de ce un barbat face sex ca dragoste nu o poti numi chiar daca iti spune ca nu te iubeste?

nu te mai indoi
kyra
Postat pe 4 Iulie 2009 16:33
De la: tutankhamon, la data 2009-07-04 16:32:28
De la: sandy_bell, la data 2009-07-04 16:20:09
De la: mielutza, la data 2009-07-04 14:27:27Urata e lumea ta, fetita!!
Si ma gandesc ca numele pe care ti l-ai pus e f sugestiv deoadata

imi pare rau. nu eu am jignit. asta a fost inceputul divergentei.



sandalico.....mileutza s-a referit la faptul ca ai trecut prin niste chestii urate si, totusi, ai reusit sa treci peste ele si ti-ai ales un nick frumos, nu ceva de genul...inselata, proasta, disperata ....sau altceva de genul asta...dar, iar revin la ideea ca esti cat se poate de blonda si de frustrata.....a...si apropo...am o frustrare si eu...ca prin toate topicele ma impiedic de fashnetze care sufera de mania persecutiei....si cu asta basta...ca m-am saturat de fitzele tale de gasca parasita...grow up, femeie....si lasa-ne cu lamentarile tale de doi lei...

o doamne daca asa iti exprimi pareri de rau. pai tre sa fi citit tata. de fapt sa citesti printre randuri.si cat despre frustrare....nu stiu zau care e cu mustarul sarit.dar dupa cum am spus....refulari.
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 16:37
De la: sandy_bell, la data 2009-07-04 16:26:03
De la: ovidiu42, la data 2009-07-04 16:24:16mi-e greu sa cred ca...dupa ceva vreme...cuiva ii vine asa...deodata...idei sa experimenteze...noutati!!
cred ca...undeva...s-a rupt ceva...iar tu...n-ai observat!!
si...nu asa...peste noapte!!
sincer...mi-e greu sa cred!

n-u s-a rupt nimic. as fi observat. a intalnit o alta femeie. asta s-a intamplat.




mai...pe bune...sunt barbat si...stiu ce vb!!
niciun barbat...nu cauta o alta femeie...decat...daca ceva acasa...nu merge!!acum...sincer...e adevarat ca ne vine greu sa ne vedem ca am avea o oarece vina...ca n-am observat cand trebuia ce trebuia...si tot asa!!
deci...nu pot crede ca asa...peste noapte...i-a venit dor de o alta femeie...atata timp cat acasa...dupa spusele tale...era totul ok!!
sincer...ceva ti-a scapat!!
nu te acuz...dar...consider ca tre` sa studiezi mai amanuntit...ce s-a petrecut ca...in fond e vb de viata ta...si consider ca...te-ar interesa cumva!!
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 16:47
De la: ovidiu42, la data 2009-07-04 16:47:40
De la: sandy_bell, la data 2009-07-04 16:26:03
De la: ovidiu42, la data 2009-07-04 16:24:16mi-e greu sa cred ca...dupa ceva vreme...cuiva ii vine asa...deodata...idei sa experimenteze...noutati!!
cred ca...undeva...s-a rupt ceva...iar tu...n-ai observat!!
si...nu asa...peste noapte!!
sincer...mi-e greu sa cred!

n-u s-a rupt nimic. as fi observat. a intalnit o alta femeie. asta s-a intamplat.




mai...pe bune...sunt barbat si...stiu ce vb!!
niciun barbat...nu cauta o alta femeie...decat...daca ceva acasa...nu merge!!acum...sincer...e adevarat ca ne vine greu sa ne vedem ca am avea o oarece vina...ca n-am observat cand trebuia ce trebuia...si tot asa!!
deci...nu pot crede ca asa...peste noapte...i-a venit dor de o alta femeie...atata timp cat acasa...dupa spusele tale...era totul ok!!
sincer...ceva ti-a scapat!!
nu te acuz...dar...consider ca tre` sa studiezi mai amanuntit...ce s-a petrecut ca...in fond e vb de viata ta...si consider ca...te-ar interesa cumva!!

sunt convinsa ca si eu am partea mea de vina. nici macar nu incerc sa ma disculp. insa cum zici tu acasa avea tot: de la liniste la sex la mancare la tot. pe bune.omul a vrut sa incerce si altceva.
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 16:51
dom' ovidiu, ai dreptate.
daca as avea acasa cateva femei, doua-trei, din care una sa se schimbe periodic, cam ca in parlamentul britanic, poate ca n-as mai cauta sare la vecina...
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 16:52
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 16:52:25dom' ovidiu, ai dreptate.
daca as avea acasa cateva femei, doua-trei, din care una sa se schimbe periodic, cam ca in parlamentul britanic, poate ca n-as mai cauta sare la vecina...

o my goooood. cam cate personalitati se necesita pt a pastra un barbat?
incep sa cred ca eu sunt singura vinovata. hmmm
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 16:54
nu tu, ca sandy. vorba francezilor, cherchez la femme
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 16:59
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 16:52:25dom' ovidiu, ai dreptate.
daca as avea acasa cateva femei, doua-trei, din care una sa se schimbe periodic, cam ca in parlamentul britanic, poate ca n-as mai cauta sare la vecina...




piku`...spune-i asta si fetei...!!
poate pe tine...te pricepe!!!
poate nu stiu eu sa ma exprim!!
revenind...sincer...cred ca...din ce spui tu...ca i-ar trebui unui barbat...(mancare...spalat...sex...)...chiar consider ca...ai uitat multe alte maruntisuri care contribuie la frumusetea vietii de cuplu!
acu...eu vb...prin prisma experientei mele!!
la varsta mea...chiar cred ca stiu ce spun!!
despre tine...e greu sa infirm sau sa confirm ...ce spui tu!!
pt ca...opinia e...unilaterala si...nimeni nu spune si...reversul!!!
adica...exact ceea ce ar fi trebuit sa observi tu...daca erai suficient de implicata in relatie!!
iarta-ma ca vb asa dar...se pare ca...asa cum spuneam...ceva ti-a scapat!
nu te acuz...asa cum spuneam...dar...zau...mai uita-te si...sub covor...dupa usha...in beci...si peste tot unde nu te-ai uitat pana acum!!!
cauta sa intelegi...chiar si ici amanunte carora...pana acum...nu le dadeai importantza!!!
poaste...gasesti ceea ce e esential in relatia ta!!
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 17:00
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 16:59:13nu tu, ca sandy. vorba francezilor, cherchez la femme

greu domne ,greu .greu de tot cu barbatii astia. totdeauna cauta in curtea vecinului. vesnic nemultumiti de ce au acasa. tre sa incerce si pepenii vecinului sa vada daca sunt mai dulci.
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 17:02
ar trebui sa fiti mandre, sandy, cand un barbat se intoarce acasa dupa ce a dat iama prin curtile vecine. inseamna ca tot acasa are el ce-i mai bun. pentru ca barbatul calca pe la altele exact din motivul asta - nu-i vine sa creada ca a facut cea mai buna alegere si vrea sa se convinga periodic.
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:05
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 17:05:06ar trebui sa fiti mandre, sandy, cand un barbat se intoarce acasa dupa ce a dat iama prin curtile vecine. inseamna ca tot acasa are el ce-i mai bun. pentru ca barbatul calca pe la altele exact din motivul asta - nu-i vine sa creada ca a facut cea mai buna alegere si vrea sa se convinga periodic.

pai eu ar trebui sa explodez de cata mandrie am in mine. bun raspuns. ca de obicei
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 17:07
acuma, sandy, vezi ce faci cand si vecinul vrea o confirmare pentru nevasta lui...
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:10
De la: ovidiu42, la data 2009-07-04 17:00:08
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 16:52:25dom' ovidiu, ai dreptate.
daca as avea acasa cateva femei, doua-trei, din care una sa se schimbe periodic, cam ca in parlamentul britanic, poate ca n-as mai cauta sare la vecina...




piku`...spune-i asta si fetei...!!
poate pe tine...te pricepe!!!
poate nu stiu eu sa ma exprim!!
revenind...sincer...cred ca...din ce spui tu...ca i-ar trebui unui barbat...(mancare...spalat...sex...)...chiar consider ca...ai uitat multe alte maruntisuri care contribuie la frumusetea vietii de cuplu!
acu...eu vb...prin prisma experientei mele!!
la varsta mea...chiar cred ca stiu ce spun!!
despre tine...e greu sa infirm sau sa confirm ...ce spui tu!!
pt ca...opinia e...unilaterala si...nimeni nu spune si...reversul!!!
adica...exact ceea ce ar fi trebuit sa observi tu...daca erai suficient de implicata in relatie!!
iarta-ma ca vb asa dar...se pare ca...asa cum spuneam...ceva ti-a scapat!
nu te acuz...asa cum spuneam...dar...zau...mai uita-te si...sub covor...dupa usha...in beci...si peste tot unde nu te-ai uitat pana acum!!!
cauta sa intelegi...chiar si ici amanunte carora...pana acum...nu le dadeai importantza!!!
poaste...gasesti ceea ce e esential in relatia ta!!

ce bine ar fi sa fie totul asa simplu. dar cand nu sti unde ai gresit nu sti nici ce sa schimbi.
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 17:12
De la: sandy_bell, la data 2009-07-04 17:07:32
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 17:05:06ar trebui sa fiti mandre, sandy, cand un barbat se intoarce acasa dupa ce a dat iama prin curtile vecine. inseamna ca tot acasa are el ce-i mai bun. pentru ca barbatul calca pe la altele exact din motivul asta - nu-i vine sa creada ca a facut cea mai buna alegere si vrea sa se convinga periodic.

pai eu ar trebui sa explodez de cata mandrie am in mine. bun raspuns. ca de obicei



ca de obicei...cand tace si nu opineaza la adresa fidelitatii in cuplu...hmm
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:12
De la: pik_nik, la data 2009-07-04 17:10:06acuma, sandy, vezi ce faci cand si vecinul vrea o confirmare pentru nevasta lui...

pai... depinde de vecin.
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 17:14
vazi mia, vezi???
acum de ce taci???
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:15

pentru ca ma tin de burta...cand iti citesc cate un comentariu' de-al tau...ups, de abdomen, ca nici urma de burta la purtatoare
ia stai sa vad...la ce ar trebui sa vorbesc!
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:17
iote...s-ar mai potrivi unii...altii...pe lumea asta...unde-s afinitati de ce sa strici comoara omului, zic!!?
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:18
stii, mia, intre noi fie vorba...despre burta ta, sau absenta ei...io-s toma ala, care crede numa' ce vede
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:20
sandy...sincer...cred ca uneori...ne complicam singuri!!!
gandim...inginerste si...uitam sa vedem lucrurile simple...marunte...care conduc pana la urma...la asa ceva!!!
dar...se pare ca...eu chiar m-am cantonat in subiect si...pe undeva...se mai si...ironizeaza...situatia!!
deci...doar tu vei sti...cum sta treaba...daca privesti in amanunt...cum era viata ta...cu ceva vreme in urma!!!
si...poate gasesti si...cauza!!!
nu cred ca cineva de aici...avand in vedere gravitatea acestei chestii...va avea o formula magica sa ti-o ofere!!
deci...nici eu nu am asa ceva!!
vezi tu...cum asezi lucrurile...daca tii la ele!!!
si...iti tin pumnii sa fie cum iti doresti!!
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 17:21

lasa ca ma gandesc eu si la tine...si nu te risc...la un pariu...pe incredere...ya ya ya...
si de afinitati prin alte parti la diferite dudui...ce se mai aude?!
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:24
De la: ovidiu42, la data 2009-07-04 17:21:46sandy...sincer...cred ca uneori...ne complicam singuri!!!
gandim...inginerste si...uitam sa vedem lucrurile simple...marunte...care conduc pana la urma...la asa ceva!!!
dar...se pare ca...eu chiar m-am cantonat in subiect si...pe undeva...se mai si...ironizeaza...situatia!!
deci...doar tu vei sti...cum sta treaba...daca privesti in amanunt...cum era viata ta...cu ceva vreme in urma!!!
si...poate gasesti si...cauza!!!
nu cred ca cineva de aici...avand in vedere gravitatea acestei chestii...va avea o formula magica sa ti-o ofere!!
deci...nici eu nu am asa ceva!!
vezi tu...cum asezi lucrurile...daca tii la ele!!!
si...iti tin pumnii sa fie cum iti doresti!!

tin sa-ti multumesc pt sfaturile si bunatatea de care ai dat dovada incercand sa-mi dai niste raspunsuri pe care le-am priceput sau nu.
este intr-adevar o situatie destul de complicata dar orice problema are si o rezolvare. iti multumesc din nou.
sandy_bell
Postat pe 4 Iulie 2009 17:25
ma bucur sa aud asta!!!
de aceea n-am spus ca...eu as avea raspunsul pe care il astepti!!!
ci doar...sa te uiti tu...mai adanc in viata ta si sa vezi daca chiar ceva...candva...ai omis!!!
ma gandesc ca...chiar trebe sa faci asta...fiind vb de viata ta!!
si...daca chiar tii la ceea ce a fost!!!
daca nu...viata oricum merge inainte ...si...fiecare ramane cu ce a stiut sa isi apropie!!!
sau...cu ce a gandit ca-i face bine si...a a luptat pt asta!
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 17:30
Sandy zice bine ce zice Ovidiu ...
Asculta acolo.
In plus, eu nu cred ca barbatii(si nu numai ei) cauta diversitate si-atat.E ceva fara nume de multe ori,care in acel tot oferit, credem noi, nu se gaseste.Si o fii important daca ajungi sa pleci pt el.
Poate sunteti mai diferiti decat credeai.Atat.
Mergi mai departe. Doare dar trece( asta-i partea buna)
blanca
Postat pe 4 Iulie 2009 17:45
nu stiu daca eu...chiar am spus ceva...axiomatic dar...sincer...asa gandesc!
vis` a vis de...chestiunea in discutie!
deci...daca persoana respectiva e responsabila...va cauta unde a gresit...sau ce anume i-a scapat!!!
si...asta nu cred ca e nimic rau sau...care sa stirbeasca reputatia!!!
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 18:32
oameni buni, prietenii mei.
desi ma enerveaza stilul lui sandy, trebuie sa va atentionez ca exista situatii in care se pleaca doar pentru ca a aparut altcineva. e adevarat ca asta este dovada ca acel cuplu care se desparte nu era sudat, nu avea toate atributele unui cuplu. exista si oameni care mint cu nerusinare si stau si creaza o aparenta pana apare altcineva. sau oameni care nu se cunosc pe ei insisi sau oameni care pur si simplu se indragostesc nebuneste de o noutate. cu sentimentele e greu de stabilit intotdeauna unde-i adevarul si vina. practic, adevar si vina nu prea exista in lumea sentimentelor. pur si simplu - de cele mai multe ori - omuletii se acupleaza ca si animalele. pac! apare una care atrage mai mult si gata amorul pentru deja exa. sau pac! apare unul cu feromonii dand pe afara si demoazela sau baba in toata regula se duce dupa simturi. asta este.
gianiblue
Postat pe 4 Iulie 2009 19:16
hai mai giani...ca bulversam fata!!!
zau!!!
cand ea saraca...a avut grija de tot si de toate...si acu`...se trezeste cu surprize...ce sa-i mai spunem?
e debusolata saraca!!!
si...vii si tu acu`...cu asta!!!
ce sa inteleaga biata fata?
ca...chiar ma ingrijoreaza!!!
sa nu stie ea...ce sa ofere...??????????
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 19:20
ovide, ti-ai revenit mai mami ?
kyra
Postat pe 4 Iulie 2009 19:24
Ovi ea parea ca intelege mai bine cum spui tu.
blanca
Postat pe 4 Iulie 2009 19:56
De la: kyra, la data 2009-07-04 19:24:25ovide, ti-ai revenit mai mami ?



kyrutzo!!!...cred ca...ceva semne sant!!!
dar...dreaq stie?
ovidiu42
Postat pe 4 Iulie 2009 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 11 De la: garbo333792 1 Aprilie 2015 06:39
Problema Penetrare 9 De la: Andrei82 14 Iunie 2016 22:37
un mic sfat:* 12 De la: pinkx 7 Aprilie 2010 16:33
Si comunistilor care nu le plac crestinii..Sa se duca sa il caute pe Ceausescu...Ca a-ti vazut ce sfarsit au oamenii rai 111 De la: pantera_neagra 10 Februarie 2010 16:26
de ce depinde relatia noastra 33 De la: mitelia 7 Octombrie 2011 11:09
Setari Cookie-uri