Ajutati-ma si pe mine cu un sfat!A m o casa la munte si nu stiu ce sistem de incalzire sa cumpar!Din pacate casa nu are horn deci incalzire cu lemne si peleti si care or mai fi ....nu se pune.Am nevoie de un sft pertinent!Multumesc! Astept vesti!
|
||
|
Dorina_Dumbravescu_1 Postat pe 17 Decembrie 2012 12:49 |
||
|---|---|---|
eu...sint poeta, dar la munte asa ar merge un semineu!
|
||
|
quasaria Postat pe 17 Decembrie 2012 12:58 |
||
Du-te la ala ce ti-a construit casa si zii sa-ti dea banii inapoi. Sa nu-.mi zici ca casa a fost construita acum....40 de ani (sa zicem) ca pe vremea aia toate casele se construiau cu horn. Si....sa nu zici ca nici horn pentru centrala nu are......
|
||
|
|
||
|
Rotty Postat pe 17 Decembrie 2012 13:40 |
||
|
ai avut bani de casa la munte ... si noua... ca altfel avea horn sau cosh, atunci ia de baga 16000 de lei in panouri solare si iti rezolvi problema... asa faci si apa calda si caldura pentru curent iti faci o minicentrala eoliana, insa numai sa-ti permita asezarea casei, sa nu te trezesti ca ti-o ingroapa in zapada, ce apoi curent doar de aer poti sa mai ai! pentru panourile solare, avand in vedere proiectul "casa verde", s-ar putea cam jumate din bani sa ti-i sponsorizeze statul! imi face o placere deosebita cand vin astia plini de bani pe terte forumuri si cer sfaturi, cum sa faca si cum sa dreaga! apropos, casa cand ti-ai facut-o tot pe foorumuri ai pus intrebari cum s-o faci? ca numai asa mi-as explica de ce nu are macar un horn! dar e o realitate cruda ca nu toti care fac bani au si minte! |
||
|
heartbit Postat pe 17 Decembrie 2012 14:05 |
||
Oare nu a fost gresit expusa notiunea de "casa" ? Poate e doar o sura.... Asa s-ar explica lipsa hornului. http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/43824128.jpg
|
||
|
Rotty Postat pe 17 Decembrie 2012 15:19 |
||
|
eh, ce repede a venit sa ne spuna ca si.a facut o casa la munte si ce repede a disparut ca magarul in ceata! nu ma mira ca n-are horn casa aia! e foarte explicabil... mai ales prin comportament... |
||
|
heartbit Postat pe 17 Decembrie 2012 22:57 |
||
| Subiect | Mesaje | Ultimul Mesaj |
|---|---|---|
| Sarcina? | 10 | De la: Arina_banisor_1 13 Decembrie 2017 12:40 |
| Sarcina si alaptarea | 7 | De la: garbo_13259 14 Iulie 2013 23:24 |
| perioada de proba si sarcina | 2 | De la: garbo_395284 14 Iunie 2015 15:29 |
|
|
||
| ? | 5 | De la: Alexandra_Mariana_1 18 Iulie 2014 10:17 |
| Dr. Peteu - Spitalul Municipal | 9 | De la: nicoleta_p 20 Februarie 2016 16:48 |
România pierde 1 din 6 tineri din sistem. Piața muncii achită nota de plată
22 de defibrilatoare publice în 18 orașe. Un trecător poate salva o viață în primele 3 minute dupa un stop cardiac
Sâmbătă, 16 mai, Bikers For Humanity vă invită la acțiunea anuală de donare de sânge!
McHappy Day 2026®: fapte bune care țin familiile împreună