Nu mai pot accepta un barbat in viata mea...

noapte buna mihaela!!!ti-ai baut lapticul????
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 00:25
tuta, piku, ce patirati, fratilor? adica, pardon, soro, respectiv frate nu va mai incape netul asta asa mare?
ia, fuguta amandoi in profilul kyrei si ascultati-l pe Chriss Spheeris - Dancing with the Muse... vedeti ca e al 3 -lea clip.

luati-l si pe valentino, ca zau, nu pierde nimic, dimpotriva!
Thor
Postat pe 24 Iunie 2009 00:30
as contribui si eu cu o impunsatura...dar nu e constructiv...
Roxxynela
Postat pe 24 Iunie 2009 00:33
bre dom' vidar, io-ncap ca-s subtirel. mai ales la obrajori
de altii nu raspund, ca nu-s nepotul maicii tereza
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 00:33
sa fiu o clipa serios, domnu vidar, io-s cel mai fericit cand reusesc sa ignor pe cineva si am o scuza ce nu jigneste pe nimeni - incompatibilitati.
daca altii nu reusesc sa-mi aplice acelasi tratament, ii ajut cum pot. le inseninez noptile ori de cate ori doresc
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 00:36
mai,oameni buni,eu nu am vazut sa fie luna plina...ce-aveti in seara asta???
Roxxynela
Postat pe 24 Iunie 2009 00:41
roxy, eu am pink floyd si muuuuuuuulte caise gaben aurii cu aroma de te imbata. e bine?
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 00:43
nea vidareeee...... multzam muuult....stiam melodia dar nu stiam cine o canta.....
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 00:44
mihaela las lapticul treci la fapte ? http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/5644.html# http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/5644.html#http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/5644.html#


garbo004541
Postat pe 24 Iunie 2009 00:46
picnicut poti sa i ce-ti pofteste cosuletul,dar nu uita inainte sa iei si niste bun simt cu tine ,e bun la casa omului cateodata...
Roxxynela
Postat pe 24 Iunie 2009 00:50
ciudate punctele alea in care se situeaza unii ca sa-i judece pe altii
da' nu conteaza, fie cum spui
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 00:51
nu e vina ta ca esti singura,sunt multe femei in aceeasi situatie (printre care si eu),cred ca pur si simplu nu ai gasit persoana compatibila cu care sa te intelegi si sa ti si placa...cel putin la mine asta e problema,am scazut si din pretentiisi tot nimic...dar cred ca fiecare are un suflet pereche...so,sfatul meu:distreaza-te,iessi cat mai mult,socializeaza si fii optimista!fii femeie increzatoare si mereu cu zambetul pe buze!
sammy
Postat pe 28 Iunie 2009 13:27
sammy. cat de simplu e... asa e fata mea.
pana nu-l gasim pe cel potrivit, normal ca nu ne omoram dupa altii... nu-i blocaj ci realism.
pana a-l gasi pe tovarash, trebuie sa ne traim frumos viata, cu prieteni buni, cu armonie, calatorii, etc.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 14:06
Mai fetelor,voi sinteti de moda veche...acum se poarte altfel : morde e fuggi(musca si fugi)...Concediile,vacantele,relatiile,raporturile,totul : o muscatura si pe fuga.Asa,neapucind sa-i simti gustul,nici nu te-ndragostesti si esti mereu dornic sa tot gusti...
Oricum,si cum sint anumite realitati e trist,dar si cum sint aceste tendinte e ingrozitor de decadent...
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 15:39
valentino, eu nu gasesc nimic urat in a fi de moda veche. DIMPOTRIVA.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 15:44
Gianeta,il consider un subiect destul de serios,chiar daca se vehiculeaza multe glume,mai mult sau mai putin pertinente,pe marginea lui...Nu e urit a fi de moda veche,trist da.Si nici trist,decit numai cind privesti cu regret dupa timpul inutil irosit.Eu cred ca orice situatie,cit de grea ar fi,are posibilitati si laturi pozitive.Depinde cum sint privite.
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 15:51
valentino, poate intelegem lucruri diferite prin aceasta sintagma "de moda veche". pentru mine - in nici un caz - nu inseamna sa traiesti in trecut. cred ca faci o asociere eronata caci pentru nimeni nu inseamna acest lucru.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 15:57
Te-am inteles bine,Gianeta.Am vazut acest lucru mai demult.Eu vorbeam de moduri diferite de a trai prezentul.Prin lumea in care traiesc eu,se merge pe conceptul pe care l-am mentionat prima :morde e fuge.Fara implicatii sentimentale,doar consumism de moment.Ori,o parte din userele Garbo,nu vad lucrurile asa.Sint de mentalitatea veche dar,parerea mea sanatoasa.Stii,degradarea morala a societatii,lucreaza mult prin acest loc.Reflectam,cu voce tare,asupra faptului ca respectarea unor principii morale de viata,comporta sacrificii...
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 16:06
valentino, si poate nu ai idee cate sacrificii se pot face...
dar eu tot nu regret. caci oricum nu pot fi altfel. ca de aia se numesc principii si nu bambilici.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 16:24
Durerile sufletului,pe cit mai nevazute,pe atit mai puternice sint...sa stii ca-nteleg bine aceste trairi.Mi-a fost dat sa gust in viata diferite amaraciuni...Ma tem sa generalizez,caci fiecare caz e cu specificul sau si unic,totodata.Respect suferinta,mai ales cind sint neputincios in fata ei...Vorbeam cu Gabita odata : sintem facuti unii pt altii si complementari unii altora.Problema intervine cind nu se ajunge,simultan,la acelasi nivel de constientizare a locului si rolului pe care-l avem.Cu cit unul constientizeaza mai mult,cu atit se departeaza de cei ramasi in urma...Si de aici dificultate sau imposibilitatea de a gasi persoana potrivita...E un subiect prea a mplu sa poata fi cuprins in citeva rinduri...
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 16:35
da, valentino... ooo... da...
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 16:46
papusha, daca nu mai poci pen' ca sa suporti un barbat in viata ta, ia-ti atunci doi sau trei...

daca nici asa nu merge, incearca o schimbare de sex.
Thor
Postat pe 28 Iunie 2009 20:08
buna, am tot citit sfaturi voastre pentru femeile singure. ok, trebuie sa iesi cu prietenii, sa te distrezi, sa calatoresti.. e usor de spus mai greu cu implementarea..ce-i de facut cand ai ajuns sa muncesti 12 ore pe zi, bucurandu-te in zilele in care poti pleca la 6 pm de la servici, cand prietenii au fiecare viata lor, sper ca sunteti de acord ca ati intalnit mult mai frecvent el cu ea si cu prietenul lui decat el cu ea si cu prietena ei in oras;)...iar cu timpul te obisnuiesti sa ajungi seara acasa, sa citesti o carte, sa-ti faci ceva bun, sa te uiti la un film, sa-ti vizitezi familia din an in paste...dupa despartire cam asa ajuns viata mea:)
misslotus
Postat pe 2 Iulie 2009 15:03
De la: misslotus, la data 2009-07-02 15:03:32buna, am tot citit sfaturi voastre pentru femeile singure. ok, trebuie sa iesi cu prietenii, sa te distrezi, sa calatoresti.. e usor de spus mai greu cu implementarea..ce-i de facut cand ai ajuns sa muncesti 12 ore pe zi, bucurandu-te in zilele in care poti pleca la 6 pm de la servici, cand prietenii au fiecare viata lor, sper ca sunteti de acord ca ati intalnit mult mai frecvent el cu ea si cu prietenul lui decat el cu ea si cu prietena ei in oras;)...iar cu timpul te obisnuiesti sa ajungi seara acasa, sa citesti o carte, sa-ti faci ceva bun, sa te uiti la un film, sa-ti vizitezi familia din an in paste...dupa despartire cam asa ajuns viata mea:)


salut, mi-a placut postul tau :)
asta e, prietenii au vietile lor, dar si noi, fetele single, le avem pe ale noastre :)
mult work, ce-i drept, dar raman destule...calatoriile departe, de ex, sunt chiar super !!! si cititul, filmele bune, un pic de sport si ...MUZICA !!!
mie, cel putin, nu mi-e deloc rau asa :)
cat despre mr.right, cine stie, va fi sau nu. si daca nu va fi, sunt destul de facut :)
the show must go on !!!
Blue_Tattoo
Postat pe 2 Iulie 2009 15:26
Blue_Tattoo
valentino
Postat pe 3 Iulie 2009 21:11
totusi, oameni buni, va spun
nu-i nimeni asa nebun
pereche sa nu-si doreasca
si cu ea mult sa traiasca.

gianiblue
Postat pe 3 Iulie 2009 21:29
De la: tutankhamon, la data 2009-06-21 18:56:52si mami....ia-i pe toti la tavaleala si vezi care rezista....si, daca mai are puterea sa se ridice de jos si sa-ti zambeasca de sa te ia de pe picioare....ala e!!!...ai insa tu grija de tine insati - pentru ca nu stii de unde apare sansa...



esti cea mai tare femeie din univers!
bravo tie!
double_chock
Postat pe 9 Iulie 2009 22:46
Incearca sa iesi in lume,cunoaste persoane noi,inchipuie-ti viata cum a fost cand ai iubit si vei vedea ca viata e frumoasa si vei vrea sa iubesti din nou!
garbo014667
Postat pe 10 Iulie 2009 16:34
nimic nu este imposibil ! cauta mai bine in jurul tau si fii demna de statutul de femeie !
radames13
Postat pe 11 Iulie 2009 16:25
si triaza serios ce e in jurul tau....si ai sa vezi ca nu vei mai avea esecuri....si nu vei mai suferi....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frustrareeeeee 41 De la: elodia_2 21 Octombrie 2011 18:58
As putea sa fiu insarcinata? 45 De la: cricat2002 11 Iulie 2010 19:55
Cat de sanatoase sunt relatiile cu femei casatorite...?! 2 De la: bluelight 22 Mai 2010 19:44
ADORA FETELE SEXUL ORAL? 194 De la: Timidul 22 Octombrie 2009 20:26
ce se mai poate face??? 17 De la: iasomia 20 Noiembrie 2009 09:32
Setari Cookie-uri