Rezista un barbat aflat departe?

De la: Lara_L, la data 2009-07-04 05:56:38Ma intreb daca un barbat poate rezista sa nu-si insele iubita,sotia,prietena,daca se afla ,pentru un timp oarecare,la departare de ea.
..........
...D A , POATE REZISTA DOAR DACA O IUBESTE...
sophia1971
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:50
Deci, daca naufragiaza pe o insula pustie impreuna cu 40 de fotomodele proaspat intoarse de la prezentarea Victoria's Secret, va prefera sa se masturbeze si sa se gandeasca la nevasta-sa, ca doar o iubeste, nu-i asa?
anakin
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:13
anakinu'

pierdusi un t....mami...

si da...stii f bine ca pana si barbatii sunt niste animale ciudate,uneori sunt lemn tanase la farmecele altor gagicute...se intampla si minuni...
iasomia
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:20
Rectificat; multzam de atras atentiune.

Iaso, mami, nu zic ba, ca or exista unii, insa fiecare actiune are motivatiile sale in spate, mai ales ca nu totul este axiomatic.
anakin
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:24
Eu nu stiu ce intrebare e asta....resista? nu resista?
pai ce un barbat nu are decat instincte? normal ca daca vrea poate.
Dar o femeie daca e departe de partener resista? deci ? si la barbati cred ca e cam aceeasi mancare de peste
persidadamian
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:49
persia.....e facut sa reziste...sa reziste...sa reziste....
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:53
taft
eladaela
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:00
pai resista normal ca resista





daca nu uitam sa le dam chiloteii cu lacatel.
Ooff ce demodata sunt, am vrut sa spun cu parola si coduri numerice.
AAAAAAAAAa da, defapt tot ceea ce am scris mai sus nu se mai pune.
DAca le luam cartile de banca putem sa stam linistite.
persidadamian
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:05
dar de ce ar rezista?
In fond, el ar fi tot departe... iubita/nevasta tot acasa... ar "neglija-o" la fel de mult sau de putin si daca s-ar duce cu vreo noname intr-o seara, si daca ar sta in hotel si ar bea o bere la televizor.
Care ar fi diferenta pentru ea, de fapt?!
quasaria
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:43
el rezista cum mia rezista dar ce te faci cu femeia?
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:16
ei care Q? de propretate..
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:21
...Cu siguranta Nu rezista! Tentatiile sunt peste tot,anturajul are si el un rol important .Daca totusi este "barbat"trebuie sa stie cand sa se opreasca,trebuie sa faca diferenta intre "nevoie'si "dorinta". A face sex "de nevoie",pentru ca esti departe de casa,poate fi scuzabil.Dar daca devine obisnuinta,este de condamnat!
Depinde si cat este plecat,depinde si de ce are acasa (chia daca asta in cele mai multe cazuri nu conteaza..)!Cati barbati plecati,isi cauta alte ocupatii cand in jurul lor sunt atatea colege disponibile??? NICI UNUL!! Trist,dar adevarat! E bine ca fiecare femeie sa fie constienta de ceea ce urmeaza cand barbatul pleaca de acasa! Este valabil si invers,dor barbatii inseala cu femeile nu?
onix01
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:15
Explicati-mi si mie : Bigamia este o forma legalizata a departarii?
Ioana007
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:54
Ei bun, ca tot am citit atatea pareri.
Daca barbatul inseala si femeia afla, s-ar putea ca ea sa o ierte si invers. Dar barbatul cum este considerat?
Insa daca femeia inseala, barbatul cum o considera pe femeia/aleasa/prietena/iubita pe care a stia cuminte acasa si stia ca il iubeste numai si numai pe el?
Astept pareri!
Duena
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:14
e the same shit

se numeste adulterin/a
Anouk
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:17
Vorbesc des cu prietenul meu despre chestia asta cu inselatul ,ca noi suntem mai la distanta si ne vedem o data sau de 2 ori la luna.El e mai tinerel ca mine si azi mi-a zis asa :iubi de pe la 30 40 de ani o femeie se mai schimba si barbatul mai e tentat sa schimbe gaura dar se va intoarce tot la aia cu care are copii si familie ca o iubeste....m-a lamurit cu totul i-am zis ca nu as vrea sa stiu daca se va intampla..ca ar durea prea tare..tin totusi sa cred ca ma iubeste si nu ar face asa ceva..nici acum,nici mai incolo.Punctul doi ar fi acela ca:un barbat cand inseala e macho si femeia trebuie sa inchida ochii si sa treaca peste,dar o femeie cand inseala devine o usuratica..chiar mi-a zis,eu daca l-as insela nu ar putea trece peste dar el daca ar face-o ar fi la alegerea mea..LEGE UNIVERSALA..pun pariu ca 98% din barbati sunt de aceeasi parere..si acum astept opinii... (draga mea n-ai de unde sa stii daca te va insela sau daca te-a inselat,doar daca il intrebi pe el si il crezi pe cuvant,nu e contorizat sa stii cat si pe unde a fost..trist,dar adevarat,e valabil si in cazul meu......)
pissy29
Postat pe 1 Decembrie 2009 02:30
De la: sophia, la data 2009-10-18 20:50:54
De la: Lara_L, la data 2009-07-04 05:56:38Ma intreb daca un barbat poate rezista sa nu-si insele iubita,sotia,prietena,daca se afla ,pentru un timp oarecare,la departare de ea.
..........
...D A , POATE REZISTA DOAR DACA O IUBESTE...

Asa-i,doar daca o iubeste!

Nu era vorba despre o plecare la Polul Nord,nici de una pentru 3 ani .Subiectul il dezvoltasem pe undeva pe prima pagina.Aici am scris pentru ceilalti membri ce si-au expus parerile.Nu aveam cum sa citez pe fiecare. Am facut un rezumat.
Continui prin a va expune faptele finale.Sau....nu sunteti curiosi?
Lara_L
Postat pe 1 Decembrie 2009 15:34
...Pai si tu, de unde stii cu atata siguranta??
pretty_varza
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:09
chiar ca de proprietate...
Asta atitudine, sa plece ala nspe ani si problema principala sa fie sa nu atinga alta femeie. Da' ce sa faca, saracul?!
Astea nu-s necesitati naturale, pina la urma?


Probabil ar trebui nici sa nu mai manince, daca nu i-a gatit nevasta... nici sa nu doarma in alt pat. Si nici sa nu mai traiasca, cum ar putea sa respire printre alti oameni???!!
Inseamna ca nu te iubeste, na!


quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2009 05:53
De la: pretty_varza, la data 2009-12-01 17:09:54...Pai si tu, de unde stii cu atata siguranta??

Din moment ce eu si el suntem personajele principale,ar fi culmea sa nu stiu.
Lara_L
Postat pe 3 Decembrie 2009 04:40
E foarte probabil sa nu stii ce face altcineva. De unde sa stii?
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:56
Lara draguta, ajung oamenii dupa o perioada de trait impreuna la concluzia ca nu stiau lucruri importante despre celalalt. daramite cand esti indragostit si vezi numai ce-ti place.

Pe urma, incepand sa-i ingradesti libertatea, ajungi mult mai repede exact in punctul pe care nu-l doresti.
bluelight
Postat pe 5 Decembrie 2009 08:40
Poate ca invata sa se si accepte reciproc, cu defecte, pe langa calitati. Mai naspa e atunci cand unul incepe sa ia decizii pentru celalalt.
anakin
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:19
..sau poti sa-l numeri printre defectele pe care inveti sa le accepti
bluelight
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:17

da.... honey, am un mic defect: de acum faci doar ce iti ordon eu.
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:15
De la: pissy29, la data 2009-12-01 02:30:37Vorbesc des cu prietenul meu despre chestia asta cu inselatul ,ca noi suntem mai la distanta si ne vedem o data sau de 2 ori la luna.El e mai tinerel ca mine si azi mi-a zis asa :iubi de pe la 30 40 de ani o femeie se mai schimba si barbatul mai e tentat sa schimbe gaura dar se va intoarce tot la aia cu care are copii si familie ca o iubeste....m-a lamurit cu totul i-am zis ca nu as vrea sa stiu daca se va intampla..ca ar durea prea tare..tin totusi sa cred ca ma iubeste si nu ar face asa ceva..nici acum,nici mai incolo.Punctul doi ar fi acela ca:un barbat cand inseala e macho si femeia trebuie sa inchida ochii si sa treaca peste,dar o femeie cand inseala devine o usuratica..chiar mi-a zis,eu daca l-as insela nu ar putea trece peste dar el daca ar face-o ar fi la alegerea mea..LEGE UNIVERSALA..pun pariu ca 98% din barbati sunt de aceeasi parere..si acum astept opinii... (draga mea n-ai de unde sa stii daca te va insela sau daca te-a inselat,doar daca il intrebi pe el si il crezi pe cuvant,nu e contorizat sa stii cat si pe unde a fost..trist,dar adevarat,e valabil si in cazul meu......)


asta, da, barbat si discursul lui e pe masura..sa-l stapanesti sanatoasa, fato, ca nu cred ca ti-l ia nimeni, stai linistita!
sora_ilsi
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:23
Mersi sora oricum nu-mi ramane decat sa am incredere in el,nu pot sa devin obsedata...si asa il vor foarte multe fete si ma mai apuca si pe mine geloziile...sper sa fie bine.. deocamdata stiu ca e doar pentru mine
pissy29
Postat pe 5 Decembrie 2009 21:18
stai linistita, draga pissy - asta e un discurs comun al barbatilor, probabil mostenit din tata in fiu.
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 23:36
Nu inteleg de ce se pune atat accent pe fidelitate.Ce e de fapt fidelitatea?Eu consider ca o persoana e infidela cand isi bate joc de cel/cea de langa el/ea,cand il lasa la greu pt . a petrece timp cu o alta persoana.Asta nu as suporta nici eu.Sa neglijeze familia si casa pt. o partida de sex.Dar daca ma inseala si nu aflu sau nu simt...treaba lui(in cazul meu).Sa nu-mi duca boli acasa...nu i-as ierta-o niciodata si sa nu cheltuie bani cu persoana respectiva.Poate ca cer prea mult dar atata timp cat nu simt ca ma inseala e OK.Omul e un animal,are nevoie de sex ca de apa si mancare,e o nevoie fiziologica.Si e normal ca cineva aflat la distanta sa simta nevoia.Sunt convinsa ca si cel care ramane acasa o simte.Cel putin eu sunt cam in aceeasi situatie,prietenul e plecat si sincer simt nevoia uneori dar nu o fac...nici eu nu stiu de ce,poate fiindca vine acasa la 1-2 luni.Insa daca o sa mi se puna patutza rau pe cineva nu cred ca am sa ezit.Pana la urma urmei si el ma va insela macar o data in viata asta.
garbo075318
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:04
asa, bravo... Sa nu cheltuie bani cu altcineva, dar daca vrea sa cheltuie altceva - i.e. timp. suflet, atentie - treaba lui....
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de important este sexul intr-o casnicie? 251 De la: Rotty 23 Septembrie 2014 09:00
Relatia cu Tatal Nostru Dumnezeu 17 De la: estela 30 Mai 2010 03:15
Menaje a trois 92 De la: quasaria 10 Februarie 2010 20:24
Dorinte virtuale. 87 De la: elisabeta_boia 30 Septembrie 2011 17:05
cosmetice calitate best price 36 De la: garbo036965 7 Decembrie 2009 21:52
Setari Cookie-uri