Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut?

androooo...nu cobi.....
tutankhamon
Postat pe 17 Iulie 2009 01:40
am o imaginatie bolnava uneori
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 01:41
De la: oniac22, la data 2009-07-17 01:36:38eu zic sa bagam ceva de diete si ceva filozofic... , va dati seama ce iese,atunci sa te tii muica..irinuca si allllexxanndra la un loc..ptiu drace




ai uitat-o pe ...Stelutza!!!
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 01:42
ha??? WsTF is stelutza???
tutankhamon
Postat pe 17 Iulie 2009 01:46
stelutza ..nu am avut "oroarea" sa dau de ea la ce topic o gasesc..?
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 01:46
De la: oniac22, la data 2009-07-17 01:46:20stelutza ..nu am avut "oroarea" sa dau de ea la ce topic o gasesc..?



nush` exact...ca wife era in polemici cu ea...
era febletzea ei!!
dar...daca scotocesc...cred ca dau de ea si aduc titlu`!!
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 01:48
adu...adu...copii mei dragi...fratilor.....va pup dulce pe toti...imi pica capul pe tastatura......aveti grija de voi....
tutankhamon
Postat pe 17 Iulie 2009 01:50
Domnule Ovidiu, nu va suparati, dar si dv. va bagati pe topicurile religioase...e drept ca tot nik nu spuneti...cat despre tema de discutie, nici nu mai vorbim...totusi, multumesc pentru sfaturile date si sper sa vi le dati si dvs. insiva.
sora_ilsi
Postat pe 17 Iulie 2009 01:52
te-am pupat dia, vise placute
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 01:52
dl ovi m-ati facut curioasa cu stelutza asta..plec in cautarea ei ,
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 01:54
De la: oniac22, la data 2009-07-17 01:54:45dl ovi m-ati facut curioasa cu stelutza asta..plec in cautarea ei ,



cred ca...pe undeva prin arhiva...poti gasi!!
nu s-a mai postat demult ....
dar...sigur vei avea amuzament...la maxim!!


poti sa intrebi pe kyra!...cred ca si ea stie!
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 01:58
topicul a fost deschis de steluta, ca sa stiu cum sa caut?
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 02:05
De la: sora_ilsi, la data 2009-07-17 01:52:04Domnule Ovidiu, nu va suparati, dar si dv. va bagati pe topicurile religioase...e drept ca tot nik nu spuneti...cat despre tema de discutie, nici nu mai vorbim...totusi, multumesc pentru sfaturile date si sper sa vi le dati si dvs. insiva.



sa avem pardon!!!...nu ma framanta foarte tare tematica religioasa...chiar daca nu-s un pacatos...irecuperabil!!prefer sa vb...acolo unde ma destind si...de regula...fara sa dauneze cuiva...
in ce priveste aprecierea ta...cum ca as spune ceva...sau nu...deja...seamana a altceva!
si...nu te vad a fi un DR. in ceva materii pt a face aprecieri...in ce priveste nivelul cuiva!!
cand vei avea oarece studii...putem discuta .
pana atunci...as prefera sa nu vb (cel putin la adresa mea...)...neavand datele necesare! ca sa nu spun ca...seamana putin a obraznicie...ceea ce afirmi!
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 02:08
De la: oniac22, la data 2009-07-17 02:05:56topicul a fost deschis de steluta, ca sa stiu cum sa caut?
mai...sincer...nu mai stiu exact!!
posibil...uuuuuufffffffffff......
merg sa fumez...si ma apuc si yo...sa caut!
poate...asa...reusim...
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 02:09
mda, ne impartim in echipe ..unde sunt 2 puterea creste ,ma gandeam sa deschid un topic :O cautam pe Stelutza..oferim recompensa
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 02:14
De la: tutankhamon, la data 2009-07-17 01:15:54iar ai aparut cu siteul tau de morala crestina???? lasa-ne.....ca avem si noi credinta noastra...nu trebuie sa ne-o bagi cu forta pe gat pe a ta....


Morala cretin este una singur, valabil n toate Bisericile.
Nu te supra, dar n numele cui vorbeti? care "noi"?
vieru_cezar_iasi
Postat pe 17 Iulie 2009 02:16
De la: oniac22, la data 2009-07-17 02:14:15mda, ne impartim in echipe ..unde sunt 2 puterea creste ,ma gandeam sa deschid un topic :O cautam pe Stelutza..oferim recompensa




sigur...asa gasim ...
da...stai asa...tu...o vrei pe stelutza? ca yo...vb de topicurile ei!!
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 02:16
nope..vreau topicul,ce sa fac cu stelutza...
oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 02:19
De la: sora_ilsi, la data 2009-07-17 01:24:51Scuze, domnule Vieru, dar Iisus Hristos a prezentat si situatii in care este ingaduita despartirea...plus ca in zilele noastre raul s-a inmultit asa de mult...Nu cunosc cazuri biblice de violenta in familie, dar astazi mass-media e plina de astfel de acte duse la extrem(crima, incest,etc.)


Pentru sora_ilsi

Facei o confuzie: una este separarea, desprirea pentru cazuri grave i cu totul altceva este "recstorirea" dup divor, aceasta nefiind ngduit.

Domnul Cristos a spus: Deci, ceea ce Dumnezeu a unit, omul s nu despart. n cas, ucenicii L-au ntrebat iari despre aceasta. i El le-a zis: Oricine i va lsa soia i se va cstori cu alta, comite adulter mpotriva ei; i dac o femeie i las soul i se cstorete cu un altul, comite adulter. (Marcu, 10,9-12). n prima scrisoare a Sfntului Apostol Pavel ctre Corinteni, citim: Celor cstorii nu eu le poruncesc, ci Domnul, ca soia s nu se despart de so. Dac este desprit, s rmn necstorit sau s se mpace cu soul ei. i nici soul s nu-i lase soia. (1Cor. 7,10-11). Iar n scrisoarea ctre Romani citim: Cci femeia mritat este legat prin lege de soul ei ct timp triete el; dar dac-i moare soul, este dezlegat de legea soului ei. Dac, deci, cnd i triete soul, ea este a altuia, se va numi adulter; dar dac-i moare soul, este dezlegat de lege, aa c nu mai este adulter, dac este a altuia (dac se cstorete cu altul n. n.). (Rom. 7, 2-3). Deci refuzul recstoririi dup divor ct timp triete soul / soia nu este un capriciu al Bisericii Catolice, ci, dup cum am exemplificat, este bazat pe Cuvntul lui Dumnezeu.
Pentru cazuri grave, Biserica Catolic poate ngdui celor cstorii s triasc desprii (o aa numit separare de la pat i mas), dar ei rmn tot cstorii i nici unul dintre ei nu se poate cstori din nou ct vreme triete cellalt so (numai dup trecerea soului / soiei la cele venice).
Nici Biserica Ortodox nu consider a doua oar ca fiind cstorie, ci un fel de "pogormnt", adic un fel de binecuvntare, cu alte cuvinte, tot n dezordine sunt cei care fac aceste "pogorminte", creznd n mod greit c prin acestea ar fi n ordine.
Dezordinea provocat de divor aduce dup sine prejudicii grave: pentru cellalt so, care se vede prsit i pentru copii, traumatizai de desprirea prinilor i adesea trai de ambele pri. Exist un refren al unui cntec: Sunt copii nefericii, / Inima i doare/ C-s prinii desprii / N-au n cas soare.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 17 Iulie 2009 02:23
chiar nu va inteleg incapatzanarea de a penetra topicurile cu asta!
veti primi raport...daca nu va potoliti!
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 02:43
Pentru ovidiu42

Dreptul la exprimare este liber.
Nu neleg cu ce v deranjeaz, pentru c nu am jignit pe nimeni.
Nu voi renuna s m exprim ori de cte ori va fi nevoie.
Iar ceea ce scriu este exact pe subiectul discuiei.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 17 Iulie 2009 02:58
Sa vezi era Bula la scoala....
..era spre sfarsitul anului, si ca sa le poata pune o ultima nota, profesoara se hotaraste sa le dea o lucrare, sa ii puna sa faca o compunere! Astia elevii suparati care mai de care, mai ales cand aud ca acea compunere trebe sa se incadreze si lege de 4 teme: inalta societate, religia, sex-ul, dar si ceva mister!

Se apuca elevii de scris nevoie mare, in trei minute Bula ridica mana ca el a terminat. Invatatoarea se emerveaza ca ea daduse subiect de doua ore, iar Bula terminase in trei minute. In sfarsit, il scoate in fata clasei sperand ca o sa se faca de ras cu o compunere perfect pe langa.

Bula: "Ducesa spuse: D-zeii ma-sii!! ...iar am ramas insarcinata dupa ultima sindrofie si nu stiu cu cine"

oniac22
Postat pe 17 Iulie 2009 03:03
De la: oniac22, la data 2009-07-17 03:03:25Sa vezi era Bula la scoala....
..era spre sfarsitul anului, si ca sa le poata pune o ultima nota, profesoara se hotaraste sa le dea o lucrare, sa ii puna sa faca o compunere! Astia elevii suparati care mai de care, mai ales cand aud ca acea compunere trebe sa se incadreze si lege de 4 teme: inalta societate, religia, sex-ul, dar si ceva mister!

Se apuca elevii de scris nevoie mare, in trei minute Bula ridica mana ca el a terminat. Invatatoarea se emerveaza ca ea daduse subiect de doua ore, iar Bula terminase in trei minute. In sfarsit, il scoate in fata clasei sperand ca o sa se faca de ras cu o compunere perfect pe langa.

Bula: "Ducesa spuse: D-zeii ma-sii!! ...iar am ramas insarcinata dupa ultima sindrofie si nu stiu cu cine"





ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 03:53
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-07-17 02:58:37Pentru ovidiu42

Dreptul la exprimare este liber.
Nu neleg cu ce v deranjeaz, pentru c nu am jignit pe nimeni.
Nu voi renuna s m exprim ori de cte ori va fi nevoie.
Iar ceea ce scriu este exact pe subiectul discuiei.



dreptul dumitale la exprimare...devine hartuire daca este ostentativ si...impune cuiva sa vada lucrurile doar prin prsma d-tale!
am dreptul sa am opinii personale iar in ce priveste exprimarea...o poti face pe blog...fara a deveni intempestiv!
de semenea...am dreptul si eu...ca fiecare de altfel de anu fi agresat...daca nu vreau sa discut despre o dogma sau alta!
ok?
ovidiu42
Postat pe 17 Iulie 2009 03:57
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-07-17 01:07:42Pentru amaimu

Iat ce e de fcut: pune capt acestei relaii chiar acum, c te faci prta la pcate mari! Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Cstoria nu este un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Divorul este o mare dezordine i o vtmare a cstoriei. Domnul Cristos a spus: Deci, ceea ce Dumnezeu a unit, omul s nu despart. n cas, ucenicii L-au ntrebat iari despre aceasta. i El le-a zis: Oricine i va lsa soia i se va cstori cu alta, comite adulter mpotriva ei; i dac o femeie i las soul i se cstorete cu un altul, comite adulter. (Marcu, 10,9-12). n prima scrisoare a Sfntului Apostol Pavel ctre Corinteni, citim: Celor cstorii nu eu le poruncesc, ci Domnul, ca soia s nu se despart de so. Dac este desprit, s rmn necstorit sau s se mpace cu soul ei. i nici soul s nu-i lase soia. (1Cor. 7,10-11). Iar n scrisoarea ctre Romani citim: Cci femeia mritat este legat prin lege de soul ei ct timp triete el; dar dac-i moare soul, este dezlegat de legea soului ei. Dac, deci, cnd i triete soul, ea este a altuia, se va numi adulter; dar dac-i moare soul, este dezlegat de lege, aa c nu mai este adulter, dac este a altuia (dac se cstorete cu altul n. n.). (Rom. 7, 2-3). Deci refuzul recstoririi dup divor ct timp triete soul / soia nu este un capriciu al Bisericii Catolice, ci, dup cum am exemplificat, este bazat pe Cuvntul lui Dumnezeu.
Pentru cazuri grave, Biserica Catolic poate ngdui celor cstorii s triasc desprii (o aa numit separare de la pat i mas), dar ei rmn tot cstorii i nici unul dintre ei nu se poate cstori din nou ct vreme triete cellalt so (numai dup trecerea soului / soiei la cele venice).
Nici Biserica Ortodox nu consider a doua oar ca fiind cstorie, ci un fel de "pogormnt", adic un fel de binecuvntare, cu alte cuvinte, tot n dezordine sunt cei care fac aceste "pogorminte", creznd n mod greit c prin acestea ar fi n ordine.
Dezordinea provocat de divor aduce dup sine prejudicii grave: pentru cellalt so, care se vede prsit i pentru copii, traumatizai de desprirea prinilor i adesea trai de ambele pri. Exist un refren al unui cntec: Sunt copii nefericii, / Inima i doare/ C-s prinii desprii / N-au n cas soare.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit.

SUNT DE ACORD CU TINE,PRIMUL PARAGRAF.RESTUL NU INTELEG O IOTA.DACA NU MAI ESTI CASATORIT CIVIL,NU LOCUIESTI IMPREUNA,PE CINE INSELI?NU TRAIM IN ANUL O D.CR.INITIAZA UN TOPIC CU TEMA RELIGIOASA!!!
garbo020185
Postat pe 17 Iulie 2009 08:54
...esti convinsa ca si el tine la tine?.....tu il iubesti.......,e o diferenta foarte mare intre a tine la cineva si a iubii nu crezi?...mai bine te-ai convinge ca si el te iubeste...si poate ar merita sa continui reletia.....
garbo013938
Postat pe 17 Iulie 2009 20:54
De la: ovidiu42, la data 2009-07-17 03:57:15
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-07-17 02:58:37Pentru ovidiu42

Dreptul la exprimare este liber.
Nu neleg cu ce v deranjeaz, pentru c nu am jignit pe nimeni.
Nu voi renuna s m exprim ori de cte ori va fi nevoie.
Iar ceea ce scriu este exact pe subiectul discuiei.



dreptul dumitale la exprimare...devine hartuire daca este ostentativ si...impune cuiva sa vada lucrurile doar prin prsma d-tale!
am dreptul sa am opinii personale iar in ce priveste exprimarea...o poti face pe blog...fara a deveni intempestiv!
de semenea...am dreptul si eu...ca fiecare de altfel de anu fi agresat...daca nu vreau sa discut despre o dogma sau alta!
ok?


Pentru ovidiu42

Nu impun, ci argumentez c fidelitatea este una dintre valorile morale absolute i obiective, poruncit de Dumnezeu, nu e o opinie relativ i subiectiv. A argumenta nu nseamn a impune. A impune nseamn a obliga, fora pe cineva s fac sau s nu fac ceva.
Iar dreptul la exprimare este valabil oriunde, deci i pe forum, nu numai pe blog.
i eu pot s m simt agresat de opiniile dumitale, dar nu-i pot impune s nu mai postezi i nici nu i-am cerut acest lucru.
Ceea ce postez are legtur exact cu subiectul discuiei. Eu nu postez aici numai pentru dumneata i nu-mi poi impune despre ce s discut i despre ce s nu discut.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 18 Iulie 2009 13:01
De la: garbo020185, la data 2009-07-17 08:54:24
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-07-17 01:07:42Pentru amaimu

Iat ce e de fcut: pune capt acestei relaii chiar acum, c te faci prta la pcate mari! Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Cstoria nu este un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Divorul este o mare dezordine i o vtmare a cstoriei. Domnul Cristos a spus: Deci, ceea ce Dumnezeu a unit, omul s nu despart. n cas, ucenicii L-au ntrebat iari despre aceasta. i El le-a zis: Oricine i va lsa soia i se va cstori cu alta, comite adulter mpotriva ei; i dac o femeie i las soul i se cstorete cu un altul, comite adulter. (Marcu, 10,9-12). n prima scrisoare a Sfntului Apostol Pavel ctre Corinteni, citim: Celor cstorii nu eu le poruncesc, ci Domnul, ca soia s nu se despart de so. Dac este desprit, s rmn necstorit sau s se mpace cu soul ei. i nici soul s nu-i lase soia. (1Cor. 7,10-11). Iar n scrisoarea ctre Romani citim: Cci femeia mritat este legat prin lege de soul ei ct timp triete el; dar dac-i moare soul, este dezlegat de legea soului ei. Dac, deci, cnd i triete soul, ea este a altuia, se va numi adulter; dar dac-i moare soul, este dezlegat de lege, aa c nu mai este adulter, dac este a altuia (dac se cstorete cu altul n. n.). (Rom. 7, 2-3). Deci refuzul recstoririi dup divor ct timp triete soul / soia nu este un capriciu al Bisericii Catolice, ci, dup cum am exemplificat, este bazat pe Cuvntul lui Dumnezeu.
Pentru cazuri grave, Biserica Catolic poate ngdui celor cstorii s triasc desprii (o aa numit separare de la pat i mas), dar ei rmn tot cstorii i nici unul dintre ei nu se poate cstori din nou ct vreme triete cellalt so (numai dup trecerea soului / soiei la cele venice).
Nici Biserica Ortodox nu consider a doua oar ca fiind cstorie, ci un fel de "pogormnt", adic un fel de binecuvntare, cu alte cuvinte, tot n dezordine sunt cei care fac aceste "pogorminte", creznd n mod greit c prin acestea ar fi n ordine.
Dezordinea provocat de divor aduce dup sine prejudicii grave: pentru cellalt so, care se vede prsit i pentru copii, traumatizai de desprirea prinilor i adesea trai de ambele pri. Exist un refren al unui cntec: Sunt copii nefericii, / Inima i doare/ C-s prinii desprii / N-au n cas soare.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit.

SUNT DE ACORD CU TINE,PRIMUL PARAGRAF.RESTUL NU INTELEG O IOTA.DACA NU MAI ESTI CASATORIT CIVIL,NU LOCUIESTI IMPREUNA,PE CINE INSELI?NU TRAIM IN ANUL O D.CR.INITIAZA UN TOPIC CU TEMA RELIGIOASA!!!


Pentru garbo020185

In fata lui Dumnezeu sotul si sotia raman tot casatoriti, pana la decesul unuia dintre ei, si nici o instanta umana nu poate desface sacramentul casatoriei, deci "recasatorirea" este tot adulter, cat timp traieste sotul / sotia. Am exemplificat cu citate clare din cuvantul lui Dumnezeu, care este valabil pentru totdeauna, nu numai "in anul 0 d. Cr".
Nu luam din Biblie numai ce ne convine, cuvantul lui Dumnezeu trebuie acceptat integral.
Casatoria nu este un simplu contract facut pe baza unor acte. Casatoria este in primul rand un sacrament si un legamant sacru facut in fata lui Dumnezeu si a Bisericii si este indisolubila pana la decesul unuia dintre soti.

Refuzul recstoririi dup divor ct timp triete soul / soia nu este un capriciu al Bisericii Catolice, ci, dup cum am exemplificat, este bazat pe cuvntul lui Dumnezeu.
Pentru cazuri grave, Biserica Catolic poate ngdui celor cstorii s triasc desprii (o aa numit separare de la pat i mas), dar ei rmn tot cstorii i nici unul dintre ei nu se poate cstori din nou ct vreme triete cellalt so (numai dup trecerea soului / soiei la cele venice).
Nici Biserica Ortodox nu consider a doua oar ca fiind cstorie, ci un fel de "pogormnt", adic un fel de binecuvntare, cu alte cuvinte, tot n dezordine sunt cei care fac aceste "pogorminte", creznd n mod greit c prin acestea ar fi n ordine

Iata un articol interesant despre indisolubilitatea casatoriei:

http://lumea.catholica.ro/2009/05/pentru-o-pastoratie-a-casatoriei-indisolubile/

Pe acest site puteti gasi si multe alte articole interesante.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 18 Iulie 2009 14:36
da cand a predicat dumnezeu asta? dumnezeu tine cu masochistii? de cand si pana cand dumnezeu militeaza pentru nefericire? nu te intelegi, te desparti si gata. ce e pacat in a cauta o cale de a-ti continua viata fara dispute si fara lacrimi?

prea puneti pe spinarea celui de sus multe tampenii.

o femeie care este batuta, chinuita, amenintata continu face pacat daca se desparte de mitocan? adica domnul o vrea acolo, calcata in picioare numai de dragul teorei? cum adica despartiti numai la pat si masa? si la ce bun sa mai stai intr-o relatie care aduce nefericire?

ce sa spun, copil nefericit daca parintii sunt despartiti. insa, daca parintii sunt impreuna si ala isi bate nevasta, o scoate noaptea afara cu tot cu ploduri si dorm toti ca niste catei pe unde apuca e fericire?

lasa , cezar teoriile si gandeste.




si_totusi
Postat pe 18 Iulie 2009 15:05
cezare, care-i starea ta civila ?
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei 147 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:19
Cat de mult conteaza diferenta de varsta intre 2 parteneri? 59 De la: Anouk 27 Noiembrie 2009 18:38
Sotul meu este inca homosexual? 13 De la: prometeus_wife 28 Aprilie 2009 12:30
cat adevar...despre femei!!! 52 De la: racovus 18 Iulie 2010 14:33
un sfat va rog 96 De la: anakin 15 Octombrie 2009 16:31
Setari Cookie-uri