ma cauta ex-ul... sa-l flituiesc sau sa/i dau apa la moara?

laleao, nu pare o optiune, poate suna de pe alte numere, cat naibi costa azi o cartela ?
kyra
Postat pe 3 Iulie 2009 19:40
nu pot nega faptul ca au fost in cei 10 ani si momente fericite de care imi aduc aminte cu placere, dar au trecut...In ce sens ii las o portita deschisa constient, mia?

garbo018223
Postat pe 3 Iulie 2009 19:40
De la: kyra, la data 2009-07-03 19:40:14laleao, nu pare o optiune, poate suna de pe alte numere, cat naibi costa azi o cartela ?


ai dreptate. credeam ca toata lumea face ca mine. nu raspund niciodata nr necunoscute
tulipe
Postat pe 3 Iulie 2009 19:42
De la: garbo018223, la data 2009-07-03 19:40:17nu pot nega faptul ca au fost in cei 10 ani si momente fericite de care imi aduc aminte cu placere, dar au trecut...In ce sens ii las o portita deschisa constient, mia?


constient sau nu...
constient ar fi ca e clar ca nu vrei sa scapi de telefoanele exului...look, sincer, incearca doar sa-i zici ca stie si actualul si ca va amuza oarecum insistenta lui...iti spun sigur ca nu mai suna...sau sunt n feluri de a-l face sa nu te mai deranjeze...daca tu chiar ai vrea...dar nu cred sa vrei...
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 19:44
fata, te-ai infuriat vreodata rau de tot, da rau ? e, cam asa trebuie sa faci..

si sa nu-i mai raspunzi niciodata la tel, ii inchizi imediat...se va plictisi la un moment dat, ..doar daca nu-i obsedat..
fata, am avut si eu unu d-asta, i-am respins apelurile, pana s-a saturat..

laleao, esti desteapta, si eu la fel fac...
kyra
Postat pe 3 Iulie 2009 19:44
kyralina, daca vrei, poti
tulipe
Postat pe 3 Iulie 2009 19:48
daca-l lovesti la orgoliu cu intelegere si amuzament...iti spun sigur ca renunta...mult mai usor daca o faci pe-a suparata...pentru ca asta il intarata...si tot vrea sa te caute...e ca o mereu noua provocare...inca vaneaza din inertie...pe cand daca ii spui asumat si impacat si detasat si amuzat...faza asta il loveste...iti zic pe probate...dupa lungi cautari pline de nerv
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 19:49
tulipe, fata inteleapta. da.
gianiblue
Postat pe 3 Iulie 2009 19:50
laleao, give me five , fata !
kyra
Postat pe 3 Iulie 2009 19:50
numa sa nu-ti lase urme
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 19:51
fetele mele dragi, eu sunt satula de false probleme. eu nu vi le-am spus decat in treacat, cateodata, pe ale mele. si nu-s gluma. e penibil sa se tot vina cu fatarnicii de astea. eu am spus: fata nu are ce face. sa stea pe bancutza - atunci - si sa manance semintze.
tzara arde si baba se chiaptana. uffff
gianiblue
Postat pe 3 Iulie 2009 19:53
eu as vrea sa ma caute ex ul...

Postat pe 3 Iulie 2009 22:35
atunci cauta-l tu pe el...
gianiblue
Postat pe 3 Iulie 2009 22:37
De la: anca_andreia, la data 2009-07-03 22:35:25eu as vrea sa ma caute ex ul...


Unde???
valentino
Postat pe 3 Iulie 2009 22:40
De la: gianiblue, la data 2009-07-03 22:37:26atunci cauta-l tu pe el...


Gianetta...crezi ca i s-a tocit???
valentino
Postat pe 3 Iulie 2009 22:41
fata draga...insasi faptul ca ai deschis un topic acilea, pe aceasta tema, denota nehotararea ta...ori cu exul...ori cu astalalt...si crede-ma..daca te infigi mai cu tupeu in el si il ameninti nitel ca il dai in gat la politie pentru hartuire, se va potoli baiatul....asa am facut eu cu unul de care nu mai scapam...i-am spus foarte sec...te rog sa ma lasi in pace....deja compania de telefon al carui numar il ai a fost instiintata ca ma deranjezi, mai ramane sa ma duc la politie....si alege ce preferi...sa ma lasi in pace sa-mi vad de viata mea sau sa te caute politia si in izmene....ca nu ma linistesc pana nu le spun ca faci trafic de droguri si de carne vie.....macar asa....sa te tina sub observatie vreo 2-3 luni, sa-ti intre morcovul mai adanc...baietasul meu nu a mai sunat in veci...nici macar un beep...tu de ce nu incerci? nu esti hotarata sa scapi de el???
tutankhamon
Postat pe 3 Iulie 2009 23:15
val, nu stiu ce sa zic...
gianiblue
Postat pe 4 Iulie 2009 08:46
Asta ca "ma dispera cu insistentele" e pur rasfat.
Exista optiuni multiple de a pune un barbat pe goana, daca intr-adevar iti doresti asta: problema e sa iti doresti sau sa te complaci in postura de "uite ce ma mai vrea saracul inapoi", care e caldutza... si flatanta.... si parca te face sa te simti mai apreciata un pic si sterge motivul despartirii cu buretele. Nu?

Deci, metode de a goni Romeii: mai fair sau mai putin fair...

1 - hartuire - cea mai buna aparare e atacul. Hartuieste tu.
Gen - Nu m-ai mai sunat de ieri. Cum, numai atit contez eu? Dupa ce m-ai sedus si abandonat din nou si ai zis ca ne impacam?! Imi faci mie asa ceva?! Dupa tot ce am facut eu pentru tine?! Magarule!!
Si da-i si tu niste telefoane de crize la 4 dimineata, sau cind e la job, si urla, tropaie, crize, da din picioare, si cum are tupeul sa nu te mai caute din juma in juma de ora dupa ce te-a amagit, insensibil nenorocit, dupa ce ti-a distrus viata... bla bla... erai sigura ca te paraseste dar nu te lasi tu asa usor...
Intr-o saptamina, max, nu mai auzi de el. O sa zica "Doamne, ce era sa fac..."

2 - XXX - voce languroasa - sigur, sunt fierbinte, vreau sa ne vedem ACUM, dar am o fantezie: te rog imbraca-te in rosu si cu 10 trandafiri rosii in dinti asteapta-ma la 4 dimineata pe statuia Aviatorilor.... Da, bine? Ne vedem acolo... abia te astept.
Inchide-ti telefonul si culca-te. Si dimineata apasa pe "delete all messages", adica vreo 50.

3 - ironizeaza-l - atit de grosier incit sa priceapa. De preferat, cu multe voci masculine in background - hi hi, si chiar ma iubesti...si chiar suferi...Rudotelul, unde ti-e Rudotelul?

4 - daca nimic din gama de mai sus nu da rezultate, ceea ce e putin probabil, ignore: block number. Suna de pe alta cartela, inchizi, block number. ALta cartela, inchizi, block number. Si tot asa pina se plictiseste. Ignore-un are puterea lui, daca e aplicat cu perseverenta. Nu va suna la nesfarsit.
quasaria
Postat pe 6 Iulie 2009 23:53
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 23:57
romanii s-au nascut poeti, si gagicile actritze
pik_nik
Postat pe 7 Iulie 2009 00:02
ei hai...mai e multe pana acolo...chiar daca dam impresii
mia79x
Postat pe 7 Iulie 2009 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ma fac?? 30 De la: SIMPATICILA 15 Martie 2011 03:06
sunt atat de singura 68 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:09
Iubire sau nu ? 19 De la: garbo_413494 13 Septembrie 2015 02:12
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 8 De la: si_totusi 13 Mai 2009 21:19
Parintii isi baga nasul 104 De la: carmenpred 27 Septembrie 2010 00:02
Setari Cookie-uri