dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia?

Ciupind asa din vorbele voastre.Nu este vorba de a face rau sau a face bine, ci de alegere.Pai daca a ales sa faca zighi-zighi cu amanta, in clipa aceea nu l-a durut in pipota de copii?Sau stand calare pe muierusca aceea naravasa care necheza ca o iepusoara neinblanzita din prerie si-i mai carpea cate un picior in cap, l-a lovit amnezia momentului?
Ioana007
Postat pe 26 Decembrie 2009 20:20
zighi-zighi?!
preciouss
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:07
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:10
bre,Q...

poacker nush' sa joc...
decat table sau popa prostu'...
preciouss
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:10
e literatura, preci
sora_ilsi
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:11
Exista multe modalitati de a te exprima.O doriti pe aceea xxx?Necenzurata?
Ioana007
Postat pe 27 Decembrie 2009 12:03

daca il iubesti cu adevarat o sa uiti.asta numai daca poti face si compromisuri.fi matura,analizeazate f f bine si mergi mai departe numai daca poti!si lamuriti lucrurile de la inceput.odata pt totdeauna,astfel,la cea mai mica ,,scanteie,,se strica tot.
garbo072857
Postat pe 27 Decembrie 2009 12:35
Iubirea dintre soti poate fii alimentata,prin atentia unul fata de celalt..Comportamentul,respectul si ca sentimetele sa fie reciproce...Pt ca compromisurile nu dureaza la nesfarsit.....Si de asta este bine ca sentimentele sa fie reciproce,,compatibilitate de caracter....Pt ca unde moare iubirea si respectul,,se pierde si dorinta sexuala fata de partener..[/quote]
garbo027119
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:23
De la: pinky, la data 2009-04-25 15:06:38Buna fetelor...am si eu un storry despre care as vrea sa aud parerile voastre....e vba despre o relatie care a durat in jur de 2 ani....cu plimbari prin parc,declaratii de iubire,flori furate, poezii....si chestii sweet...tot tacamul unei povesti de iubire rupta din basme..inevitabil la un moment dat ca in toate relatiile de lunga durata, au intervenit certurile...relatia s-a rupt dintr=o cearta prosteasca,lucrurile se puteau remedia...lucru stiut de aman2 ,insa aici a intervenit incapatzanarea si orgoliul fiecaruia...problema e k toata ruptura a durat in jur de 4 luni,timp in care el a incercat sa para puternic si indiferent,,,combinandu-se cu vecina si prietena ei...si sfidand-o zilnic timp de o luna...dupa care a renuntzat la jocul tampit si s-a mutat...incet incet ea a inceput sa treaca pas cu pas peste intreaga poveste ...si sa inceapa sa lase in urma tot...el si-a gasit ala distractie cu care la fel timp de o luna s-a mintzit k poate uita tot...problema e k in tot timpul asta...el a incercat sa se refugieze in alcool si alte chestii pt a reusi sa treaca peste toata ruptura...ca dupa 4 luni sa isi dea seama k de fapt ei se iubesc....k oamenii s-au schimbat...k din greselile lor au invatzat ceva....k si-au dat seama cat de mult conteaza unul pt altul....el a renuntzat la prostii si alcool...si impreuna au acceptat sa inceapa sa paseasca din nou p cararea lor de manutza...si=au recunoscut greselile....au observat schimbarile care au intervenitin tot timpu in care au fost despartiti...si-au dat seama ca isi doresc un viitor impreuna si au pasit pe acelasi drum lasand in urma toata perioada de zbucium...intradevar...lucrurile au inceput sa mearga altfel acum...se stie unde s-a gresit si nu se mai repeta greselile...s=a renuntzat la orgoliu si incapatzanare si acum sinceritatea domneste in relatie...
intrebarea mea e....credeti k dupa o ruptura de genul asta...relatiile se mai pot lega ?credeti k in viatza ai nevoie de o perioada in care sa gusti si altceva pt ati da seama de fapt ce vrei si ce iti doresti langa tine?se poate ca relatia asta sa mai mearga de azi?dak ierti...poti sa si uiti?

va pup si dupa ce am incercat sa redau f scurt intreaga poveste...astept si parerile voastre
Daca nu esti casatorita cu el,fa-i viteza...Pt ca nu este bine sa te csatoresti si sa incepi casatoria cu resentimente....De asta femeia este bine sa fie mai comunista,decat sa fie fraiera si sa il lase pe barbat sa o joace cum vrea el...Barbatul are nevoie de reguli...pt ca oamenii fara caracter fara reguli fac o mare dezordine....Daca femeia ar fii mai intepata si mai hotarata,,viata ei ar fii fost mai usoara...
garbo027119
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:26
De la: garbo027119, la data 2009-12-27 17:26:20
De la: pinky, la data 2009-04-25 15:06:38Buna fetelor...am si eu un storry despre care as vrea sa aud parerile voastre....e vba despre o relatie care a durat in jur de 2 ani....cu plimbari prin parc,declaratii de iubire,flori furate, poezii....si chestii sweet...tot tacamul unei povesti de iubire rupta din basme..inevitabil la un moment dat ca in toate relatiile de lunga durata, au intervenit certurile...relatia s-a rupt dintr=o cearta prosteasca,lucrurile se puteau remedia...lucru stiut de aman2 ,insa aici a intervenit incapatzanarea si orgoliul fiecaruia...problema e k toata ruptura a durat in jur de 4 luni,timp in care el a incercat sa para puternic si indiferent,,,combinandu-se cu vecina si prietena ei...si sfidand-o zilnic timp de o luna...dupa care a renuntzat la jocul tampit si s-a mutat...incet incet ea a inceput sa treaca pas cu pas peste intreaga poveste ...si sa inceapa sa lase in urma tot...el si-a gasit ala distractie cu care la fel timp de o luna s-a mintzit k poate uita tot...problema e k in tot timpul asta...el a incercat sa se refugieze in alcool si alte chestii pt a reusi sa treaca peste toata ruptura...ca dupa 4 luni sa isi dea seama k de fapt ei se iubesc....k oamenii s-au schimbat...k din greselile lor au invatzat ceva....k si-au dat seama cat de mult conteaza unul pt altul....el a renuntzat la prostii si alcool...si impreuna au acceptat sa inceapa sa paseasca din nou p cararea lor de manutza...si=au recunoscut greselile....au observat schimbarile care au intervenitin tot timpu in care au fost despartiti...si-au dat seama ca isi doresc un viitor impreuna si au pasit pe acelasi drum lasand in urma toata perioada de zbucium...intradevar...lucrurile au inceput sa mearga altfel acum...se stie unde s-a gresit si nu se mai repeta greselile...s=a renuntzat la orgoliu si incapatzanare si acum sinceritatea domneste in relatie...
intrebarea mea e....credeti k dupa o ruptura de genul asta...relatiile se mai pot lega ?credeti k in viatza ai nevoie de o perioada in care sa gusti si altceva pt ati da seama de fapt ce vrei si ce iti doresti langa tine?se poate ca relatia asta sa mai mearga de azi?dak ierti...poti sa si uiti?

va pup si dupa ce am incercat sa redau f scurt intreaga poveste...astept si parerile voastre
Daca nu esti casatorita cu el,fa-i viteza...Pt ca nu este bine sa te casatoresti si sa incepi casatoria cu resentimente....De asta femeia este bine sa fie mai comunista,decat sa fie fraiera si sa il lase pe barbat sa o joace cum vrea el...Barbatul are nevoie de reguli.de la inceputul relatiei..pt ca oamenii fara caracter fara reguli fac o mare dezordine....Daca femeia ar fii mai intepata si mai hotarata,,viata ei ar fii fost mai usoara...
garbo027119
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:27
Nu poti uita niciodata,ranile pe care le face dragostea st nevindecabile!!!chiar daca il iubesti si il ierti de uitat nu vei uita
garbo007832
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:14
adica: te iert, dar nu te uit? pai ce iertare mai e si aia?
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:16
verbala
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:17
aham, Cori
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:20
SINCEEEEEEER? NICIODATA!NICIODATA NU VA MAI FII CEEEA CEA FOST!SI ASTA PTR CA AM TRAIT SI EU PRIN ASTEA!NU POT IERTA DECAT ATAT!DRAGOSTEA CEEA ADEVARAT!INDIFERENT DACA E PRIMA SAU ADOUA!SAU POATE A TREIA CHIAR!NU?IMPORTANT CEEEA CE VREI SA AI!UN SUFLET DESCHIS SPRE MULTA ATINGERE AL RESPECTULUI SI DRAGOSTEI ODATA CU UN ADEVAR!SI ESTE UNUL SINGUR....IL CUNOASTETI,DA?
margelatu
Postat pe 29 Decembrie 2009 02:58
ACEL,SAU ACEEA PERSOANA,CE IUBESTE CU ADEVARAT NU ARE RELATIII SI DUPA MULT TIMP!SI ASTA PTR CA ARATA DRAGOSTEA ADEVARATASI PERSONALITATEA LUI CA OM!VA IUBESC STIMATI OAMENI ADEVARATI!SARBATORI FERICITE SI UN AN MAI BUN !SA FITIT IUBITI SI RESPECTATI DIN TOT SUFLETUL!
margelatu
Postat pe 29 Decembrie 2009 03:04
atit doar ca prelungesti chinurile si starea de suspans...... acume se termina ,ba mai mere o luna......atit tot.tio spun din propria experienta
garbo017185
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:19
bueeeey....l ati inviat si pe margelatu??????nu poci crede!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:21
bre, nazi, da' de ce urla margelatu asta asa, bre?
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:26
eiiiii...celll .... are calu surd!!!!!!!
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:28
aha... deci vorbea cu calu'...
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:29
cam da!!!!citeodata el ....citeodata calu......
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:31
bre, da calu' urla tot asa?
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:31
margelatul e baiat sau fata,ca n/am avut onoarea?!
elodia
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:33
Aha...a inviat si calul lui Margelatu...pentru Maria Tereza asta...Irina...
DORI_
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:33
q, acum am citit ce-ai povestit
n-am mai ras demult asa... mi-am amintit o faza, tot asa...aveam un iubit, de ceva vreme, bine, mai mult de vacanta, da' asta-i partea a doua
ideea e ca se incurcase cu o fetitza rasfatata, care avea impresia ca daca bate din picior, totul se rezolva
ajunsese fata sa-l ameninte ca se sinucide, ne-a facut scene de gelozie, urla
ioi, ce m-am amuzat
si i-am zis: du-te numa', ca io nu te retin!
da' tot asa, o zis ca n-are ce sa faca cu ea

bine, si relatia aia s-o dus demult
zambila
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:40
elodio.....citeodata!!!!!!!
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:45
de ce crezi tu ca pentru o feleie este mai usor? oare nu avem si noi suflet si sentimente ca si voi?
monica_mihaela28
Postat pe 29 Decembrie 2009 16:42
atunci cand pierzi persoana de langa tine realizezi cat de mult o iubesti si cat de mult inseamna ea pentru tine......... cred ca pot ierta amandoi si relatiia poate fi mult mai stransa decat inainte (asta pana la prima "gresala" a unuia dintre ei).....
monica_mihaela28
Postat pe 29 Decembrie 2009 16:52
Imi place cum gandesti...unii spun ca iubirea adevarata si de lunga durata este imposibila...fals...totul e posibil, trebuie in primul rand COMUNICARE,iar in al doilea rand partenerul de viata sa-ti fie pe langa iubit si un bun prieten
garbo084400
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce ne iubim partenerii ?! 199 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
CADOUL PERFECT 11 De la: funny_lucky 9 Noiembrie 2010 20:08
buna 7 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:24
Un sfat va rog ... 8 De la: Lara777 22 Septembrie 2015 23:04
Rezista o relatie la distanta? 48 De la: bestia 22 Decembrie 2009 19:39
Setari Cookie-uri