as dori si eu un sfat

cum as putea sa il fac pe prietenul meu sa se reindragosteasca de mine? are poza cu fosta pe tel...nu prea imi da atentie...ne intalnim rar...cand ne intalnim deabea ma baga in seama...cateodata e cald cu mine...dar uneori e rece si indiferent...cum m-as putea comporta eu?ce ar trebui sa fac?
Alina_Roberta_1
Postat pe 11 Iulie 2011 18:40
Barbatii nu dispar daca te vor, daca vor o relatie pe termen lung cu tine. In schimb dispar daca si-au satisfacut nevoile si si-au descarcat tensiunile. Intelegi diferenta? Daca apare din cand in cand pe la tine, e clar ce vrea, sex si atat. Nu visa la mai mult! Nu te mai minti singura! Nu te vrea pe tine! Vrea sex! Si tu esti la indemana. Atat.
Vrei mai mult? Atunci invata sa fii femeie, invata sa pui pret pe tine, invata sa te pretuiesti, invata sa te respecti si sa te iubesti. De ce ti-e teama? De schimbare, de singuratate, de abandon sau de respingere? Asta nu a omorat pe nici o femeie pana acum, un sut in fund este un pas inainte, iar maine este o noua zi!
Reconstruieste-ti imaginea de sine si mai lucreaza putin la orgoliul tau de femeie, spui ca are poza "fostei" pe tel...oare asta ce-ti spune? chiar nimic?
Iti doresc sa treci cu demnitate peste acest episod din viata ta si nu-ti plange de mila, umilindu-te in fata lui..iti vei pierde respectul de sine!

Postat pe 11 Iulie 2011 20:11
Nu poti sa-l faci sa se indragosteasca de tine ,pt ca el este indragostit de fosta...
constance
Postat pe 16 Iulie 2011 22:07
si eu am o gramada de poze pe telefon de la familie, amici, colegi si nu-s indragostita de toate mutrele alea.... Nu-s icoane. Sint poze pe telefon. Kodak. Mare rahat.

Daca ti-e neclara atitudinea lui, explica-i ca nu iti ofera suficient si te-ai hotarit sa cauti pe altcineva. Si vezi ce zice. Te lamuresti macar daca aveti o relatie sau nu.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2011 22:20
nu te lasa dusa de val....explica-i tot ce simti si daca e adevarat ce crezi tu nu te merita nu esti femeia unui singur barbat daca acesta nu te iubeste si te trateaza cu ...pauze in relatie fi tare barbati sunt destui ai grija ce vrei tu de la ei....
garbo133521
Postat pe 17 Iulie 2011 09:37
trateaza-l cu indiferentza o zi, doua, nu-i raspunde la primul apel, inarzie ora de intalnire...
fa ceva numai sa nu fii de acord cu el din prima...
daca itzi cere explicatzii vis a vis de comportamentul tau, da-i raspunsuri evazive sau incomplete.
lasa-l sa fiarba putzin in suc propriu.
doar asa potzi vedea daca si ce simte pentru tine.
cand un barbat e tratat cu o oarecare indiferentza incepe sa-si puna intrebari si devine mai interesat de cea care-l tzine la distantza.
nu-i arata tot ce simtzi pentru el, disperarea in nici un caz.
bafta si optimism
jeje2011
Postat pe 18 Iulie 2011 11:38
De la: Alina_Roberta_1, la data 2011-07-11 18:40:03cum as putea sa il fac pe prietenul meu sa se reindragosteasca de mine? are poza cu fosta pe tel...nu prea imi da atentie...ne intalnim rar...cand ne intalnim deabea ma baga in seama...cateodata e cald cu mine...dar uneori e rece si indiferent...cum m-as putea comporta eu?ce ar trebui sa fac?



Ca sa se reindragosteasca trebuie sa fi fost indragostit .... Esti sigura ca a fost vreodata indragostit de tine? Eu cred ca "prietenul tau " apeleaza la tine numai in 'situatii de urgenta ' iar tu ar trebui sa simti asta ... Daca vrei sa te lasi folosita de el , continua ! Daca nu vrei sa te lasi folosita de el spune-i ca iti doresti mai mult de la viata si ca oameni ca el se gasesc la kg pt toate drumurile ..... E simplu !
Fata_Morgana
Postat pe 18 Iulie 2011 18:58
014...nu mia cerut niciodata asa ceva...imi spune ca sta cu aia doar sa o foloseasca...dar nu inteleg ce treaba are poza de pe telefon...m`a bagat in ceata...scz ca am rsp asa tarziu:D
anonima20
Postat pe 21 Iulie 2011 01:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu 6 ani mai mic 40 De la: Dor_marunt 22 August 2010 09:00
Femeia si barbatul 15 De la: moniq_ 19 Mai 2010 16:26
Intr-o relatie serioasa dar indragostita de un barbat turc! Pe care dintre cei doi sa il aleg? 32 De la: liaiedera 17 Octombrie 2010 18:19
se poate!!!!! 8 De la: buna01 10 Ianuarie 2010 21:03
Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire? 5 De la: meme 19 Iunie 2009 20:01
Setari Cookie-uri