Autobronzant care nu pateaza?

E vara si e normal sa fim frumoase...Doar ca unele sunt inzeztrate cu o piele ce permite un foarte frumos bronz natural, pe cand altele trebuie sa apeleze la diverse trucuri, printre care si autobronzantele...
Voi ce folositi in materie de autobronzante?Si mai ales, ati gasit ceva care sa nu lase urme pe hainutele deschise la culore?
rosktzik
Postat pe 23 Mai 2009 08:56
Nu exista.
Micass
Postat pe 23 Mai 2009 11:09
sigur ca sunt si autobronzante care nu pateaza. eu folosesc terracota de la guerlain. e genial. vine in mai multe variante(spray, crema sau gel). incercati si o sa fiti incantate!
un sfat: folositi-l dupa ce ati stat deja de 2-3 ori la plaja, mentine si intensifica bronzul. este super!
adriana_teodora
Postat pe 27 Iulie 2009 09:58
eu din fericire nu am probleme, atat ca nu imi permite timpul sa stau la bronzat. Merg rar la solar, dar pe picioare ma bronzez foarte greu, si apelez la crema de corp cu bronzare treptata de la Nivea, nu pateaza, dar trb sa te faci seara sa astepti sa intre in piele si poti dormi linistita, eu dorm tot timpul pe asternuturi albe, si niciodata nu am vazut nici macar urma de bronzant.
Incearca-l, mi-a fost si mie recomandat si chiar imi place, e si la un pret accesibil, undeva la 20 lei.

P.S. te dai 2-3 zile dupa care faci o pauza si folosesti bronzant normal.
ctwmn
Postat pe 29 Iulie 2009 12:18
Foarte bune sunt Johnsonso Holiday Skin (nu miroase super) dar nu pateaza si da o nunata misto. Si Garnier acela miroase a piersica si e ok.Sunt preferatele mle.
Andraeea
Postat pe 26 August 2009 20:49
Vara s-a terminat,deci mai e nevoie de autobronzante?
eva_sweet
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:27
eva, mi-e cam jena ca o zic eu, da'...imi trece
vara toata lumea se bronzeaza, de la tractorist pana la tanti cornelia de la 4, aia cu 7 copii.
femeile elegante isi pastreaza bronzul MAI ALES in lunile de toamna, iarna
pik_nik
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:30
Piiiiik io credeam ca-s elegantaaaaaaaaa! Ce ma fac???
blanca
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:36
blanca, fugi chiar azi si-ti cumperi o lampa cu UV
pik_nik
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:38
nu plec nicaieri . trebuie sa-mi revin intai
blanca
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:40
Draga pik nik,eu merg vara la mare si ma tine bronzul pana in primavara(deci cateva luni bune)...Am mai folosit si autobronzant dar se cam vede ca e fals....deci mai bine sa fie natural...Si apropo de vara ,daca toata lumea se bronzeaza atunci de ce a postat intrebarea la data respectiva?Ea voia un bronz artificial vara?!
eva_sweet
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:41
eva, nimeni nu se mai bronzeaza direct de la soare. toata lumea foloseste cate ceva, fie filtru, fie autobronzant. din mai multe motive, dar cred ca principale sunt doua. expunerea directa la soare dauneaza serios pielii, apoi nu toata lumea are pielea uniform pigmentata, ca sa obtina bronzul fara pete.
daca tu reusesti sa-ti pastrezi bronzul pana in primavara inseamna ca ai o piele speciala, sau te bronzezi la munte, in aer puternic ionizat. nu toata lumea are sansa asta
in ce ma priveste, femeilor ce au un ten bronzat si in lunile "netraditionale" le acord un plus de atractivitate
pik_nik
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:48
Intr-adevar,pik nik...am o piele mai speciala...Dar ma bronzez natural,folosind bineinteles creme cu FPS cel putin 15,niciodata mai putin...si nu,nu la munte..(locuiesc in zona de deal)
Cat despre autobronzant,arata cam ciudat pe pielea mea...deci prefer soarele
eva_sweet
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:53
exista cele de la avon care dupa parerea mea sunt cele mai bune si nici nu sunt piperate la pret
piper
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:12
cel de la forever...e incercat
littlestar76
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:56
De la: littlestar76, la data 2009-10-27 09:56:19cel de la forever...e incercat
sunt scumpe si cam...lasa de dorit calitatea lor
yanyacharberet
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:59
buna. te rog accepta scuzele mele,dar acum te contrazic,vin cu o propunere deosebita,autobronzant spray de la GUINOT
3 ZILE LA RAND DIM SI SEARA,STAI CAM O ORA MAX FARA SA TE IMBRACI PT IESIRE IN ORAS, TE EXFOLIEZI INAINTE DE APLICARE CU UN AMESTEC DINp;ULEI MASLINE,ZAHAR SI ZAT SAU PRAF DE CAFEA,DACA NU AI ULEI DE MASLINE ULEI DE MIGDALE

INCEARCA-L TE ROG,GARANTAT
DULCE_ORHIDEE
Postat pe 2 Ianuarie 2010 16:25
buna. te rog accepta scuzele mele,dar acum te contrazic,vin cu o propunere deosebita,autobronzant spray de la GUINOT
3 ZILE LA RAND DIM SI SEARA,STAI CAM O ORA MAX FARA SA TE IMBRACI PT IESIRE IN ORAS, TE EXFOLIEZI INAINTE DE APLICARE CU UN AMESTEC DINp;ULEI MASLINE,ZAHAR SI ZAT SAU PRAF DE CAFEA,DACA NU AI ULEI DE MASLINE ULEI DE MIGDALE

INCEARCA-L TE ROG,GARANTAT
DULCE_ORHIDEE
Postat pe 2 Ianuarie 2010 16:25
buna. te rog accepta scuzele mele,dar acum te contrazic,vin cu o propunere deosebita,autobronzant spray de la GUINOT
3 ZILE LA RAND DIM SI SEARA,STAI CAM O ORA MAX FARA SA TE IMBRACI PT IESIRE IN ORAS, TE EXFOLIEZI INAINTE DE APLICARE CU UN AMESTEC DINp;ULEI MASLINE,ZAHAR SI ZAT SAU PRAF DE CAFEA,DACA NU AI ULEI DE MASLINE ULEI DE MIGDALE

INCEARCA-L TE ROG,GARANTAT
DULCE_ORHIDEE
Postat pe 2 Ianuarie 2010 16:25
SENZATIONAL !!!!

PENTRU NUMAI 1000 EURO AVETI TIMP DE SASE LUNI SEDINTE DE STARVAC SI ELECTROSTIMULARE NELIMITATE, CU ECONOMII LA FEL DE INSEMNATE IN POSETELE VOASTRE IN BENEFICIUL CORPULUI DUMNEAVOASTRA.

GANDITI-VA, STARVAC NELIMITAT, IN TIMP CE O SEDINTA LA LIBER COSTA 80 ron.

alina41
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:44
hai bre, ai dat-o-n balbaiala amu?
vezi ca iti iau astia IP-ul si iti trimit factura pentru reclama.
au mai patit-o si altii
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:46
bre,redi...criminalule care esti!

da' p'orma sa-ti schimbi n'apoi pe asta raspopit,ca taaaare-mi place!
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:49
bre, vaz ca va bagati numai pe la concurenta...ca v-alerg din toapic in toapic...ori voi va jucati de-a cache-cache si io n-am inteles?
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:54
gata,soro,nu mai alerg...
ma duc la toapicu' lu' Cotabitza si la muzici,de acolo nu mai ies...
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:55
Cotabitza?
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:58
cu-atata alergat nu-mi mai trebuie starv de-ala...ca deja gafai
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:59
ala cu insuratoatea,bre...
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:00
pai, cica nu se mai insoara...
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:03
ei,las'...ca poate-l traduc...
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:04
daca nu se lasa, bre, ci faci atunci?
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse nu skin si pharmanex 4 De la: garbo014989 14 Noiembrie 2010 17:08
invidie? 33 De la: garbo072160 1 Iulie 2010 18:25
cosmetice si parfumuri ieftine 2 De la: bioscosmetics 16 Mai 2012 18:55
Produse ecologice 1 De la: Kaprice 1 Octombrie 2008 10:30
Produse cosmetice cu ulei de argan 3 De la: garbo_6514 17 Septembrie 2012 22:20
Setari Cookie-uri