Teama relatiei la distanta

Va rog sa ma ajutati cu un sfat am o relatie la distanta de 2 luni de zile si pe zi ce trece tot mai greu imi este si numai stiu ce sa fac am o baniuala ca numai vrea sa fie cu mine si la telfon imi zice ca nu vrea sa nde despartim ,dar de asta sta pe net sa vb cu altele va rog sa ma ajutati.Stam in orase diferite si nu ne-am vazut de 2 luni de zile,multumesc
bebemigo
Postat pe 4 Mai 2009 19:08
pai da si tu ceva detalii, ca sa stim ce sfaturi sa dam...

v-ati jurat dragoste eterna ?

v-ati vazut ?

ati facut dragoste ?

e cam vag ce ai povestit tu...dezvolta, te rog
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 20:34
Da bebe mic, ia baga tu ceva picanterii ca sa stim cum vedem problema, ca numai asa din doua vorbe nu putem sa te sfatuim decit cu :lasa-l!
Aemulus
Postat pe 4 Mai 2009 21:17
hi...hi...mica...am un feeling...oare si topicul asta o fii la categoria icoane pe sticla...la Targu-Mures ploua...diazepam...ma doare capu'...unde gasesc lapte de capra...sotul homosexual...astenie...pastile...nu stiu ce se intampla...tehnici...se trateaza...si e si gravida...etc ???!!!
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 23:03
yeap, asa e, la ho-ha cum spunea cineva.
Dar ce o fi cu Gabitzza ca s-a suparat asa de rau ca ma tem ca-si sterge contul de pe Garbo.
Aemulus
Postat pe 4 Mai 2009 23:14
iote ce zice bebe la un topic de zodii...


"Postat pe: 4 Mai 2009, ora 19:57

Si eu am o rel cu o balanta si e f dificil de cand am plecat de la el adica trebuia sa ma mut acas la parinti dar inca nu m-am despartit de el dar cam il sufoc cu gelozia mea si nu stiu cum sa imi recapat increderea in el asta ii cea mai mare problema :(( nu neam vazut de 2 luni cu el si mii frica sa nul pierd "
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 23:28
maaama ce "dictie" are!
Aemulus
Postat pe 4 Mai 2009 23:35
mda...cred ca am sa ocolesc topicul asta...ca nu mai am nervi sa imi bat capul...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Mai 2009 23:41
Totul a inceput acum 2 ani o relatie reusita eu am plecat de la parinti am plecat sa stau cu el am stat cateva luni cu parintii lui si dupa aia ne-am mutat in chirie impreuna totul a fost perfect miam gasit de lucru el la fel dar o intervenit neincrederea realtie sexuala a fo intre noi si o fost de neuitat iam acceptat toate defectele totul pana miam lasat prietenii totul pentru el ca sa fiu cu el acuma 2 luni bune am avut un job perfect pana mam dus intro zi la lucru si mi sa spus k nu corespunzi standardelor cerute de catre firma atat mio trebuit pana la final o trecut o luna si mam mutat acas la ai mei si el la parintii lui la sat.la inceput mai vorbeam la telefon una alta parea a fii ok relatia dar acuma de o luna deja ii alt om sta pe mess sio facut alt id pe mess de care stiam k il are dar nu iam dat importanta si lam prins pe site de matrimoniale si ciudat il intreb vrei sa ne despartim si el zice k nu si raspunde la telfon cand vrea si atunci nu prea are chef sa vb recunosc si eu k lam omorat cu gelozia mea in astea 2 luni dar ieri am vb cu el in sf si am discutat cat de cat ok cu el la telefon el numai lucreaza numai are bani deloc sta la distanta de oras eu acuma ma strofoc sa aduni bani sa imi gasesc de lucru k sa ma pot intoarce la el sa fim din nou impreuna dar el in schimb ii infundat in datorii la banca si nu are de unde sa ii plateasca parintii ii streseaza pe el zilnic k io distrus familia si culmea imi zice k nu vrea sa ne despartim o prietena mia zis sa il las in pace pana isi revine din starea asta si sa nul mai stresezi cu atatea telefoane si reprosuri k altfel risc pt todeauna sal pierd.Iam zis cautati de lucru orice el zice k nu se poate cobori la orice k totusi scrie ceva pe cv si nu se poate si eu am pierdut dar uitati o sa ma angajazi k chelnerita asta e sa iasa bani sa ma pot intoarce la el.Problema mai naspa ii k numai am stare sa stau acasa pana o sa lucrez mai dureaza k trebuie sa ma sune zilele astea si is deprimata f tare imi vine sa mor nu stiu cum sa fac sa fie bine is f negativista cu parintii nu vb k nu ar accepta dc ar afla pt ce am plecat de acas pt rel asta ar fii dezamagiti eu atata imi doresc sa ma duc innapoi la el dar mai dureaza inca o luna si o sa imi fie f greu stiind k el sta acas pe net si vb cu toat lumea O RECUNOSCUT K PT EL VB CU PERS STRAINE II O BOALA deci dupa cum sa postat no sa imi recunosaca adevarul si pt mine ca sa il pierd pe el ar fii sf stiu k sunt alti barbati stiu ii drept dar cu el am investit totul in 2 ani de zile am invatat ce inseamna sa fii o femeie caznica sa te trezesti langa pers iubita sa te culci langa pers iubita si sa faci de mancare cand vine acas dc ai ceva probl sa poti vb cu el mie f greu sa cred k rel se duce pe rapa din cauza k numai comunicam Repet el imi zice la telfon k nu vrea sa ne desp si lam intrebat dc mai tine la mine si o zis k da.Va rog un sfat aseara nu am am mai stat pe forum k imi era rau si de aceea nu am descris problema pe larg.Va multumesc
bebemigo
Postat pe 5 Mai 2009 08:05
Mai tin sa mentionezi el ii din Timisoare si eu din Targu-Mures
si nu neam vazut de 2 luni de zile si sincer as vrea sa salvezi aceasta relatie deoarece neam jurat credinta inainte sa plec din Timisoara si neam promis si cu lacrimi am urcat in masina stiind k plec va rog
bebemigo
Postat pe 5 Mai 2009 08:16
Draguta, decit sa plingi atit, mai bine pune mina pe-o carte si citeste...urmareste cu atentie cum incepe si se termina o fraza, pe unde se pune virgula, cum se despart cuvintele in silabe, unde se pune punct.
Vad ca ai timp destul, fructifica-l, fa ceva bun pentru tine:)
Sa nu-mi spui ca sint rea, sint foarte rea, cind vad limba romana ciopirtita!
premier_jour
Postat pe 13 Mai 2009 20:06
Faptul ca masina ta merge cu apa, sau lacrimi este o inventie foarte interesanta.La cat se plange in Romania , s-ar putea sa iesim macar cu transporturile mai repede din criza.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:12
si eu sunt la fel ca tine draga si eu sunt departe de iubi meu eu sunt in romania iar el este in spania si nu prea vorbim dar ce sa faci trebuie sa avem rabdare si credinta in dumnezeu ca ne va ajuta ca in barbati nu prea trebuie sa avem incredere ca sunt niste nenorocit dar nu toti doar cate uni asculta sfatul meu. dac el esteeu perves si un nernorocit care te face sa suferi nu merita dai papuci si traieste viata asa cum sti tu ca poate gasesti pe cineva mai bun decat el.Pentu un asemenea om nu merita sa suferi asculta-mi sfatul pentru ca am trecut si eu prin ce ai trecut tu si mi-am dat seamna pre tarziu dar acum ii multumesc lui dumnezeu ca ma ajutat sa trec peste toate si traiesc o poveste de iubire frumoasa chiar dac este la distanta te pup ai grija de tine si nu mai suferi pt el ca nu merita sa suferi la cate ii face pa pe curand

Postat pe 29 Mai 2009 13:26
Premier, de ce esti caustica?Face ea fata si astea.Realitatea ca lipsa de preocupare da nastere gandurilor negre.Ideea ar fi sa iasa mai des in parc si sa umble mai putin la calc.Sa se intrebe el de ce nu mai scrie ea.
Ioana007
Postat pe 31 Mai 2009 07:59
Exact. Lasa-l pe el sa umble dupa tine si sa te caute....gaseste-ti o ocupatie care sa-ti mai indeparteze gandurile de la el si te vei simti un pic mai bine. Bafta multa!
syrenaa
Postat pe 18 Iulie 2009 15:45
ce distanta e intre voi
nu putiti programa sa va intalniti
stoican_lulu
Postat pe 26 Iulie 2009 15:52
stoican_lulu
Postat pe 26 Iulie 2009 15:53
dak nu v-ati vazut ..e comp0licat ...dak nu ati fost niciodata face to face ,dak ait vb doar la tf si atit si pe mes privat ...e complicat ....eu spun ,,renunta ..debasaseazate o perioada de virtual ,,o sa fie greu ..dar trebuie sa UITI ..trebuie
angelis41
Postat pe 29 Iulie 2009 07:50
DISTANTA este un judecator aspru intr-o relatie: ori leaga de tot- si musai luati masuri sa fiti impreuna- ori strica de tot.SA NU UITI ASTA !!!
garbo032967
Postat pe 29 Iulie 2009 14:47
adanc scris. da, ia explica cum leaga distanta? vad ca tot la apropieri te referi
si_totusi
Postat pe 29 Iulie 2009 14:51
Salut!
Sincer,in primul rand,tin sa mentionez,k va multumesc pt sfaturi.Nu am ma intrat de ceva timp pe garbo,sincr stiti ce sa intamplat sad end,nici macar un telefon.Ultima oara cand am vb cu el la tel,lam intrebat dc mai vrea sa fim impreuna si mio zis k nu stie.Am aflat de la ceva prieteni k o fo vazut cu altele si sincer mo deranjat nu am mai vb cu de 3 sapt :(
S-a terminat acuma el isi traieste viata si eu inca is in amintiri peste tot unde ma duc,imi aduc aminte de el.Am inceput sa ies in alte orase sa uit sa incep din nou totul dar nu prea merge :(
PS:THS Again
bebemigo
Postat pe 30 Iulie 2009 08:21
Poate ca daca continui de unde ai ramas, lucrurile au sa mearga mai bine.No, tu, cu el o fo cum o fo, dar eu imi dau cu grebla in cap ca nu-s mai june, ca sa vezi ce am fi alergat amandoi prin munti si vai, ca un cerb cu o caprita, tulai Doamne,iarta-ma ca incepui a vorovi numai prapastii, zau ase.
Ioana007
Postat pe 30 Iulie 2009 17:33
buna, sincer si eu trec prin asa ceva, sunt prea indiscreta daca te intreb cine-i tipu?
eu am o banuiala, ca cel de care zic eu a fost o data ranit de o fata si acum se razbuna sau mai rau nu stie ce vrea si pur si simplu se disteaza dand peste cap viata altora.......nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar poate ne mai linistim si luminam daca am mai sta de vorba...pe adresa mea savuflrntn@yahoo.com
garbo024799
Postat pe 31 Iulie 2009 23:16
Draga mea,fiecare dintre noi trecem prin altceva, asemanarea este derutanta, deoarece este numai la suprafanta.In adancime, balaurii nu seamana intre ei.
Ioana007
Postat pe 1 August 2009 19:08
De la: Ioana007, la data 2009-08-01 19:08:22Draga mea,fiecare dintre noi trecem prin altceva, asemanarea este derutanta, deoarece este numai la suprafanta.In adancime, balaurii nu seamana intre ei.
...desi au mai multe capete...
garbo020185
Postat pe 1 August 2009 23:22
Eu iti spun din proprie experienta ca o relatie la distanta rezista, asta daca ambii parteneri vor acest lucru.Eu sunt de 2 ani si 6 luni cu iubitul meu si a fost plecat cate 2, 3 , 5 luni in strainatate iar eu sunt si la facultate la Buc.Relatia a rezistat si inca rezista iar pe noi distanta ne-a unit foarte mult, dorul fiind mai mare iar dragostea intarindu-se foarte mult,Da sunt si certuri cand o relatie e la distanta, insa dak stiti sa lasati unu de la altu relatia va rezista.Deci multa bafta!
garbo005325
Postat pe 2 August 2009 21:50
eu unu nu am incredere in dragostea asta la distanta,mai mult nu cred ca este o relatie pe care te poti baza.
vasy22
Postat pe 2 August 2009 21:57
Inteleg ca suferi ...dar totusi sa scrii corect nu e chiar asa de greu,mi-a luat ceva timp sa citesc toata compunerea ta.Decat sa fi geloasa si sa iti pierzi timpul cu el,mai bine inveti un pic de gramatica....asta iti va fi cu siguranta de folos.
mihaela_ola
Postat pe 3 August 2009 13:28
Buna,
Sincer nu de asta am vrut sa imi afisez aceasta problema ca sa fiu criticata la limbaj cand mam apucat sa scriu pe acest forum,am vrut sa cer ajutor!Cu limbajul,in primul rand mam garbit si nu am stat sa corectez ;)Si cel mai naspa de acum incolo sunt amintirile si de ce imi spun prietenii despre fostul.Toata lumea imi spune k lo vazut cu alte tipe :( Si el stiti ce spune la toata lumea,''Realatia mea cu ea sa racit''Asta ii cel mai naspa nu limbajul folosit si k am uitat o virgula.Ok inteleg k trebuia sa acord mai multa atentie la limbaj,dar pt asta am postat ca sa primesc un sfat si lam primit de la voi si inca odata va multumesc!Acuma de 3 sapt nu am mai vb cu el el sio gasit de work unde am lucrat eu,ca sa vezi ce ghinion pot sa am eu :(
bebemigo
Postat pe 4 August 2009 09:02
complicate probleme au fetitele de...52 de ani!!!
unde mai pui ghinionul ei ca baiatul (58? 60?) si-a gasit de lucru !!! off...viata nedreapta, dom'le...
pik_nik
Postat pe 4 August 2009 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu pot sa fiu mai degajata fata de el?? 43 De la: kyra 23 August 2009 11:56
Sa pastrez sarcina sau sa renunt? Am nevoie urgent de un sfat pls 20 De la: garbo_11499 27 Octombrie 2016 16:39
SE POATE? 188 De la: Roxi234 3 Octombrie 2009 16:52
Teama relatiei la distanta 51 De la: kinga444 21 Noiembrie 2009 01:23
cum sa al las pe amantul meu 29 De la: garbo177935 8 Ianuarie 2011 17:47
Setari Cookie-uri