ce credeti?

ce credeti ar trebui sa imi fie teama sa ii zic ca sunt virgina? nustiu cum sa fac ... i-am lasat impresia ca nu as fi .... interesant ce reactie ar avea .. mi-e teama daca o sa fie in defavoarea mea ....motivul pt care mi-e teama e ca el e mai mare cu 9 ani ca mine ....:(
ranise
Postat pe 9 Ianuarie 2010 00:56
da!~ teme-te!
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:00
ok .. ti se pare absurd ce am scris eu .. si mie .. da ma gandeam ca nu am nimic de pierdut daca cer o parere ...
ranise
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:07
unu: e prea intim...so no comment!
doi: adca e iubire ce importanta are?? esti TU! in primul rand!si apoi...pe vremea mea era ceva asa frumos asta ...
fleurdelis
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:10
multumesc de raspuns!
ranise
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:18
ar fi bine intai de a face sex sa fii sigura ca el e cel cu care vrei sa incepi....pentru ca daca ai o dezamagire prima oara, asta vei tine minte toata viata, in loc sa fie o chestie misto, de care sa-ti aduci aminte cu drag.....

daca tine cu adevarat la tine, isi va da seama ca esti virgina si te va pretui si mai mult.....

daca nu tine la tine si e doar o flacara de moment si te vrea trecuta in lista de fete avute.....s-ar putea sa se termine prost.....adica relatia sa nu mai treneze mult....

asa ca gandeste-te bine.....
tutankhamon
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:35
multumesc tutankhamon de sfat!
ranise
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:38
sper ca iti este si de folos....
tutankhamon
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:40
da imi este ..ca altfel nu il ceream ...
ranise
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:59
In primul rand, nu trebuie sa'ti fie rusine de acest lucru....ar trebui sa fii mandra, pt ca don'soarele "usurele" sunt la tot pasul. Numai sa te gandesti foarte bine daca el este alesul cu care vrei sa faci pasul...incearca sa vb cu mama ta, daca nu vrei sa discuti despre subiectul asta, macar sa'ti spuna parerea despre el; sfatul unei mame e intotdeauna cel mai bun :)
evagreen
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:32
eva, eu cred ca de-ar fii fost sfatul mamei cel mai bun nu intreba fata pe aici. stie ea ce simte.
bluelight
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:37
Ar trebui probabil sa stie...
Nu are nici o importanta sociala, etica, bla bla din punctul meu de vedere ca e primul sau al 15-lea - da' are ceva relevanta dpdv fizic.
Pe de alta parte, esti foarte sigura ca vrei sa faceti sex daca nici macar nu ati discutat daca esti virgina sau nu?
Daca ramai insarcinata, de ex., cum o sa ai curajul sa ii spui? Sau daca ai vreun simptom ciudat care necesita analize - sau daca cine stie wtf se mai poate intimpla?

Inainte sa sari in pat... vezi si tu daca poti sa schimbi acolo, doua, trei vorbe, si percuteaza la ce ii spui, macar...
quasaria
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:47
ma miram daca nu ziceati ceva de mama sau parinti in general ...deci eu in primul rand am vorbit cu mama mea , mi-e cea mai buna prietena da cum ziceam si mai sus , m-am gandit ca nu am nimic de pierdut daca postez si aici.Eu nu tin sa ma culc cu el acum , abia il cunosc , pe mine ma intereseaza doar ce reactie ar avea el la asta si o sa pun o poza sa ma vedeti ....multumesc oricum pt sfaturi,pareri
ranise
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:21
Buna, vroiam sa impartasesc ceva cu voi.am gasit un site foarte tare, primesti invitatii la diferite sondaje de opinie, raspunzi la chestionare si primesti diferite premii. Este pe bune, eu am primit acasa ce am comandat, fara niciun efort din partea meadaca sunteti interesati nu ezitati sa intrebati:P

O zi buna la toata lumea
andra_mateescu14
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:59
mda....la ce faceti reclama????zi fata....
nazirra
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:14
no hai k de-acuma nu mia facem nimica! stam numai acasa si ne'mbracam depe site-uri...si uite asa numai fraierii iau porcina///
fleurdelis
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:20
De la: ranise, la data 2010-01-09 00:56:29ce credeti ar trebui sa imi fie teama sa ii zic ca sunt virgina? nustiu cum sa fac ... i-am lasat impresia ca nu as fi .... interesant ce reactie ar avea .. mi-e teama daca o sa fie in defavoarea mea ....motivul pt care mi-e teama e ca el e mai mare cu 9 ani ca mine ....:(
depinde prin ce metode i/ai lasat aceasta impresie prin vorbe gesturi .........eu daca as avea o fata as ruga/o sa se gandeasca bine inainte de a/si incepe viata sexuala ptr ca nu e ceea ce gandeste ca nu seamana cu acele fragmente din telenovele acele clipe de sex de fapt trebuie sa fie clipe de dragoste pline de tandrete si iubire...... si multe alte lucruri i/as spune parerea mea mai gandestete
gmpa
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia 93 De la: daniil_pravoslavnic 10 Ianuarie 2013 14:07
Ce ati alege? 57 De la: fleur_du_mal 2 Noiembrie 2009 12:27
Regasire dupa vreo 8-9 ani 16 De la: AdrianaR 19 Februarie 2010 13:33
Barbatii aromani 34 De la: lala_cri 21 Ianuarie 2010 09:44
CEL MAI TICALOS BARBAT PE CARE L-ATI INTALNIT PANA ACUM.?...SI EVIDENT SI "DE CE" S-A DOVEDIT A FI ASA! 115 De la: fleur_de_lis 13 Septembrie 2009 23:39
Setari Cookie-uri