plang si barbatii ....

eu trec prin clipe foarte urate acum , si cred ca plansul m`a ajutat intr`o oarecare masura sa ma descarc.prietena mea(m`a parasit)ptr o perioada ca sa asi ajute fata pe care o are dintr`o casatorie anterioara relatiei noastre.am reusit sa ne luam casa anul trecut la tara , cu promisiunea de a nu implica in viata noastra copilul ei sa ami faca si mie un copil etc(eu mi`am dorit propria`mi familie in toate sensurile.fata are 20 de ani si a nascut recent,tatal copilului fiind plecat din tara.s`au mutat impreuna la cateva case mai sus de noi.nu stiu daca ma puteti intelege , dar cred ca daca ii permiteam sa intre asa in viata noastra era mult mai greu sa asi indeplineasca promisiunile fata de mine.am 32 de ani si cred ca nimeni nu poate fi pregatit ptr primul sau copil.daca acceptam copilu acela in casa , aveam niste responsabilitati pe care nici macar nu le doresc (nefiind copilul meu).casa am luat`o impreuna,suntem impreuna de 4 ani.cred ca ma iubeste, si eu pe ea, chit ca e mai in varsta si nu stiu daca mai poate sau vrea sa faca un copil dupa ce are nepot.pe de alta parte,se poate intampla oricand sa ma lase sa mearga sa isi ajute copila si nepotul,mai ales ca casa de care vorbeam si in care stau,vor sa o cumpere tinerii.e normal sa ami doresc familia casa si linistea nu?voi ati accepta lucrurile astea?ce ati face?eu nu mai vreau sa plang ptr asa ceva..

Postat pe 9 Mai 2009 19:22
iar facatura...bleah...
zambil
Postat pe 9 Mai 2009 19:25
yeap...punem de-o terapie prin plans...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 20:52
bai woman!

tu ce cauti la barbati acilea?

mama ta de barbatoasa,ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 9 Mai 2009 21:05
IASO,WIFE,lasa-ti si pe ei saracii,noi suntem extraoptiuni,sa pulseze un pic si topicul asta pueril,apoi praf si pulbere in urma noastra
scrichy
Postat pe 9 Mai 2009 21:11
iar stati calare pe relatii?
si_totusi
Postat pe 9 Mai 2009 21:27
e virus
scrichy
Postat pe 9 Mai 2009 21:32
De la: adi_B, la data 2009-05-09 19:22:35 eu trec prin clipe foarte urate acum , si cred ca plansul m`a ajutat intr`o oarecare masura sa ma descarc.prietena mea(m`a parasit)ptr o perioada ca sa asi ajute fata pe care o are dintr`o casatorie anterioara relatiei noastre.am reusit sa ne luam casa anul trecut la tara , cu promisiunea de a nu implica in viata noastra copilul ei sa ami faca si mie un copil etc(eu mi`am dorit propria`mi familie in toate sensurile.fata are 20 de ani si a nascut recent,tatal copilului fiind plecat din tara.s`au mutat impreuna la cateva case mai sus de noi.nu stiu daca ma puteti intelege , dar cred ca daca ii permiteam sa intre asa in viata noastra era mult mai greu sa asi indeplineasca promisiunile fata de mine.am 32 de ani si cred ca nimeni nu poate fi pregatit ptr primul sau copil.daca acceptam copilu acela in casa , aveam niste responsabilitati pe care nici macar nu le doresc (nefiind copilul meu).casa am luat`o impreuna,suntem impreuna de 4 ani.cred ca ma iubeste, si eu pe ea, chit ca e mai in varsta si nu stiu daca mai poate sau vrea sa faca un copil dupa ce are nepot.pe de alta parte,se poate intampla oricand sa ma lase sa mearga sa isi ajute copila si nepotul,mai ales ca casa de care vorbeam si in care stau,vor sa o cumpere tinerii.e normal sa ami doresc familia casa si linistea nu?voi ati accepta lucrurile astea?ce ati face?eu nu mai vreau sa plang ptr asa ceva..


Adi,baiatule,cred ca vei suporta un adevar gol-golut:mamica ta(sotia),a vrut sa-si faca prin manutele tale,asigurarea de batrinete pe viata.Daca ai intemeiate motive sa o faci,da-i inainte.Daca nu,nu esti prea batrin sa gasesti pe cineva care sa poata si,mai ales,sa vrea o adevarata familie cu tine...Alegerea iti apartine.
valentino
Postat pe 9 Mai 2009 21:40
As putea sa iti spun parerea mea.pentru ca nu as pute fi niciodata in pielea ta!!Astea sint neintelegerile intre familiile cu diferenta de virsta si cu obligatii diverse!!Daca nu accepta sa faca o adevarata familie cu tine probabil nu te iubeste deajuns!!!
luc70
Postat pe 9 Mai 2009 22:26
cum ? nicio postare la acest topic de succes ?

ma dezamagiti, fratilor...

ia sa vad eu cand a intrat ultima data adi...

oh yeah...acu' 4 zile...adica taman data la care a initiat topicul...

pai cum asa ? nu e curios sa stie ce il sfatuiesc useri ?
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Mai 2009 16:59
copii..

cred ca doar isi varsa amarul, dar hai sa va zic poanta..postarea nu-i la hoha, am dat duminica de acelasi post, pe-un site de consiliere psihologica, cand imi cautam niste cursuri de formare..tipul trebuie sa fie debusolat tare..mdea..
gabitzza
Postat pe 25 Mai 2009 23:49
adi mama...nici macar nu mai treci pe acilea????si io care vroiam sa te sfatuiesc...nu ma mai obosesc ca irosesc tastele prin apasare....
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 01:16
Totul e trecator! Traieste clipele de fericire alaturi de persoana iubita! Indiferent cum...Daca este intelegere, iubire si incredere...merge!
Toate cele bune!
KRISS13
Postat pe 6 August 2009 16:32
dak o iubeai nu o paraseai pt ca s-a dus la fata ei.cand te-ai combinat q ea,stiai ca are responsab nu ai nici o sqza,una e sa te combini q una kre e disperata dupa copilul lu'frate-su si alta e sa te combini q o mama q un copil cand ai acceptat stiai ca are copil,stiai ca vor fii si alte responsabilitati,asa ca plangi in continuare,pt ca sigur ea nu te va mai primi inapoi,pt ca esti egoist si nu te gandesti decat la tine
pisiMic
Postat pe 26 August 2009 12:48
De la: pisiMic, la data 2009-08-26 12:48:03dak o iubeai nu o paraseai pt ca s-a dus la fata ei.cand te-ai combinat q ea,stiai ca are responsab nu ai nici o sqza,una e sa te combini q una kre e disperata dupa copilul lu'frate-su si alta e sa te combini q o mama q un copil cand ai acceptat stiai ca are copil,stiai ca vor fii si alte responsabilitati,asa ca plangi in continuare,pt ca sigur ea nu te va mai primi inapoi,pt ca esti egoist si nu te gandesti decat la tine


Corect....cand ai o relatie cu cineva care are copil din casnicia anterioara...ai accepti si copilul ca fiind al tau.......daca nu poti atunci cauta-ti una de varsta ta.........nu-i corect sa indepartezi mama de copil indiferent de varsta copilului...........rusinica sa-ti fie!!!!!!
miruta
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:25
Eu......sunt fata.....dar sfatul meu e sa incerci sa iti gasesti p latcineva.......nu merita atatea lacrimi .........nimeni.............nu am trecut prin asa ceva ..doamne fereste.. dar nici usor numi e sati dau sfatul acesta..oricum eu zic k e mai bn sa t implici intro relatie in care nu aveti niciunul alte responsabilitati extraconjugale...si sa incercati sa vi le claditi doar p ale voastre....sfatul meu.....numai bn..papa
garbo042018
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:41
cine tia raspuns...a cam avut dreptate q asigurarea p viaata ..am un prieten care era kt p ce safaca aceeasi gresala k si u q o tipa divortatat q copil....si bnk sa oprit la timp....trezestete mai bn larealitate..astai viata....grea si urata dak o facem noi asa....
garbo042018
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:43
Ce e topice de doi lei,care e primul,ca sunt doua cu aceiasi tema,daca te uiti la avatare barbatii sunt femei,femeile sunt barbati,cai verzi pe pereti,ceva serios nu se poate oare lumeeee
scrichy
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:29
iasomia
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:30
18, lasa maica paharu` din mana..ia-o si tu de sambata..
kyra
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:36

sa faca cineva...ceva....sa ma pot opri din plans!!!
ca...da...mare dreptate avu`...asta cu topicu`...
plang barbatii...in draci....
doamne...de ce ai lasat poarta deschisa?
ovidiu42
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:06
Aha am inteles,de aceia e talmes-balmes,pici,baura lumeee,de nu mai stiu unde sa scrie, ,sa vezi mai tarziu,dracovenie
scrichy
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:19
De la: , la data 2009-05-09 19:22:35 eu trec prin clipe foarte urate acum , si cred ca plansul m`a ajutat intr`o oarecare masura sa ma descarc.prietena mea(m`a parasit)ptr o perioada ca sa asi ajute fata pe care o are dintr`o casatorie anterioara relatiei noastre.am reusit sa ne luam casa anul trecut la tara , cu promisiunea de a nu implica in viata noastra copilul ei sa ami faca si mie un copil etc(eu mi`am dorit propria`mi familie in toate sensurile.fata are 20 de ani si a nascut recent,tatal copilului fiind plecat din tara.s`au mutat impreuna la cateva case mai sus de noi.nu stiu daca ma puteti intelege , dar cred ca daca ii permiteam sa intre asa in viata noastra era mult mai greu sa asi indeplineasca promisiunile fata de mine.am 32 de ani si cred ca nimeni nu poate fi pregatit ptr primul sau copil.daca acceptam copilu acela in casa , aveam niste responsabilitati pe care nici macar nu le doresc (nefiind copilul meu).casa am luat`o impreuna,suntem impreuna de 4 ani.cred ca ma iubeste, si eu pe ea, chit ca e mai in varsta si nu stiu daca mai poate sau vrea sa faca un copil dupa ce are nepot.pe de alta parte,se poate intampla oricand sa ma lase sa mearga sa isi ajute copila si nepotul,mai ales ca casa de care vorbeam si in care stau,vor sa o cumpere tinerii.e normal sa ami doresc familia casa si linistea nu?voi ati accepta lucrurile astea?ce ati face?eu nu mai vreau sa plang ptr asa ceva..
garbo024660
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:20
De la: , la data 2009-05-09 19:22:35 eu trec prin clipe foarte urate acum , si cred ca plansul m`a ajutat intr`o oarecare masura sa ma descarc.prietena mea(m`a parasit)ptr o perioada ca sa asi ajute fata pe care o are dintr`o casatorie anterioara relatiei noastre.am reusit sa ne luam casa anul trecut la tara , cu promisiunea de a nu implica in viata noastra copilul ei sa ami faca si mie un copil etc(eu mi`am dorit propria`mi familie in toate sensurile.fata are 20 de ani si a nascut recent,tatal copilului fiind plecat din tara.s`au mutat impreuna la cateva case mai sus de noi.nu stiu daca ma puteti intelege , dar cred ca daca ii permiteam sa intre asa in viata noastra era mult mai greu sa asi indeplineasca promisiunile fata de mine.am 32 de ani si cred ca nimeni nu poate fi pregatit ptr primul sau copil.daca acceptam copilu acela in casa , aveam niste responsabilitati pe care nici macar nu le doresc (nefiind copilul meu).casa am luat`o impreuna,suntem impreuna de 4 ani.cred ca ma iubeste, si eu pe ea, chit ca e mai in varsta si nu stiu daca mai poate sau vrea sa faca un copil dupa ce are nepot.pe de alta parte,se poate intampla oricand sa ma lase sa mearga sa isi ajute copila si nepotul,mai ales ca casa de care vorbeam si in care stau,vor sa o cumpere tinerii.e normal sa ami doresc familia casa si linistea nu?voi ati accepta lucrurile astea?ce ati face?eu nu mai vreau sa plang ptr asa ceva..


hey,fi barbat ce naiba!!!...sau terminat femeile la ea???doamne pe zi ce trece vad numai situatii de genul...m-a parasit tipa,m-a lasat cu copii s-a dus cu altul,oameni buni intelegeti-va pt numele lui d-zeu,problemele nu apar asa din senin voi le acutizati dupa o perioada de timp in care ati tratat cu superficialitate asta,iar tu ai gresit enorm...fata de ea...daca o accepti pe ea trebuia sa-i accepti si copilul pt ca sangele apa nu se face...pacat ca ai asa niste idei preconcepute,este mama si va fi mereu mama acelui copil,indiferent ce varsta are el...iar daca nu stai de vb cu ea ff serios si s-o intelegi o vei pierde,cu parere de rau...pana la urma vei culege ce ai semanat...deh.. :sml-
confused0006:
daca nu spargi gheata nu vei sti in ce situatie te aflii,daca o vrei trebuie sa te intelegi cu ea..si sa-i spui scurt si la obiect ce si cum...bafta!!!!!...
garbo015269
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:46
Parerea mea este ca te-ai grabit cand ai cerut acelei femei sa puna in balanta pe tine si copilul ei . .Trecutul unei persoane afecteaza viitorul ,el exista si nu-l poti da la o parte .Nu pot sa inteleg nici decizia ei de a alege sa fie cu tine cunoscand conditiile puse ,o mama este mama pentru toti copii ei indiferent cine este tatal .Acceptand-o pe ea trebuia sa-i accepti si trecutul si copilul .Incearca sa ai o discutie serioasa cu ea pentru a rezolva problema iar daca tu nu poti accepta ca fiica ei sa faca parte din viata voastra ,incearca o alta relatie fara responsabilitati
garbo032800
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:30
Esti jalnic.Barbatii care sunt plangaciosi, sunt jalnici.Si dupa ce nu ai ajutat cu nimic copilul acela, ai dat-o doar la a o parte din drumul "fericirii"tale, mai ai tupeul sa-ti plangi de mila?
Maytrei
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:05
up
anakin
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ORE TOTI BARBATI SUNT LA FEL??CE ISI DORESC EI IN PRIMUL RIND DE LA O FATA?? 148 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
o parere ,va rog 39 De la: garbo_6283 4 Aprilie 2013 12:57
hy 8 De la: anaROBERT 17 August 2010 00:48
cat adevar...despre femei!!! 52 De la: racovus 18 Iulie 2010 14:33
secretul meu murdar 63 De la: mielutza 17 Iulie 2009 12:16
Setari Cookie-uri