vreau si eu o parere pana ajung la doctor...

salutare fetelor si doamnelor!am facut luna trecuta pe 22 o intrerupere de sarcina :( stiu ca dupa asta menstruatia ar fi trebuit sa vina cam in 30 de zile,au trecut 40 si tot intarzie,am facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative..e totul ok,nu am simptome,ma simt bine,dar..nu vine :(( pana luni cand am programare,astept cateva pareri,va rog!
ymorthex23
Postat pe 31 Iulie 2009 18:27
bre 23...

sa nu-ti fi scos aia copilu' cu tot cu ovare... stii cum e, i-a taiat capu' si i-a furat cravata...
zambil
Postat pe 31 Iulie 2009 18:32
Zamby, nu de la ovare vine ciclu moshule! Ai uitat cum e?
De la uter neica, UTER!
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 18:35
micabiso...

da' pe uteru' ala cine-l comanda?... ia baga tu acilea la moshu' ce e ciclu si ce vrea el...
zambil
Postat pe 31 Iulie 2009 18:36
Moshule, hai sa-ti explic:
Daca nu ai uter si ai ovare nu ai ciclu. De ce? Pentru ca ovarele sunt organe anexe care au ca functie producerea si eliminarea ovulului, care implicit are influenta in momentul venirii ciclului.
Plus ca un fat este de regula scos din uter nu din ovare.
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 18:40
bre micabiso...

n-ai fi tu singura femeie care nu-si prea intelege organismu'... eu intalnii si d-alea care nu faceau sex oral ca sa nu ramana gravide...

ia zi-mi tu mie de ce fetitzele si femeile dupa menopauza nu mai au ciclu?... ca uter au, slava domnului...
zambil
Postat pe 31 Iulie 2009 18:43
Hai moshule ca ai inteles ce am vrut sa spun, nu mai fa spume la gura degeaba.Doar am admis ca ovarele produc ovulul din cauza caruia se produce menstra.
Ce puii mei o tot dai de gard acum?
Am facut remarca despre uter dupa cum am spus si mai sus pentru ca de acolo se scoate fatul nu din ovare.

Si daca vrei sa continuam, cum se face ca o femeie cu ovulatie nu mai are ciclu?????
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 18:46
bre micabiso...

tu ori faci pe niznaia, ori chiar esti... eu n-am zis ca sangele vine din ovare, ci ca din cauza lipsei lor nu mai exista menstruatie...

cat despre cazu' ce-l dadusi tu, e un caz patologic, nu o regula.. poate vreun cancerutz mic la uter, ce stiu eu?...

si nu te mai urca pe pereti aiurea, ca musca fara cap... daca ai dat-o-n balarii, ai dat-o... esti pe langa problema, cu toata feminitatea ta...
zambil
Postat pe 31 Iulie 2009 18:51
ma bag si eu in treaba...da' zambile esti mortal...ma distrez copios....
luci_h62
Postat pe 31 Iulie 2009 18:55
OKeeey, asta provocare se cheama!
Deci tu ii spui fetei care se plinge ca nu are ciclu "sa nu-ti fi scos aia copilu' cu tot cu ovare", iar acum o dai cotita cu faptul ca n-ai zis de singe...ovare...etc....

Cazul care l-am dat eu e simplu: s-a scos copilul cu uter cu tot!!!!

Si ma urc pe pereti ca asa vreau eu, ba chiar stau si pe tavan!
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 18:56
ok... stai pe tavan cat vrei... oricum n-are unde sa-ti vina sangele ca sa te ia cu lesin...
zambil
Postat pe 31 Iulie 2009 19:04
Cind ai dreptate, ai dreptate!

Daca singerez ma ia cu lesin!

Si Lucico, nu te baga in treaba mea cu moshu ca sunt geloasa si ....apa te ia!
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 19:06
ok,ok, promit sa fiu cuminte...;)
luci_h62
Postat pe 1 August 2009 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca poate fi ciclu peste sarcina??? menopauza sau dereglere 3 De la: garbo173858 16 Iulie 2011 23:49
Vreu un copil. 1 De la: ana_4iulian 9 August 2011 10:25
eco 4d 2 De la: garbo230361 18 Ianuarie 2013 18:50
Sarcina 4 De la: Vasilica79 13 Decembrie 2017 12:44
scurgeri anormale? 5 De la: RamonaPopescu 21 Ianuarie 2020 10:17
Setari Cookie-uri