femeie leu, barbat rac

Ce parere aveti despre relatia dintre o femeie leu si un barbat rac. Functioneaza ? Si pe termen lung ? Am auzit ca nu prea.
garbo1961
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:13
Femeia Leu are capacitatea de stabiliza toanele barbatului Rac. Pentru ca si manifesta afectiunea fara retineri, femeia Leu reuseste sa i confere barbatului Rac siguranta de care acesta are atta nevoie.

Pe de alta parte, femeia Leu are nevoie sa fie laudata si admirata mai ales pentru abilitatea de care da dovada n pat, unde simte nevoia sa-l domine pe barbatul Rac.

Daca barbatul Rac face compromisuri si-i ofera femeii Leu ceea ce aceasta si doreste, ntre ei se poate naste o relatie pasionala si un mariaj mplinit.

pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:17
Sincer cred ca este cea mai buna varianta ,pentruca pe amindoi ii tin uniti relatia intima , amindoi sint fara prejudecati si libertini , iar daca ori ce disputa ,cearta sau problema familiala isi au sfirsitul atunci cind sint in pat , este cel mai reusit cuplu , Eu sint rac ca si zodie , nu sint casatorit de si am o virsta , dar am intilnit multe femei , si singurele cu care ma-m simtit bine , inteles , si pe aceasi lungime de unde au fost cele din zodia leului . De si multa lume ma contrazice , eu personal din experienta propie , va spun ca daca exista intelegere si potrivire in partea intima intrun cuplu , restul merg de la sine . Pentru multe alte detali indiferent de zodi si probleme sentimentale , familiale sau chiar sexuale , contactatima si cu drag va raspund
EXORCITISTUL
Postat pe 2 August 2011 07:32
da as vrea sa stiu si eu lucrul acesta...eu sunt leu si el rac...suntem casatoriti de 1 an si avem si un bebelus de jumate de an...va pup
garbo182894
Postat pe 12 August 2011 10:02
Buna, reginelor junglei! si restul animalutelor

Am inteles ca sunteti curioase de aceasta combinatie leu-rac. O sa va spun eu cum sta treaba! Daca sunteti in tema cu horoscoapele, inseamna ca stiti deja ca leul e semn de foc iar racul semn de apa. Focul si apa?! exact asa e si relatia Ce face focul cand apare apa? se stinge - leul isi pierde toata energia si cheful, cand vede acest rac pesimist, plangacios, instabil. Ce face apa, cand apare focul? fierbe ,fratilor, dar pe dinauntru - racul e o bomba cu ceas, dar care totusi stie sa-si ascunda aceasta manie in fata leului, sau daca nu, ca un rac autentic ce e, face pasi inapoi, ori se ascunde in carapace de unde nu-l poti scoate nici cu .....politia Dar n-am explicat de ce...uneori cred ca nici nu are motive intemeiate ( e cam labil) , dar putem enumera : nervii leului , daca i se cere socoteala/explicatii, daca i se cere sa fie hotarat, daca intra la suspiciuni ca leul calca stramb. Prima comparatie!
Alt aspect tot legat de horoscop, ca sa va dati seama de portrivirea celor doi sunt planetele care ii guverneaza! Leul e guvernat de Soare, racul de Luna! Va spune ceva?
La fel functioneaza cele doua semne. Soarele straluceste si incalzeste = leul este un energic, care vrea sa-si arate dragostea constant, atunci cand chiar e indragostit . Luna e schimbatoare la fel ca racul = ba e plina, moment in care racul e intreg la cap adica iubaret, tandru, comunicativ ; ba e semi, cand racul e jumi-juma, adica se vrea impins de la spate ca sa fie iubaret, tandru, comunicativ ; ba nu apare deloc pe cer, atunci cand racul dispare de tot din peisaj( in carapace) si nu se vrea deranjat de nimeni . La fel cum stim din povesti, luna si soarele se iubesc, asa e si cu racul si leul simt o atractie uimitoare, o legatura foarte puternica . Dar cum luna si soarele nu se intalnesc pe cer, la fel nu se pot afla pe aceeasi scena/realtie racul si leul. Cand soarele e pe cer, luna sta ascunsa primindu-i razele, precum leul care isi arata iubirea, desi stie ca racul e ascuns si-l urmareste, e constient ca razele/iubirea ajung/e pana la el. Dar in aceasta comparatie vreau sa subliniez ce face racul: cere si primeste cat poate duce din afectiunea leului, dar fara sa dea nimic in schimb, moment in care leul se simte folosit si se ascunde pentru aceasata rusine ( a fost calcata in picioare, folosita, fara nici un rost) . Revine racul cel lingusitor si se impaca . Pana ce iar incepe acest circuit . Si uite-asa cei doi se vor juca precum copiii, de-a "v-ati ascunselea"!
leona_leu_s
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:36
Imi place sa ma joc "de a v-ati ascunselea ''!
Ma duc sa caut un rac ! O Luna...
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:41


iata-ma-S
RAC pi luna plina si cu cadou muzical

http://www.youtube.com/watch?v=TBglYTwY9ls&feature=list_related&playnext=1&list=SP8C33BAA2C8EFF6A2


.......................

..........................
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:50
LILOOOO !
Undi te-ai ascuns fatooo?

http://www.youtube.com/watch?v=_eLbdjkg5cE
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:54
.poi..
mi e rusinica sa va spui unde

dar daca sunteti "amicii" mei..
va spui

intr-un dovleac de halowen

si numai merlin ii "di vina"
ca am vazut toate sezoanele
si...
drept rasplata..magicianul .....m-o UITAT pe acolo??

LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2011 18:59
LILO, esti di_vina !
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:03
Lilo
http://youtu.be/BKcTc784hj4
Eugenia69
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:07
mi_S IO recunosc..sunt di-vina ca inca visez la o lume "magica"
acolo unde ne este locul..........


.dar...vise..vise..


si ..apoi...imi era dor de voi...dar...of timpul "aiesta" atat de scurt pt lucrurile placuteee..
poate de "mos CRACIUN"...sa stau mai mult cu voi

p.s.
sa nu va indoiti de aprecierile mele pt voi.
axl..biscuitica...si toti cei care mi-au adus raze de bucurie pe aci(lea).
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:09
LILO, io am sa pun "ciorapul" la vedere ! Poate Mosul, aduce un ZAMBET !

Si sa nu renunt_am la vise !
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:19
atunci punem o pila la Mos Craciun!!!
Eugenia69
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:20


ati vazut?
bradutul si ornamentele de la ikea??

cine se desfata la ikea?/

hai si noooi pe acolo...


p.s.

numai ce mi-am "primenit" soarecele si acum

si "QWERTY" da semne de oboseala...
oooooffffff...numai IO mi-s "freche"(AAAAAAAAAAAAA)
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:26


Io pe asta cu Ikea o mai "vad" cu ochi buni, dar face_ul asta ma ienerveaza!
De fiecare data, trebe sa zic ca-s fan_a, altfel nu ma lasa sa intru pe garbo !
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:34
La plus belle chanson franaise de tous les temps
..pour vous....

http://www.youtube.com/watch?v=XqzpYNAwfXY&feature=related

oooooooooo
MELODIE absolut superba si o voce "nemuritoare.

pt cei care stiu sa "guste" viata adevarata...
acea viata care include: dragoste,veselie,ghidusie...si mai gasiti voi atributele..........
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:36
De la: Axl_22, la data 2011-11-09 19:34:33

Io pe asta cu Ikea o mai "vad" cu ochi buni, dar face_ul asta ma ienerveaza!
De fiecare data, trebe sa zic ca-s fan_a, altfel nu ma lasa sa intru pe garbo !


e he..traim in romanica(nu ii di vina biata tarisoara)
.dar.atitudinea agresiva...din reclamele invazive...ma lasa din ce in ce mai nepasatoare

TREBUIE lasat momentul sa TREACA..

toate trec...........din fericire
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:40
http://www.youtube.com/watch?v=i2wmKcBm4Ik Ne Me Quitte Pas
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:41
http://youtu.be/8IJzYAda1wA
Eugenia69
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:48
cat de adevarat...
garbo013457
Postat pe 3 Mai 2012 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista o compatibilitate buna intre fata TAUR si baiatul SCORPION? 44 De la: dragos2012 17 Iulie 2011 15:21
berbec-scorpion 45 De la: LILO 2 Aprilie 2010 11:02
EA BALANTA, EL CAPRICORN 6 De la: olgabalan 15 August 2011 18:00
buna 3 De la: nikoleta38 20 Mai 2013 19:46
:) 5 De la: cory_emy 18 Ianuarie 2011 01:09
Setari Cookie-uri