ne iubim.. dar nu suntem impreuna

se poate si gresi. e adevarat. poti construi aiurea o propozitie din graba, poti sterge si sa nu fi atenta ce a ramas si cum a ramas, se poate omite o litera, poti chiar gresi o ortograma. insa, la tine se repeta cele greseli. si ma refer la scrierea ortogramelor. ce zic eu se repeta? pe toate le-ai scris gresit. intra in reflex scrierea lor corecta. de asta am mari rezerve in ce priveste rezultatele tale la invatatura.

nu zic cu rautate. incepeti viata . veti avea tot felul de examene. scrisul va poate fi un mare prieten dar si un mare dusman
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 18:00
iti dau si eu un sfat,daca imi permiti.nu sunteti impreuna,pt ca nu va iubiti.am o f buna prietena,care a iubit enorm la 16 ani,fiind si ea iubita cu aeeasi intensitate.dragoste,sex,violenta vezi doamne din gelozie,fuga de acasa.urmariri din dragoste ca in filme.flori saruturi ,batai,cadouri de iertare.copii dati pa apa marinari.dar ei se iubeau.pe atunci ,fusese si fata vergina .scandal familii,ei pleaca lasa familiile sa se certe,ducandu-se la mare.ce mai iubire mare cu nabadai.el pleaca in armata,ea ramane din nou insarcinata si lasa copilul.cad vine el in permisii,batai cu cine ai ramas gravida,etc.pai cu cine cu ela facea la ploiesti 2 pasi,si ea il iubea asa mult,ca dormea cu el in chirie cu carbuni,dar nu simtea mirosul si frigul,se ibeau.a venit el acasa,batai cat cuprinde ,in burta ei insarcinata,plansete din partea lui,sunt gelos iarta-ma....bla bla bla.si-a lasat scoala,vroia sa fie,ca toata familia ei om cu cultura.vroia sa se faca avocat.dar iubirea a orbit-o.familia o ruga du-te la scoala si facem ce vrei tu.fata nu si nu.iu7bitul o duce la seral,ca sa dea bine in fata familiei ei,taicasu era general.ea fugea la scoala ,sa il urmareasca,sau o tradeze.si intr-un sf naste,un baiat mare si frumos,semana leit cu el.se duce si sta cu soacra,femeie de la tara ,dar bucuresteanca,care o pune la treaba.ce sa faca,o fata crescuta in puf cu bona in asa?a incercat sa se adapteze,dar era doar o copila cu copil.si-a distrus viata din iubire.scoala,servici,bebelus,o soacra cu car se batea si se ura,un sot care era intre ciocan si nicovala,asa ca da-i bataie cat cuprinde.a suferit din dragoste cat a suferit,si a invins inteligenta.de ce sa sufere si copilul din cauza greselilor ei?asa ca atunci cand copilul avea 9 luni,intr-o noapte la infasat intr-un alain delon,haina de blana ,a chemat taxi si a plecat ,spre o alta soarta.sigur ca tot ce a suferit a marcat-o.nu s-a mai intors la el niciodata desi in sufletul ei ,suferea.dar a hotarat sa se sacrifice ea si sa creaqsca baiatul,intr-un climat,de familie civilizata.ce conta ca era nefericita.isi iubea copilul lanebunie,semana cu cel pe care il iubea inca.astazi regreta acea dragoste ,dar nu si copilul.ecea dragoste i-a stricat viitorul.astazi este o femeie implinita,dar cu ce sacrificii????? asa ca draga mea ,trage concluziile singura,gandes-te,daca prietena mea draga a facut bine?eu zic ca da,trebuia sa il paraseasca.nu acela era destinul ei.gandeste bine ,la varsta asa frageda,ce face iubirea,prima iubire si mergi cu gandul spre viitor.cantareste avantaje si dezavantaje.crezi ca nu vei mai iubi?fi sigura ca da.nu iti strica tineretea,se merita?/?/?
allexanndrra
Postat pe 28 Iunie 2009 18:00
De la: godoblete, la data 2009-06-28 17:54:03nu esti baba.. si sper ca nu te deranjeaza ca tiam vbit cu " tu " si nu cu " dumneavoastra"


nu ma deranjeaza asa ceva. doar tu sa intelegi ceva din ce ti-am spus noi aici.sa poti pune in balanta ce e bine si ce e rau ptr tine. pupici.
albinutza45
Postat pe 28 Iunie 2009 18:03
povestea asta e intradevar incredibila.. in locul ei de la prima palma las fi lasat.. pentru ca suport orice.. orice..
mai putin sa dea cinva in mine sau sa se lege de familia mea...
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 18:12
ceea ce nu inteleg este de ce imi spune ca nu mai putem avea o relatie.. dar totusi la telefon mi se pare ca vocea ii tremura.. si pe mess imi vorbeste frumos.. ca si cum am fi impreuna...
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 18:15
ioi, mami...daca iti spune ca nu mai vrea, asta este...puteti ramane prieteni...si sa stii ca un prieten valoreaza mult, mai ales ca ai spus ca ii pasa de tine si problemele prin care ai trecut

citeste cu atentie sfaturile care ti s-au dat aici, si primeste si unul de la mine...cantareste bine lucrurile inainte de a te duce cu cineva in pat...sexul o fii el sublim, dar varsta ta nu e potrivita pentru o viata sexuala...asteapta sa te maturizezi putin si ai sa vezi ca atunci cand vei intalni pe cineva cu adevarat special, te vei simti si tu speciala

ce ti s-a intamplat tie a fost doar o experienta nefericita, dar incearca sa inveti ceva din asta, ok /
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Iunie 2009 18:23
Mai Godoblete,mami,sopteste tu aici la urechea lu' mosu...actualu' asta ti-a gasit punctul G,mami,asa-i???
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 18:25
draga mea,povestea nu e incredibila,e chiar traita.crede-ma stiu ,exact tot ce am povestit...si nu iti doresc sa treci si tu prin asa ceva.de aceea nu te atasa prea mult.acum ca nu mai esti domnisoasa traieste-ti viata,ca organismul cere,continua-ti scoala ,te rog fa si o facultate.baieti gasesti ,destui.nu te implica in , intr-o viata efemera,cu vise desarte.dragoste,sex ,barbati mai gasesti.dar o cariera,nu .asa ca invata de la altii ,din experientele lor si esti mai inteleapta.fara scoala nu faci nimic.restul,nu te implica ,candva iubirea reala v-a veni si la tine.atunci vei fi mai coapta la minte si cu o vata de succes.iti doresc sa iti gaseti iubirea,dar cea reala.si atentie fara copii inca.nu iti distruge viata,pt promisiuni desarte.iti doresc ca fericirea sa iti arate realitatea,atunci cand o vei intalni.
allexanndrra
Postat pe 28 Iunie 2009 18:36
multumesc mult tuturor pentru sfaturi... si in ceea ce priveste cariera allexanndrra stai linistita ca nu am de gand sa renuntz la ea.. am deja planuri in ceea ce priveste acest lucru.. vreau sa fac dreptul
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 19:05
pai mamica...concentreaza-te intai pe scoala puiule.....sa stii ca un avocat sau un notar sau un procuror nu scrie cu greseli de ortografie.....si nu-mi spune mie ca-ti face tastatura figuri, ca nu te cred....iar daca baiatul ala nu te mai cauta...nu te mai obosi sa-l cauti tu...ai facut greseala tuturor fetelor naive...te-ai culcat cu el prea repede, inainte de a-l vedea cu adevarat ce vrea de la tine....cu atat mai mult nu trebuia sa o faci atat de repede, de la prima vacanta a voastra impreuna....dar asta este acuma.....el a aflat poate de antecedentele tale....si acuma degeaba mai plangi dupa el daca deja ti-ai creat o imagine proasta....barbatilor nu prea agreeaza fetele cu antecedente...si mai ales daca sunt stiute de tot orasul....
tutankhamon
Postat pe 28 Iunie 2009 19:20
pai asta nu e problema pt ca si el ma cauta... doar ce m-am intalnit cu el.. si mia spus ca sanse de impacare sunt .. dar ca trebuie sai mai dau un timp... si in ceea ce priveste ortografia... nu scriu asa pentru ca nu stiu sa scriu.. scriu pt ca asa vreau.. cik economisesti timp si scrii mai repede.. dar de acum voi scrie corect.. si asa nu va mai avea nimeni de ce sa se lege de mine..
godoblete
Postat pe 28 Iunie 2009 20:09
De la: godoblete, la data 2009-06-28 19:05:18 si in ceea ce priveste cariera nu am de gand sa renuntz la ea.. am deja planuri in ceea ce priveste acest lucru.. vreau sa fac dreptul


Ma ingrozesc. Daca devine si magistrat, emigrez in Canada.
anakin
Postat pe 28 Iunie 2009 21:15
De la: anakin, la data 2009-06-28 21:15:06
De la: godoblete, la data 2009-06-28 19:05:18 si in ceea ce priveste cariera nu am de gand sa renuntz la ea.. am deja planuri in ceea ce priveste acest lucru.. vreau sa fac dreptul


Ma ingrozesc. Daca devine si magistrat, emigrez in Canada.
Anakin...,te rog...,nu ma lasa aici...,ia-ma si pe mine...
roby_cado
Postat pe 28 Iunie 2009 21:22
De la: roby_cado, la data 2009-06-28 21:22:42
De la: anakin, la data 2009-06-28 21:15:06
De la: godoblete, la data 2009-06-28 19:05:18 si in ceea ce priveste cariera nu am de gand sa renuntz la ea.. am deja planuri in ceea ce priveste acest lucru.. vreau sa fac dreptul


Ma ingrozesc. Daca devine si magistrat, emigrez in Canada.
Anakin...,te rog...,nu ma lasa aici...,ia-ma si pe mine...


baieti, nu mai fiti malitiosi. fata are doar 16 ani. sunt pe aici tipe coapte si nu se poate discuta cu ele.
nu cred ca i-ar strica o parere si de la un barbat
tulipe
Postat pe 28 Iunie 2009 21:27
Sa inteleg ca tu deja o vezi magistrat, Cataline?... s-ar putea sa ai dreptate, fata are perspective, nu stie sa scrie, gandeste confuz, pe la scoala se vede ca nu a mai trecut, iar la 16 ani nu o preocupa decat un lucru, ce ii poate asigura cariera mai tarziu. O viitoare Monicutza Columbeanu.

laleao, la 16 ani si eu visam sa fac dreptul, insa invatam pentru asta.
anakin
Postat pe 28 Iunie 2009 21:27
posibil sa devina.cu facultatile acestea particulare . faci puscarie garantat.
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 21:27
totushicooooooooo, ce dor mi-era de tine!
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 21:29
piku, dispari !
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 21:30
cu placere! stiu io de ce ai venit cu fustele alea luuuuuuungi si largi
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 21:31
las' ca si cantemir care a fost totusi cantemir s-a salvat datorita unor poale largi si lungi. asa ca, sunt de apreciat ast' tip de hainute.
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 21:41
sa zic...sa nu zic...sa zic....
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 21:45
las, abtine-te !
rupi petale de pomana . si-s frumoase margaretele astea de flori
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 21:49
nu rup petale. trag de fustele alea
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 21:52
ce n-ai spus asa de la inceput? ma prefaceam si eu ca ma gadil o lecuta, plus ca simulam nitica candoare
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 21:56
n-am mai apucat, te-ai grabit sa le dai jos toate
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 21:58
piku, doar doua cuvinte frumoase sa-ti murmur la ureche . numai doua :
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 22:00
stiu ca ma iubesti. asa se termina toate dialogurile mele.
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 22:03
soarta, nene
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 22:07
De la: allexanndrra, la data 2009-06-28 18:00:43iti dau si eu un sfat,daca imi permiti.nu sunteti impreuna,pt ca nu va iubiti.am o f buna prietena,care a iubit enorm la 16 ani,fiind si ea iubita cu aeeasi intensitate.dragoste,sex,violenta vezi doamne din gelozie,fuga de acasa.urmariri din dragoste ca in filme.flori saruturi ,batai,cadouri de iertare.copii dati pa apa marinari.dar ei se iubeau.pe atunci ,fusese si fata vergina .scandal familii,ei pleaca lasa familiile sa se certe,ducandu-se la mare.ce mai iubire mare cu nabadai.el pleaca in armata,ea ramane din nou insarcinata si lasa copilul.cad vine el in permisii,batai cu cine ai ramas gravida,etc.pai cu cine cu ela facea la ploiesti 2 pasi,si ea il iubea asa mult,ca dormea cu el in chirie cu carbuni,dar nu simtea mirosul si frigul,se ibeau.a venit el acasa,batai cat cuprinde ,in burta ei insarcinata,plansete din partea lui,sunt gelos iarta-ma....bla bla bla.si-a lasat scoala,vroia sa fie,ca toata familia ei om cu cultura.vroia sa se faca avocat.dar iubirea a orbit-o.familia o ruga du-te la scoala si facem ce vrei tu.fata nu si nu.iu7bitul o duce la seral,ca sa dea bine in fata familiei ei,taicasu era general.ea fugea la scoala ,sa il urmareasca,sau o tradeze.si intr-un sf naste,un baiat mare si frumos,semana leit cu el.se duce si sta cu soacra,femeie de la tara ,dar bucuresteanca,care o pune la treaba.ce sa faca,o fata crescuta in puf cu bona in asa?a incercat sa se adapteze,dar era doar o copila cu copil.si-a distrus viata din iubire.scoala,servici,bebelus,o soacra cu car se batea si se ura,un sot care era intre ciocan si nicovala,asa ca da-i bataie cat cuprinde.a suferit din dragoste cat a suferit,si a invins inteligenta.de ce sa sufere si copilul din cauza greselilor ei?asa ca atunci cand copilul avea 9 luni,intr-o noapte la infasat intr-un alain delon,haina de blana ,a chemat taxi si a plecat ,spre o alta soarta.sigur ca tot ce a suferit a marcat-o.nu s-a mai intors la el niciodata desi in sufletul ei ,suferea.dar a hotarat sa se sacrifice ea si sa creaqsca baiatul,intr-un climat,de familie civilizata.ce conta ca era nefericita.isi iubea copilul lanebunie,semana cu cel pe care il iubea inca.astazi regreta acea dragoste ,dar nu si copilul.ecea dragoste i-a stricat viitorul.astazi este o femeie implinita,dar cu ce sacrificii????? asa ca draga mea ,trage concluziile singura,gandes-te,daca prietena mea draga a facut bine?eu zic ca da,trebuia sa il paraseasca.nu acela era destinul ei.gandeste bine ,la varsta asa frageda,ce face iubirea,prima iubire si mergi cu gandul spre viitor.cantareste avantaje si dezavantaje.crezi ca nu vei mai iubi?fi sigura ca da.nu iti strica tineretea,se merita?/?/?



Mai alexandrrrrrraaaaa!!
Tu cum scrii mai fata!!! Sa mor de am inteles vreo iota din povestea ta cu "dragoste,sex,violenta vezi doamne din gelozie,fuga de acasa.urmariri din dragoste ca in filme.flori saruturi ,batai,cadouri de iertare.copii dati pa apa marinari"...
Vai de capul meu si de posiblitatea intelegerii... ce s-a intamplat cu "nu mai postez pe garbo ever?"? Mai ca-ti dau dreptate neica! La un asemnea debit de cuvinte si incoerent pe deasupra iti bati joc de sinapsele mele...
Ori iti iei alta tastatura sa scrie pt tine ori o rugam pe Andra sa fac o sectiune unde sa inregistrezi vocal un post (mai bine asa pt cei ce nu stiu a scrie si mai usor pt noi, ceilalti)... ori nu mai postezi EVER!!!!

PS: Deschizatoarea topicului a avut cel putin inspiratia sa revina cu textul initial scris cat de cat coerent... tu nici macar nu te-ai sinchisit!!!
Romeo_Ex
Postat pe 29 Iunie 2009 10:54
Am revenit cu detalii despre povestea mea cu F. Astazi m-a sunat si am stabilit sa ne intalnim din nou, insa vremea ne-a cam dat planurile peste cap. E furtuna si chiar nu avem cum sa iesim. Insa asta nu este important. Important este ca am facut un pas inainte cu F. Vreau sa stiu daca acum mai aveti aceeasi parere despre el.
godoblete
Postat pe 29 Iunie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa il iert sau nu..am gresit la subiect:D 4 De la: si_totusi 9 Iunie 2009 16:27
Gravida in tara straina 15 De la: sorinara 25 August 2013 19:32
problema iubita 13 De la: garbo_427282 28 Februarie 2016 19:46
ce se intampla cu mine? ce pot sa fac? 17 De la: moniq_ 29 Iunie 2010 22:20
ajutor.... 19 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:58
Setari Cookie-uri