ne iubim.. dar nu suntem impreuna

totul sa intamplat foarte repede.. lam cunoscut la teatru ( stiu ca e ciudat dar asa s-a intamplat).. pe atunci aveam alt prieten.. mam despartit de fostul din alte motive.. in timp ce cu baiatul acesta aveam o relatie de simpla amicitie.. la cateva zile dupa am plecat in excursie unde am hotarat sa incepem o relatie.. bine ca dupa ce mam despartit de fostul am inceput sa flirtez cu el.. am avut incredere in el .. si iam dem asta facand dragoste ( mentionez ca nu e al 3-lea baiat in viatza mea sexuala) .. cand neam intors acasa el a auzit niste lucruri despre mine.. si cu toate ca lam avertizat din prima zi de excursie.. el a ales sa ne despartim.. pe motv ca ii este rusine sa mai iasa cu mine.. acum vorbim.. ne intelegem super.. dar eu il vreau inapoi. nu mia zis ca nu mai tine la mine.. din contra a zis ca sentimentele nu au disparut complet... ceea ce ma face sa cred ca mai exista acolo o sansa de impacare.. ( destul de nesemnificativa dupa cum a zis el). dar exista.. mie imi place foarte mult de el.. tin la el enorm.. pt ca ma simt protejata in bratele lui .. ( tinand cont ca fostul se purta destul de violent cu mine mi se pare normal..) acum nu stiu ce sa fac si ce sai mai zic ca sa ne impacam.. ajutatzima va rog ..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 15:57
Fa un dus rece,mai intii,si apoi reformuleaza ideea.Poate vei scrie mai pe-nteles.
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 16:13
De la: godoblete, la data 2009-06-28 15:57:22totul sa intamplat foarte repede.. lam cunoscut pe F la teatru ( stiu ca e ciudat dar asa s-a intamplat).. pe atunci aveam alt prieten G.. mam despartit de G din alte motive.. in timp ce cu F aveam o relatie de simpla amicitie.. la cateva zile dupa am plecat in excursie cu F unde am hotarat sa incepem o relatie.. bine ca dupa ce mam despartit de G am inceput sa flirtez cu F.. am avut incredere in el .. si iam dem asta facand dragoste ( mentionez ca e al 3-lea baiat in viatza mea sexuala) .. cand neam intors acasa F a auzit niste lucruri despre mine.. si cu toate ca lam avertizat din prima zi de excursie.. el a ales sa ne despartim.. pe motv ca ii este rusine sa mai iasa cu mine.. acum vorbim.. ne intelegem super.. dar eu il vreau inapoi. nu mia zis ca nu mai tine la mine.. din contra a zis ca sentimentele nu au disparut complet... ceea ce ma face sa cred ca mai exista acolo o sansa de impacare.. ( destul de nesemnificativa dupa cum a zis el). dar exista.. mie imi place foarte mult de el.. tin la el enorm.. pt ca ma simt protejata in bratele lui .. ( tinand cont ca G se purta destul de violent cu mine mi se pare normal..) acum nu stiu ce sa fac si ce sai mai zic ca sa ne impacam.. vreau sai demonstrez ca vorbele auzite nu sunt adevarate.. pentru ca locuiesc intr-un oras foarte mik unde singura ocupatie a oamenilor este barfa si scosul vorbelor aiurea...ajutatzima va rog ..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 16:20
acum e mai ok? intelegi ce sa intamplat?
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 16:21
De la: valentino, la data 2009-06-28 16:13:49Fa un dus rece,mai intii,si apoi reformuleaza ideea.Poate vei scrie mai pe-nteles.
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 16:23
ioi...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 16:31
la 16 ani deja ai avut 3 relatii sexuale?
mai bine te-ai apuca de gramatica. e mai folositoare la varsta ta. parol.
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 16:31
stiu kestia asta .. dar acum nu vreau sa mi se critice viatza vreau doar un sfat... ce sa fac..?
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 16:42
Uite,eu kiar nu te critic.Bula n-a gasit o fata-mare nici la gradinita...S-apoi ce,cu trei,o poti face-odata,nu trebe mult timp.Cit despre flacau...nu tre' sa fie el o piedica in calea carierei tale...urmatorul.
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 16:52
te-as ruga sa lasi ironiile .. kiar am intrat aici pentru a cere un sfat.. daca il pot primi..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 16:56
kiar vreau sa raman cu acest baiat pentru ca tin la el foarte mult..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 16:56
atunci, prin purtarea ta convinge-l ca nu trebuie sa-i fie rusine cu tine.
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 16:59
ioi, doamne...la 16 ani ti-ai propus tu sa ramai cu acest baiat ?

forever, nu ? si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti...

si oricum...cam ce sfat astepti tu ? unul care sa te invete ce sa faci ? poate ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa te sfatuiasca ea, ca mama ta ar trebui sa iti fie cea mai buna prietena
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 16:59
nu sa raman cu el pentru totdeauna.. dar macar sa am o relatie serioasa...
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:01
pai la 16 ani tot ce zboara se mananca.....
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 17:01
tocmai de asta.. astept un sfat.. merita sa mai lupt pt el si sa incerc sal fac sasi dea seama ca nu sunt asa cum a auzit..? sau sa o las balta?
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:03
ioi, ishtenem...tu vorbesti de relatie serioasa la 16 ani...

ok, hai sa vorbim...poti incepe prin a ne spune cum iti inchipui tu relatia serioasa, asa...la modul concret...cum ti-o imaginezi tu ?
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 17:03
chiar....asa cum zicea wife...mama ta nu-ti este prietena? cu ea nu vorbesti despre orice (cum ar fi normal)?
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 17:05
kiar daca am doar 16 ani asta nu inseamna ca nu stiu ce presupune o relatie serioas.. ( in limita posibilitatilor si a varstei.. ca nu astept sa ma mut cu el acum sau kestii de genu)..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:06
poate daca as avea o mama naturala as vorbi cu ea
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:06
mai bn zis daca ar fi mama langa mine as vorbi cu ea
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:07
oooofffffff....
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 17:09
bun, ai o mama adoptiva, dar asta nu te impiedica sa discuti cu ea...

sincer, parerea mea este ca la 16 ani, ti se pare ca e sfarsitul lumii ca nu mai vrea un pusti sa fie cu tine

dar crede-ma...la varsta asta, genul asta de iubire nu este atat de profund

de ce nu incerci sa cunosti pe altcineva ? unul care sa nu se simta rusinat ca ti-ai inceput viata sexuala

si daca tot ti-ai inceput-o, fa sex protejat, mami
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 17:10
sau nu ai nici mama adoptiva ?
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 17:11
nu pot spune ca am o mama.. o am pe sotia tatalui meu.. pe care o accept pentru ca sunt constienta ca un barbat nu poate tine singur o casa si sa aiba grija de un copil.. dar nimic mai mult.. am o relatie destul de ok cu ea.. dar de aici pana a deveni cea mai buna prietena a mea... e o cale lunga..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:12
aha...uite aici faci o greseala...ar trebui sa incerci sa te apropii de ea

stiu ca reactia fireasca la o adolescenta de 16 ani e aia de respingere, sau de revolta...dar poate daca i-ai da o sansa, ai fii surprinsa de ce relatie buna ati avea voi doua
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 17:15
albinutzo, nu ma lasa singura...vino acilea, mami...sa deslusim copila asta
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 17:16
eu zic sa-l lasi pe individ. daca doar pentru ca a auzit ceva, de la cineva, ti-a spus ca ii este rusine cu tine, nu merita. lupti pt el asa cum spui, pana la urmatoarea lui discutie cu vecini binevoitori si poate atunci iti va fi mai greu sa-i dai papucii.
tulipe
Postat pe 28 Iunie 2009 17:18
nu te las singura dar ma darama chestiile astea legate de copii fara mame, fara un sprijin moral. ai dreptate cu mama adoptiva. ar gasi in ea un bun prieten.

si chiar asa...daca ti-a zis ca ii e rusine cu tine inseamna ca nu te iubeste. cauta sa-ti vezi in continuare de viata ta si vei gasi un alt baiat care sa te iubeasca neconditionat. sa vada in tine lucrurile bune si frumoase....cu toate ca la varsta asta e multa superficialitate.
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 17:19
el nu simte rusine pt ca miam inceput viatza sexuala.. ca sa fiu mai explicita.. fostul meu.. acel G .. a incercat sa obitna de la mine mai multe lucruri.. pe care leam refuzat.. si probabil iam ranit orgoliul lui masculin avand in vedere ca eu am fost cea care a luat hotararea de a pune capat relatiei.. si in acel moment el a inceput sa scoata vorbe ca sunt ca fac ca dreg.. asa se intampla intrun oras mik.. lumea crede tot ce aude.. si kestii de genu..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie fara sex 280 De la: precizilla 18 Aprilie 2011 20:41
minciuni,infidelitate 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Delicatee i ncrederea n relaia de cuplu 15 De la: garbo226170 1 Martie 2012 13:56
soacra,soacra...poama acra rau 283 De la: adelina20 3 Octombrie 2012 14:21
CE ALEGI IN VIATA? 15 De la: FIDELE 10 Aprilie 2012 23:27
Setari Cookie-uri