Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut?

De la: lady_corina, la data 2009-07-21 22:40:55Cine ma apara de migrena ce m-a luat?

- eu lady, cu cea mai mare placere, credema pe cuvant.
garbo010939
Postat pe 11 Septembrie 2009 19:34
suporta cu ce ai fost de acord si joaca in continuare rolul de amanta.Sau poti sa pui stop la tot si sa i-ti cauti fericirea in alta parte
catalindaianu
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:51
si_totusi (Totusica-pot sa-ti zic si eu asa? ) esti dragutza...stiu ca parerile pot fi impartite; fiecare poate sa-si dea cu parerea, e liber sa o faca daca i se dau cat mai multe date referitoare la problema dezbatuta.

blanca-multumesc pt. flori si pupici. Uite, iti trimit si eu

Oare sa deschid topic nou sau sa va intreb aici...voi ce credeti despre harem? Eu as lega ideea asta in contextul dat. Si daca o privesc din perspectiva asta, atunci pe bune daca nu consider ca Alah (Doamne, iarta-ma-e si sarbatoare ) e mai "convenabil". Nu vreau sa ma convertesc , de altfel nici nu cred ca as suporta prea usor ideea, din prisma mea-femeie fiind. Dar stau si ma gandesc...geloasa nu prea am fost eu de felul meu, nu m-a prea chinuit demonul asta, oare nu e mai "legitim" asa? Femeile alea sunt crescute si educate asa, sa stie ca sotul lor e impartit cu alte cateva...si el are "grija" de toate Acu' nu zic ca amantele ar trebui sa-si puna valul pe fata si sa meraga acolo, daca tot doresc sa fie a 2-a, a 3-a, sau "prima" dar... incet, incet vad ca alt "demon" incepe sa ma chinuie. (haremul-cred ca asta are culoare mov, ca gelozia citeam pe undeva, aici in postari, ca ar fi verde )
La treaba asta, Alah mi se pare atat de...uman. Atat de...barbat, dar un barbat onest intr-un fel. Toate sotiile au statutul asta, probabil ca au si o viata oarecum lipsita de griji, au copii, au o viata a lor.Mi se pare muult mai ok decat legalizarea prostitutiei. De altfel, prostituatele isi fac meseria, isi iau banii si-si vad de treaba lor. Sincer-de ele nu mi-e "teama" ca sa zic asa. Ma infioara mai tare femeile care pretind ca nu sunt asta, care ocupa posturi importante prin te miri ce companii, care au bani, au o viata ok dar au cam dat cu stangul in dreptul in ceea ce priveste amorul. Si atunci calca in picioare...sau cele care pe aici se numesc "fomiste" care n-au de nici unele si prind cate un tanar din asta "de mare angajament" pe care il invart neneacoooo, de nu-l mai "dezvarte" nici bunul D-zeu.
garbo025622
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:49
:sml-happy01.........fetelor, aveti cu capul? Descoperiti un barbat de barbat dar care este casatorit si nu va ganditi o clipa ca devenirea acestui barbat a fost alaturi de sotia lui? Este super, galant, amabil, excelent amant (in sensul strict sexual al cuvantului) si nu va ganditi ca toate acestea le-a trait cu femeia lui, au invatat totul impreuna, si cu siguranta viata lui se desfasoara normal in familie. De ce sa dea omul banu' pe reviste sexy, pe medicamente cand sunteti voi la dispozitie gratuit peste tot? Ca suferiti si la final va lingeti ranile ca " m-a parasit", " nu poate inca sa divorteze"... ..Naive! Eu, sincer va spun, nu mi-as parasi sotul pentru una ca asta................
sophia
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:34
Daca te-a mintit ca a divortat..atunci e clar nu?
Nu vreau sa fiu rea,sau sa interpretezi gresit mesajul meu..tu stii cel mai bine ce-i intre voi :)...dar nu te amagi singura..
De ce vrei sa stai mereu in umbra? Sa fii mereu pe locul 2? Sa fii "cealalta"? Sa va ascundeti si sa nu stie nimeni ca voi 2 sunteti iubiti..etc
Daca iti place statutul asta e ok..daca iti doresti altceva de la viata..fugi,vezi-ti de viata ta,salveaza-te :)....
sophia1971
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:50
parerea mea e ca nu va divorta niciodata,asa ca totul depinde de tine de ce vrei de la viata
claudiaclaudia
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:13
Dar de ce ar trebui sa divorteze ?
Daca omul are tot ce-i trebuie acasa - copii, nevasta, care are grija de el, il spala, il hraneste etc., mai profita si el de naivitatea unei pitipoance...
anisoaraf
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:03
De la: anisoaraf, la data 2009-09-21 16:03:05 Dar de ce ar trebui sa divorteze ?
Daca omul are tot ce-i trebuie acasa - copii, nevasta, care are grija de el, il spala, il hraneste etc., mai profita si el de naivitatea unei pitipoance...

subscriu
rica_mld
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:16
De la: DrkShad0w, la data 2009-09-14 23:34:43 :sml-happy01.........fetelor, aveti cu capul? Descoperiti un barbat de barbat dar care este casatorit si nu va ganditi o clipa ca devenirea acestui barbat a fost alaturi de sotia lui? Este super, galant, amabil, excelent amant (in sensul strict sexual al cuvantului) si nu va ganditi ca toate acestea le-a trait cu femeia lui, au invatat totul impreuna, si cu siguranta viata lui se desfasoara normal in familie. De ce sa dea omul banu' pe reviste sexy, pe medicamente cand sunteti voi la dispozitie gratuit peste tot? Ca suferiti si la final va lingeti ranile ca " m-a parasit", " nu poate inca sa divorteze"... ..Naive! Eu, sincer va spun, nu mi-as parasi sotul pentru una ca asta................
sophia1971
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:23
cum adik "nedivortat...inca"?...nici nu va divorta vreodata!...ia-ti gandul!
Ines
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:27
De la: Ines, la data 2009-09-21 18:27:42cum adik "nedivortat...inca"?...nici nu va divorta vreodata!...ia-ti gandul!
..................

....... stii cum se numesc aceste"personaje"??
..... PITIPOANCE N A I V E , la modul elegant spus...
sophia1971
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:30
naivitatea, de la o varsta incolo, se numeste prostie!...deschide ochii draga mea, timpul trece...si trece in defavoarea ta!
Ines
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:33
cu statutul de "nedivortat inca"o sa-l ai toata viata. asta daca iti doresti acest lucru.
mino2009
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:39
buna...sunt noua pe aici dar am vazut "intrebarea ta" ...am fost si eu intr-o situatie asemanatoare...cand l-am cunoscut pe iubitul meu era insurat si din cate spune el nu se intelegea bn cu sotia lui....dupa cateva luni s-a hotarat sa intenteze divort.mai au o infatisare si ar trebui sa se term..
ideea e k mi-a fost f greu pana a luat o decizie insa l-am ajutat si eu..in favoarea mea
daca esti convinsa k merita si chiar va iubiti eu te sfatuiesc sa faci totul in favoarea voastra..arata-i diferenta dintre voi doua,arata-i cat de fericit il faci tu,cat de fericiti sunteti impreuna,si cate lucruri mai ai sa ii oferi..
daca insa tot nu se hotareste nu garantez pt el..
si nu uita indiferent ce ar fi tu esti cea mai importanta si trebuie sa ai grija de tine pt k daca nu o faci tu nu o face nimeni
garboALEX88
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:01
cine zicea bre ca nu castiga amanta???
ia uite!!!
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:05
De la: garboALEX88, la data 2009-09-23 09:01:23buna...sunt noua pe aici dar am vazut "intrebarea ta" ...am fost si eu intr-o situatie asemanatoare...cand l-am cunoscut pe iubitul meu era insurat si din cate spune el nu se intelegea bn cu sotia lui....dupa cateva luni s-a hotarat sa intenteze divort.mai au o infatisare si ar trebui sa se term..
ideea e k mi-a fost f greu pana a luat o decizie insa l-am ajutat si eu..in favoarea mea
daca esti convinsa k merita si chiar va iubiti eu te sfatuiesc sa faci totul in favoarea voastra..arata-i diferenta dintre voi doua,arata-i cat de fericit il faci tu,cat de fericiti sunteti impreuna,si cate lucruri mai ai sa ii oferi..
daca insa tot nu se hotareste nu garantez pt el..
si nu uita indiferent ce ar fi tu esti cea mai importanta si trebuie sa ai grija de tine pt k daca nu o faci tu nu o face nimeni

nu cumva e vb se sotul meu???
rica_mld
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:13
Tu crezi ca un singur catelus este scurt de coada?
Ioana007
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:36
am un mesaj pt amantele care isi doresc sa se aseze in locul sotiilor ,dandu-le deoparte cu forta. nu va amagiti ! in orice moment el isi va gasi o amanta care va dori sa-ti ia locul. cu un astfel de om nu vei avea niciodata stabilitate si siguranta. va continua sa te minta pe tine asa cum isi o mintea pe fosta. constientizati ca felul acesta de barbat niciodata nu se va opri la o singura femeie pt ca gena le dicteaza acest lucru. deci nu va bucurati prea mult de victorie :e temporara.
mino2009
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:27
bravos,mino!!!!!asa i maica ....e stricati de la natura!!!!sa fi sotie inselata e una....da amanta inselata..... catastrofa!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:31
Scrie mesajul pe hartie igienica, pentru ca si fara, ele vor da aceeasi folosinta mesajului tau.Nu acuza amanta de porcarelele pe care le face sotiorul si la care contribui si tu.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:52
Intotdeauna o femeie isi acuza sotul de infidelitate, de faptul ca el are amante sau ca este usuratec si se lasa influentat in mod negativ de alte femei.Femeile sunt desigur perverse si barbatul un purcel.Problema este alta.Si noi femeile maritate contribuim la obtinerea acestui rezultat, pentru ca dupa casatorie, reusim sa facem ca viata sa decurga searbada, monotona, fara nimic nou, si in felul acesta, dragostea se uzeaza in timp si capoteaza.Este insa mai comod sa aratam cu degetul catre ceilalti, pentru ca atunci cand il indoim catre noi, ne doare din cauza reomatismului.
Ioana007
Postat pe 26 Septembrie 2009 14:55
De la: amaimu, la data 2009-05-10 14:27:44Sa va expun si problema mea. Anul trecut am inceput o relatie cu un prieten, la scurt timp dupa ce el se despartise de sotia lui. La momentul respectiv mi-a zis k deja intentase actiune de divort. Relatia noastra a evoluat incetul cu incetul fara ca nimeni sa stie ca noi suntem impreuna (in cercurile noastre de prieteni toti stiu ca suntem doar colegi si foarte buni prieteni). Avem deja cateva luni bune de cand "ne ascundem" relatia. Locuim impreuna in cea mai mare parte a timpului si totul merge perfect. Acum 2 luni am aflat insa ca el nu a intentat actiune de divort si cand l-am intrebat mi-a zis ca nu a vrut sa-mi spuna ca sa nu ma supar, iar actiune nu intentase intrucat avusese niste probleme mult mai importante - ce-i drept chiar asa si fusese. Cu inca actuala sotie nu mai are niciun fel de relatie, insa tot amana divortul, lucru pe care nu-l inteleg. Acum glumim si-i zic ca macar am si eu un statut, chiar daca de "amanta" , dar nu stiu cat o sa mai pot glumi pe tema asta.
Eu il iubesc si chiar daca el nu mi-o spune asa de des cum as vrea, sunt convinsa ca si el tine la mine.
Nu stiu ce sa fac. nu vreau nici sa-l presez cu divortul pentru ca si daca ar divorta tot nu ar fi de acord sa ne afisam impreuna si cred ca nici eu nu as vrea. Desi cateodata, macar cu anumiti prieteni foarte apropiati, chiar mi-as dori sa fim asa cum suntem noi acasa, adica iubiti.
Cateodata ma mai gandesc si ca el nu a avut, dupa ce s-a despartit, o perioada in care sa fie singur, "sa-si faca de cap" si mi-e frica sa nu-i fie dor mai tarziu de o astfel de perioada. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?



Din tot ce ai spus eu am retinut numai :"pentru ca si daca ar divorta tot nu ar fi de acord sa ne afisam impreuna si cred ca nici eu nu as vrea" ...
Va este rusine unul cu altul?
Voi va iubiti? Nu cred ! Daca v-ati iubi cu adevarat v-ati asuma iubirea in fata intregii lumi, ati fi pregatiti sa o aparati, sa infruntati orice. Nici el si nici tu nu credeti in relatia asta. De aia nu a divortat si tu nu vrei sa-l presezi ....
Nu sunteti niciunul dispus sa lupte pentru relatie, probabil "simtiti" amandoi ca nu merita, nu e serioasa sau de viitor. Doar va distrati, pana una - alta...

garbo_Ella
Postat pe 26 Septembrie 2009 18:58
pt ioana007 :nu acuz amantele! le fac un bine avertizandu-le ca un barbat care inseala o data o va face mereu pt ca asa le e firea si nu se vor schimba indiferent ce femeie vor avea langa ei.
mino2009
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:10
......... Ca suferiti si la final... va lingeti ranile ca " m-a parasit", " nu poate inca sa divorteze"... ..NAIVE... Eu, sincer va spun, nu mi-as parasi sotul pentru una ca asta....
sophia1971
Postat pe 27 Septembrie 2009 23:21
.......Bula asista la un concurs de atletism.

- Tata, astia care alearga, o sa ia toti premii?


- Numai primul dintre ei, fiule.


- Atunci ceilalti de ce mai alearga???...........
sophia1971
Postat pe 27 Septembrie 2009 23:27
am trecut prin aceeasi situatie.am stat aproape un an de zile cu un barbat care era "inca nedivortat",care la fel ca si tine era separat de sotie cu mult timp inainte sa ne cunoastem,locuiau separat dar inca erau sot si sotie pe acte si mai aveau si 2 copii mici.bineinteles ca eu am terminat aceasta relatie cand am vazut ca nu mai facea o data pasul sa divorteze si pot sa iti spun ca si in ziua de azi e tot casatorit si bineinteles ca a mai avut de atunci inca 2 relatii pe langa sotie.tin sa precizez ca cu mine se afisa peste tot si sotia stia foarte bine de noi si probabil si de celelalte,cu toate ca stam intr-un oras mic,si accepta cu buna stiinta.asa ca barbatii astia care nu stiu ce vor de la viata nu o sa stie niciodata
garbo047999
Postat pe 27 Septembrie 2009 23:40
Rare sunt cazurile cand astfel de relatii rezista.Cand cei doi protagonisti nu au sentimente reciproce ci doar de prelungire a agoniei a unui dintre ei, nu sunt sanse ca relatia sa reziste.De suferit nu are decat sexul slab in cazul in care are sentimentele sunt profunde.Asa ca lasa-l, sa nu ai de suferit mai tarziu.
ladyDY
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:01
De la: valentino, la data 2009-07-03 21:06:46Vezi ce se-ntimpla cind iti bagi nasul in alta oala Dadria?...


extraordinar!!!!! f bine ......ma intreb ce fac amantele cand imbatranesc ce viata au si cu cine?????? isi pierd timpul dupa pauleee.......
miruta
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:06
unele gasesc cate un fraier care le fac"neveste" si le insala cu amante
eladaela
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:19
vroiam sa citez ce a spus roby_ /quote] .Pff....unde esti tu TEPES Doamne... ."glumesc",evident... [/quote]
lucicazainea
Postat pe 30 Septembrie 2009 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-am luat umbrela noua, nu ma ninge, nu ma ploua... 437 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:48
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
salutare tuturor! 65 De la: mia79x 14 Iulie 2009 18:16
De ce pastreaza barbatii tacerea si ignora. 74 De la: garbo345906 24 Noiembrie 2019 23:24
cum se spala creierii barbatilor? 54 De la: eu_geminy 30 August 2010 16:41
Setari Cookie-uri