Despartire

Buna, numele meu este Andreea si as vrea cateva sfaturi de la voi. Stiu si simt ceea ce ar trebui sa fac pe mai departe insa as vrea si o parere, un sfat de la voi. Am 27 de ani, locuiesc cu prietenul meu in marea britanie de aproape 1 an de zile avand acelasi loc de munca dar departamente diferite insa de cateva luni ne certam de la fel si fel de lucruri, lucruri banale ( de ce stai pe Facebook, de ce te joci, de ce iti inchizi internetul, cu cine tot vorbesti, ca tu ma inseli si asa mai departe..) toate certurile noastre sunt bazate pe telefon..mentionez faptul ca eu nu am inselat si nici el. Cum ne certam tipa la mine, ridica mana, isi face bagajele ma ameninta cu plecarea...daca stau un pic sa ma relaxez si sa ma joc ma ia la intrebari ca daca ma ascund daca imi dau mesaje pe ascuns cu altii...nu am mai suportat si mi-am inchis Facebook ul! Mare greseala pentru ca ieri cand a vazut ca nu mai stau pe telefon a inceput scandalul, ca eu mi-am sters contul pentru ca il insel si si-a facut bagajele si a plecat! De ieri noi stam in camere separate si nu ne mai vorbim! El este scorpion! Nu stiu ce sa ma mai fac! De fiecare data cand ne certam si vede ca eu nu mai vreau impacare pentru ca sunt epuizata psihic de la atatea certuri, vine la mine si isi cere iertare pana ieri! De ieri a zis ca nu ne mai impacam pt ca mi-am sters Facebook ul ca sa il insel! Si pana acum nu a mai dat niciun semn! Stiu ca cel mai bn e sa il tratez cu indiferenta si sa plec..dar care este parerea voastra vis a vis de povestea mea! El este mai mic ca mine cu patru ani!
garbo_492571
Postat pe 26 August 2018 16:00
Problema este alta, nu lasa sa ridice un deget la tine, respecta-te ca femeie, iar in al doilea rand poate ai dat semne ceva incat sa-l faca sa fie asa, si daca nu exista comunicare intre voi si doar certuri nu ajungeti nicaieri decat la despartie, ar fii corect sa-l faci sa inteleaga ca nu ai nici o treaba cu nimeni, iar daca ai inchis fb i-ai dat motive ca tu chiar ai pe altcineva.
Eliza_andrea
Postat pe 17 Septembrie 2018 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire dupa 6 ani 58 De la: si_totusi 3 Februarie 2011 13:04
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
40 DE ANI ????CE SE INTIMPLA DUPA 100 De la: garbo005849 14 August 2009 10:17
....simt o durere enorma in piept.... 121 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:14
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
Setari Cookie-uri