barbatul divortat.....se merita ?

ce parere aveti despre barbatii divortati care vor sa isi refaca viata....specimenu care il stiu eu zice ca regreta ca s-a casatorit si copii(2) ii vede rar ...e responsabil, nu a vrut sa se ajunga la divort tot pt ei dar nu a fost sa fie ....ce parere aveti....ce dezavantaje si avantaje au ..daca au ...astept parerile celor care au parte de barbati din aceasi clasa si nu numai....Multumesc anticipat!
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:43
si acei doi copii nu i-a facut din dragoste de mircea radu bre????....hai ca unul e facut la inceputul casniciei....din iubire si tandrete....dar al doilea??? .....o fo pedeapsa pentru aia de care o divortat??? tu chiar crezi basmele cu ursul din padure care divorteaza ca te iubeste pe tine???...sau daca e divortat deja......care e motivul despartirii...daca va spune vrute si nevrute despre aialalta....oare despre tine ce va zice?? ce cusururi iti va gasi???
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2009 04:42
In general, barbatii divortati, cam fug de o noua casnicie (cu exceptia celor care au nevoie de o menajera...)
panty_C
Postat pe 12 Septembrie 2009 04:47
parintii responsabili nu "divorteaza" de copii - relatia cu copiii lui, indiferent din a cita casnicie, mi-ar spune multe despre calitatea lui ca om.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:45
copii ii vede rar ca asa impune legea...nu ca nu vrea el ..au ramas la mama...el e divortat de cativa ani ..nu pt mine ca atunci nu existam eu pt el si el mai putin pt mine...vrea sa isi refaca viata ..sa nu mai greseasca
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:39
cat de rar i-a "impus' legea sa-i vada?
sora_ilsi
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:42
aiurea - nici o lege nu poate impiedica un parinte sa-si vada copiii.
doar un ordin de restrictie - ceea ce spune alttceva de omul nostru
panty_C
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:46
nu stiu sigur...simt doar din vocea lui ca ar vrea sa ii vada mai des..are poze cu ei prin casa; da ei au tata vitreg...in fine am mai zis nu regreta copii dar zice ca mariajul a fost o greseala pe care nu vrea sa o mai repete..s-a casatorit dintr-un compromis si a acceptat sa ramana cu respectiva pt ca copii sa nu fie fara tata dar pana la urma tot la asta s-a ajuns....
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:47
asa gandeam si eu, panteruto, de-aia am intrebat
sora_ilsi
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:49
ai grija, rani, mie-mi miroase a minciuna...
panty_C
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:50
si mie..
sora_ilsi
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:51
noi ne cunoastem dar in rest nimic ..stiu ca ma vrea si mie imi place caracterul lui dar partea asta imi da de gandit .......oricum nu ma grabesc la nimik momentan
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:00
eu nu m-as grabi sa spun ca minte desi, e posibil. sa stam si sa gandim. e posibil ca tanti sa fie o vipera si sa iasa cu cearta ori de cate ori isi vede copiii.

si_totusi
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:05
el nu mi-a vorbit mare lucru de ea(de rau si nici de bine nu mi-a zis nimik si nici eu nu am desfacut firu in patru ca am timp , nu vreau sa par cicalitoare sa il obosesc cu intrebari) ..decat ca ea ii spunea ca nu ramane insarcinata si ramanea intentionat ca sa aiba motiv sa stea acasa si el sa munceasca(ea de nationalitate germana) zice el ca e tipic asta acolo(nu e neaparat o generalizare)...el muncea si munceste si acum foarte mult .....acum mai ales dupa divort...sa zic ca fuge de casatorie sau cel putin de o relatie stabila .. nu as putea pentru ca relatii a tot avut..si acum cauta doar ceva de viitor ..
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:22
ranise ..cum adica relatii a tot avut???si cind era cu nevastasa????
nazirra
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:27
in ultimii patru-cinci ani de cand e divortat ...m-am referit
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:31
ranise ,daca i neamt treebuie sa stii ca statu german in rare ori da spre i ngrijire copii tatalui ...ramin in grija mamei care sta acasa si ii ingrijeste....iar plata o face..taticu....mamica o sa aiba pensioara ...de la taticu....plus pensioara lu aia mici.... ..tot de la taticu!!!!!
nazirra
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:35
raise, in general, alde incurca lume astia , nu dau in branci dupa munca. au alte cucuri in capatana: femeile, traiul usor, viata lejera, etc.

daca omul isi vede de treaba, are un caracter care tie iti place, te impaci cu el, nu-l mai banui atata . e posibil sa-si iubeasca copiii, chiar daca nu-i vede zilnic. si apoi, ai tot timpul sa-l cunosti si sa afli cam in ce ape se scalda. doar nu te grabesti la maritis.

si_totusi
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:39
pentru nazirra: nu e neamt ..e roman si s-a casatorit pt acte mai tare...acum e neamt daca iei dupa cetatenie ...da stiu ca "taticu" are multe de platit ...si-o asumat responsabilitatea asta ....de asta si munceste cat de mult poate. pt si_totusi: nu ma grabesc deloc la maritish dar ma intreb si eu ca orice om ....multumesc tuturor pentru pareri!
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:56
ai grija cu romanii astia "nemtiti"
panty_C
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:02
din ce motive spui asta ...fii mai explicita te rog nazirra
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:04
scz pantera_neagra am vrut sa zic
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:06
hauleu maica ...pai citi an are nenea????povestea cu actili de germania e veche?????????
nazirra
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:08
am vazut cazuri - era la a 4 sau a 5-a "nevasta" si avea 2 copii de la 2 femei diferite...
bineinteles ca "actuala", nu stia decat de un singur mariaj (2 fusesera cu acte in regula)...

aaaaaaaaa, si, nu, nu despre mine e vorba
panty_C
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:12
are 34 de ani ....nu cred sa fie cu copii de la 2 femei diferite ..intre noi e prietenie .. ne placem dar eu tin totul pe loc ca nushtiu ce sa fac..de la inceput mi-a povestit de toate astea .. nu pe parcurs.....e de la 20 de ani in germania ...nu stiu cand exact s-a casatorit stiu doar ca a durat 5 ani casatoria...
ranise
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:21
el e cu tine sau e in germania????sau ce vrea sa vina inapoi????
nazirra
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:44
el e in germania ..nu vrea sa vina la mine, are un job bun acolo nu are la ce sa vina
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:07
deci va intilniti doar cind vine el in concediu in romanica?doua saptamini.....
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:11
ne-am vazut cand era in romania(nu pt mult ca cand ne-am cunoscut el era pregatit sa plece), a plecat si vb pe mess, inclusiv web in fiecare seara ....vrea sa ma duc la el ..da bine astea is departe nu e asta intrebarea mea...si nici nu imi bat capu cu asta acum
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:17
citi ani ai???ranisa?
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
Intrebare pt. barbatii din capricorn. urgent!!!! 19 De la: dalimi 5 Septembrie 2009 22:04
CE LEGATURA EXISTA INTRE SEX SI DIVORT? 84 De la: garbo003632 16 Octombrie 2009 12:01
De ce mă ignoră dacă mi a arătat că mă place? 15 De la: garbo_408862 31 Octombrie 2018 21:54
vreau sa ma impac cu fostul meu prieten .help me 8 De la: garbo26121996 23 Martie 2012 18:09
Setari Cookie-uri