ce apa termala sa folosesc?

AUZI GARBOO SI NU MAI STIU CUM U CHIAR NU AI UN PIC DE RUSINE DA VOI BARBATI VA CREDETI ATOTPUTERNICI,AI FOLOSIT TU S.....,SA STI CA DA EFECT PROBABIL
feliciaboar
Postat pe 20 Iunie 2009 10:49
scumpo...dupa ce iti trece betia.....ne traduci si noua ce ai vrut sa scrii???
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 11:32
Mi se par rautacioase comentariile celor de genul snobism, fitze si alte cele. Ar trebui sa va ganditi ca poate sunt fete care le folosesc la recomandarea medicului, au incercat si alceva in loc de minunatele Vichi Avene si altele, dar din pacate astea sunt singurele produse care rezolva problema(cel putin problema mea-Dermatita seboreica, apropo am incercat si cu apa minerala si nu ajuta), in plus sunt usor de transportat(eu am o gramada de delegatii si jumatate valiza is produsele pt fata si par).Cred ca prin Radauti sau Corabia o sa gasesc niste oua si castraveti minunati ca sa imi fac mastile pt fata.In plus nu sunt asa scumpe daca sunt folosite cu cap.Oricum fetelor incercati apa termala inclusiv la plaja face minuni(pe langa cremele cu protectie solara, nu va dati cu ulei ca nu protejeaza).Sa aveti o zi buna in continuare.
luciavali
Postat pe 25 Iunie 2009 17:51
eu va zic drept, oua mai minunate si castraveti mai fantastici ca la Corabia (sau chiar si Radauti) nu am mai intilnit! vorbesc din propria experienta, pe bune!


susidallyama
Postat pe 25 Iunie 2009 18:02
De la: alinacrivoi, la data 2009-03-03 21:58:58am auzit ca apa termala este foarte buna pentru tenul cu probleme.....eu cam am probleme cu tenul.....de cand am renuntat la anticonceptionale, am inceput sa am cosuri si este mai tot timpul iritat...ce ziceti ? credeti ca mi-ar fi folositoare aceasta apa termala?


no...sa-ti spunnn.. cea mai buna apa termala e aia cu bule...da...cu buuulee!... se prepara in felul urmator> se ia un pai de marime acceptabila..aaa... siii... un pahar maaare cu apa neinceputa ...si.... se sufla cu paiul...cu putereee siiiiiiii...in paharul cu apa, evident...siiiiiii apoi...daca intimplator ai un maascul in apropiere... se face seeexxx urgent!!! ....dupa care se bea apa din pahar...ca banuiesc ca va e sete dupa hataneala ...o gura tu.... o gura el... o bula tu... o bula el.. si tot asa pina terminati toate bulele! Rezultat garantat. Durata tratamentului> 3X1 pe zi, timp de 3 luni...apoi daca mai aveti cu ce... mai RaR... SUCCES!
caira
Postat pe 27 Iunie 2009 11:35
mami..io nu am inteles exact...oua de la Radauti si castraveti de la Corabia.....sau invers????
tutankhamon
Postat pe 28 Iunie 2009 00:04
De la: ana02, la data 2009-06-13 09:01:31cred ca ar trebui sa folosesti niste produse dermato-cosmetice, care sa se adreseze direct problemei tale, te mai poti spala pe fata cu apa minerala, o lasi sa ti se usuce pe fata, iar pentru mine apa termala Ivatherm este buna, nu optez pentru produsele Vichy pentru ca sunt comerciale, ci prefer produsele profesionale (eu folosesc Dr. A. Eckstein)


De ce?
Yarina
Postat pe 28 Iunie 2009 16:34
cea mai buna apa termala am auzit ca e cea din caloriferele noastre toamna, cand face radetu' curatarea instalatiilor si apa urca direct prin calorifere...e gata incalzita si plina de bule....exact asa cum trebuie.....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2009 02:26
daca mai iei si niste fistic langa....mmmmmmmm...!
gata, noapte buna!
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:29
eu am folosit apa termala de la ivatherm si am fost foarte multumita, ca pret e comparabila cu vichy...deci tu alegi;)

Postat pe 6 Iulie 2009 13:48
Fratilor! Ce e apa asta termala? Ca eu sunt mai batrina si deloc mondena si nu am habar.
Mda, cred ca am sa caut pe net informatii, dar merci.
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:14
mie mi-a placut faza aia cu " o bula tu, o bula el"...
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 20:18
Mie-mi spui...la faza aia m-au pierdut!
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:20
tare, nu ?

e apa care hidrateaza foarte bine tenul, eu am vichy, la spray..
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 20:22
M-am gindit eu ca o fi ceva ce hidrateaza tenul, dar ce are special apa aia de e asa de scumpa ? Ca banuiesc ca formula chimica e tot H2O ca doar nu o fi H2O2?
Deci daca folosesti pur si simplu apa nu e ok? Sau zeama de castravete? Sau ma rog alte zemuri de legume/fructe pline in vitamine si minerale...Intreb si eu ca nu stiu.
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:25
mico,

tu nu esti in apele tale,indiferent ce ai...baga optimism,fetita...
iasomia
Postat pe 6 Iulie 2009 20:36
Mico, e pentru ten sensibil sensibil si alergic, are mai putine saruri, decat una obisnuita..
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 20:38
Mda, Jasmine, m-ai prins, sunt pusa de-a 'ndoaselea.
Da-mi revin eu ...mai ales daca mai imi cer baietii bani sa-si duca fetele la film....si e numai 15 $ un bilet.....
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:40
si de ce draq nu vii tu la chestiune sa spui ce te doare?

ar trebui sa deschidem un topic "la sanatoriu" ,unde sa mergem cand suntem intorsi...
iasomia
Postat pe 6 Iulie 2009 20:41
Pai apa plata nu e buna? Sau cum spunea Wife, apa de ploaie.
Iar cind locuiam la curte cu vita de vie puneam primavara sticlute legate de ramura de vita de vie dupa taiere si stringeam apa filtrata de planta...cea mai buna apa pentru ten fetelor!
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:43
nope, cica e purificata! pai cum ar fi , pe un ten alergic, sa dai cu apa de ploaie? se face naibii, conabiu..
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 20:45
Chirule, cauta filmul ala documentar "APA" ca spune acolo care e cea mai buna metoda de purificare a apei, si cum fiecare o poate face acasa, parol.
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:48
la linkul asta gasim apa ta termala naturala????pe asta o folosesti tu???
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 11:11
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu
Postat pe 24 Iulie 2009 19:31
buna dimineata! ca apa termala iti recomand de la uriage.( hipoalergenica,fara parfum,conservanti ).+ sa iei si borago capsule (1/zi) ptr. curatarea si luminozitatea tenului.Atentie si la alimentatie . O zi buna.
garbo039866
Postat pe 17 August 2009 08:04
Apa termala de la Vichy sau La Roche-Posay
oksy
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:32
Apa termala de la Uriage este f buna, la fel si demachiantul.
miron_oana21
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:27
pt jeannine 21: as dori sa stiu dc ai folosit de la avene crema anticelulita sau cea antivergeturi si ce impresie ti-au lasat.
garbo052331
Postat pe 19 Septembrie 2009 13:36
De la: alinacrivoi, la data 2009-03-03 21:58:58am auzit ca apa termala este foarte buna pentru tenul cu probleme.....eu cam am probleme cu tenul.....de cand am renuntat la anticonceptionale, am inceput sa am cosuri si este mai tot timpul iritat...ce ziceti ? credeti ca mi-ar fi folositoare aceasta apa termala?



vichy scumpa. am folosit-o eu pt o iritatie si in 2 zile mi a trecut...e absolut fantastica!! o recomand cu toata increderea mai ales ca stiu sigur ca ei colaboreaza cu medici dermatologi
morrigan
Postat pe 2 Octombrie 2009 15:07
Incearca apa de la izvorul 7 din Olanesti,vreo 10 zile cura interna, spalari si injectii .O sa fi uimita de rezultate!
miha47
Postat pe 13 Noiembrie 2009 08:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trimite cufvantul pass 3 De la: eu_vio 27 Martie 2010 09:58
... 2 De la: elodia 22 Martie 2010 19:06
haha))) am fost pe dorobantii 4 De la: tutankhamon 12 Martie 2010 00:30
buna 6 De la: Dor_marunt 30 Martie 2010 19:14
ce apa termala sa folosesc? 66 De la: Margareta_Aurelia 22 Februarie 2010 10:42
Setari Cookie-uri