Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut?

Dragele mele,
Da-ti-mi voie sa va contrazic.
Am trecut prin aceeasi situatie,si totul a fost ok.In final si-a parasit sotia noi ne-m casatorit si avem si un copil.E foarte adevarat ca ei mai taraganeaza,dar sotul meu mi-a explicat cauza.
Unu teama de a nu lasa pe dracu si sa il ia pe tasu,doi teama de nou,trei comfortul adica casa,partaj etc.
Apoi stim cu totii ca barbatii sunt cam lasi,sau fricosi.
Femeile au alt aluat ele sunt luptatoare,dau totul ptr dragostea lor.Asa ca ptr cazul asta nu se dau retete,pur si simplu eu cred ca ar trebui sa comunice intre ei si sa ia o hotarare.Daca el nu se hotaraste ea trebuie sa ii dea un ultimatum si daca el tot nu vrea trebuie sa isi vada de viata ei,ptr ca anii trec.
garbo053555
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:04
De la: garbo053555, la data 2009-09-30 12:04:36Dragele mele,
Da-ti-mi voie sa va contrazic.
Am trecut prin aceeasi situatie,si totul a fost ok.In final si-a parasit sotia noi ne-m casatorit si avem si un copil.E foarte adevarat ca ei mai taraganeaza,dar sotul meu mi-a explicat cauza.
Unu teama de a nu lasa pe dracu si sa il ia pe tasu,doi teama de nou,trei comfortul adica casa,partaj etc.
Apoi stim cu totii ca barbatii sunt cam lasi,sau fricosi.
Femeile au alt aluat ele sunt luptatoare,dau totul ptr dragostea lor.Asa ca ptr cazul asta nu se dau retete,pur si simplu eu cred ca ar trebui sa comunice intre ei si sa ia o hotarare.Daca el nu se hotaraste ea trebuie sa ii dea un ultimatum si daca el tot nu vrea trebuie sa isi vada de viata ei,ptr ca anii trec.


nu te gandesti ca la felpoate sa-ti faca si tie " alta " ??
roata se intoarce in viata...!!!!!!!!!!!!!!!!!
miruta
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:35
si eu sunt de aceeasi parere, ca daca nu a divortat pana acum sunt sanse mici sa o mai faca.

nu sunt de acord cu faza ca daca un barbat a divortat si s-a casatorit ca amanta, inseamna ca sigur o va inseala si pe ea, ca vezi doamne inselatul ii e in sange.

poate chiar a fost o relatie nereusita cu sotia si poate chiar o iubeste cu adevarat pe amanta si pot sa construiasca impreuna o relatie faina. zic si eu

nelly05
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:06
Nu e vorba despre faptul ca un barbat nu se poate indragosti intr-adevar de amanta, ca nu o va iubi niciodata...ci despre faptul ca se angajeaza intr-o relatie noua INAINTE de a o finaliza pe cea veche. Si pana o finalizeaza pe cea veche...ii face de cap pe toti.
Ar trebui sa existe un cazier moral, pe care sa il poata consulta orice persoana care se angajeaza intr-o noua relatie. Sa stie fiecare daca vrea sa aiba tangenta cu X, sau Y care au procedat cum au considerat ei de cuviinta in diverse situatii

Nu bat nimic in cuie. Probabil ca unele persoane au procedat intr-un mod mai "uman". Chiar ma gandeam ce as fi facut eu daca as fi fost pusa intr-o astfel de situatie. Si mi-am raspuns singura ca as fi cautat o solutie, o modalitate prin care sa nu ies asa de "sifonata" si nici sa calc in picioare pe nimeni. Caci daca in sfarsit ai gasit "marea iubire" , ea trebuie sa te inspire si trebuie sa arati minimum de respect si fata de cel care a fost "mica iubire" si fata de parintii tai, de prieteni samd...ca sa nu mai zic de propriii copiii, atunci cand ei exista. Aici e buba, parerea mea. Cauta dom'le, pune-ti capul la contributie, da dovada de luciditate, respect si verticalitate...oi cere eu prea mult?
garbo025622
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:25
NU O SA DIVORTEZE...BARBATII SUNT LASI.SI LE PLACE SA FIE IUBITI DIN TOATE PARTILE.DACA ESTE UN BUN AMANT,FOLOSESTE-L.DACA NU ESTE NICI MACAR ATAT..DA-I DRUMUL SA SE DUCA LA NEVASTA...SA SE CHINUIE EA CU EL.DAR NU-I MAI SPUNE CA-L IUBESTI.DACA SEXUL ESTE BUN,CONTINUATI INTALNIRILE PANA GASESTI UN BARBAT LIBER.EU TRAIESC O EXPERIENTA SIMILARA.DAR MA ATRAGE DOAR SEXUAL RELATIA CU EL.NU-L IUBESC;TIN LA EL ,IMI PLACE CUM ARATA,DAR NU MA ARUNC IN CAP,CA S-AR PUTEA SA MA DOARA.SI INCA CEVA:NU VORBITI NICIODATA DE NEVASTA.II ADUCI INUTIL AMINTE DE EA.OFERA-I IN PAT DE CATE ORI VA INTALNITI EXPERIENTE DE NEUITAT.DAR NU-I SPUNE CA-L IUBESTI....DA-I SENZATIA CA-L FOLOSESTI HORMONAL SI ATAT.SE VA SPERIA UN PIC,DAR VA FI MAI RELAXAT SI POATE CINE STIE? INTR-O ZI NU VA MAI PUTEA TRAI FARA TINE.RABDARE..DACA NU POTI FARA EL.DAR NU-L LEGA DE TINE...CA SE SPERIE RAU SI FUGE LA NEVASTA.NU-TI FIE TEAMA SA FACI DRAGOSTE CU EL LA MAXIMUM..IUBESTE-L IN PAT ASA CUM NU A MAI FOST IUBIT NICIODATA ,CA IN BASIC INSTINCT SI VA VENI CA UN CATEL DUPA TINE...SEXUL ESTE FOARTE IMPORTANT INTR-O RELATIE.TE VA CAUTA PESTE TOT SI VA DEVENI INDIFERENT ACASA. SUCCES.
carmenita37
Postat pe 2 Octombrie 2009 11:05
si eu care credeam ca intr-o relatie e nevoie de creier ....se pare ca daca iei lectii din basic instinct poti avea orice barbat langa tine. oare pentru cat timp?
mino2009
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:16
depinde....pana se plictiseste...si treci la basic instinct II....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:50
Chiar credeti ca sexul este singurul motiv care il face pe un barbat sa tina la tine???
TEODORRD
Postat pe 3 Octombrie 2009 06:23
n-o fi singurul, dar e principalul......
mitisor
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:10
mitisor, nici macar principalul nu e, dar e indispensabil
cand sexul e bun, nu conteaza prea mult, cand ceva nu merge, conteaza prea mult!
zambila
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:14
da, da
ai zis mai bine ca mine..
mitisor
Postat pe 3 Octombrie 2009 12:28
cred ca ai incurcat forumul:ce legatura au amantele cu oriflame-ul?
mino2009
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:32
De la: mino2009, la data 2009-10-03 18:32:11cred ca ai incurcat forumul:ce legatura au amantele cu oriflame-ul?


ei ce legatura!! si tu,acum...
chestiube de BUSSINESS
LILO
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:38

Am fost si eu amanta. Si sotie. Am fost inselata. Si am inselat. Si tare am suferit. Mi-am distrus sufletul, rabdarea si capacitatea de a nutri sentimente pozitive pentru un barbat. Am dus razboaie aprige cu morala si principiile, insa a castigat sufletul meu. Am plans, m-a durut si am ranit la randul meu in lupta pe care o duceam cu mine insami si cu toti ceilalti.

Dar am iubit si nu regret nimic. Si daca ar fi sa dau timpul inapoi as actiona intocmai ca prima data. Chiar daca astazi ii cunosc copiii, chiar daca am cunoscut stigmatul unui divort in care tot eu am fost judecata desi ani de-a randul am cunoscut tradarea, rusinea si chiar pumnul, chiar daca stiu care va fi sfarsitul. Am simtit gustul ca pelinul al regretului si pe cel citric al tradarii, dar si dezgustul crunt al umilintei.

Am cunoscut rusinea de a fi aratata cu degetul si am plans nopti lungi la gandul ca sotia lui isi va parasi amantul si redobandi barbatul. Iar uneori, ca o strafulgerare, am simtit fiorul vinovatiei, insa l-am alungat, l-am sufocat, l-am ignorat cu buna stiinta cautandu-mi pretexte in fiece ungher al mintii si al sufletului. Am visat ca merit si eu sa fiu iubita neconditionat, mi-am dorit brate calduroase in jurul meu si dragoste si intelegere. M-am justificat ca eu iubesc cum alta nu ar putea, ca eu merit, iar cealalta nu, ca am fost inselata, insa pot insela si eu oricand. Iar pana astazi am reusit sa ma conving atat de mult incat sunt sigura ca eu si numai eu am avut dreptate, ca i-am ranit pe cei care au meritat, ca l-am iubit pe cel ce mi-a fost sortit.

Deunazi imi aminteam de imbratisarile sale. De dragostea cu care ma hraneam si suferinta ce-mi macina sufletul, de sentimentele dureros de contradictorii care sfidau logica. De mangaierile si saruturile pe care le pretuiam in fiecare clipa fiindca stiam oricand ca ar putea fi ultimele. De zilele in care ne ascundeam pierduti de lume, desprinsi din vieti cu lanturi si capestre, si ne iubeam precum doi desfranati fara rusine. Iar daca ar fi sa caut un rost pentru toate acestea, n-as stii ce sa spun mai intai de toate, caci am invatat sa traiesc si am dat viata la randul meu, iar acest miracol, intre toate, merita orice pret.

Am crezut ca odata cu pirostriile a venit linistea si pacea, ca il voi avea pana la batraneti adanci alaturi pe barbatul pe care l-am ales, ca nu-mi va mai fi dat sa sufar, sa plang, ori sa pierd. Dar NU MA-M INSELAT,SUNT INCA ALATURI DE EL,NIMENI NU STIE PENTRU CAT TIMP DACA SAU NU SE VA INTOARCE ROATA
brunette
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:43
nedivortat??se spune casatorit, nu exista nedivortat....,si nu va divorta niciodata,tu nu esti decat un divertisment pentru el,vei fii intotdeauna a 5-a roata,daca iti convine asa treba ta,dar incearca sa fii mai realista,decat asa mai bine singura...fa ce vrei,e viata ta dar decat sa suferi pentru un barbat insurat care are o alta viata ,tu nu esti decat o dublura....,mai bine singura si fara griji....
mariamaria
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:55
pt unele femei nu sunt barbati casatoriti ci nedivortati...
ptr ca ele spera ca intr-o zi vor divrta,le vor lua de nevasta si vor deveni...barbati ndivortati
eladaela
Postat pe 4 Octombrie 2009 06:16
da' sunt si femei pentru care exista numai barbatii casatoriti.
la fel si in cazul acelor barbati pentru care sunt interesante doar femeile casatorite
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 07:54
Iar pentru ei femeile sunt clar casatorite si nu nedivortate.
Tiffany
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:19
amin!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:28
no...vazui "amin" si am crezut c-a inceput slujba...


neata everybody!
preciouss
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:33
Pupicesc pe toata lumea si incerc sa ma trezesc. Mi-a fost dor de shotiile voastre.
Mmmmmm... ia sa vdem ce avem. "Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce de facut?"
Hm! Divortat...nedivortat.. e totuna, tot barbat e. E un rau necesar (barbatul), iar iubirea trebuie sa existe, ca altfel ne "uscam".
Ia zi tu Piknicel, cum e sa fii iubit daca esti casatorit (nedivortat)?

dihoritza
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:35
preci...amin ii la urma ....treci sub poala popi la spovedit ca sa vede ca n ai mai fost...de mult!!!!!!
nazirra
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:36
haha!
abia pe urma am vazut la ce toapic e "amin"-ul asta!
la spovedeala nu ma duc din principiu...ca nu vreau sa se darame dreaq pe mine cosmelia..
...s-apoi,nu-i corect sa incarc pe cineva cu pacatele mele...
preciouss
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:40
nici io nu merg....!!!!!sa i zic la popa????de ce????
nazirra
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:55
Fetele, cu popii e periculos... daca vor si ei ceva pe din deal, pe dupa shura? Eu stiu un popa care racola femeile din timpul spovedaniei... s'poi da-i si da-i...
dihoritza
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:57
In urma cu 18 ani am avut o idila cu un barbat casatorit.Am aflat asta dupa o saptamana de reletie.Am continuat , m-am indragostit ca o nebuna,dar am realizat ca nu duce nici unde aceasta relatie si am incetat .Dar va spun sincer ca si azi ma gandesc la el si de fapt nimeni n-a mai fost ca el si cred ca nu va mai fi.Dar am gandit ca familia lui are mai multa nevoie de el. De fapt aveam ceva ce nu era al meu.
Elena64
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:05
De la: garbo101009, la data 2009-10-04 09:35:12Pupicesc pe toata lumea si incerc sa ma trezesc. Mi-a fost dor de shotiile voastre.
Mmmmmm... ia sa vdem ce avem. "Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce de facut?"
Hm! Divortat...nedivortat.. e totuna, tot barbat e. E un rau necesar (barbatul), iar iubirea trebuie sa existe, ca altfel ne "uscam".
Ia zi tu Piknicel, cum e sa fii iubit daca esti casatorit (nedivortat)?




ce dai?
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:10
Un pupic . Suficient sau negociem?
dihoritza
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:15
te-ai obisnuit cu barbati cam ieftini, se pare
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:17
Lui Pik
Ioi! Asa-mi trebuie!
La asa intrebare, asa raspuns.
Plang! Raule!!!
Nu te mai iubesc... m-am suparat pe tine, na!
dihoritza
Postat pe 4 Octombrie 2009 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce prefera barbatii blondele? 129 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
Relaxare 36 De la: nathalie 15 Octombrie 2011 19:21
Cum arat? 5 De la: Michaels_David_1 8 Martie 2016 19:45
mi-e dor de el........ 39 De la: garbo232526 3 Februarie 2020 15:49
Femeia 93 De la: daniil_pravoslavnic 10 Ianuarie 2013 14:07
Setari Cookie-uri