cum sa ma ingras???

si io stiu o reteta, da-l cresti tu dupa aia...
pik_nik
Postat pe 30 Iulie 2009 22:16
lady_corina
Postat pe 30 Iulie 2009 22:19
am inteles, vrei si tu reteta
pik_nik
Postat pe 30 Iulie 2009 22:20
cam tarzie pentru mine reteta asta, alta!
lady_corina
Postat pe 30 Iulie 2009 22:22
sh yo imi doresc f mult sa ma ingras,am slabit treptat intr-un an d zile,sh am ajuns sa pice hainele dupa mn,sh marimea s e mare pt mn,am aproape 45 d kg,dar n se vede,vreau sh yo o reteta cu ajutorul kreia sa ma ingras,as vrea sa ajung la 50-55 d kg,km asa,va multumesc.
dennysutza
Postat pe 7 August 2009 16:49
just a reminder: sportul e f. important ptr mentinerea greutatii optime si a sanatatii. poate sa para paradoxal, dar si ptr ingrasare e nevoie de sport. ingrasatul fara exercitiu fizic poate fi toxic, pentru ca se realizeaza prin cresterea peste normal a tesutului adipos si a procentului de grasimi din tesuturi. am scris cate ceva despre asta pe forumul cu diete si cure de ingrasare.
anticenzura
Postat pe 8 August 2009 16:08
FA SEX NEPROTEJAT SI TE IGRASI SIGUR
garbo800008
Postat pe 11 August 2009 17:13
DE CE OARE
garbo800008
Postat pe 11 August 2009 17:19
mersi tare mult pt incurazare,,,da ai dreptate,,,ca timpul rezolva totul,,iti doresc mult succes,,si sa fi iubit,,pa
garbo040991
Postat pe 21 August 2009 15:12
daca intradevar vrei sa pui cateva kg in plus si sanatos, te rog contacteaza-ma pe stefania_dareli si vb.
garbo003981
Postat pe 22 August 2009 15:58
De la: garbo003981, la data 2009-08-22 15:58:05daca intradevar vrei sa pui cateva kg in plus si sanatos, te rog contacteaza-ma pe stefania_dareli si vb.

Daca te contactez eu, kg ai sa le pui tu...si io tot slab ramin
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 16:06
uitati aici niste aminoacizi care sa va boosteze muschii:

http://www.suplimente-nutritive.com/produse/1-Aminoacizi/469-Amino%20BCAA%20Liquid%20(fiole).html

nu sunt afiliat cu saitul asta in niciiun fel, insa acolo gasiti multe produse bune din cate am vazut, atat de ingrasare (e.g., creatina de calitate) cat si ptr slabire. ptr cine vrea detalii: ask me!
anticenzura
Postat pe 23 August 2009 18:41
interesant! imi imaginez ca ai cam incercat tot ce ai auzit pana sa ne scri acu s-ar putea sa fie de vine metabolismul,totul in viata e sa ai rabdare nu totul e un corp cum vedem in reviste si la tv.
A_Elena
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:29
MANANCA IN IECARE DIMINEATA CATE UN MIEZ DE NUCA CU O LINGURA DE MIERE DE ALBINE SI TE VEI INGRASA
maryangy
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:30
Buna, uite aici http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-ingrasare/
poti gasi cateva diete de ingrasare si mai poti afla Posibilele cauze care impiedica cresterea in greutate
andreea_barbieru
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:19
si eu ,si eu .....vreau sa ma ingras un pikut,caci am slabit cam mult in ultimele luni..... uofff ... dragostea asta..tuii mama ei :d
loore
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:07
eu am fost f slaba p 16 ani dar m-am ingrasat cu ajutorul calciului, il gasesti la farmacie si foarte multe salate si fructe de tot soiul, in fond o viata sanatoasa te va ajuta sa ai silueta asa cum ti-o doresti, sper sa ti fie de folos sfatul meu.Popici
alintici
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:07
Eu am nevoie de sfaturi. Mersi
garbo033653
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:31
da' ce destepti sunt unii!!
garbo019954
Postat pe 21 Octombrie 2009 21:42
eu cindva aveam aceasta problema si nu pentru ca nu~mi statea bine,dar eu nu ma simteam parca trebuia sa ma mai rotungesc.m~am dus la medicul de familie si i~am zis ca vreau sa ma ingras.am facut analize la toate organele,tensiune,singe,urina,dupa care medicul mi~a recomandat vitamina c intravenos si glocoza,fier.depinde de starea ta de sanatate.mincam cit 7.nu ma mai recunostea nimeni.m~am ingrasat brusc.ma simt bine acum.dar am locuri inestetice(burta grasa),celulita care sint greu de eliminat.dar nu~mi pare rau.sint asa cum mi~am dorit.
ami31verona
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:13
ma faci sa rad toata lumea vrea sa slabeasca si tu vrei sa te ingras
manca seara
sfatul meu dar mai bine slaba decat grasa ... bucurate
garbo068647
Postat pe 2 Noiembrie 2009 19:35
da...ai dreptate ...ca dupa 5 luni vine aici si intreaba cum sa slabeasca....
l_flory
Postat pe 2 Noiembrie 2009 19:42
De la: fllorentyne, la data 2009-09-16 16:07:59si eu ,si eu .....vreau sa ma ingras un pikut,caci am slabit cam mult in ultimele luni..... uofff ... dragostea asta..tuii mama ei :d


Pey poti sa faci o pauza cu dragostea...pana iti revii putin ...
reyya
Postat pe 2 Noiembrie 2009 19:49
De la: , la data 2009-03-11 19:20:51 buna,sunt noua p aici am sesizat ca toata loomea se plange de kilogramele in plus,dar pt cei cu ele in minus ce propuneti????
nu trebuie sa mananci intruna si mult.eu m-am ingrasat akm un an fara sami dau seama.nu aveam iubit,asa ca nu aveam nici un stres.mancam numai paste,orez cu unt,piept de pui si painea neaparat prajita pt ca daca nu era prajita nu puteam manca mai multa.si ciorbele sunt foarte bune,mai ales daca le prepari chiar tu.somnul este f.important.
kity91
Postat pe 4 Noiembrie 2009 11:25
De la: Emilia_Oana, la data 2009-06-25 10:27:54Mda...Cu siguranta calla,ca ai reusit sa obtii kilogramele dorite prin cea mai buna metoda (cu mult exercitiu fizic si alimentatie corecta), si e varianta cea mai recomandata. Dar ce fac oare ceilalti, cu un program ce nu le permite sa mearga 3 zile pe sapamana la sala? Eu personal abia am timp de casa...La 6,30-7 trezirea; las copilul la gradi la ora8; de la ora 9 pana la 18, sunt la servici.Ajung acasa seara la 18,30 ...Si din pacate cred ca multi sunt in situatia mea.Binenteles ca am postat aici, pt ca aceeasi problemuta cu kilogramele o am si eu...Si taaaare m-as bucura sa gasesc o solutie ( desi stiu ca e un proces treptat).
garbo045070
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:53
Maria, nu stiu exact cati ani ai dar te pot sfatui daca fumezi nu mai fuma, daca ciclul menstrual este foarte abundent consulta un medic de specialitate. Eu am avut aceasta problema cu ciclul menstrual si eram slaba. Nici acum nu sunt foarte grasa dar am pu 3-4 kg in plus. Depinde si de firea ta . De exemplu eu sunt o persoana mai impulsiva si din cauza asta ma consum foarte mult, dar din pacate eu am si multe probleme.
elena38
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:26
cam sumar ce ai spus tu.spune mai multe despre tine.de ex:ce mananci,cat,si mai ales varsta si cate kg ai acum,pt ca ar putea fi o prob psihologica,daca zici ca ai incercat si alte retete fara rez.
mitza81
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:59
Nu dispera.Toat viaa am fost slab, chiar ngrijortor de slab.Dar s tii c numai dac ai rbdare, nu te stresezi din orice, eti tolerant, pozitiv, poi deveni aa cum doreti, adic, cu greutate normal.
E un avantal garantat faptul c eti slab, pari totdeauna mai tnr cu cel puin 7-8 ani.
Succes!
garbo081054
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:53
Buna si eu sint noua acum.Si eu doresc sa ma ingras ,dar nu stiu cum !!!Toata vata am fost complexata de aces lucru .va rog sa imi scrieti daca stiti cum pot face aces lucru .....O zi placuta tuturor ..
miyra
Postat pe 11 Decembrie 2009 09:56
Experienta mea: Am 27 de ani si inaltimea de 1,69m si de cand ma stiu am fost o persoana slaba, fara vlaga, fara energie si fara pofta de mancare. Tot timpul luam vitamina C pentru a avea pofta de mancare, luam multivitamine si multiminerale, calciu, dar fara o imbunatatire clara. La un moment dat m-am ingrasat cu 4 kg, aveam un strat de grasime pe abdomen foarte inestetica, la fel mi-s-au depus niste straturi de grasime pe solduri si pe coapse de nu ma mai incapeau hainele.

Cu toate acestea eu ma simteam in continuare fara putere si fara energie si oboseam prea repede.

Plus ca peste un an vreu si eu sa am un bebe, si cu anemiile astea nu e de glumit, caci dupa sarcina copilul se poate dezvolta bine in schimb mama s-ar putea sa nu mai aibe resurse in organism si poate da coltul.

Pe medicul de familie l-am schimbat si nici actualul medic de familie nu ma ajuta. Nu mai am baza in ei, nu-si mai dau interesul.

Apoi un Consultant de nutritie Herbalife mi-a oferit o consultatie gratuita care a constat in: masuratori si analiza corporala (aflarea IMC-ului, procentul de grasime de pe organe si vase de sange, calculul necesarului de proteine si rata metabolica in repaus).

La persoanele cu inaltimea de 1,69m se considera greutate corporala normala daca are intre 54,4kg - 61,2kg.

Eu in schimb, am 1,69m dar numai 51kg, deci intru in categoria persoanelor subponderale.

Rezultatul meu: Mi-am propus sa iau in greutate 4 kg adica sa acumulez mai multa fibra musculara si nu grasime. Consultantul de nutritie mi-a recomandat un program compus din doua produse: Formula 1 Herbalife (shake nutritiv) si Formula 3 Herbalife - Pudra Proteica.

Un shake gustos Formula 1 Herbalife este o masa "intr-un pahar", echilibrata din punct de vedere nutritiv si usor de preparat. Conceputa de experti in nutritie, Formula 1 este plina de vitamine si minerale, alaturi de proteine de soia, carbohidrati si fibre sanatoase si are mai putin de 220 de calorii pe portie!

Proteinele din soia si carbohidratii asigura senzatia de satietate pentru mai mult timp (ceea ce ajuta sa consumam mai putine gustari intre mese) si nivelul optim de energie.

Consumam o portie de shake dimineata si una seara in paralel cu masele principale si aveam grija sa consum 2 kg de apa plata pe zi.
Dupa 2 saptamani m-am suit pe cantar si am vazut ca greutatea mea a crescut la 53kg, deci am castigat 2 kg. Merg in continuare cu acest program de ingrasare caci mai vreau vreo doua kg, si ma simt excelent.
xenia_s
Postat pe 13 Decembrie 2009 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Implant mamar personalizat-Dr Kasem Abu Bakr. 6 De la: Marie_Jolie_2 15 Septembrie 2016 12:28
Epilare 3 De la: Georgia77 23 Noiembrie 2010 15:42
Salon Bronzare Bucuresti 1 De la: garbo244392 5 Ianuarie 2012 23:32
Pentru fete care vor sa castige usor niste banuti 13 De la: tutankhamon 26 Februarie 2010 01:48
Cabinetul R-Therapy-masaj relaxare,anticelulitic,reflexoterapie 1 De la: garbo_5064 20 Iulie 2012 13:12
Setari Cookie-uri