cabinetul -sufletelor

Aveti vreun OF?Vreun necaz?O intrebare?O nelamurire?Haideti sa vorbim deschis,sa dam si sa acceptam sfaturi,pareri,vorbe frumoase,fara sa fim rai,ironici.cred ca exista foarte multe persoane care nu pot tine piept comentarilor ironice si rautacioase a unor useri.Ei chiar asteapta un sfat,o vorba frumoasa si atunci cand sunt intampinati de la intrare cu ironii se dau batuti si revin in starea lor de nemultumire ,frustrare si tristete
soul_soft
Postat pe 28 Iulie 2011 11:41
softu'...

ce-ai zice sa incepi talica?asa ,ca sa prinza userii curaj....
iasomia
Postat pe 28 Iulie 2011 11:50
unde-i canapeaua aia?... ca-s batran si ma dor oasele... he,he,he...

nea softu' (sau tanti soafta, ca nu-i clar), lumea pe-acilea sufera de chestii pe care nu le-ar recunoaste nici la mamica lor... doar n-oi vrea sa ti le spuna tie-acuma...
zambil
Postat pe 28 Iulie 2011 12:04
sufletel ...
nu tzi se pare tize ca pe forumul asta deja de face de foarte multa vreme treaba asta, prin topice puse la obiect, cu subiect si predicat?

sau te-ai trezit de dimineatza si ce-ai zis ... hai sa dau si eu in popor cu un topic ...!?

sau ce te-ar facea sa crezi ca dezvoltatorii de dejectii verbale vor fi civilizati pe topicul tau ...?
doar pt ca e al tau si ca ai indemnat la conciliere si etc etc etc ...?
no chance!
by the way!
hai ura si la gara!

p.s. dar e bine ... ca se mai ingreuneaza putin serverul... care si asa e in pioneze... cu inca un topic degeaba!
alfheim
Postat pe 28 Iulie 2011 12:05
mno! pramatiilor ce sunteti voi!
o asteptat "un sfat,o vorba frumoasa", l-ati "intampinat de la intrare cu ironii", s-a dat batut si a revenit in starea lui de nemultumire ,frustrare si tristete!

ca vaz ca nu mai zice niik
Thor_again
Postat pe 28 Iulie 2011 12:50
io am fost cuminte! am asteptat sa inceapa altii, sa nu spuna ca-s rea

gata, am tacut!
zambila
Postat pe 28 Iulie 2011 12:54
pai nea thorele, persoana nu astepta sa primeasca sfaturi, ci sa dea... ori acilea a nimerit peste taticii sfaturilor, deh...
zambil
Postat pe 28 Iulie 2011 12:57
hai bre, ca n-am fost rai ...
am mushcat doar lantzul ... nu si mana care ne-a aruncat un os de ros
asa se caleshte otelul

nu's de ce am vada impresie ca a mai fost un tipic ... ala cu dorinte (nu-i mai stiu titlul ) ... care era in acelasi stil mamelucic ...
vine omul si cica... care sunt dorintele si pasiunile si ala bala portocala...
ca vroia sa le stie el ...
amu cre' ca si-a schimbat straiele si veni iar pe cai ocolitoare sa ne ia la puricare
alfheim
Postat pe 28 Iulie 2011 13:17
Cand am citit numele topicului , mi-am adus aminte de 'mama' Nikita .. cand a fost tunsa Naomi cum o consola : O , sufletul meu ! Nikita o persoana pacifista pt. 5 minute , pt. audieenta , bineinteles

http://www.youtube.com/watch?v=MMiDYkgpYzg&feature=autoplay&list=PL12DBF4600C6E61AD&index=8&playnext=3
Fata_Morgana
Postat pe 28 Iulie 2011 17:29
.@ Alf...........cand va venii pe multi va popii
jeanette40
Postat pe 28 Iulie 2011 17:32
ha-ha zambil si iasomia!nu stiu de ce dar eram sigura ca voi veti fi primii care veti comenta desi sunteti off topic!tocmai asta incercam sa evidentiez,ca la orice topic nou, se ia totul in ras,fie tema amuzanta sau nu!Este evident ca stapaniti forumul din ceea ce priveste timpul acordat vietii virtuale dar asta nu inseamna ca nu aveti voie sa fiti si draguti.Iasomia este chiar o femeie care scrie interesant,rad deseori la postarile ei-cu haz.Regret doar ca majoritatea timpului trebuie sa inhami boii la caruta,cu ghilimelele de rigoare,sa folosesti apelative de genul:fa,bre,samd,ca sa poti conversa cu voi.Daca nu o faci esti catalogat plictisitor si nedemn de a-ti fi acordata atentie.Da este adevarat ca mi-am schimbat straiele ca sa-l citez pe alfheim,dar nu am mai deschis alt topic pana acum.Eu nu mi-am pierdut inca speranta ca voi avea succes cu topicul meu.Vom vedea!
soul_soft
Postat pe 28 Iulie 2011 17:35
io-te unde era nasul taticilor....
o singura observatie ...mica, mica
@ piept comentarilor ironice si rautacioase a unor useri. " ale unor useri."
si...mai bine lasa....ca deja sunt obraznica...
gata, am tacut.....
io mi-am schimbat softu' saptamana trecuta....am si avira, personal.....
voi reveni, atunci cand simt ca scartie, si iti voi cere sfatul...
dor72
Postat pe 28 Iulie 2011 17:49
De la: soul_soft, la data 2011-07-28 11:41:38Aveti vreun OF?Vreun necaz?O intrebare?O nelamurire?Haideti sa vorbim deschis,sa dam si sa acceptam sfaturi,pareri,vorbe frumoase,fara sa fim rai,ironici.cred ca exista foarte multe persoane care nu pot tine piept comentarilor ironice si rautacioase a unor useri.Ei chiar asteapta un sfat,o vorba frumoasa si atunci cand sunt intampinati de la intrare cu ironii se dau batuti si revin in starea lor de nemultumire ,frustrare si tristete



DA!!!>>>IO!!!!!!!!!!

ioai ce as da de pamant cu lumea aiasta pana s-ar risipi si s-ar recompune asa cum ar tre' sa fie
nu dupa voia mea sau a ta ci a aceluia care a creat-o

si i a mai trimis si un potop spre purificare dar se pare fara efect

iar o sa creada iaso ca mi s a intamplat oarece
sa stiti ca in fiecare zi mi se intampla .......dar diferit
azi iar am fost pe baricadele temeritatii baterii cu morile de vant

ceea ce nu poci IO pt a pricepe,de ce sunt oamenii atat de lasi?
una spun si alta fumeaza

p.s. in detalii nu pot intra pt ca "simtesc"..cineva ma poate adulmeca...cine mi-s ca mi-s banateanca dar nu JET-BEJET
LILO
Postat pe 28 Iulie 2011 17:52

ori de cate ori am incercat sa fiu sincera si sa imi deschid sufletelul,de fiecare data am luat cate o palmutza zdravana...am fost parata,ridiculizata etc,etc
si..m am jurat ca asta greseala nu o mai comit
LILO
Postat pe 28 Iulie 2011 18:02

ashe ca(ci) oofuuriilee si NACAZURILE..
in cui dupe ushe


mai ce-mi adusei aminte amu..
de buzduganul lui zmeii zmeilor
cica

hodoronc-tronc pe usa,de acolo pe masa si de pe masa in cui



la locul lui

p.s. precis credeti ca..ori is dusa cu pluta,ori am trascalit oarece

shei ca ashea cujetatzi?!?

cotorontzi clontzi ce imi suntetzi
dintre care shel dintaiu sunt IO
LILO
Postat pe 28 Iulie 2011 18:09
molicelule, daca stiai tu toate astea asa bine, de ce n-ai publicat un tratat de specialitate pe tema ... faceai un ban cinstit ... pacat ca impozabil ...
dar mai aveai varianta ... ca ai zis ca stiai ... varianta de tata omidu, sau mamu omidu, cum ti-o placea! aia cica nu e inca impozabila ... desi nu mai e un ban tocmai cinstit ... dar cui ii pasa, bani sa iasa!!!!

si apoi, io cred, sincer, dar sincer de tot, pana la rame, ca cele doua persoane enumerate de tine au fost perfect on topic ... desi topicul e destul de cretinel .... cel putin deocamdata ...
nu cumva ai fi vrut ceva idei savante...?
n-avem!!!!
acilea e topicu lu matale bre si doar tu esti savantul si atotstiitorul! deci baga mare is ma da o stiintza de-a ta ... dar musai dupa ea tre sa ne oferi si-o previziune cu iz de prezicere... ca sa stim o treaba!
hai the pa!
alfheim
Postat pe 28 Iulie 2011 23:39
De la: zambil, la data 2011-07-28 12:57:45pai nea thorele, persoana nu astepta sa primeasca sfaturi, ci sa dea... ori acilea a nimerit peste taticii sfaturilor, deh...



nu-i exact, mos zambil... ! el/ea zice asa: "sa dam si sa acceptam sfaturi, pareri, vorbe frumoase, fara sa fim rai, ironici..." adica si eu, daca am nevoie de un sfat... nu mi-l da el/ea neaparat... ci, la un pahar de whisky original... l-as primi si de la tine, chit ca dor n-o sa fie de acord cu el... dar alf da... Thor isi zice si el vorba grea de timp si experientza... cred ca n-are voie sa bea, asa ca ne ramane noua mai multa licoare.... iar iasomia ma trimite la google sa-mi gasesc leacu'.... ! dansa, a avut intodeauna incredere in mine.... cand am intrebat ceva mi-a raspuns: "lasa' ca gasesti tu"... sau "dai tu de ea"... sau ceva in genul asta !!!

ca n-o sa ceara nimeni sfaturi... asta e altceva ! poate eu... as indrazni... ce mai, cand merg mai mult de 120-134m ma apuca o durere la piciorul drept... si mi se face dor de tatal meu (care e in america de.... nici nu mai tin minte... ptr. ca si el imi spunea la telefon ca simte la fel.... !
barboneli
Postat pe 28 Iulie 2011 23:49
adica are si el o durere de picior stang ... si-i e dor de tine ....?
pai atunci e de bine ...
va intalnitzi pe traseu .. si se calmeaza picioarele .. le trec si anume durerile ...
dar sa vina si cu sponsorizarea lichida .. ca la ei e mai bine cu wisky-ul .. e mai cu traditzie.. duci si tu o palinca .. nu fii chitros ...!

molicelul n-a nimerit bine cabinetul ... si a zis ... ca ce sa mai caute el despre dileme iezistentziale .. face la el in salon acolo o hartie si-o lipeshte pe usa ... unde zice ca are si el cabinet privat de topic greu ....

vezi ... de aia zic eu sa nu se mai lase intrumentarul pe mana oricui si sa aibe tot doftorul si asistentul numele trecut pe halat ...
ca mai vine cate unul din asta si fura un halat si-un stetoscop si pe urma se jura ca e doftor ... doar ca n-a avut in ce sa-si impacheteze shaorma si a folosit diploma de doftor pe post de lipie ...
iar verdele de la o retzeta (ca rozul a ramas la farmacie, ca era compensata) l-a pus in loc de foaie de salata ... ca deh .. sa fie si ceva vitaminizant acolo ...!
alfheim
Postat pe 29 Iulie 2011 00:07
bre..,pan' la urma..,va zice-ti ofu'?'au ba..,ca omu' asteapta..
roby_cado
Postat pe 29 Iulie 2011 00:46
Lilo,nu este o greseala sa fi sincera.Este o calitate!Daca nu ai fost apreciata pentru sinceritatea ta,nu este vina ta.Incearca sa triezi in jurul tau,iti va face bine.
Mai multa incredere in sine!De asta cred ca avem nevoie cu totii.Trebuie sa ne determinam punctele forte si slabiciunile,sa ne acceptam,sa facem tot ce putem mai bun cu ceea ce suntem.
Revenind aici,pe forum,consider ca impartasirea unei probleme cu niste persoane care au trait experiente asemanatoare ne poate ajuta sa gasim o solutie si sa ne simtim mai putin izolati sau nemultumiti.Sa nu uitam insa solidaritatea,cooperarea si schimburile!
Persoana trista,dezamagita,nu se poate buncura de nimic,sau de foarte putine lucruri;la fel ca un daltonist,vede totul in gri.
Trebuie sa invatam sa ne cunoastem,sa stim ce ne face cu adevarat fericiti si sa gasim un echilibru,intre ceea ce putem schimba si ceea ce nu putem.Nu-i asa?
soul_soft
Postat pe 29 Iulie 2011 10:22
daltonistul parca vedea altfel ...
dar o lasam asa, cum zici tu, ca doara esti iespertul!
alfheim
Postat pe 29 Iulie 2011 10:45
ce mai conteaza? daltonism, dicromatopsie... pentru unii sunt aceeasi mancare de peshte.
Thor_again
Postat pe 29 Iulie 2011 10:51

exista daltonisti pt diferite culori: cel mai intalnit tip confunda verdele cu rosul, sau ma rog, nu le diferentiaza....altii nu disting albatrul de orange
dar nah, esti pe aproape
zambila
Postat pe 29 Iulie 2011 10:52
...mai E unii care nu deosebesc adevarul d minciuna,iar minciuna estemodul lor de trai
din ea se hranesc

acestia cum se numesc(oare)?
mincinoshi sau shmecheri

LILO
Postat pe 29 Iulie 2011 11:14
se numesc cum vor ei, maimuto.
cine suntem noi sa-i judecam?
Thor_again
Postat pe 29 Iulie 2011 11:36
mamutzicule, aia ca nu deosebesc adevarul de minciuna, ei care este nu e nici mincinosi si nici shmekery ... ei e naivi sau pacalici ... ca ei nu isi dadeaora seama cand estera minciunitzi....
dar e aia care minciunesc ... eventual impletind adevarul cu minciuna... care ei de felul si naturili lor estra mitomani...
adicatelea nu pot trai fara sa minta si mint si cand respira ..
ei se fac ca trag aer in piept, dar de fapt trag doar in plamani ... pfffff si au unili nishte plamani ... ca am vazut o intreaga colectzie de dimineatza in drum spre scarbici ... era ceva ... de numa numa....

nenea Thor, hai sa traiesti si la mai mare!
alfheim
Postat pe 29 Iulie 2011 11:36
De la: LILO, la data 2011-07-29 11:14:46...mai E unii care nu deosebesc adevarul d minciuna,iar minciuna estemodul lor de trai
din ea se hranesc

acestia cum se numesc(oare)?
mincinoshi sau shmecheri



Boala de care vb. se numeste mitomanie ..... Chiar aveam un vecin care "distra" lumea , pur si simplu delira ..... Avea "boala" sa minta ca e prieten cu fotbalisti , antrenori celebri ... Urata boala !
Fata_Morgana
Postat pe 29 Iulie 2011 16:24
De la: Thor_again, la data 2011-07-29 11:36:01se numesc cum vor ei, maimuto.
cine suntem noi sa-i judecam?


da...chiar asa...cine suntem noi?!?

dar cine sunt ei ?

ca prin minciunile lor sa ne afunde in mocirla?!?!?

p.s. un simplu ex...politicienii

mai exemplificati si voi
desi in momentul de fata am "alte apasari"
LILO
Postat pe 29 Iulie 2011 16:30

asa estem...alf...te ai exprimat peste asteptari
ai pus punctul pe I,adicatelea...
LILO
Postat pe 29 Iulie 2011 16:33
mitomanii ca mitomanii, da' eu am boala pe cleptomani : cine fura prima postare ?
elodia
Postat pe 29 Iulie 2011 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Veggie la Targul Raw Generation 1 De la: ralucaveggie 21 Martie 2012 15:41
Cum ne invingem fricile? 16 De la: garbo_1681 23 Mai 2012 13:18
citeste..si citeste din now.... morala?.. 12 De la: Lidiaolteanu 25 August 2011 17:22
Ce v-a costat pastrarea unui copil? 188 De la: floradavdis 14 Aprilie 2010 13:41
LA MULTI ANI PETRA, PAULA, PETRU , PAUL SI DERIVATE!!! 2 De la: paulaprecup 29 Iunie 2009 16:24
Setari Cookie-uri