Nu mai pot accepta un barbat in viata mea...

ciudate rau sunteti voi femeile ...chiar nu va inteleg cum naiba puteti sa mai va simtiti atrase de exul (animal) si cum sa-l mai si iubiti....o ti fi voi mai sentimentale decit noi?....eu sincer n-am crezut niciodata asta mai ales judecind dupa principiul dupa care va alegeti voi perechea...dar in fine!
catalliin
Postat pe 11 Iulie 2009 22:00
cata, asta-i masochism. nici eu nu inteleg .. dar se intampla.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 22:05
Fetelor traiti-va viata alegeti barbatul sentimental delicat ,finut care sa realizeze rapid ceea ce aveti voi in suflet si sa inteleaga ce si cum si asta chiar daca la prima vede nu va inspira prea multa barbatie doar pt ca sunt ceva mai'efeminati'decit ceilalti nu inseamna ca sunt mai putin barbati,nici o gija acest gen de barbati stiu sa se impuna si in 'exerior' destul de bine mai ales cind este vorba despre respect la o adica pot lua de git pe seful de la servici foarte usor sfidind toate aparentele si impunindu-se rapid in ierarhia sociala atunci cind este cazul (mai putin cu femeile)ptca acel tip de barbati considere femeie o fiinta deosebita care trebuie iubita ,alintata ,rasfatata dar si pleznita usor si delicat peste funduletul obraznic atunci cind trebuie pt a le scoate din monotonie si rutina.Eu zic ca societatea a evoluat si trebuie sa renuntati la acele idei cu barbatul feroce ,cu burta negricios lipsit de sentimente si scrupule care sa va domine si care atunci cind li se vorbeste de sentimente si tendrete ei se gindesc la sex dupa care se duc sa toarne o bere pe git in timp se se uita la un meci de fotbal...eu zic s-au dus timpurile neaderthalienilor care dupa o noapte de amor sa devina indiferenti si sa va lase cu ochii in soare
catalliin
Postat pe 12 Iulie 2009 22:35
cata, nu ai grija. daca citesti pe tot forumul, vei gasi exact lupta noastra impotriva primitivilor.
gianiblue
Postat pe 13 Iulie 2009 00:09
De la: catalliin, la data 2009-07-12 22:35:06Fetelor traiti-va viata alegeti barbatul sentimental delicat ,finut care sa realizeze rapid ceea ce aveti voi in suflet si sa inteleaga ce si cum si asta chiar daca la prima vede nu va inspira prea multa barbatie doar pt ca sunt ceva mai'efeminati'decit ceilalti nu inseamna ca sunt mai putin barbati,nici o gija acest gen de barbati stiu sa se impuna si in 'exerior' destul de bine mai ales cind este vorba despre respect la o adica pot lua de git pe seful de la servici foarte usor sfidind toate aparentele si impunindu-se rapid in ierarhia sociala atunci cind este cazul (mai putin cu femeile)ptca acel tip de barbati considere femeie o fiinta deosebita care trebuie iubita ,alintata ,rasfatata dar si pleznita usor si delicat peste funduletul obraznic atunci cind trebuie pt a le scoate din monotonie si rutina.Eu zic ca societatea a evoluat si trebuie sa renuntati la acele idei cu barbatul feroce ,cu burta negricios lipsit de sentimente si scrupule care sa va domine si care atunci cind li se vorbeste de sentimente si tendrete ei se gindesc la sex dupa care se duc sa toarne o bere pe git in timp se se uita la un meci de fotbal...eu zic s-au dus timpurile neaderthalienilor care dupa o noapte de amor sa devina indiferenti si sa va lase cu ochii in soare
Asa e tizule,acum e vremea lor sa ne lase cu ochii in soare,fie ca meritam sau nu...
.Giani,fresh meet.., ha?good luck
roby_cado
Postat pe 13 Iulie 2009 00:24
din pacata cam asa este cum spune si Roby a cam venit vremea lor sa ne lase cu ochii in soare dehhh! platim noi pt pacatele bunicilor si strabunicilor nostri sau poate din cauza o fi ceea ce se numeste in ziua de azi marea emancipare feminina fara precedent astfel ca pe cele tinere le vezi cu babacii iar cele ce nu mai sunt asa tinerele umbla dupa 'prospaturi' ...cum draq mai vine si asta ca nu inteleg?....nici la mare nu-mi mai vine sa ma duc ca iarasi ma trezesc cu cite o babetzica ca-si pune patura linga mine si incepe sa-si rinjeasca fasolea in timp ce-si face pierdut sutienul
catalliin
Postat pe 13 Iulie 2009 18:09
De la: garbo011805, la data 2009-06-21 17:34:36 Salut.Am 30 de ani,2 relatii esuate ,din vina mea din vina lor,putin de la fiecare ...ca doar asa se intampla,gresim cu toti.Marea mea problema e alta...sunt singura de 4 ani,nu reusesc sa mai las pe nimeni sa se apropie de mine,probabil am un blocaj psihic la inceput am crezut...ca inca il mai iubesc pe fostul...dar din ce am citit maxima este de 2 ani de pauza pt a putea incepe o noua relatie.au trecut 4.de iubit nu il mai iubesc,asta e sigur.Sa ma fii invatat prea mult cu singuratatea?!?!ajutati-ma cu niste sfaturi va rog...cum sa fac sa pot avea o viata normala
...cu mine n-ai fi esuat decit pe o insula exotica la umbra unui palmier
catalliin
Postat pe 13 Iulie 2009 23:24
si cand se terminau nucile de cocos ce mai mancati???? unul pe altul???
tutankhamon
Postat pe 14 Iulie 2009 00:48
prefer ca pina sa se termina nucile sa o sterg de acolo ca s-ar putea sa ma manince ea pe mine (stiti ca exista unele specii de animale in care dupa consumarea actului sexual femela l consuma pe barbat la cina)
catalliin
Postat pe 14 Iulie 2009 10:14
Draga mea, nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi , dar voi incerca sa te aju!
Dupa ce am divortat(16 ani de casnicie ),am avut aceeasi problema:nu suportam nici sa mi se vorbeasca de o posibila relatie. Insa prietenele m-au convins sa accept sa ies in oras cu ele , cu colegii, etc.
La un moment dat am cunoscut un barbat care a avut rabdare cu mine si m-a invatat din nou sa traiesc, sa iubesc, sa daruiesc !
Din pacate, dupa doi ani relatia noastra s-a destramat, dar in acel prim an a fost cel mai frumos an din viata mea de femeie!Regret ca nu l-am intalnit acum 20 de ani, viata mea ar fi fost atat de diferita!
Nu te gandii de la prima intalnire ca trebuie sa ai o relatie cu acea persoana, ai rabdare cu el si mai ales cu tine !
Mult noroc!
mile
Postat pe 20 Iulie 2009 02:21
De la: catalliin, la data 2009-07-14 10:14:31prefer ca pina sa se termina nucile sa o sterg de acolo ca s-ar putea sa ma manince ea pe mine (stiti ca exista unele specii de animale in care dupa consumarea actului sexual femela l consuma pe barbat la cina)
garbo011805
Postat pe 20 Iulie 2009 20:47
De la: catalliin, la data 2009-07-14 10:14:31prefer ca pina sa se termina nucile sa o sterg de acolo ca s-ar putea sa ma manince ea pe mine (stiti ca exista unele specii de animale in care dupa consumarea actului sexual femela l consuma pe barbat la cina)
garbo011805
Postat pe 20 Iulie 2009 20:47
ce uratttt.....nu am pe nimeni pentru ca sunt dezgustata de modul in care se comporta o mare parte de barbati din ziua de azi....nu pt ca sunt o disperata dupa.....
garbo011805
Postat pe 20 Iulie 2009 20:50
De la: marileana, la data 2009-07-20 02:21:30 Draga mea, nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi , dar voi incerca sa te aju!
Dupa ce am divortat(16 ani de casnicie ),am avut aceeasi problema:nu suportam nici sa mi se vorbeasca de o posibila relatie. Insa prietenele m-au convins sa accept sa ies in oras cu ele , cu colegii, etc.
La un moment dat am cunoscut un barbat care a avut rabdare cu mine si m-a invatat din nou sa traiesc, sa iubesc, sa daruiesc !
Din pacate, dupa doi ani relatia noastra s-a destramat, dar in acel prim an a fost cel mai frumos an din viata mea de femeie!Regret ca nu l-am intalnit acum 20 de ani, viata mea ar fi fost atat de diferita!
Nu te gandii de la prima intalnire ca trebuie sa ai o relatie cu acea persoana, ai rabdare cu el si mai ales cu tine !
Mult noroc!
Multumesc frumos....cu siguranta o persoana ca dumneavoastra stie ce si cum ...mult noroc si dumneavostra.
garbo011805
Postat pe 20 Iulie 2009 20:56
Am promis ca voi anunta cand il gasesc..... l-am gasit,de fapt a fost cca 3 ani langa mine,dar...eram prea prinsa de temerile mele,dezamagita si nu aveam curaj sa mai incerc de fapt.Rabdarea lui,sentimentele adevarate,respectul si prietenia sa m-au facut sa inteleg ca pot iubi avem doar 10 luni de cand suntem impreuna....dar MA FACE FERICITA Va pup si va multumesc tuturor celor care mi-ati dat sfaturi ok.Se pare ca mi-a purtat noroc faptul ca mi-am deschis sufletul aici cu voi.
garbo011805
Postat pe 17 August 2010 02:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Soţul sau mama? 1 De la: Mia-garbo 25 Octombrie 2018 12:57
legat de educatia copiilor 8 De la: ingerasulluptator 14 Octombrie 2012 21:04
Placere pentru doamne sau domnisoare 1 De la: garbo_500559 30 August 2019 11:31
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
Escapelle 7 De la: garbo_477205 21 Octombrie 2017 13:03
Setari Cookie-uri