dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia?

De la: garbo017185, la data 2009-07-18 17:41:09nu vei putea uita nici o dta daca ai iubit cu adevarat.merge relatia dar nu la fel ca inainte si o data sio data tot face bumm


sio dta ca din tunul tancului : bummm !

da, tu de ce discuti cu spatele la noi?
si_totusi
Postat pe 28 Iulie 2009 19:31
s-a emotionat totushica
pik_nik
Postat pe 28 Iulie 2009 19:32
era turela cam mare
si_totusi
Postat pe 28 Iulie 2009 19:34
da, si imaginea cu spatele la turela...
inteleg
pik_nik
Postat pe 28 Iulie 2009 19:35
Iarta, draga mea...iarta!!
Dar sa nu te ierti pe tine ca ai iertat, dand ocazia sa greseasca iar.
Si cand nu-ti mai amintesti ce trebuia sa uiti..inseamna ca ai uitat.


AMELYY
Postat pe 28 Iulie 2009 20:45
Sa dai un semn cand ai reusit...sa uiti. :)
AMELYY
Postat pe 28 Iulie 2009 21:00
De la: garbo029940, la data 2009-07-28 18:54:48iubirea adevarata iti da putere sa ierti orice.


Asa e scumpo..ierti orice si faci orice sa continui relatia..insa de uitat..nu se uita niciodata..la mine se rezolva usor certurile..el imi spune,eu il las sa se descarce si ne impacam.dar sunt constienta ca intr`o zi va veni o schimbare..ori inceteaza sa reproseze,ori ma satur eu de reprosuri
Ralu_Garbo
Postat pe 28 Iulie 2009 23:53
De la: Ralu_Garbo, la data 2009-07-28 23:53:28
De la: garbo029940, la data 2009-07-28 18:54:48iubirea adevarata iti da putere sa ierti orice.


Asa e scumpo..ierti orice si faci orice sa continui relatia..insa de uitat..nu se uita niciodata..la mine se rezolva usor certurile..el imi spune,eu il las sa se descarce si ne impacam.dar sunt constienta ca intr`o zi va veni o schimbare..ori inceteaza sa reproseze,ori ma satur eu de reprosuri

din dragoste pentru omul iubit poti sa ierti orice...insa relatia nu cred ca e ca inainte...adica ciorba reincalzita numai e asa de buna...asa si cureimpacarea dupa o cearta...se poate ierta...dar reprosurile vor aparea din orice nimicuri...si atunci ies iar scantei...
garbo003632
Postat pe 29 Iulie 2009 18:03
Din dragoste pentru omul iubit, sigur ca poti sa uiti.Depinde de varsta pe care o ai.
Doi mosi pe o banca in cismigiu:
-Costele..
-Au?
-Mai tii minte cate faceam noi cand eram tineri?
-Da mai..Mergeam sa ne intalnim si cu fetele..
-Ma, totusi pana la urma, eu tot nu am inteles.De ce ne intalneam cu fetele?
Ioana007
Postat pe 30 Iulie 2009 17:52
De la: pinky, la data 2009-04-25 15:06:38Buna fetelor...am si eu un storry despre care as vrea sa aud parerile voastre....e vba despre o relatie care a durat in jur de 2 ani....cu plimbari prin parc,declaratii de iubire,flori furate, poezii....si chestii sweet...tot tacamul unei povesti de iubire rupta din basme..inevitabil la un moment dat ca in toate relatiile de lunga durata, au intervenit certurile...relatia s-a rupt dintr=o cearta prosteasca,lucrurile se puteau remedia...lucru stiut de aman2 ,insa aici a intervenit incapatzanarea si orgoliul fiecaruia...problema e k toata ruptura a durat in jur de 4 luni,timp in care el a incercat sa para puternic si indiferent,,,combinandu-se cu vecina si prietena ei...si sfidand-o zilnic timp de o luna...dupa care a renuntzat la jocul tampit si s-a mutat...incet incet ea a inceput sa treaca pas cu pas peste intreaga poveste ...si sa inceapa sa lase in urma tot...el si-a gasit ala distractie cu care la fel timp de o luna s-a mintzit k poate uita tot...problema e k in tot timpul asta...el a incercat sa se refugieze in alcool si alte chestii pt a reusi sa treaca peste toata ruptura...ca dupa 4 luni sa isi dea seama k de fapt ei se iubesc....k oamenii s-au schimbat...k din greselile lor au invatzat ceva....k si-au dat seama cat de mult conteaza unul pt altul....el a renuntzat la prostii si alcool...si impreuna au acceptat sa inceapa sa paseasca din nou p cararea lor de manutza...si=au recunoscut greselile....au observat schimbarile care au intervenitin tot timpu in care au fost despartiti...si-au dat seama ca isi doresc un viitor impreuna si au pasit pe acelasi drum lasand in urma toata perioada de zbucium...intradevar...lucrurile au inceput sa mearga altfel acum...se stie unde s-a gresit si nu se mai repeta greselile...s=a renuntzat la orgoliu si incapatzanare si acum sinceritatea domneste in relatie...
intrebarea mea e....credeti k dupa o ruptura de genul asta...relatiile se mai pot lega ?credeti k in viatza ai nevoie de o perioada in care sa gusti si altceva pt ati da seama de fapt ce vrei si ce iti doresti langa tine?se poate ca relatia asta sa mai mearga de azi?dak ierti...poti sa si uiti?

va pup si dupa ce am incercat sa redau f scurt intreaga poveste...astept si parerile voastre
paloma
Postat pe 24 August 2009 16:09
pinki,draga, dragostea nu iarta, ea se vrea asa..nuda si exclusivista; ce vrei tu sa faci,e ciorba reincalzita, daca iti place, mergi mai departe, daca nu, rupe-o;de ce? pt ca tradarea nu se iarta, ea sapa in suflet incet, incet si la sfarsitul vietii sau in pragul batranetii te trezesti singurica cuc, cu sufletul pustiit si cu un sot sau amic la fel, aventurier sau mai mult. cicalitor, posesiv si gelos; de ce?
pt ca stie ce a facut .cum a facut si ce face el in relatiile cu sexul frumos; trebuia sa aiba rabdare; cand iubesti si te desparti nu te culci cu nimeni, pt ca sufletul ti-e prea ranit sau prea plin inca de acea persoana de care tocmai te-ai despartit; ori el ce a facut? s-a distrat bine, s-a saturat, si...o ia de la capat cu tine; la prima cerata va fi in patul celorlalte, si tot asa;esti sigura ca asta iti doresti?
o data, am intrebat un amic( de 54 de ani) de ce isi inseala prietena(de 42 de ani) daca o iubeste ?!!; raspuns: eu?! nu o insel ci imi iau revansa inainte, afirmand: fac asta pt cazul in care ea ma inseala sa nu cad de fraier; cam asa gandesc unii barbati, indiferent de varsta...
mai incearca o vreme si cearta-te din nou cu el, nu prea tare, sa vezi cat de hotarat este sa mai stea cu tine...sau sa-ti mai tolereze ceva...
paloma
Postat pe 24 August 2009 16:28
foarte corect..e ca o cana ciobita intr-o zi tot se crapa..nu are cum rezista
AGAPI_MOU
Postat pe 24 August 2009 23:11
ca sa mearga relatia trebuie sa ierti si sa uiti!
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 00:39
corino...cate femei ai vazut tu sa ierte si mai ales sa uite ? ha ?

mey gagici...o femeie niciodata nu o sa ierte asa ceva, si nici nu o sa uite...si asta nu are nicio legatura cu relatia...daca se desparte de el, o sa-l povesteasca la toata lumea cat de porc a fost...daca ramane cu el, o sa-i scoata ochii cu infidelitatea asta la orice cearta, chit ca discutia incepe de la legatura de marar sau gaura din statul de ozon...

si e valabil si la barbati...parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 August 2009 00:46
nu am spus ca o si face - am spus ca mai merge relatia numai daca...oricum va schiopata de la asta incolo...parerea mea de femeie care stie ce inseamna...
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 00:50
fara incredere o relatie nu functioneaza si o data ce ai pierdut incerderea in consort ti-a bagat dusmanul in casa...
increderea e foarte greu de castigat si foarte usor de pierdut...de recastigat...oare se poate?
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 00:54
he...he...asta se cheama compromis, fata mea...

daca nu iti mai pasa de el sau de ea, nici macar nu te mai afecteaza...devine colegu' de camera...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 August 2009 00:56
pai si la ce-ti mai trebuie coleg de camera - iesi din relatie - scurt - amandoi au dreptul la inca o sansa, nu?
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 00:58
he...he...daca ai stii de cand ma chinui io sa lamuresc doamnele si domnii in suferinta de-acilea, de pe garbo de chestia asta...mai putin si fac anu'...

bre, nimeni, dar absolut nimeni, fie femeie, fie barbat, nu poate trece peste infidelitate, parerea mea...

pentru ca pana la urma nu faptul ca s-a sexat cu altcineva e problema, ci faptul ca nu mai ai incredere

iara zic, parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 August 2009 01:14
subscriu
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 01:18
ce forum, nu ma pricep
Imposibila
Postat pe 25 August 2009 01:27
De la: wife, la data 2009-08-25 01:14:44he...he...daca ai stii de cand ma chinui io sa lamuresc doamnele si domnii in suferinta de-acilea, de pe garbo de chestia asta...mai putin si fac anu'...

bre, nimeni, dar absolut nimeni, fie femeie, fie barbat, nu poate trece peste infidelitate, parerea mea...

pentru ca pana la urma nu faptul ca s-a sexat cu altcineva e problema, ci faptul ca nu mai ai incredere

iara zic, parerea mea...


Asa e - neincredera ramane si increderea e greu de recastigat. Dar nu imposibil. Dragostea poate orice. Oricum nu exista relatie perfecta si parerea mea e ca iubirea se cladeste in timp. Poti sa iei povestea ca pe o incercare. A puterii dragostei.
Tzantzarika
Postat pe 25 August 2009 10:43
pff...aveti dreptate..sau cel putin toate ati avut dreptate...cand se rupe firul...nu mai merge cu noduri si alte improvizatii...am incercat aman2 sa facem sa fie bine...doar k nu am reusit sa trec peste toate chestiile alea..si cand era mai roz si era mai frumos...aveam niste flash-back-uri cu toate kkturile lui si se strica toata atmosfera....a mers totul inca vreo cateva luni...am incercat sa legam iar totul..insa din partea mea nu a fost la fel de cald si de roz...intr-un final am ajuns sa abandonam flota si sa lasam in urma tot asa cum a fost...
nu pot sa spun k e usor...e greu...inca e greu...dar e cel mai bine asa.cand se ajunge la faze de genu asta e clar k nu mai merge nimik...chiar dak se incearca.ideea e k noi suntem multzumitzi k am incercat macar si eu stiu k mai tazriu nu voi avea regrete si nici intrebari de genu"oare dak ar fi fost bine?"
nu am depasit inca faza in care sa mai faca inimioara buf-buf putin cand aud de el sau imi aminteste cate ceva ...insa in secunda doi imi amintesc de fapt k nu suntem NOI si nu merge nimik...e cel mai bine asa...fiecare p drumul lui.Ne-am schimbat insa nu indeajuns de mult sa reusim sa umplem golurile...cat despre iertare...pff..nu cred k am putut si nu cred k voi putea ierta vreodata chestia asta...am incercat sa ma prefac de fapt k am iertat si am uitat ...in sperantza k timpul le va rezolva p toate si voi trece peste...insa in mom in care stau langa el,il privesc,ma atinge si ma saruta...nu am cum sa nu ma gandesc la tot ce a fost...si dupa cum spuneatzi...cand iubesti...ai inima plina de persoana iubita...CUM POTI ATINGE ALTA? povestea mea e incheiata...si cel putin stiu care e drumul meu.nu il vreau alaturi p omul care nu m-a apreciat si nu a stiut de fapt sa pretzuiasca ce a avut ! va pup pe toate dragelor :*
pinky
Postat pe 26 August 2009 01:56
Relatia mai merge daca stii cine este cu adevarat persoana pe care ai iertat-o si daca toate lucrurile au fost lamurite cu sinceritate..

Altfel, mai devreme sau mai tarziu apare o ruptura definitiva si poate urata !
Summer_
Postat pe 26 August 2009 05:40
sumer, ce spui tu, e autopacaleala. pinky a gandit realist
si_totusi
Postat pe 26 August 2009 07:33
zici ca stii cine e omul....stii ,daca ai facut atunci, demult, o alegere care te reprezinta. dar nu e bine sa confunzi asta cu dragostea.
blanca
Postat pe 26 August 2009 07:55
eu zic ca merge dar depinde f mult de cel care a gresit
garbo008782
Postat pe 26 August 2009 08:25
nu,draguta mea, depinde ce-ti doresti....
cum zice Totusica:daca-ti place sa te pacalesti...ok.
blanca
Postat pe 26 August 2009 08:54
dragostea asta ... greu mai e ... subiectu asta "iubire" mereu a fost unu foarte delicat ... oamenii doar din iubire pot sa ierte , doar din iubire pot sa se inpace , doua cupluri doar din iubire is pot relua relatia... dar in acelasi timp eu ... cred ca :
Eu am apropae 22 de ani si nu am avut nici un fel de relatie cu nici o fata..... si asta pentru ca intodeauna m-am gandit ca totul trebe sa aiba un scop ... scopul relatiei mele cu o fata trebuie sa fie casatoria nu ??? si nu is deacord cu faptul ca eu sa am o relatie cu o fata....de la o varsta destul de mica.....poate 24-25 de ani.... si totul deja e un alt nivel ... poate nici nu am intalnit inca o fata pe care sa o IUBESC .... dar va fi ... pana atunci e super sa traiesti fara nici o relatie cu nimeni :P :) clar ca numa din iubire se pot relua relatiile. .... si eu cred ca totul se poate transforma chiar in mai bine de cat era....daca cei doi invata sa aiba incredere unu in altu ... "poti avea orice de n-ai iubire n-ai facut nimic cu viata ta " 13:4 Dragostea este ndelung rbdtoare, este plin de buntate: dragostea nu pizmuiete; dragostea nu se laud, nu se umfl de mndrie,

13:5 nu se poart necuviincios, nu caut folosul su, nu se mnie, nu se gndete la ru,
13:6 nu se bucur de nelegiuire, ci se bucur de adevr,
13:7 acopere totul, crede totul, ndjduiete totul, sufere totul.
13:8 Dragostea nu va pieri niciodat.
:)
garbo043081
Postat pe 26 August 2009 08:54
43081, e bine ca intre doua teorii sa-ncerci sa traiesti.
scopul unei relatii nu e casatoria , ea ar trebui sa fie incununarea uneia frumoase.

Dragostea nu se face din vorbe mari si nici compatibilitatea dintre doi oameni.
blanca
Postat pe 26 August 2009 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotul meu pe chat... 95 De la: garbo_422457 26 August 2016 16:45
teama 41 De la: reyya 29 Martie 2010 16:55
neveste mincinoase 170 De la: Filipa 17 Iulie 2009 12:25
ceau! 9 De la: sirocco83sb 31 Iulie 2013 20:08
sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc 19 De la: gcppscu 3 Mai 2011 16:45
Setari Cookie-uri