dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia?

pai, dupa ce te-a inselat, cum mai poate sa-ti fie un bun iubit si prieten?

cu iertatul ista si cu uitatul, sunt de acord numai asa, ca teorie. in realitate, numeni nu iarta si mai ales, nu uita. vor fi ochi scosi cand ti-i lumea mai draga .

si apoi, imi place asta cu prima greseala. adica, daca omori un om nu se pune. abia de la doi incolo, poate insemna ceva gen crima
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:59
totushel, tu te uiti la ce zic ele ?

vreau sa vad si io o femeie care iarta chestia asta, si jur ca ii fac parchetu' cu periuta de dinti
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:21
ba iarta bre, iarta... ierte-l doamne-doamne
il iarta si ea cu altu', da' numa asheaaa... d-un capritz, d-un pamplezir
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:23
iooiii, unde-i preci sa dea cu ghindutza de pareti p-acilishea?
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:24
il iarta pe dreaq...

nu-l iarta deloc...daca are sange in pix il lasa in secunda 2

daca nu are, ramane cu el si ii mananca ficatii pana ce moartea ii va desparti
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:25
iote si la 400...comunicare...

hai,da-ma dreaq!
si parteneru' sa-ti fie si iubit si prieten...decat atat?!?
bre,mai tre' sa fie si mecanic,bucatar,instalator,surd,mut si orb ocazional,plus alte mici detalii,care-mi scapa momentan...

si ai'lanta,mona lisa...cica relatia poate fi mult mai stransa ca inainte...
eventual lesa e mult mai stransa ca-nainte,bre...de gat!
pana la prima greseala?
da' aia de dinainte ce fu,ai?!
capritz?
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:42
stransa, veve. da, de gat

mai, eu cunosc un astfel de exemplu. da, invers.

el e cel ce tot iarta. acu, de o bucata de timp, ca sa nu mai fie nevoit sa ierte se face ca nu vede. il aduce tipa pe iubi si in pat dar sotul, nu si nu. cica sotia lui are relatii strict de colaborare profesionala
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:50
ala da mecanic bun,totushoaico!
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:52
asea preci, `tu-le in pipota !
bre, cand l-am prins, i-am dat o sansa sa repare..n-a facut-o ! dar eram si io mai proasta si mai tanara
so..next time, direct la cos!..ala de gunoi, bre..
ce atata siroape, vrei sa fac glicemie ? iote, d-aia nu poci sa fiu io ZEN
Tinkerbell_
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:53
'tu-le-n pipota?!
ioi!

ce sa repare,bre?!
ghiuveta?!
nici pe aia,bre,la cat e de sexy instalatoru'!
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:57
tink, i-ai prins?

pai, n-a iesit nimeni cu capul spart?
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:59
nu-ti zisei ca eram mai mica si mai proasta ?
Tinkerbell_
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:00
iooiii, da cati or fost mamicule?
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:00
totusico, doar lui, cu aia n-aveam treaba, nu ea intrase cu mine in biserica...

dar next time cand s-a intimplat, ca-i evident ca a recidivat, l-am dat in ma-sa si nici ca m-am mai uitat la el de-atunci..
Tinkerbell_
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:03
dragii mei eu trec prin asa ceva acum sunt casatorita de 7 ani si am o fetita de 5 ani ,eu am 34 de ani iar pe sotul meu l-am descoperit ca are o relatie cu o femeie de 41 de ani si ea casatorita cu 2 copii suntem despartiti decand am aflat insa nu divortati dar eu una nu cred ca as mai putea sa trec peste asa ceva .ata rupta si reinnodata nu prezinta garantie eu zic ca mai bine inchei acest capitol si iti cauti pe altcineva care stie exact ce isi doreste si nu are nevoie sa te insele pt a-si da seama ca vrea sa fie cu tine ,succes mult si fruntea sus
garbo25121975
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:52
BUNA DRAGA MEA,
Am sa-ti raspund destul de scurt. Eu am trait ceva in genul tau... De aproape 3 ani suntem despartiti, dar avem si un copil.....S-au intamplat multe in toti acesti ani. Chestia e ca, la fel ca la tine, incapatanarea si orgoliile au fost foooarte mari si la mine si la el.....Intrebarea mea este la fel ca a ta (adica fara raspuns)......Nici pana acum nu mi-am dat seama daca IERTI DAR NU UITI sau UITI DAR NU IERTI....Este foarte greu....
SIngurul lucru important esta ca voi sa va dati seama unde ati gresit si daca amandoi sunteti hotarati sa incercati...atunci este ok.
Nu poate trage doar unul de relatie. Faptul ca a fost cu una sau cu mai multe in perioada cat ati fost despartiti, nu are nici cea mai mica importanta. POTI TRECE PESTE ORICE, crede-ma.... asculta la mine o vorba adevarata: NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA!
Dar repet, TREBUIE SA VRETI AMANDOI SA REPARATI CE ATI STRICAT. IAR RESTUL VINE DE LA SINE.
Sper sa ai noroc !
Si mai e ceva: INTOTDEAUNA PRIMIM CEEA CE MERITAM! Chiar daca acum este sa nu fiti impreuna, poate ca nu te merita, iar cu trecerea timpului, poate vei gasi intr-adevar ceea ce meriti. si atunci te vei uita inapoi si vei spune: Hm...nici nu-mi pasa...Ce fraiera am fost ca am suferit dupa cine nu trebuia.
Un an nou cu noroc si.....La Multi Ani 2010!
rodiali
Postat pe 31 Decembrie 2009 13:32
un barbat iti va reprosa greseala ta exact cand iti e lumea mai draga (ei nu stiu sa spuna ceva pe dea dreptul ,ci numai pe ocolis)dar noi trebuie sa iertam ca asa santem noi pers feminine de obicei mai fraiere
madalinaangelito
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:46
nuuuuuuuuuuuuuuuu nu poti sa uiti ,orisicat ai incerca ...relatia depinde de fiecare si de punctul fiecaruia de vedere...........poti sa ierti relatia poate continua ,dar sa uiti niciodata............asta cred eu ...
garbo098157
Postat pe 14 Februarie 2010 10:24
Cand se rupe ceva ramane mereu o cicatrice, mare, mica depinde cat de mult te afecteaza ruptura respectiva.
Daca ai o relatie de lunga durata e mai greu, pe langa iubirea pe care o simti fata de pers respectiva mai apare in timp si obijnuinta, incepi sa nu te mai vezi fara el/ea alaturi, uiti cum e sa fi pe cont propriu, multe pers iarta pentru ca le este teama sa mearga mai departe singure.
Poti sa ierti dar cum poti sa uiti ceva care te marcheaza in viata? niciodata nu vei uita, uitam ce ne face fericiti ce ne nenoroceste niciodata.
KATYgarbo
Postat pe 25 Februarie 2010 09:16
hmmmm...obisnuinta...posibil-dar eu stiu una si buna:dak il iubesti faci tot posibilul sa il pastrezi langa tine....ca ierti...e f bn ,ca altfel nu ar tine relatia....dar sa uit.....never!!!....si in ziua de azi la cate o cearta ....vai mama ,mea!!!cum sa uit???si dak vreau..nu pot!!!....sa ajungi sa iti pui intrebarea...k...dak...ar mai merge...ca nu stii...ca iti e teama sa nu greseasca din nou....nu-i buuuuun....
sheika29
Postat pe 26 Februarie 2010 10:23
eu am o relatie mult mai lunga ,am incercat sa iert dar sa nu uit ,am incercat sa uit si sa iert ,dar nu merge cate eforturi as face sa uit si sa iert si nu se poate cu toate ca am facut eforturi dar.......nu merge .daca stie cineva un remediu as fi si eu interesat.
garbo020969
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:01
ai mare dreptate caty.
garbo020969
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:03
De la: garbo020969, la data 2010-04-12 16:01:20eu am o relatie mult mai lunga ,am incercat sa iert dar sa nu uit ,am incercat sa uit si sa iert ,dar nu merge cate eforturi as face sa uit si sa iert si nu se poate cu toate ca am facut eforturi dar.......nu merge .daca stie cineva un remediu as fi si eu interesat.


,,Remediul" este sa lasi relatia balta ...si sa incepi una noua , atat timp cat nu mai exista incredere si ceva s-a virusat...e bun virusat, iremediabil. A incerca mereu sa o reiei, te costa timp si energie , cunosti proverbul ,,ciorba reincalzita nu mai are aceeasi savoare"...
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:15
ti-ai raspuns singur , citez : ,,am facut eforturi dar.......nu merge"... so, mai ramane doar curajul de a te desprinde de relatie.
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:17
ai dreptate reyya nu am curaj ,dar am sa-mi fac curaj ca bine spunea cineva numi place ciorba reincalzita.
garbo020969
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:44
succes 969!
reyya
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:49
daca poti ierti te gandesti ca ai o familie daca ai si mergi mai departe depinde de caracter
garbo109436
Postat pe 14 Aprilie 2010 06:45
depinde ce-ti doresti cu adevarat-e bine sa discuti cu persoana iubita si sa va faceti un plan de viitor sau mergeti la un psiholog inainte de a lua o decizie-nu uita daca pleci ti se poate inchide usa pentru totdeauna, nu e greu sa gasesti pe altcineva-dar nimic nu va mai fi la fel...
anisoaraf
Postat pe 14 Aprilie 2010 06:53
deci, nu stiu unde-am nimerit... am intrat si eu unde s-a deschis.
O cafea, repede, va rog!!!
tre sa plec la job si deja-i tarziu...
O zi frumoasa tuturor!
Tylly
Postat pe 14 Aprilie 2010 07:00
Ia de aici ca mai am eu o gura.
Doara
Postat pe 14 Aprilie 2010 07:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce ati face in locul meu? 37 De la: garbopesty 23 Decembrie 2011 01:36
Moralitate barbateasca 166 De la: wife 27 Septembrie 2009 21:18
Ce parere aveti despre relatiile dintre o crestina si un musulman? 92 De la: delia_diana 5 Iulie 2010 15:55
Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie 474 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:45
daca puteti sa ma ajutati 15 De la: bluelight 26 Decembrie 2010 12:20
Setari Cookie-uri