ma indragostesc de seful meu

Fetelor, va rog sa ma ajutati sa-mi scot din cap ideile care au inceput sa-mi incolteasca in ultima vreme legate de seful meu. El este un barbat extrem de atragator, de o inteligenta iesita din comun si plin de viata iar eu il apreciez foarte mult, il admir pentru tot ce a reusit sa faca, pentru ambitia si perseverenta lui. Din punctul meu de vedere, este un exemplu pentru noi toti.

La inceput, ma enerva groaznic datorita stilului de lucru un pic haotic si a gandirii intortocheate, dar in timp, l-am cunoscut mai bine si am inceput sa-i inteleg gandirea si logica. Lucram impreuna de aproape 1 an, timp in care am invatat extrem de multe de la el si ne-a apropiat intr-un fel. Este dispus sa ma invete tot ce stie, iar eu sunt ca un burete in preajma lui. Colegele mele (care sunt de-o seama cu mine) mi-au spus ca nu ia pe oricine sub aripa lui protectoare si se vede ca intradevar ma apreciaza dpdv intelectual, profesional si personal, iar eu ar trebui sa-l ascult. Si nu au spus acest lucru cu invidie, deoarece toate sunt foarte ok si ne intelegem bine. Nu sunt genul de persoane ambitioase sau dornice de munca, deci lor le convine sa vada ca ma alearga pe mine cu lucrari si sedinte. Ele au alte prioritati, gen maritis. In fine, deviez deja de la subiect...

Problema este ca nu stiu ce sa mai cred in ceea ce-l priveste. Este extrem de apropiat de mine, uneori imi mai si spune parerile lui personale fata de diferiti colegi, si de fiecare data cand suntem singuri ma ia in brate, intr-un fel oarecum parintesc, si totusi, putin mai mult de atat.

Cand ma priveste, parca ma dezbraca... Zilele trecute m-am trezit si cu o mana pe picior din partea lui, cu pretextul de a vedea din ce material sunt facuti pantalonii mei. Desi gestul poate parea neadecvat, l-a facut cu o naturalete, incat parca nu l-as putea interpreta decat curiozitate si impulsivitate, deoarece printre "proprietatile lui" se numara si aceste doua calitati.

Este un tip jovial, dar cu reputatie si de afemeiat, lucru care ma sperie, desigur. Uneori, cred ca ma priveste ca pe un ucenic de-al lui, dar alteori,gesturile lui se contrazic. Cuvintele se contrazic faptelor. Mai demult mi-a spus sa nu-mi treaca vreodata prin minte ca se da la mine, deoarece pentru el sunt si voi ramane mereu un copil. Si totusi...parca nu ma priveste ca pe unul uneori. Precizez faptul ca eu implinesc 26, iar el anul acesta face 39 (desi nu arata de mai mult de 32). Pe deasupra, stiu ca este divortat si are un copil de 8 ani. Nu stiu cu certitudine daca s-a recasatorit pt a 2-a oara si a divortat, sau daca este cu cineva, desi la cat de des pleaca din tara...as tinde ca nu.

Oricum, este un tip sensibil, si a dovedit-o de mai multe ori, atat fata de mine, cat si fata de restul colegelor. Mereu ne numeste "fetele lui", dar parca pe mine ma priveste ca pe ceva mai mult.

Toate aceste lucruri ma cam zapacesc, el ma zapaceste de cap, si nu vreau sa mai ma gandesc la el. Nu vreau sa incep sa fac o pasiune pentru el si sa incep sa vad chestii acolo unde nu-s.
Ajutati-ma, va rog! Cu-n sfat, o parere, orice.
garbo_943
Postat pe 3 Martie 2012 20:49
943, mie zi/mi scurt, ca is femeie batrana si nu vad sa citesc atat, care/i baiul ? s/a consumat actul I ?
elodia_2
Postat pe 3 Martie 2012 20:55
Elodia?Crezi ca urmeaza si...actul II ??? Hai ..nu ma speria...
elisabeta_boia
Postat pe 3 Martie 2012 23:53
Actul I fiind.......? Nu s-a consumat absolut nimic. Sunt doar confuza in ceea ce-l priveste pe el. Nu-i inteleg apropierea lui fata de mine, trecand peste partea profesionala. Pe de-o parte mi-a spus ca mereu ma va privi ca pe un copil, ca el este batran, iar pe de alta parte, toata ziua ma ia in brate, ma alinta (cam pe toate colegele mele le alinta, dar pe mine in mod deosebit) si se uita uneori la mine de parca ar sa ma devoreze. Si ma zapaceste....rau!
garbo_943
Postat pe 4 Martie 2012 09:53
943, s-ar putea sa am eu tendinte autiste, dar partea cu luatul in brate in timpul serviciului mi se pare anormala. Absolut anormala. Si sa te pipaie ca sa vada din ce material e haina... e un tertip de doi lei - spuneai ca tipul e inteligent....?
Bineinteles ca te-a avertizat sa nu iti imaginezi ca se va da la tine. Asa se poate da linistit.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2012 23:49
din tot ce ai zis tu, e posibil ca seful cuceritor sa fi prins drag de tine... insa in ce fel a prins drag, asta numai tu poti vedea. tine-te tare si daca e vorba intr-adevar de o poveste de dragoste care sa merite compromiterea relatiei profesionale, cred eu ca iti vei da seama.
al_ma
Postat pe 9 Martie 2012 11:07
De la: al_ma, la data 2012-03-09 11:07:20din tot ce ai zis tu, e posibil ca seful cuceritor sa fi prins drag de tine... insa in ce fel a prins drag, asta numai tu poti vedea. tine-te tare si daca e vorba intr-adevar de o poveste de dragoste care sa merite compromiterea relatiei profesionale, cred eu ca iti vei da seama.


Nimic invitatie in excursie in Dubai,Cancun,cam slabut seful asta,este de 2 mici si un cico !
VOIAJOR
Postat pe 12 Martie 2012 17:46
nene ioanide sau vremurile, vrei sa fii tu seful ei?
si cico a disparut de ceva vreme
Eugenia69
Postat pe 12 Martie 2012 17:56
dar , daca o iubeste .......ce mai conteaza ar putea impartii costurile
jeanette40
Postat pe 12 Martie 2012 18:36
si fata nu-si mai compromite relatia profesionala
Eugenia69
Postat pe 12 Martie 2012 18:46
Pai ce seful are scula mai mare?daca-i sef?
ion_11
Postat pe 13 Martie 2012 15:23
Pt tine e sg lucru care conteaz.
Axl_22
Postat pe 13 Martie 2012 15:28
zici ca te indragostesti de el,dar nu esti sigura ca semnalele lui sunt de aceeasi natura cu simtamintele tale?pai si daca ar fi asa ce?sa intelegem ca tu ti-ai dori o relatie cu el,sau vrei sa lupti impotriva sentimentelor tale?in ce sens vrei sfaturi?cum sa-l cuceresti sau cum sa il poti privi altfel,adica normal asa cum un angajat isi priveste seful?din ce ai descris tu e clar ca tipul se da la tine,insa asteapta si din partea ta un semn,sa ai confirmi ca vrei sa aveti o relatie,insa nu cred ca una oficiala,daca era asa te curta fara retineri,pe fata.probabil ca vrea o relatie ascunsa si de aceea asteapta tacit o intelegere din priviri de la tine.timpul o sa iti confirme ce iti zic eu
venizigoldplated
Postat pe 13 Martie 2012 17:03
934,ai dreptate, tipul,nu-i prost deloc.Dar,vezi tu,intotdeauna exista un ''dar'' ,ceea ce face el este pur si simplu hartuire ....pipaiala,la birou nu se prea potriveste..iar faptul ca tu accepti si nu spui nimic,il indeamna sa mearga mai departe,langsam aber sicher.....flirtul la birou,nu-i ok.

totusi nu prea inteleg ce vrei! un sfat,ca ce?
Cristina_Adler
Postat pe 15 Martie 2012 08:31
mergi mai departe.urmeaza-ti instinctul si nu vei gresii.
garbo193829
Postat pe 16 Martie 2012 08:19
Iubita, tu esti indragostita lulea.Va obtine ce va voi de la tine fara sa-ti fi promis ceva in schimb. Te joaca pe degete. O sa-i cedezi la un moment dat,i te vei oferi singura .Nu va putea fi acuzat nici de hartuire sexuala, nici ca ti-ar fi facut vreodata avansuri.Va avea cu tine o aventura si atat...DACA...cumva nu aveti o discutie inainte in care sa-si asume ceva.DECI:fara o asumare a unei relatii din partea lui,tu vei fi inca o gasca care i-a cazut in plasa.Tu iti compromiti locul de munca si te implici sentimental.O sa suferi daca el nu e serios,si mie mi-e teama ca nu este.Sfatul meu e sa nu cedezi.Pana la urma indragosteala e buna dar atata timp cat el nu vrea o discutie serioasa cu tine in care sa-si asume ceva, e bine sa-ti pastrezi capul pe umeri si sa te tii tare.Cu siguranta,daca e un flusturatic, o sa vezi asta in curand,o sa-si dea arama pe fata.N-o sa se joace cu tine la infinit,o sa-si revendice trofeul.Sper sa se termine totul cu bine.
carmina20005
Postat pe 16 Martie 2012 09:57
Nu te sfatuiesc, este genul de relatie in care cad prada femeile foarte ocupate care nu au timp sa socializeze sau sa cunoasca barbati mai tineri. Crede-ma ca o diferenta de varsta mai devreme sau mai tarziu se simte. Acum simti fluturi in stomac...mai tarziu ..greata. Ai grija ca de ceea ce ti-e frica de aia nu scapi. Esti majora, vaccinata deci decizia iti apartine.
alba
Postat pe 16 Martie 2012 13:01
curaj!...spune-i si vezi ce o sa iasa!...prinde momentul si nu rata clipa!...inseamna ca te complaci!
caleidoscop
Postat pe 17 Martie 2012 08:19
Cati ani ai zis ca ai.....?16 cumva?
Esti destul de matura ca sa gandesti lucrurile la realitatea lor,din ceea ce spui iti convine foarte mult postura in care tu crezi ca esti,dar....!Un barbat care dorea o relatie serioasa cu tine nu se comporta asa,trata lucrurile cu totul altfel.Daca si tu il placi poti incerca o aventura si poate ai norocul sa se indragosteasca de tine,cine stie!
rusudoina18
Postat pe 17 Martie 2012 11:54
Daca-i cedezi, vei regreta! Daca nu-i cedezi, vei regreta! O varianta ar' fi sa-ti gasesti pe cineva si sa nu mai visezi la cai verzi pe pereti! Pentru a ti-l scoate din tartacuta pe Mr. Macho, introdu acolo ceva mare si eventual negru. Asta te-ar ajuta cu adevarat!
barlogea
Postat pe 18 Martie 2012 11:31
UAU SI CAREI BAIUL
?????????????????? ESTI MINORA ???????????/
garbo253810
Postat pe 18 Martie 2012 17:23
garbo066339
Postat pe 18 Martie 2012 23:30
Dragutzo cred ca am vazut subeictul cam tarziu...
Acum 4 ani am patit si eu la fel.Adica mam angajat la o firma unde aveam 2 sefi unul 31 si unul 42.Cel tanar arata bestial, un corp de invidiat, tenul perfect, grizonat, inalt deci iti dai seama ca am inceput sa simt fluturi in stomac de fiecare data cand trecea pe langa biroul meu.A vazut si el ca ii zambesc si ca ii vorbesc mai ''frumos'' decat celuilalt sef, si a inceput si el sa imi dea atentie, sa imi faca complimente si sa imi zambeasca inapoi, pe scurt flirtam amandoi unul cu celalalt.Am uitat sa iti zic ca eram amandoi angajati intro relatie.Intro zi eram doar noi doi in biroul meu, a venit cica sa isi faca o copie la ceva acte si a incercat sa imi propuna ceva, dar sa oprit la jumatea invitatiei.Am insistat sa imi spuna ce vrea dar nu a vrut sa continue.
Dupa cateva zile mia zis o colega dea mea ca ''se vede'' sclipirea din ochii mei cand trece pe langa mine si mia mai zis k daca eu vreodata am sa pun botul la el, pe langa ca imi va parea rau toata viata mea, as putea sa imi pierd si slujba si sa ma gandesc ca oricum nu isi va lasa el logodnica pentru mine.Mam gandit mult ca vorbele ei si am lasato moale de tot, nu ma mai uitam la el, il evitam incercam sa nu am contact cu el deloc si sa sti ca dupa vreo saptamana de zile nici macar nu sa mai uitat la mine, parca eram invizibila.Deci ia aminte la pataniile altor femei si ai grija de ce hotarare iei
Tzitzi_Mitzi
Postat pe 19 Martie 2012 22:02
Daca deja are reputatie de afemeiat nu inteleg de ce te mai intrebi care ii este intentia, din ceea ce ai povestit tu nu prea reiese ca are vreo intentie serioasa pur si simplu iti acorda atentie mai multa ptr ca inca nu ai cazut la "zar cand o vei face probabil ca atentia deosebita va disparea .
cory_emy
Postat pe 22 Martie 2012 10:22
''introdu acolo ceva mare si eventual negru. Asta te-ar ajuta cu adevarat! ''

Oare? Da' di ce musai s fie negru?
Axl_22
Postat pe 22 Martie 2012 10:46
Poate si tu dai semne de atractie fata de el... incearca macar o perioada sa te comporti cat se poate de normal, iar daca vezi ca persista poti aduce vorba de un prieten sa vezi cu reactioneaza. Poate doar ii place sa se joace...
andradatudor80
Postat pe 22 Martie 2012 10:49
cea mai rea idee,este relatia la serviciu,cu oricine ar fi,coleg sau sef.spun asta din istoria lunga a relatiilor de la serviciu.
e normal ca fiind aproape mult timp,la serviciu,sa se nasca o atractie,doar se naste in toate partile asta,la oricare serviciu.
gandeste-te la el doar ca la seful tau,strict,pentru ca asta este,indiferent cum se uita la tine,si indiferent daca este atras de tine.
Doar daca iti va spune clar,ca ii place de tine,doar atunci sa te zapacesti.
si sa nu accepti sa se consume actul,cum a scis cineva si m-a facut sa rad,decat daca vei avea pe deget inelul de logodna de la el.
dar pana atunci,tu esti subalterna lui,si el este doar seful tau.
sunt sigura ca atractie exista,din partea amandorura,dar asta nu spune chiar nimic,e ceea ce s-a intamplat si la mine la seviciu,si la toate prietenele mele care au inceput sa lucreze dupa facultate,si pot spune ca vreo cinci au avut relatii cu sefii,insurati,din care au iesit foarte ranite,si una s-a maritat cu seful ei,care era mai mare cu vreo 20 ani ca ea.
exceptie a fost,cea care s-a maritat cu seful.,
in general,ei vor o relatie,care sa dureze catva timp,fara mai multe complicatii.
ca orice barbat.
fii fata despteapta,si nu te ocupa cu ce gandeste sau simte el,ocupa-te de tine,de interesul tau.
timpul va arata intentiile lui.
si daca veti fi impreuna.
pana atunci,tine-l la distanta de sef.
succes,d


daniilia
Postat pe 23 Martie 2012 22:27
draguta mea 943,iti pot oferi exemplul personal de acum 14 ani.aveam 30 de ani,eram draguta,fina,educata si proaspat angajata la o firma de medicamente.sefull nostru,unul din ei,era medic si el,arata bestial,grizonat,inalt,bine-facut,foarte educat si inteligent.mentionez ca avea aprox varsta mea de acum,44 de ani,insurat,doi copii...deci era barbatul ideal pentru a te indragosti sau a simti fluturi in stomac;matur,inteligent,educat,medic...dar cu familie si copii.am fost tinta lui dinainte de angajare,deoarece eu eram necasatorita,fara copii si alte obligatii(aveam un prieten la vremea respectiva,dar asta nu se trece in CV).dupa doua luni de serviciu,eu fiind in constanta iar el in brasov,a venit si vremea atacului direct,la o sedinta in bucuresti.atentie cat cuprinde,cuvinte frumoase,atmosfera placuta,atat la lucru cat si dupa;eu am fost cazata singura in camera,intr-un hotel elegant la vremea aceea,actualmente sunt cazati parlamentarii.nu intelegeam de ce sunt singurica in camera...dar cu o seara inainte de plecare bate el la usa mea sub pretextul de a sta de vorba despre cum m-am acomodat cu noul job,cum ma inteleg cu colegii de echipa,fiind doua firme mari de medicamente care se asociasera la vremea aceea...in fine fine dupa cateva cuvinte frumoase ma imbratiseaza si incearca sa ma sarute,iar eu il resping.face din nou o incercare,iar eu ii spun destul de clar si respectuos ca pentru mine este seful meu,dl doctor X,iar eu sunt dr Y,subalterna lui;,deocamdata.am venit sa muncesc,sa ma afirm profesional,sa imi cladesc o cariera si desigur sa castig bani.nu i-a convenit deloc atitudinea mea,credea ca ii voi cadea la picioare,a mormait un salut si-a luat mapa de lucru si a iesit pe usa camerei de hotel.comportamentul lui s-a schimbat de a doua zi,a devenit distant,profesional si...dupa o luna a cautat si a gasit un motiv pt a ma da afara.mi-a spus foarte clar si raspicat:eu te-am angajat,eu te dau afara asa ca mai bine iti dai elegant demisia,altfel vei plati toate traininguri-le firmei,etc.am inteles ce am de facut,dintr-o data nu mai eram angajata favorita de la malul marii,fata draguta si inteligenta,care muncea pe rupte,care era apreciata si pe plan local ci persona non-grata pt ca nu am cedat SEFULUI.am plecat din firma cu acordul ambelor parti!!!si acum ma intreb ce s-ar fi intamplat daca...dar ma bucur ca am avut demnintatea si intelepciunea de a spune NU,el fiind insurat si cu copii,iar eu destul de tanara pt a avea o relatie serioasa.
garbo255830
Postat pe 24 Martie 2012 16:13
Scuze ca n-am mai raspuns de cand am postat prima data, dar revin acum cu noi detalii. Desi a trecut aproape 1 an de cand lucrez cu el, atitudinea lui nu s-a schimbat foarte mult. Se comporta la fel de protector si afectuos cu mine, sunt in continuare preferata si rasfatata lui si de fiecare data cand suntem singuri ma ai in brate, ma ridica pe sus (eu am 160, el are 190), ma pupa, ma rasfata si rade cu mine. Chiar daca face toate aceste gesturi, niciodata n-a fost nerespectuos cu mine, necuviincios sau sa fi intercut masura cu mine. Asa cum v-am spus si prima data, imi plac toate aceste dragalasenii ale lui si, in consecinta, am devenit Mai apropiati. De fiecare data cand imi Scrie sau ii scriu un mesaj (toate legate de serviciu) continuam cu glumele, tachinarile si mici avansuri ore in sir. iar daca am supar, imi spune repede sa nu o fac, deoarece el tine la mine.
Desigur, asta nu-l impiedica sa sa nu ma certe cand gresesc sau sa ma scuteasca de Munca. Dimpotriva, ma alearga Mai ceva ca pe hotii de cai.
Ceva exista, insa nu se Pune problema de o aventura sau sa am imbie in patul lui, cu atat Mai mult cand urmeaza sa plece de la noi in alta tara. Problema e ca nu stiu exact care-i treaba cu el si cu mine. E amicitie, dar Parca-i si ceva mai mult...
garbo_943
Postat pe 22 Iunie 2012 19:32
Un exercitiu excelent de gandire, de experienta de viata, de cunoastere! Dar m-apuca groaza daca ma gandesc la o relatie concreta.
Mi se par ciudate dragalasheniile domnului la locul de munca, nu-s deloc profesionale, nu-s potrivite. Asta cred ca te tulbura de fapt. E nefiresc.
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Iunie 2012 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea barbatilor la 35-40 ani 12 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 22:15
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
Intrebare pt. barbatii din capricorn. urgent!!!! 19 De la: dalimi 5 Septembrie 2009 22:04
cum sa pun capat relatiei? 32 De la: Danistef277 9 Noiembrie 2009 21:44
Setari Cookie-uri