Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut?

tulipo....totusico....e de la lichiorul de anason bre....
tutankhamon
Postat pe 5 Iulie 2009 20:08
Valentino, pai sa mearga, nene, la biserica aia noua cu arhitectura de naveta spatiala, de la coltu' blocului... si s-o ia si pe irinuca de manuta, ca pocaitii inca mai au program...
Thor
Postat pe 5 Iulie 2009 20:10
De la: tutankhamon, la data 2009-07-05 20:08:31tulipo....totusico....e de la lichiorul de anason bre....


lichiorul ala de anason, nu e de putut?
tulipe
Postat pe 5 Iulie 2009 20:12
acuma na...nu stiu ce altceva mai bea margelatu ista...dar ala din film bea lichior de anason si dadea si la puscoace.....
tutankhamon
Postat pe 5 Iulie 2009 20:17
nu ti pot spune decat ca faci ce a mai mare gresala din viata ta ,sau poate nu depinde de cata constinta ai daca ai
garbo002649
Postat pe 5 Iulie 2009 21:07
De la: amaimu, la data 2009-05-10 14:27:44Sa va expun si problema mea. Anul trecut am inceput o relatie cu un prieten, la scurt timp dupa ce el se despartise de sotia lui. La momentul respectiv mi-a zis k deja intentase actiune de divort. Relatia noastra a evoluat incetul cu incetul fara ca nimeni sa stie ca noi suntem impreuna (in cercurile noastre de prieteni toti stiu ca suntem doar colegi si foarte buni prieteni). Avem deja cateva luni bune de cand "ne ascundem" relatia. Locuim impreuna in cea mai mare parte a timpului si totul merge perfect. Acum 2 luni am aflat insa ca el nu a intentat actiune de divort si cand l-am intrebat mi-a zis ca nu a vrut sa-mi spuna ca sa nu ma supar, iar actiune nu intentase intrucat avusese niste probleme mult mai importante - ce-i drept chiar asa si fusese. Cu inca actuala sotie nu mai are niciun fel de relatie, insa tot amana divortul, lucru pe care nu-l inteleg. Acum glumim si-i zic ca macar am si eu un statut, chiar daca de "amanta" , dar nu stiu cat o sa mai pot glumi pe tema asta.
Eu il iubesc si chiar daca el nu mi-o spune asa de des cum as vrea, sunt convinsa ca si el tine la mine.
Nu stiu ce sa fac. nu vreau nici sa-l presez cu divortul pentru ca si daca ar divorta tot nu ar fi de acord sa ne afisam impreuna si cred ca nici eu nu as vrea. Desi cateodata, macar cu anumiti prieteni foarte apropiati, chiar mi-as dori sa fim asa cum suntem noi acasa, adica iubiti.
Cateodata ma mai gandesc si ca el nu a avut, dupa ce s-a despartit, o perioada in care sa fie singur, "sa-si faca de cap" si mi-e frica sa nu-i fie dor mai tarziu de o astfel de perioada. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

sfatul meu este urmatorul: sa nu te complaci in situatia de amanta...
daca nu divorteaza...atunci....impusca-l.......
dar nu fa greseala sa fii tu pe locul 2...
succes!!!
sophia
Postat pe 5 Iulie 2009 22:25
amaimu, pe 10 mai scriai ca iubesti un barbat "inca nedivortat" care te-a mintit ca a introdus actiunea de divort,dar nu a divortat si "nu vreau nici sa-l presez cu divortul pentru ca si daca ar divorta tot nu ar fi de acord sa ne afisam impreuna si cred ca nici eu nu as vrea. Desi cateodata, macar cu anumiti prieteni foarte apropiati, chiar mi-as dori sa fim asa cum suntem noi acasa, adica iubiti."
iar pe 5 iulie zici ca a divortat deja (in ce tara a divortat ca aici nu-mi amintesc sa avem termene asa de scurte)si esti super incantata, ba mai mult (ca intr-o poveste de adormit bebiti) v-ati linistit si sufleteste pt.ca fosta si-a gasit un barbat- culmea- divortat pe care-l iubeste si bla, bla, bla...... Am inteles corect???
Trebuia sa ne spui ca omul a introdus actiunea de divort si asteapta hotararea. Ne-ai lasat sa ne punem aici creerii pe moate, iar acum ne dai peste nas ca nu am priceput noi ce ai vrut sa spui in postarea initiala si esti uimita ca te sfatuim sa divortezi.
Si nu am mai priceput cum ai fost singura femeie din viata lui daca a mai fost casatorit?
Hai ca-mi da cu radical!
daria_
Postat pe 5 Iulie 2009 23:33
din proprie experienta iti spun ca trebuie sa pui piciorul in prag si sa aleaga intre tine si sotie,au trecut cateva luni?,nu te speria.......,o sa treaca si cativa ani daca nu iei masuri,la mine au trecut 12 ani...
garbo013938
Postat pe 6 Iulie 2009 00:52
Eu sunt in situatia lui si vreau sa stii ca usor nu-i e.Trebuie sa ai rabdare cu el asta este sfatul meu, daca intradevar i-l iubesti cu adevarat si daca ai simtit ca si el te iubeste.Asta este remediul: RABDARE si nu incerca sa-l fortezi sa il grabesti, el este inca bulversat,confuz si daca intradevar te iubeste va divorta.La mine a fost altceva:eu am iubit o femeie, m-am indragostit de ea, am hotarit sa divortet in momentul in care eu si sotia mea eram foarte distanti si nu mai exista nimic intre noi
si femeia de care ma indragostisem cum nu mai iubisem pe nimeni ma
parasit.
raspunsul meu este:AI RABDARE CU EL , daca crezi ca semerita si intradevar i-l iubesti.
garbo010939
Postat pe 6 Iulie 2009 09:38
De la: garbo010939, la data 2009-07-06 09:38:03Eu sunt in situatia lui si vreau sa stii ca usor nu-i e.Trebuie sa ai rabdare cu el asta este sfatul meu, daca intradevar i-l iubesti cu adevarat si daca ai simtit ca si el te iubeste.Asta este remediul: RABDARE si nu incerca sa-l fortezi sa il grabesti, el este inca bulversat,confuz si daca intradevar te iubeste va divorta.La mine a fost altceva:eu am iubit o femeie, m-am indragostit de ea, am hotarit sa divortet in momentul in care eu si sotia mea eram foarte distanti si nu mai exista nimic intre noi
si femeia de care ma indragostisem cum nu mai iubisem pe nimeni ma
parasit.
raspunsul meu este:AI RABDARE CU EL , daca crezi ca semerita si intradevar i-l iubesti.


da, da, da, cum sa nu...........
ana02
Postat pe 6 Iulie 2009 09:57
Chiar super iubitor!!! Cum poate fi altfel daca noaptea doarme tinandu-ma de mana sau in bratze? El niciodata nu lipseste de acasa, nu pleaca in delegatii...ce a fost intre ei : cate o mica escapada sexuala in timpul serviciului, caci lucreaza in acelasi loc...inca vreo 3 colegi de-ai lui, casatoriti au mai fost cu ea...
Plus de asta... am avut o discutie mai apriga intre noi si el mi-a spus ca eu sunt cea pe care o vrea alaturi pt toata viata, cealalta e o simpla distractie... el vrea sa traiasca alaturi de mine...pentru el sunt sotia ideala, cat despre menaj...nu eu il fac ,caci avem o menajera...banii in casa , grosul il aduc eu...tocmai de aceea i-am spus sa plece...dar nu a vrut...m-am oferit sa le platesc chirie 6 luni...pana se intremeaza cu banii dar a spus ca e o utopie...el nu pleaca de acasa...mai mult mi-a spus:barbatul prin definitie e un vanator...daca ea mi s-a oferit eu ce era sa fac?
dadria_62
Postat pe 6 Iulie 2009 10:49
dadria, ma ofer eu sa te tin de mana, imi platesti si mie chiria vreo douaj de ani, pana ma intremez??! el ti-a spus ca barbatul prin definitzie este vanator si tu l-ai crezut?!
eee, si daca au mai fost vreo 200 de tipi cu respectiva, el n-o fi cel mai fraier sa nu se duca si el?!
gizas!! fraaaaaate, voi chiar inghititi toate tampeniile care vi se servesc, asha, nemestecate?!
degeaba ai menajera daca "debarasezi" dupa aia cu care se distreaza al tau. da' tu de ce nu esti buna sa se distreze cu tine? intreb si eu
tulipe
Postat pe 6 Iulie 2009 10:58
daria_62, as avea si eu o curiozitate. unde la job? pe birouri?

si daca au mai fost vreo 3 cu ea e clar. nu trebuie sa te superi. e doar o distractie. pe tine te vrea mai ales ca esti si tu fata simtita si aduci grosul banilor in casa.

corect. e o utopie sa plece .
si_totusi
Postat pe 6 Iulie 2009 13:09
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:53
O sa fiu directa. Si eu iubesc un barbat care nu mi-a spus ca nu este divortat. De doi ani ne cunoastem, si abia anul acesta a recunoscut ca sint separati doar de 4 ani. Mi-e imi spusese ca sint despartit de 17 ani. Daca nu vrea sa se afiseze cu tine inseamna ca nu vrea relatia cu tine si ca vrea acasa la nevasta. Daca s-ar fi hotarit sa ramina cu tine ar fi facut publica relatia voastra. dar iti spun: iti v-a fi foarte greu dupa ce v-a pleca. La mine nu se poate hotari, si cu oameni din astia iti pierzi viata asa aiurea.
flo_faby
Postat pe 9 Iulie 2009 15:17
doamneeee...cate naive pacalite de handicapati bipezi.....fetelor...trezirea...faceti-va viata cu barbati neinsurati si nedivortati...si cu atat mai mult fugiti ca dracul de tamaie de cei care va spun ca sunt in curs de divort sau vor sa divorteze ca nu se mai intelege cu ea....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 11:37

ce naiba o fi asa de greu...sa nu dai nas in nas afectivo-sexual cu unu' care are pe alta?
va complicati aiurea...ca apoi...sa va plangeti
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 11:43
mai...daca le place...or fi matzochiste din-alea....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 11:49
draga mea, sa sti ca eu nu cred ca va divorta.Am fost in situatia lui, am avut probleme acasa, nu mai aveam nimic de impartit cu sotia, apoi a aparut EA, o fiinta gingasa, care m-a atras.Dar pana la urma sotia s-a schimbat ... in bine totul a revenit ca la inceput.Deci pot sa spun ca sunt casatorit pt a doua oara.
Daca vrea cu adevarat sa divorteze, va divorta,dar.........cred ca e greu sa divortezi cand, de fapt nu stie ce vrea.
paul
Postat pe 10 Iulie 2009 15:29
De la: rionero, la data 2009-06-22 17:27:18Cel cu care am fost, desi plecat de acasa de 1 an, a divortat. DAR...fix dupa pronuntarea divortului, si-a manifestat dorinta de libertate, desi eram impreuna de 6 luni. Asa ca a rupt relatia brusc, combinandu-se cu alta. In loc de libertate si motor cum mi-a zugravit mie dorintele lui, a ales-o pe alta, de fata cu mine. Saracul de el, e ieftin si nu are bagaj emotional. Dar si saraca de mine, ca am pierdut 6 luni...Intotdeauna suntem victimile propriilor alegeri, iar daca suntem cu ochii deschisi vedem intotdeauna semnele, din timp, pentru ca ele exista, doar sa fim atente.
M-a costat ceva relatia asta, dar bine ca s-a terminat asa repede, altfel, cine stie ce urme adanci lasa.Cert e ca noi, femeile nu vrem sa traim dupa reteta lor, ar fi mult mai constructiv pentru noi si urmele dupa astfel de "relatii" ar fi de ambele parti, nu numai de partea noastra.

AAA, era sa uit, zicala lui era ca "Nicio femeie nu poate intelege un barbat proaspat divortat" Asa ca aviz amatoarelor!






Sau poate norocoasa de tine. Ai scapat de cine nu aveai nevoie.
Bogata de tine... ai mai capatat experienta si poate data viitoare vei sti sa alegi.
anca_53
Postat pe 10 Iulie 2009 16:09
De la: paul, la data 2009-07-10 15:29:35draga mea, sa sti ca eu nu cred ca va divorta.Am fost in situatia lui, am avut probleme acasa, nu mai aveam nimic de impartit cu sotia, apoi a aparut EA, o fiinta gingasa, care m-a atras.Dar pana la urma sotia s-a schimbat ... in bine totul a revenit ca la inceput.Deci pot sa spun ca sunt casatorit pt a doua oara.
Daca vrea cu adevarat sa divorteze, va divorta,dar.........cred ca e greu sa divortezi cand, de fapt nu stie ce vrea.




mare atentie sa nu te trezesti din cosmar.... prea tarziu
sunt situatii in care si barbatii trebuie sa-si ia o mica marja de siguranta...
anca_53
Postat pe 10 Iulie 2009 16:15
De la: flo0868, la data 2009-07-04 17:44:23sa iti cauti iubirea in alta parte care e libera. si dc ar divorta si ar ramane cu tine, oare cum va fi cand alta va lua locul actual al tau? Stii vb aia : dupa fapta si rasplata! Muta-ti ochii si inima in alta parte. sau iti place sa fii cauza intr-o suferinta?





Spero, sperarae,...dar pana cand???
Regretele vin uneori mult prea tarziu,... si atunci nu vei mai putea schimba nimic.
Bafta!!!
anca_53
Postat pe 10 Iulie 2009 16:29
..........dar daca te face sa crezi ca e singur,se afiseaza cu tine in lume,trec cateva luni,incepi sa il iubesti...,fiind cu el te intalnesti cu un amic de-a lui si il intreaba "ce iti face sotia?"....,fugi dar fugi mai greu........
garbo013938
Postat pe 10 Iulie 2009 21:12
Mi s-a intimplat si mie... Si concluzia a fost ca ar fi trebuit sa imi vad de drum.Asta am si facut, de fapt, in final. Dar intr-un mod mult mai tragic pentru toata lumea decit daca as fi luat decizia asta de la bun inceput.
A divortat, pina la urma. Dar a divortat dupa ce nehotarirea s-a prelungit atit de mult incit a distrus tot ce era de distrus intre noi: in primul rind, increderea. Au fost atitea nopti in care era ba la mine, ba la ea, si cind era cu mine ar fi vrut sa fie cu ea, cind era cu ea se ascundea sa imi scrie mie. Mie imi spunea ca o iubeste, doar este vorba de atita timp impreuna - ei ii spunea ca e indragostit de altcineva. Din razboiul asta al nervilor am ajuns la conflicte sinistre, si totusi nu ne puteam desparti.
Pina la urma, a renuntat la ea pentru ca la mine nu se putea hotari sa renunte, si nici nu mai rezista psihic sa lungeasca tot compromisul. Deci, a divortat. Si cind a divortat si a fost al meu mi-am dat seama, asa cum am spus, ca intre noi a disparut dragostea si a ramas doar conflictul. Mi-am dat seama ca m-a ranit prea mult si prea profund ca sa fiu in stare sa o mai iau de la capat vreodata. Desi l-am iubit. Chiar l-am iubit, cu disperare.
Dar fiecare gest si fiecare cuvint au lasat urme.
In fine... Concluzia povestii a fost ca eu, bestia, i-am distrus casa si l-am parasit.
Nu si-a pus niciodata problema ca ne-a ranit pe amindoua la fel de mult - ca nici eu, nici ea, n-am mintit pe nimeni. Si ca nu alegerea lui ne-a facut pe una victima si pe una nu - alegerile lui, in timp, ne-au ucis orice sentimente. Si eram victime amindoua, in aceeasi masura.

Deci... in concluzie: daca va lungi prea mult povestea asta, si "o sa ai rabdare", s-ar putea sa ramai doar cu rabdarea si in rest, incet, sa dispara orice te-ar mai lega de el. Daca vrea sa ia o decizie. sa o ia. Si repede. Daca nu, timpul nu va rezolva, ci va acutiza problemele.
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2009 22:10
Un mare maestru ti-ar raspunde poate ..........prin tacere. De ce prin tacere? Poate pentru ca in general, sfaturile sunt facute pentru a nu fi urmate. Singura solutie ....este sa stai linistita si iti intrebi sufletul ce vrea cu adevarat. Dar asta inseamna sa sa stai putin in liniste si sa te asculti. Sa lasi sufletul sa te ghideze. Nu poate nimeni sa iti dea sfaturi. Tu vei face o alegere si tot tu vei fi responsabila de efectele alegerii. Spre exemplu...cel care bea, a facut alegerea ca e mic si neputincios si nu poate lupta cu viciul ....iar rezultatul pe care il va suporta, il stim cu totii.
In speranta ca iti vei asculta sufletul si asuma tot ce rezulta din aceasta...asta daca din mai si pana acum nu s-a mai intamplat nimic.....
cu drag........
fiinta
Postat pe 11 Iulie 2009 08:40
fiinta, tu chiar esti isteata. insa se intampla ceva in situatiile acestea: sufletul te ghideaza spre a nu renunta la iubire. nimeni nu se poate detasa in cauze ca acestea. lupta se duce primitiv, instinctiv, etc. nimeni nu e capabil sa spiritualizeze demersul.
de aceea se si ajunge la ce a patit quasaria (interesanta fata...).
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:46
Eu cred ca trebuie sa-si asculte ratiunea, ca sufletul e cam tavalit acum.
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 08:49
micass, despre asta vorbesc. dar e greu si cu ratiunea. e o varza majora in capul subiectului aflat in asa situatie (in care el s-a bagat, desigur). sincer, cand vad atata suferinta pe teme de felul asta, ma bucur nespus ca-s cerebrala si nu pot sa ma arunc in astfel de ape.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:51
Nu sufletul trebuie ascultat,el nu poate raspunde in aceste conditii,creierul este cel care ar trebui sa dea un raspuns.Pune in balanta ce ai de castigat si mai ales ce ai de pierdut din aceasta relatie(sa nu fii subiectiva)si apoi sa te uiti pe foaie sa vezi unde ai mai multe optiuni,sa vezi atunci surprize...
garbo004997
Postat pe 11 Iulie 2009 09:59
uita-l,fuuugi cat te tin piciorusele....mai devreme sau mai tarziu ai sa treci si tu prin asa ceva ,ma refer la el si actuala sotie....ALEGEREA IN FINAL ATI APARTINE ! ...
mb_marinela
Postat pe 11 Iulie 2009 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa cred...... 10 De la: gmpa 19 Aprilie 2010 03:02
Sunt o femeie extraordinara, zic ei, dar ma vor doar pe mine...eu in schimb vin la ..."oferta 2in1", am un copil de 9 ani 95 De la: estela 19 Aprilie 2010 03:11
Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei 147 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:19
Cum poti iubi din nou?Ca prima data? 106 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:24
cadou/dedicatzie muzicala 128 De la: yanya_charberet 11 Februarie 2010 20:12
Setari Cookie-uri