Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut?

Cum m-am casatorit ?
Cine mai stie,.....dar va spun sigur ca nu simteam fiorii dragostei,...am sperat ca in timp va fi mai bine,dar,ce incepe rau,se termina rau,.....
TEODORRD
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:46
Poate te miri Pikule,dar nu de asta sunt pe forum,....si fiindca te vad asa generos,uite ca eu iti dau ,,portia ''mea !!
TEODORRD
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:47
De la: mino2009, la data 2009-10-05 21:25:53dar cum de te-ai casatorit daca nu simteai toate cele spuse:te-a luat valul sau care or fi fost motivele?


exact.....zine si noua de ce si cum ai divortat?????
ca vedem ca esti bine informat cu unele lucruri destul de importante
dar multi stim doar sa dam sfaturi dar sa le si punem in practica ,.....nu prea......nu???
miruta
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:28
Nu mai intrasem de mult timp pe forum si am ramas surprinsa de multitudinea mesajelor(nu toate la subiect ce-i drept, dar e normal ).
Am rams surprinsa si de unele mesaje. Barbatul meu era, asa cum am zis "nedivortat inca" si nu "insurat inca", atunci cand am inceput relatia. Barbat insurat e cel care se duce acasa la o sotie, cu care inca mai imparte unele lucruri: sentimente, resentimente, patul chiar si altele. Prietenul meu si sotia lui erau despartiti in fapt de ceva timp cand noi am inceput relatia. Nu eu am fost cauza esecului lor si nici piedica in calea impacarii lor, pentru ca intre ei nu mai era nimic. Singurul lucru care-i lega inca era acea bucatica de hartei, certificatul de casatorie. Si nu ma amageam singura spunandu-mi asta, chiar asa era. O spuneau amandoi, doar ca niciunul dintre ei nu-si gasea timpul efectiv sa divorteze, sa inlature si acea bucatica de hartie.
Zicea cineva ca nu avea cum sa divorteze asa repede. Ei bine, chiar se poate divorta intr-un timp asa scurt. Se numeste divort prin acordul partilor, daca nu sunt copii la mijloc - ceea ce nu era cazul.
Multi dintre cei care au lasat mesaje ma condamnau. N-am inteles si nici nu inteleg inca pentru ce. Nu ma regasesc in reprosurile lor. Ca am destramat o familie, ca sunt pe locul 2, ca sunt cealalta femeie... Nu sunt cealalta femeie din viata lui si nu am fost niciodata. Sunt doar urmatoarea din viata lui. Stiam de la inceput ca nu sunt prima femeie pt el. Si nici sotia lui n-a fost.
Cred si eu in existenta unei legi a compensatiei - ceva gen "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" - si niciodata n-as fi acceptat sa ma bag in casnicia altei femei, sa stau cu un barbat si sa stiu ca seara se duce la sotia si/sau copii lui. Am prea mult respect pentru mine incat sa fac asta. Barbatul meu - "nedivortat inca", dar despartit de ceva vreme atunci- venea seara acasa la mine.
Si niciodata nu a fost, cum a zis cineva "un trofeu" pentru mine si nici nu l-am furat de la alta, pentru ca nu poti sa furi un lucru de la cineva care nu-l mai are.
In final, ce sa va mai spun...suntem inca impreuna si ne merge foarte bine. Nu ne gandim la o casatorie oficiala, pentru ca atat el cat si eu ne-am dat seama ca nu in asta consta durabilitatea unei relatii ci in iubirea si in respectul care exista intre parteneri. Asa ca in fiecare seara cand adorm ii multumesc lui Dumnezeu ca suntem impreuna si ca pot sa dorm linistita gandindu-ma ca nu mi-am cladit fericirea pe nefericirea altei persoane.
Acum cred ca pot sa schimb topic-ul in "Iubesc un barbat divortat..."

amaimu
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:03
cine vrea sa inteleaga intelege,in ce ai sris u vad povestea mea, doar cine trece prin asa ceva poate sa inteleaga....pana una alt vad ca suntem judecat considerate niste trofee...ba se fac pariuri ca nu o sa rezistam...dar nu e asa, pana la urma suntem si noi finnte,care iubim si suntme iubite,...in unele casnicii nu spun k e o regula,era de mult un hau...peste care nu se mai putea trece...insa tre sa fii omca sa poti sa recunosti toate astea
brunette
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:53
Eu cred ca depinde de BARBAT.....Ce simte el pentru sotie,daca este fericit alaturi de ea,.......
Daca el intalneste o FEMEIE ,care este compatibila cu el,pe care o respecta,se indragosteste de ea,....si in final o alege,este in fond alegerea lui,nu?
Toti ar trebui sa fim fericiti,dar nu toti reusim,asa ca daca vreodata ai o sansa cat de mica,nu o rata !!!
TEODORRD
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:21
bravo fata!
voi sa fiti fericiti!
zambila
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:30
De la: TEODORRD, la data 2009-10-09 12:21:13Eu cred ca depinde de BARBAT.....Ce simte el pentru sotie,daca este fericit alaturi de ea,.......
Daca el intalneste o FEMEIE ,care este compatibila cu el,pe care o respecta,se indragosteste de ea,....si in final o alege,este in fond alegerea lui,nu?
Toti ar trebui sa fim fericiti,dar nu toti reusim,asa ca daca vreodata ai o sansa cat de mica,nu o rata !!!
eu cred ca depinde catde barbat e cel "inca nedivortat" si cand spun asta ma refer la faptul ca daca e asa nefericit cu nevasta ar trebui sa lamureasca problema si sa-si rezolve juridic situatia. din moment ce nu o face inseamna ca-i place viata dubla si avantajele ce decurg din ea . marea problema e ca lucrurile astea nu merg prea mult (ex Adrian Enache).
mino2009
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:16
Daca nu-i divortat, asa va ramane. Nu spera, doar te-a mintit, nu? Motivatia minciunilor nu conteaza.
finaadina
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:02
draga mea,eu zic sa te gandesti bine,cum ma gandesc si eu,ce vreau de la viata,spun asta pt ca si eu sunt in aceeasi situatie, nici mie nu-mi place si incerc sa fac tot ce pot sa ies din relatie,si voi iesi,e mai usor pt ca el este in alt oras,ne vedem din canad in cand,destul de rar,dar pt tine este mai greu ca stai cu el.Esti pentru el distractia de moment,si te va parasi cand nu-i va mai conveni situatia sau cand va gasi pe altcineva,dar el va ramane insurat cu tipa respectiva,sau daca va divorta sa fii sigura ca nu se va casatori cu tine.Asta e parerea mea.
pusy_aol
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:24
Ce n-ati inteles din ce a spus fata? A DIVORTAT DEJA. Si e cu ea. Acum comentati.
Tiffany
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:53
amaimu

cand ma gandesc ce s-a aberat pe aici...
blanca
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:19
amaimu, ai facut exact cum ai crezut ca e mai bine pentru tine, si se pare ca ti-a reusit!
bravo tie!
cat despre sfaturi, stii ce se spune. nu mi le dati, ca stiu sa gresesc si singur.
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:28
Eu in toate momentele imi intreb SUFLETUL,l-am respectat,il respect si il voi respecta El nu m-a mintit niciodata si nici eu pe el,daca ma intelegeti exact ce spun,exista un respect reciproc intre noi.Insa daca vrei o parere asupra unui lucru intreaba-ti un dusman ce ar face,iar tu fa exact invers de ce spune el.Sa aveti o viata frumoasa oriunde v-ati afla.
magdalia63
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:39
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:16
ioi...nu e irinuca???
tutankhamon
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:20
nuuuuuuuuuu.....
pik_nik
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:21
Draga mea nu vreau sa fiu rautacioasa..........REVINO-TI........ce Dumnezeu, nu s-au terminat barbatii.
Apropo nici nu va divorta.
Nirvana
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:54
De la: Tiffany, la data 2009-10-10 08:53:15Ce n-ati inteles din ce a spus fata? A DIVORTAT DEJA. Si e cu ea. Acum comentati.
pentru cat timp?probabil in functie de cat de repede isi gaseste o alta amanta ca deja locul e liber si probabil va fi scos la concurs.
mino2009
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:02

eu vreau bibliografia ptr examen
eladaela
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:04
toapicul o fost postat pe 10mai! suntem la mijlocul lui octombrie..
o curs o taruta de nisip in clepsidra...
si de atatea luni nu s-o intamplat minunea sa se
"disvortzeze"...moi ci pocinog....
LILO
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:10
De la: eladaela, la data 2009-10-14 16:04:14
eu vreau bibliografia ptr examen
s-ar putea sa fie publicata in lucrarile filozofice ale Simonei Sensual sau a Brailencei Sexy.
mino2009
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:41
mino 2009 eu cred ca in inteleptele lucrari ale nikitei
LILO
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:44
De la: mino2009, la data 2009-10-14 20:41:07
De la: eladaela, la data 2009-10-14 16:04:14
eu vreau bibliografia ptr examen
s-ar putea sa fie publicata in lucrarile filozofice ale Simonei Sensual sau a Brailencei Sexy.

mama stii ceva>?? daca vreau sa aud de duduile alea 2deschid televizorul da?? aici...mi-as dori sa gasesc oameni normali!
fleur_de_lis
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:46
fleur ,my darling,vazusi ca o innebunit lupu? de unde oameni noormali la ora aista...ca nici io nu ma simtesc pre bine
LILO
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:50
ma....sa n-auz de nichita da?? prefer s-aud deeeeeeeeee....
fleur_de_lis
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:52
aici era vorba de amante si nu puteam sa fac trimitere la Cartarescu sau Patapievici.
mino2009
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:57
De ce? Sunt impotenti?
Ioana007
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:04
Pai spunea fata ca a divortat,si sunt impreuna,nu?
Exact ce spuneam mai inainte,daca el nu este fericit ,si are coloana vertebrala,lamureste situatia ....Se decide ce face,cu cine ramane.......
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:51
daca avea coloana vertebrala mai intai isi lamurea situatia adica divorta si apoi isi cauta "sufletul pereche". cam asta ar fi ordinea corecta.
mino2009
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt in incurcatura. 37 De la: garbo_4874 25 Noiembrie 2012 23:40
Berea nu face burta! 9 De la: garbo_14287 3 Iulie 2013 23:50
cel mai prost barbat 18 De la: anakin 9 Decembrie 2009 00:36
De ce barbatilor le place sa insele??????????? 1 De la: garbo059815 12 Octombrie 2009 13:59
Interpretul,formatia,muzica,care v-alina sufletul....? 125 De la: rosioara61 24 Mai 2011 11:36
Setari Cookie-uri