buna

as vrea sa aflu si eu parerea voastra cu privire la spusele barbatilor ....
obisnuiesc ei sa spuna unei femei "mi-a fost dor de tine"; " cat de buna esti in pat!","cat de bine arati"...numai ca sa zica ceva, adica fara sa simta asta?...fara rautati va rog
ranise
Postat pe 23 Februarie 2011 14:22
ranise..tu cauti certitudini ...nu le vei gasi :-)
reyya
Postat pe 23 Februarie 2011 14:25
sa vezi mitocanilor ce le iese pe gura
ameno
Postat pe 23 Februarie 2011 14:31
mai ranise, ce ti se pare asa complicat? parca ai descifra hieroglife...
mie-mi pare foarte simplu. barbatii sunt de 2 tipuri (ca si femeile, de altfel): introvertiti si extrovertiti. Un extrovertit se va manifesta verbal in 2 moduri: 1.sincer, deschis si tandru fata de partenera (daca e un tip sincer) sau 2.plin de emfaza, cu avalanse de cuvinte si exagerari (daca e un mincinos).
Un introvertit se va manifesta tot in 2 moduri!
1. va tace! (si va face, evident) si 2. va turna o groaza de bla-bla-uri inutile , cam ca exemplele date de tine...atentie, vreau sa subliniez ca nu e vina lor , acest comportament survine de obicei ca forma de aparare in fata unei femei cicalitoare, care-l "ataca" constant cu intrebari de genul: 'ti-a fost dor de mine??', 'sunt buna in pat??', 'arat bine???' etc etc
sper ca ti-am fost de folos, daca nu...mai bine de-atat nu pot (am febra)
ufishor
Postat pe 23 Februarie 2011 14:34
deci multumesc pt raspunsuri si vreau sa spun ca eu in general sunt o persoana rece si eu nu pun intrebari care cer sa imi spuna ce am zis in primul mesaj si in plus raspund cu tacere cand primesc astfel de afirmatii si nu cicalesc ,nu ma cer la complimente si respectiva persoana spune chestii de genu' rar ....O zi buna si sanatate celor care au nevoie!
ranise
Postat pe 23 Februarie 2011 14:39
ok ranise, treaba-i buna
ufishor
Postat pe 23 Februarie 2011 14:52
Nu, nu dorim
Thor_again
Postat pe 23 Februarie 2011 16:23
Si NU, NU dorim!
Thor_again
Postat pe 23 Februarie 2011 16:23
De la: ranise, la data 2011-02-23 14:22:02as vrea sa aflu si eu parerea voastra cu privire la spusele barbatilor ....
obisnuiesc ei sa spuna unei femei "mi-a fost dor de tine"; " cat de buna esti in pat!","cat de bine arati"...numai ca sa zica ceva, adica fara sa simta asta?...fara rautati va rog

neeeeeeeeeeeee.................
ondinne
Postat pe 8 Martie 2011 20:42
Te nelinisteste parerea celui de langa TINE?

Dar TU ai incredere in TINE?

Atunci cand vei rezolva aceste dileme sincer nu te va mai interesa parerea celorlalti.

Fii TU ceea mai buna care poti fi si ai sa vezi ca ceilalti te vor privi altfel.

SUCCES!
liviuvoica
Postat pe 8 Martie 2011 22:31
Ranise ... sunt barbati care vorbesc frumos... spun lucruri pe care vrei sa le auzi .... trebuie ca tu sa depistezi care sunt sincere sau nu. Cateodata o privire este de ajuns. Sunt barbati care nu spun o viata intreaga unei femei ca o iubesc .... si totusi o iubesc.

liviuvoica - e normal sa vrei parerea celui de langa tine.... daca nu vrei .....esti un om singur .... chiar daca esti sigur pe tine.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 01:06
De la: cricat, la data 2011-03-09 01:06:47Cateodata o privire este de ajuns. Sunt barbati care nu spun o viata intreaga unei femei ca o iubesc .... si totusi o iubesc.

privirile si body language sint oricum mai greu de "contrafacut" decit vorbele....


quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 01:13
Si barbatii si femeile ,,mai mint" uneori. Daca o fac doar pentru ca partenerul sa se simta EXCELENT, eu zic ca pacatul e pe jumatate iertat si nu-i putem spune ipocrizie.
SAL
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:13
...cum ,,intotdeauna" tipele povestesc despre cati cm avea fosta scula....e lesne de inteles ca discutia a fost extrem de constructiva :-))))

Apropos nu cumva era fosta ta iubita ? :-)))
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:42
reyya...
rautate...:)))))
eu_geminy
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:45
Partea asta a fost de coma ,,.Imi povestea o tipa o data ca a mers cu un tip , al carui penis nu depasea (crede ea) 5 cm."....plus --minus ...nu stie sigur ...s-a dus sa verifice :-))))) Cauta o rigla acum prin casa :-)))
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2011 21:48
De la: reyya, la data 2011-12-07 21:48:27Partea asta a fost de coma ,,.Imi povestea o tipa o data ca a mers cu un tip , al carui penis nu depasea (crede ea) 5 cm."....plus --minus ...nu stie sigur ...s-a dus sa verifice :-))))) Cauta o rigla acum prin casa :-)))

Tu daca esti cadru didactic sau bugetar,cauti rigla.Daca erai croitoreasa,cautai cm.Noroc ca nu esti dulgherita sau tinichigiu auto sa cauti metru .Deja am idee cu ce te ocupi.
asteroid
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:10
ia ...uimeste-ma :-))))
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:16
De la: reyya, la data 2011-12-07 21:48:27Partea asta a fost de coma ,,.Imi povestea o tipa o data ca a mers cu un tip , al carui penis nu depasea (crede ea) 5 cm."....plus --minus ...nu stie sigur ...s-a dus sa verifice :-))))) Cauta o rigla acum prin casa :-)))


mey reyya, de ce te miri?...

am vazut un ciudat care atunci cand n-are ce masura, isi masoara postarea lui, apoi o compara cu a mea, dupa care anunta invidios rezultatul:
cum ca a mea e de 2,45 ori mai lunga decat a lui...:DD...

deh, barbatii...:))))
eu_geminy
Postat pe 7 Decembrie 2011 22:19
Reyya, Ge
Numai de rautacisme va tineti...

Asteroid,
Ai grija sa nu pariezi bani pe-acea idee.
nathalie
Postat pe 8 Decembrie 2011 05:51
De la: SAL, la data 2011-09-26 22:13:49Si barbatii si femeile ,,mai mint" uneori. Daca o fac doar pentru ca partenerul sa se simta EXCELENT, eu zic ca pacatul e pe jumatate iertat si nu-i putem spune ipocrizie.


asa o fi. Dar acel EXCELENT dureaza atat cat dureaza si "minciunica".
cri_cat
Postat pe 8 Decembrie 2011 07:02
Acum nu-mi mai amintesc cine de pe Garbo..a zis ca barbatii fac tot felul de complimente si spun mii de cuvinte frumoase partenerei de amor...numai ca sa o faca sa dea tot si EL sa se simta bine!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Decembrie 2011 04:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
wtf? nush ce sa fac... 34 De la: Tiffany 4 Octombrie 2009 20:59
Barbati de pe Garbo.ro, 1090 De la: madita 10 Octombrie 2010 18:24
Ma cauta trecutul... 29 De la: garbo_7796 4 Aprilie 2013 13:02
hy 8 De la: anaROBERT 17 August 2010 00:48
party 21 De la: si_totusi 6 Septembrie 2009 19:09
Setari Cookie-uri