HELP

sunt o mamica disperata a unui baietel de 5 luni, frumos si sanatos. suntem intr-o situtie putin spus disperata: incepand de miercuri, 1 iulie, ajungem in strada. stam cu chirie intr-o garsoniera si nu mai avem cu ce plati chiria, intretinerea si restul cheltuielilor. de ce? sotul meu si-a schimbat locul de munca in ultimele luni, iar de la ultimul loc de munca, angajatorul nu vrea sa ii dea salariul cuvenit(mentionez ca acesta nu a semnat nici un contract de munca impreuna cu sotul meu, prin urmare nu-l poate ataca in nici un fel). eu sunt in concediu pentru crestere copil timp de 2 ani(teoretic). am apelat la parinti, frati, cunoscuti, insa ajutorul din partea lor a fost minor(dupa posibilitatile fiecaruia) si am putut sa-i iau bebelusului lapte si scutece si ceva de mancare pentru noi. nu stim ce sa facem pentru ca nu avem unde ne duce. efectiv ajungemin strada.am apelat la aceasta varianta in speranta ca se va gasi cineva dispus sa ne ajute.sotul meu a inceput sa-si caute in alta parte de lucru, dar este f. greu in aceste vremuri.chiria pe care noi o platim aici este de 300 de euro, la care se adauga cheltuielile lunare.VA ROG DIN SUFLETUL MEU CHINUIT SI DISPERAT, DACA SE GASESTE CINEVA SA NE AJUTE, SA O FACA. puteti veni si acasa la noi sa vedeti care este situatia. VA IMPLOR AJUTATI-NE! va las nr. de tel. 0765/689146. este nr. meu deocamdata(pana nu il inchid cei de la Cosmote pentru neplata abonamentului).AJUTATI-NE, VA IMPLOR! trebuie sa fie un dumnezeu si pentru noi.asa sper! MIhaela B.
dyzzyy
Postat pe 27 Iunie 2009 19:59
o mamica desperata care-si ia numele de cont dyzzyy... trebe sa fie mare, desperarea aia...
zambil
Postat pe 27 Iunie 2009 20:04
in we apar "tragisme" d-astea...
numa' ca asta chiar vrea bani...

iasomia
Postat pe 27 Iunie 2009 20:05
daca tu crezi ca e cazul sa faci misto, in situatia in care ne gasim, putin spus, te inseli. asta e...unora le place sa-i ia la misto pe altii, chiar daca nu stiu nici macar cu cine au de-a face.
dyzzyy
Postat pe 27 Iunie 2009 20:07
dyzzyylico...

eu nu mai cred chestii d-astea nici daca vad...
zambil
Postat pe 27 Iunie 2009 20:08
pai, vad ca netu' inca ii merge...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Iunie 2009 20:10
mei, dyzzyylliicco, exista ITM, soro! daca nu a semnat contract de munca, de ce nu merge pe shestache la ITM, ca-l rezolva aia mai ceva ca nufaru' (asta ca sa nu fiu rau sa iti dau si alte institutii, mai ale dreaq )
Thor
Postat pe 27 Iunie 2009 20:10
vidare...

e inchis la itm la ora asta, nene... cine stie ce urgente au ei sambata seara...
zambil
Postat pe 27 Iunie 2009 20:17
"va las nr. de tel. 0765/689146. este nr. meu deocamdata(pana nu il inchid cei de la Cosmote pentru neplata abonamentului"

ne atentioneaza ca nu va fi la nr asta o vesnicie....
iasomia
Postat pe 27 Iunie 2009 20:17
s-a gandit si la asta....ideea e ca dureaza, iar 1 iulie e miercuri.iar administratorul firmei a scapat basma curata de fisc de cateva ori, cu toate ca probleme erau....
dyzzyy
Postat pe 27 Iunie 2009 20:19
cred ca am facut o greseala mare cand mi-am pus problema pe forum. ma gandeam la cu totul altceva, nicidecum la caterinca din partea altora
dyzzyy
Postat pe 27 Iunie 2009 20:21
dap... ai gresit forumu'...
zambil
Postat pe 27 Iunie 2009 20:21
nu ne-ai spus din ce localitate esti.....300 euro chirie pe o garsoniera e mult...cauta in primul rand ceva mai ieftin...gasesti sigur...si incet incet le rezolvi pe toate. postand aici necazul tau la ce te asteptai? sa primesti bani sau locuinta? nu cred.
albinutza45
Postat pe 27 Iunie 2009 20:26
zambil: yeap! e inchis si, ai dreaq, au schimbat si sediul fara sa anunte

ddiizzyy sau cum vei mai avea nick-ul, caterinca e de la tine...

cu siguranta ai gresit forumul, probabil credeai ca aici gasesti doar gasculite gata sa-ti trimita bani prin sms
Thor
Postat pe 27 Iunie 2009 21:27
dyzzyy...motivul pentru care nimeni nu te crede - nici eu..."e" urmatoarele:
1. contul de aici, din garbo, e deschis in data de 21.11.2007....si ai postat fix de 4 ori, adica.....bingo...fix postarile tale din acest topic...ok...e posibil ca pana acuma sa nu fi gasit nici un topic care sa-ti placa si sa nu vrei sa comentezi.......trecem cu vederea....
2. zici ca sotul tau munceste la un patron de cateva luni bune.....ok....nu i-a facut nici un fel de act desi, in situatia lui, cu un bebe mic acasa, trebuia sa fie cu ochii in patru si sa evite orice posibilitate de a fi pacalit....prin asta inteleg chiar si o apelare la constiinta patronului sa fie angajat macar cu un contract de munca(ca un fel de colaborare pe un numar de luni), daca sa nu i se deschida cartea de munca.....dar hai sa zic ca sotului tau i-a fost rusine sa-si impuna punctul de vedere, sau patronul e o zgarca...ok, trec si peste asta....
3.aici e aici.....tu vii si ceri...nici eu nu stiu ce....bani sau casa.....pe un forum, pe net, sambata seara, la ora 20......ciudat, nu ti se pare????...pana acuma - toata saptamana ce-ati facut????.....asta mi se pare strigator la cer si imi pun o singura intrebare....doar una....tu chiar ai gandit foarte bine cand ai avut acest copil sau ai ramas pur si simplu si a fost o intamplare? ca mi se pare o aberatie sa faci un copil si apoi sa invoci mila publica sa ti-l creasca....du-l mama la casa de copii, daca nu te descurci...nu mai apela la mila noastra daca nu-l poti creste....nu-mi raspunde mie sau colegilor mei de aici, de la forum...raspunde-ti tie insesi...
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2009 22:13
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
singuratate in doi 35 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
tratamente 1 De la: icaica 17 Aprilie 2011 17:33
Sunt confuza!!! 2 De la: 8 Septembrie 2018 21:43
IDEMNIZATIE DE CRESTERE A COPILULUI 9 De la: Adriana_Nutu_1 13 Martie 2013 17:14
Exista dragoste la prima vedere? 62 De la: garbo_1249 17 Aprilie 2012 07:57
Setari Cookie-uri