti ati vazut pe la noi?- iar cand le copie, se uita sa se introduca coordonatele geografiece .

Prin urmare, am inceput de 2-3 luni,de cand am decis sa intru pe piata romaneasca, sa postez in blogul meu horoscopul facut respectand regulile astrologice, manual,fara a fi copiat sau inventat. Voi posta aici cat se poate - este destul de lung- iar pt cei care nu isi vad zodia aici dar doresc sa citeasca, va invit la mine pe blog:

http://roastrolog.blogspot.com/2009/08/horoscopul-saptamanii-3-9-august.html

Berbec
Saptamana aceasta veti fi in stare sa dati tot ce aveti mai bun din dvs. cu o conditie: sa fiti lasati in pace si sa nu va bata nimeni la cap. Daca nu vor interveni cei din jurul dvs. sa va distraga, veti fi in stare sa va urmati programul si rutina si sa va rezolvati toate problemele foarte repede si foarte bine, mai ales la serviciu. Incercati la acest capitol serviciul sa va rezolvati problemele inca din prima parte a saptamanii pentru ca in a doua jumatate veti fi mai mult cu capul in nori si neatent si s-ar putea sa faceti anumite greseli. Cu alte cuvinte, daca incepeti cu dreptul de Luni, va merge bine toata saptamana. Asadar, dragi Berbeci nu mai stati pe ganduri si intrati direct in problema, taiati nodul gordian si puneti-va pe treaba inca de la inceputul saptamanii.
In privinta banilor saptamana acesta se anunta a fi una plina de succes. Dar nu uitati ca pentru a avea noroc la bani trebuie sa creati si circumstantele care vor aduce bani. Prin urmare, incercati sa sariti cat mai mult in ochii sefului, incercati sa fiti cat mai activi, mai disciplinati si, mai ales dragi Berbeci, incercati sa taceti. E stiut faptul ca Berbecii atunci cand se enerveaza au tendinta de a spune anumite lucruri care ii lasa pe cei din jur cu gura cascata, chiar daca sunt lucruri adevarate. Asadar, mai usor cu criticile si nemultumirile pentru ca veti pierde la salariu sau nu veti fi promovati. Mai ales Miercuri si Joi incercati sa nu cadeti prada provocarilor pentru ca veti fi afectat din punct de vedere financiar. Vineri si pe toata durata week-endului va recomandam sa va faceti planuri la capitolul bani: planificati modalitati prin care sa faceti rost de ei pentru ca este un moment foarte intuitiv si foarte bun pentru a face aceste demersuri, de a gandi, de a analiza si de a face un plan coerent pentru a formula un discurs prin care ii cereti sefului bani sau pentru a demara o afacere pe cont propriu.
In dragoste cerem Berbecilor sa faca un efort supraomenesc
roastrolog
Postat pe 3 August 2009 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie scorpion si barbat rac 1 De la: noir1960 4 Iulie 2011 09:13
el varsator, ea pesti 3 De la: prometeus_wife 16 Aprilie 2009 13:23
Femeia Leu - Barbatul Varsator 3 De la: vuvuzela 29 Octombrie 2010 19:15
el scorpion cu ascendent in fecioara, ea fecioara cu ascendent in scorpion 1 De la: diddy 29 Iunie 2009 01:56
compatibilitate 1 De la: raduvaleriana 19 Februarie 2009 17:51
Setari Cookie-uri