Scrisoare deschisa . continuare

Dragele mele,

Imi storc creierii de vreo sase ani sa inteleg cum am trait 7 ani cu el. . Sa inteleg ce se intampla cu mine, cu omul de langa mine, cu casnicia noastra care a fost de parca n-a r fi existat.

M-am casatorit acum sase ani si jumatate ca sa nu zic 8,cu un barbat din Statele Unite ale Uniunii Sovietice.

O amica ne-a prezentat unul altuia, apoi a venit intr-o vizita cu o scurta de piele in tara, am stat impreuna cateva zile circa si ceva dupa care a plecat cu elicopterul la calafat, la ma-sa

la cateva luni m-am dus eu acolo.nu la baba , ci in state Cand venise in tara la noi, a fost cat se poate de normal. avea de toate cate i le-a dat natura. un simpatic, amuzant.

am facut din noapte zi pe imasul din comuna, si nu ne-a ajuns nici pe departe timpul sa ne saturam unul de celalalt pentru ca a trecut pe acolo un cioban si ne-a perturbat .

Lucrurile s-au schimbat insa dupa venirea mea in casa si in tara lui care este

. De la bun inceput, dupa un moment intim foarte scurt (de emotie am crezut eu),ca-n toparceanu, a facut explozie pastaia

viata noastra sexuala a intrat intr-un con de umbra. da ce umbra. din aia deasa de nu se mai vedea om cu roman

va urma
si_totusi
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:07
Totushico, m-am destins.
Am crezut ca e al 5-lea mesaj cu casnicia ....
Macar de data asta am ris.Merci!
Aemulus
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:09
Asta da idee geniala...complimenti...daca povestesti mai departe,poate d-na va lua idei...atentzie la plagiat...
valentino
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:15
Aproape un an m-a batut pe umar in fiece dimineata - la plecare si sosire . la culcare ma palea peste ceafa

Asta pana cand am avut o criza de nervi - ca nu se mai putea, domle- si mi-am manifestat nedumerirea intr-un mod exploziv. gen luat facaletul si pocit in numele tatalui

Am avut atunci o serie de explicatii cu politia.
el, a iesit din spital dupa vreo 3 saptamani si mi-a zis ca se lasa de sportul cu bataia

Acum, cand il cunosc bine (zic eu) pot sa-i fac repejor un portret robot, poate o sa trebuiasca cand va fi nevoie de a-l recunoaste neamurile . nu de alta dar asa se practica in state cand te dai ratzoi si plutesti pe missipi de cateva luni in deriva . nu te cunosc aia decat dupa fisa dentara si moaca.
si_totusi
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:18
va las pe voi sa continuati
si_totusi
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:21
Totushico eu n-am imaginatie si nici umor asa ca astept cu gura cascata de la voi.
Iasomia unde este ca si ea are talent.
Si multi altii de pe Forum.
Aemulus
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:29
totusico, esti belea!
astept partea a 3-a....
multa lume nebuna pe planeta!
zambila
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:16


mi-e rau....mor...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:22
Perisoru' lui - pana corbului, mustacioara lui - spicul graului, un ochi verde si unul albastru...mdeh...au gresit aia cu clonarea....dar ma rog....eu am un profuuund respect pentru cei care pot privi cu un ochi la slanina si unul la faina....

In ureche stanga are un cercel din ala hotz, un diamant natural, care, de la bun inceput, (de cand ma asheza in balega de vaca de pe tapsanul iubirii noastre) a sclipit in lumina idilica a lunii si mi-a luat mintile....facandu-ma sa-l iubesc patimas si sa-i jurui credinta chiar in noapte marii implementari.Ca dupa ce plesni pastaia, am umezit rasadul si a iesit alt vrej de mazare, cu pastai proaspete.

Pe inelarul mainii drepte are un inel cu rubin maaaare....si l-a pus pe desht in momentul in care ne-am marturisit sentimentele patriotice unul-altuia. Si mi-a promis ca nu il va mai scoate niciodata.

Caninul de sus din dreapta, recunosc, i l-am rupt eu cand l-am palit cu tigaia de clatite. Dar, pentru ca il iubeam asa de mult, l-am dus la nea fane, tziganu din coltz de la mamica, si i-am facut unul din aur. Ca sa imi ia mintile de fiecare data cand zambeste si sclipeste.
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:09
tuta, stai ca nu e din serialul ista ce zici tu.

si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:59
unde or fi cele 5 topice cu scrisoarea deschisa? am ramas fara material informativ
si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:04
ce scrisoare, totusico ? a dat-o anonima ?
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:07
si eu de unde mai iau citate pentru creatia mea? ce ma nerveaza chestia asta
si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:09
De la: si_totusi, la data 2009-04-24 15:59:01tuta, stai ca nu e din serialul ista ce zici tu.



scuze de "daranj"...dar ma amuzai si eu un piculetz.....ca nu aveam activitate....am crezut ca e ca in jocul ala de-l jucam cu cuvintele scrise pe hartie si indoiam hartia si dadeam mai departe....colegu mai scria un cuvant, indoia hartia...si tot asa....
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:20
De la: si_totusi, la data 2009-04-24 16:09:30si eu de unde mai iau citate pentru creatia mea? ce ma nerveaza chestia asta


totushica.....le-o fi inchis adminu....ca nu erau frecventate.... cine dreaq citeste aberatii de-astea????
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:22
tuta, am glumit. chiar mi-a placut ce si cum ai scris. m-am amuzat teribil.ma distram doar ca a disparut scrisorica in 5 exemplare
si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:23
totusico...nu se numea topicul credeti ca sotul meu e inca homosexual?
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:26
asa se numea , in prima faza. in faza doi era scrisoare pierduta ca in faza 3, cetateanul turmentat sa dispara cu tot cu tzidula
si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:31
vezi ca ti-am dat linkul...grabeste-te sa nu dispara topicul
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:34
cat bantui aici pe garbo , imi tot sare in ochi reclama asta la papuci. o pereche de sandale cu 2 curele puse cruce, 4 milioane lei vechi . apoi, da-le naibii de preturi. parca ne-am cumpara casa si nu o pereche de papuci asa-s de scumpe .
si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:35
De la: si_totusi, la data 2009-04-24 16:23:34tuta, am glumit. chiar mi-a placut ce si cum ai scris. m-am amuzat teribil.ma distram doar ca a disparut scrisorica in 5 exemplare


stai linistita ca stiu de gluma....am crezut ca e din putzul gandirii tale si ai ramas fara ensperatziune...acuma am inteles....nu-i bai...lucru si eu la capodopera...si poate facem doua filme sa le bagam pe youtumbe....
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:31
in schimb, totushico, aseara cica era o camera video...pentru numai 300 de roni.....??????no comment
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:34

DUPA APROXIMATIV O LUNA FARA 2 SAPTAMANI - CONTINUARE


De cca aproximativ 2 ani , 3 luni si cinspe zile, ex-sotul meu este in spania sofer pe tir , marca bucegi. ca cei de la roman nu le mai fabrica pe motiv ca leau furat patentul hotii de cehi si au facut din el tatra sau tetra sau tanga ca nu ma pricep la tehnica

a plecat cu apartamentul ANL care tot el la obtinut , cu un dosar fals in care spunea ca avem 5 ploduri, 4 mame si 1,2 bunici in intretinere la mobilat cu 3 scaune sio masa si cind a plecat nu mai raminea decit sa il achitam 45 mii de euro.noi il achitam dar astia de la guvern nu-l vand ca ase nu se vand aste locuinte sociale.


si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:11
Eu sint o fire care nu imi place sa mi-se spuna ce sa fac . FAK CE VREAU SI FAK CE POT. pe sotul meu il cheama ionut dar eu cand imi zice ce sa fac il dezmierd ionutpermit .ca no sa0i dau raportul la tot ce fakyo


el imi reprosa ca intro familie trebuie sa existe drepturi si de asta imi trimetea bani. era stangul lui. cai stangaci bagabontul

adevarul ca decind el trimite banii eu nu mai port ochelarii , port lentile de contact , am facut multe schimbarii care el nu le stie si de asta ma uit crucis capatand strabism de la necazuri


si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:18
Dar totul sa sfirsit cind el mi-a spus sa vin in concediu in spania la el .ma nervat de nu sa mai putut. tocmai incepusem seralul in tara. se facuse cald si nu mai raceam cand stateam sa admir peisajul strazii noaptea.pana la bruma toamnei aveam de lucru


Atunci sa produs un cutremur intr noi din cauza a 6 grame coca date de richter si vro 5 date de mercalli fapt ce na fost pronosticat de HANCU si nici masurat de astia cu fizica pamantului

el suparindu-se groaznic si acuzindu-ma ca nu ma-m sfatuit cu el era sa-mi scoata lentilele verzi si sa raman spanchie


si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:30
Mentionez ca nu am primit o palma in 13 ani de casnicie ci mai multe


am facut greaseala sa-i spun mamei mele intimitatile mele petrecute cu el in prima nopate cind eu am venit in spania si baba era sa clambeasca pe motiv de criza de ulcer.dar e puternica si are zile. am antrenato


este un mic rezumat dar astept intrebari daca vceva este neclar
unde am gresit asta vreau sa stiu , ce este de facut??

mai spun mamei intimitati sau nu?
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:33
Da. Am eu o intrebare. Cu ce ai ajuns in Spania? Ti-a paltit avionul sau a fost zgarca si te-a adus cu autocarul? Dar la intoarcere?

ps. Auzi dar de doctor nu te-ai indragostit?
Micass
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:14
voi nu stiti decat sa raspundeti la misto. nu ajutati o femeie la ananghie, cu sfaturi parintesti. cu deltaplanul am plecat si mam intors cu planul de a pune mana si pe doctorul insurat dupa cel recuceresc pe prietenul ce vrea sa fuga cu farmacista
si_totusi
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:38
Eu credeam ca te-ai intors cu un sut in tur dupa ce i-ai spus ca nu mai vrei.
Micass
Postat pe 30 Aprilie 2009 06:35
totusico, mai putin si o intreci pe irinuca

dar ai uitat sa postezi mesajele de 2 ori,ai pus prea multe semne de puctuatie si fraze delimitate!! ce naiba? trebuie sa te perfectionezi!!
zambila
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau doar parerile voastre 590 De la: alinasibel 2 Noiembrie 2010 22:56
Buna:) 8 De la: garbo_6852 3 Septembrie 2012 12:44
Teama relatiei la distanta 51 De la: kinga444 21 Noiembrie 2009 01:23
''TE IUBESC,NU TE CUNOSC DAR MI-AS DORI''! 110 De la: printesa_miha 17 Februarie 2020 23:25
relatia la distanta 13 De la: pik_nik 3 August 2009 12:06
Setari Cookie-uri