Un pic de ajutor..ceva sfaturi

Buna fetelor, as avea nevoie de ajutorul vostru : in urma cu 2 saptamani am cunoscut un baiat in varsta de 20 de ani, eu urmeaza sa implinesc 25, am inceput sa iesim cu prietenii, sa iesim numai noi 2, imi place mult, este foarte ok, ma simt super in prezenta lui, glumim radem parca ne cunoastem de o viata. Acum el este plecat la parintii lui pentru sarbatori si nu e zi in care sa nu vb ..cred ca m-am cam "indragostit" de el.
Ajutorul pe care as vrea sa vi-l cer este urmatorul : ce sa fac dupa ce se va intoarce in Bucuresti? sa continui sa ies cu el si probabil k vom ajunge sa fim impreuna sau sa imi vad de viata mea si sa imi caut pe cineva mai mare,sau de varsta mea...?
Am nevoie de cateva sfaturi de la voi deoarece ultima mea relatie care a durat vreo 4 ani a fost un total esec...nu a stiut decat sa ma minta si sa ma insele cerandu-si de fiecare data iertare,iar eu am tot continuat sa iert pana si-a gasit pe cineva cu care a si ramas.
Nu stiu daca imi e frica de diferenta de varsta dintre noi sau din cauza ca el are 20 de ani si nu se poate gandi la o relatie serioasa...e barbat,are 20 are toata viata inainte si dezamagirile pt el poate nu ar fii atat de profunde. Eu una nu as mai suporta sa am parte de dezamagiri si sa mai sufar pentru un barbat. Din punctul meu de vedere e mic pt a-si dori ceva serios si ma gandesc ca o ia ca pe avenura care va dura cat va dura....
De cand m-am despartit de cel cu care am stat 4 ani, nu am putut sa ma atasez de nimeni,pt ca imi era frica, dar de data asta oricat am vrut sa evit si sa nu imi pese de el nu s-a putut, pur si simplu numai la el ma gandesc....
garbo180424
Postat pe 21 Decembrie 2010 22:16
pai banuiesc ca nu te-ai gandit la o casnicie cu el,totusi el 20 si tu 25...cam necopti...
nu cere sfaturi cuiva in ceea ce priveste viata ta,fa ce crezi de cuviinta si cum este mai bine....
daca va mmerge va merge daca va fi sa nu mearga asta este,nu se termina si nici nu incepe nimic cu el...
anaROBERT
Postat pe 22 Decembrie 2010 00:38
La 20 de ani se joaca si in nisip si cu masinutza.
Doara
Postat pe 22 Decembrie 2010 06:38
nu/i subestima varsta...caci ar putea fi o aparenta inselatoare...din anumite puncte de vedere!..dar daca tu deja ai in minte ideea ca nu o sa mearga pe termen lung...cel mai probabil este ca nu va merge...
...de multe ori nu merge ceva care crezi cu tarie ca o sa mearga...dar ceva in care nu crezi...chiar nu are nici o shansa.
garbo171675
Postat pe 22 Decembrie 2010 07:47
:))) asa este...
garbo180424
Postat pe 23 Decembrie 2010 04:02
@Dora : asa este :))
@garbo171675 : mda..pana la urma nu am nimic de pierdut sper sa fie ok ...
Ca sa ma intelegeti mai bine, eu am fugit de o realatie in ultimul timp si cred ca datorita dezamagirii mari de care am avut parte acum sunt confuza in sensul ca ma sperie gandul ca imi place mult de cineva, dar totusi nu e persoana potrivita pentru ceea ce vreau eu (nu ma refer la casatorie) ma refer ca imi doresc o realatie matura fara a ne juca de-a soarecele si pisica.
Ms mult pt parerile voastre.
Sarbatori fericite!
garbo180424
Postat pe 23 Decembrie 2010 04:07
mai...yo sic sa mai cresteti nitel...daca inca nu stiti niciunu`...ce vreti de la viata!!
de aici rezulta ca...inca nu ganditi suficient de matur...daca va e teama sa va asumati responsabilitatile ce decurg de aici!!
asa ca...mai bine...cu alta ocazie...cand mai cresteti!!
ovidiu42
Postat pe 23 Decembrie 2010 04:28
si dupa ce or mai creste oleaca' or sa se intrebe ce draq cauta unul cu celalalt
anaROBERT
Postat pe 23 Decembrie 2010 14:08
eu am o cunostintza, o fata, tot asa de dragutza ca tine... si ma gandesc ca mai bine ii dai pustiului nr. de telefon al ei ! ea ara numai 17 ani, si ptr. inceput, fara ganduri pentru lucruri serioase... le-ar prinde bine la manadoi ! daca vrei sa-ti faci un bine, spune-mi si ti-l trimit ! stii... diferentza de varsta chiar nu are importantza.. dar asta numai peste 40 de ani ! daca tu ai avea 41 sa zicem si el 36... era altceva ! nici nu se observa ca maturitate. dar intre 25 si 20..... e cam periculos ! daca tu ai fi avut 60 de ani si el 55... chiar era grozav, mai ales pentru tine !!!
barboneli
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:30
Barbo?eu nu cred ,totusi,ca tu esti din alta localitate
garbo133776
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:56
Poate ca e din alta localitate in raport cu mine sau cu altul din Cluj sau Oradea
m_ada
Postat pe 2 Ianuarie 2011 23:06
Doar tu poti face ceva! Asculta-ti inima ! Si ratiunea, normal! Nu cred ca ( ) conteaza asa mult diferenta de varsta! Cauta sentimente adevarate dincolo de aparente! Cauta sa vezi ceea ce nu se poate vedea cu ochiul liber! Numai bine!
garbo074945
Postat pe 8 Ianuarie 2011 11:21
Da sa stii k dau dreptate barbatilor cateodata........ai iesit de cateva ori cu el si deja visezi la o relatie stabila.....de asta nu va merge nici o relatie k sunteti prea stresate de viata......cum intalnesti un baiat gataaaaa asta e Alesul ..l-am gasit gata.....wtf?????distreaza-te femeie.....daca nu e el e altu si tot asa ..... eu m-as combina de 10 ori si as suferi de 10 ori daca ar fi cazul pt. k asa e viata.....asta inseamna sa traiesti..ma rog nu sa faci "curvasareala" ci sa-ti dai o sansa ...........daca ar stii baiatu ala ca u deja l-ai bagat in mintea ta intr-o relatie serioasa ar rade si cu c..u si cu gura....asa k distreaza-te ..cu masura ti-am zis si nu te mai gandi dupa 2 sapt dupa ce l-ai cunoscut vai o sa sufar din cauza lui.....
biank_85
Postat pe 11 Ianuarie 2011 22:49
Diferenta de varsta nu inseamna nimic,este ceva ireal,cu care nu merita sa te ocupi.
Importante sunt alte lucruri,in o relatie.Si daca nu risti,nu castigi.
din zece relatii,una va iesi buna,trebuie sa ne asumam riscul.Altfel nu se poate.
Trebuie sa fim pregatiti pentru orice,insa.Doar la prima iubire iubim total,orbeste,apoi ne trezim la realitate,adica toti au defecte,si mai ales toti fac greseli.
E in program,oricat ar incerca cineva sa procedeze corect.
Succes,D
daniilia
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat ,va rog ! 17 De la: garbomi 18 Decembrie 2013 20:11
De ce alege un barbat sa faca amor cu lumina stinsa?? 34 De la: charmelen 14 Iunie 2015 12:02
mai credeti in suflete pereche? 101 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Va rog ajutor, e urgent! Mai poate fi cu mine, oare exista o solutie? 16 De la: garbo267384 1 Aprilie 2012 19:45
Mai pot crede ca ma iubeste sau ca e doar un mare mincinos? 40 De la: eladaela 20 Decembrie 2009 09:44
Setari Cookie-uri