AM DIVORTAT INSA NU-MI GASESC LINISTEA

Sunt multe Mielutzo...

dupa ani de asemenea tratamente au o stima de sine scazuta, le e frica sa se gindeasca sa o ia de la inceput, nu se cred in stare de asta si au o gandire de genul - Cine ma mai ia pe mine ?

le e frica sa traiasca singure si le este greu sa se rupa..genul, mai rau fara rau..

folosesc copii ca scuza..ori spera ca el se va schimba, (never )

se feresc de gura lumii, se tem ca vor fi judecate si marginalizate - auzi divortata tu ...

e greu si trist..
gabitzza
Postat pe 29 Mai 2009 18:49
Stii ce ma gandeam ? ( poate razi de mine dar ,asta e! )
Unde e instinctul de conservare ?? Nu cumva daca ai copilarit la fel exista "sansa" s-o iei ca pe o manifestare de dragoste ?? poate e o prostie...dar sunt curioasa.
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 18:58
este Mielutzo si asta,

cand n-ai cunoscut binele, e greu sa-l deosebesti de rau.. pacatoseniile astea de comportamente se mai transmit si transgenerational..
gabitzza
Postat pe 29 Mai 2009 19:03



infrunzisi Mielutzo ??
gabitzza
Postat pe 29 Mai 2009 19:07
yep! iti place ??

frumosi calutii aia de-ti vine sa-i iei acasa. Mai sunt si de rasa ...na! c-am facut o rima
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 19:11
...ma gandesc sa ma bag repede la forumul cela pana nu-mi trece
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 19:13
, faine poze nene..

gabitzza
Postat pe 29 Mai 2009 19:15
Da, saru' mana!
Astea-s dulcegariile cu care ma hranesc eu .
blanca
Postat pe 29 Mai 2009 19:20
De la: anakin, la data 2009-02-25 10:43:35Am spus-o si ma repet: toti barbatii e niste porci si niste egoisti care nu intelege o femeie.



Am ras de m-am tavalit pe jos , plouata cum eram de..jde saptamani. Ai fost simpatic!!!!
rhyann
Postat pe 30 Mai 2009 03:17
Eu cred ca ai o karma negativa si d-asta ti se intampla tot ce ti se intampla!
Citeste aici si vezi daca nu am dreptate!
http://www.astrodestin.ro/articole/zodiile-si-karma-lor/
IoanaTm
Postat pe 30 Mai 2009 03:20
nu cred ca mai vrei o parere negativa,nu cred ca ai nevoie de asta ,dar simt sa-ti spun un singur lucru, cand faci pe cineva voit sa sufere ,esti constient de suferinta provocata ,nu este posibil ca tu sa ai liniste ,sau sa fi vreodata fericita atata timp cat distrugi linistea si fericirea altora, crede-ma
garbo003474
Postat pe 30 Mai 2009 06:45
De la: garbo003520, la data 2009-05-30 03:20:50Eu cred ca ai o karma negativa si d-asta ti se intampla tot ce ti se intampla!
Citeste aici si vezi daca nu am dreptate!
http://www.astrodestin.ro/articole/zodiile-si-karma-lor/

Ia vezi fata, in karma mea nu scrie cum te injur cand te vad cum intri pe fiecare topic sa iti faci reclama la site?
Micass
Postat pe 30 Mai 2009 08:33
Fara "stima"!?
Ai uitat sa adaugi.
valy_clau74
Postat pe 30 Mai 2009 20:16
Ia cazut fetei karma, poate se gaseste vreun barbat sa i-o ridice.
Ioana007
Postat pe 31 Mai 2009 16:29
ce spui, Ioane? nu mai are carma, fata? sau nu mai e la carma? pai asa se intampla cand...
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 06:40
in noiembrie 2008 am trecut si eu printr-un devastator proces de divort,o veneram pina asta vara in concediu cind am descoperit ca se indragostise de altcineva, unul din partenerii cu care ne-am petrecut concediul. am incercat sa o aduc cu picioarele pe pamint, dar contrar asteptarilor nu am reusit decit sa o conving sa deschida procesul de divort. am omis ca din punctul de vedere al tuturor cunostintelor comune ma incadrez la rubrica de "baiat bun". pina asta vara am fost cel ce ii aducea zimbetul pe buze si ii descretea fruntea atunci cind avea nevoie, am fost in tot deauna alaturi de ea,am respectat-o si am iubit-o. din dorinta de ai demonstra inca o data ca o iubesc mai mult decit pe mine i-am acceptat cererea de divort. am sperat ca va fi in stare sa faca diferenta intre ceea ce a avut si nu a stiut sa aprecieze si ceea ce a ales fara sa se gindeasca prea profund la consecinte. am reusit insa dupa divort sa ne facem planuri de viitor impreuna si am sperat si inca mai sper ca ele sa se poata materializa. am plecat in strainatate sa incerc sa ridic nivelul financiar al familiei desi aveam un serviciu sigur cu un salariu constant peste care mai aduceam si venituri din lucrari in afara serviciului, se pare ca din nou am omis ca motivul pe care l-a invocat in instanta a fost "de comun acord" si in particular a fost ca nu ma ridicam din punct de vedere financiar la nivelul pe care il dorea si care sa fie superior salariului pe care il cistiga ea lucrind la o companie multinationala foarte cunoscuta. nu vreau sa ma adincesc prea tare in povestea mea , pentru ca de fapt eu am vrut doar sa va spun ca odata cu inaintarea in virsta evoluam, ne cresc pretentiile , ne dorim mai mult decit avem, nestiind valoarea a ceea ce avem pina in momentul in care nu-l mai avem. asa ca ginditi-va de mai multe ori inainte de a face un pas atit de dureros. nu mai cautati explicatii si justificari, incercati doar sa nu deviati de la statutul de OM ca acest lucru este cel mai important in viata. toti suntem buni de sfaturi , dar putini sunt cei in stare sa-si urmeze propriile sfaturi. este foarte usor sa vezi lucrurile si sa dai sfaturi atunci cind nu esti tu insuti implicat in ele. o compatimesc pe mamica ce a deschis topicul acesta, dar in acelasi timp sun constient ca "asa cum iti asterni, asa dormi",si sper ca v-a reusi sa treaca peste aceasta problema si ca totul va fi bine. am uitat sa precizez ca am 44 de ani si ca divortul a intervenit dupa 21 de ani de casnicie. casnicie din care a rezultat o fetita frumoasa, inteligenta pentru care mi-asi da si viata , (lucru pe care l-asi face si pentru fosta sotie )si care pe 30 mai a devenit majora .Dumnezeu ne-a lasat liberul arbitru si noi suntem singurii vinovati de actiunile noastre.bucurati-va deci de ceea ce aveti , nu cautati himere.
vally65
Postat pe 1 Iunie 2009 20:20
vally, jos palaria, putem spune toti - cu siguranta.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 20:32
Eu n-as da chiar jos cu palaria. Eu nu cred in faza cu "baiat bun" dar fara noroc.
Micass
Postat pe 1 Iunie 2009 20:45


hmm...pare cam fantezista povestea, si pe alocuri se cam contrazice, ba a fost devastator divortul, ba aveti planuri impreuna dupa divort..

cam mult sirop pentru gustul meu, la cat stiu ca sunt de orgoliosi barbatii, nu ma prea convinge povestea..
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 21:39
fetelor: corect.eh, idealista din mine spera ca e chiar un baiat bun si sotia s-a prins de asta. DAR POATE SA NU FIE ASA, desigur. aici scriem ce vrem. nimeni nu poate verifica.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 22:06
Desigur aici putem fi si cine vrem. Eu as vrea sa fiu Jennifer Aniston. Pot sa fiu eu Jennifer aici?
Micass
Postat pe 1 Iunie 2009 22:17
micass, be my guest. io voi fi Charlize Theron.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 22:19
da, da..

hm..eu cine as vrea sa fiu ??? sa ma gindesc...
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 22:20
Tu? O fata frumoasa bineinteles.
Micass
Postat pe 1 Iunie 2009 22:22


Monica Bellucci e bine? tot bruneta nene..
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 22:28
gabel, tu semeni cu Eva Longoria. deci..
io m-am razgandit caci mi s-a spus, din mai multe surse, ca seman cu Courtney Love. deci... o cedez pe Charlize. caci trebuie sa fim cat mai aproape de modele.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 22:29
De la: vally65, la data 2009-06-01 20:20:17 in noiembrie 2008 am trecut si eu printr-un devastator proces de divort,o veneram pina asta vara in concediu cind am descoperit ca se indragostise de altcineva, unul din partenerii cu care ne-am petrecut concediul. am incercat sa o aduc cu picioarele pe pamint, dar contrar asteptarilor nu am reusit decit sa o conving sa deschida procesul de divort. am omis ca din punctul de vedere al tuturor cunostintelor comune ma incadrez la rubrica de "baiat bun". pina asta vara am fost cel ce ii aducea zimbetul pe buze si ii descretea fruntea atunci cind avea nevoie, am fost in tot deauna alaturi de ea,am respectat-o si am iubit-o. din dorinta de ai demonstra inca o data ca o iubesc mai mult decit pe mine i-am acceptat cererea de divort. am sperat ca va fi in stare sa faca diferenta intre ceea ce a avut si nu a stiut sa aprecieze si ceea ce a ales fara sa se gindeasca prea profund la consecinte. am reusit insa dupa divort sa ne facem planuri de viitor impreuna si am sperat si inca mai sper ca ele sa se poata materializa. am plecat in strainatate sa incerc sa ridic nivelul financiar al familiei desi aveam un serviciu sigur cu un salariu constant peste care mai aduceam si venituri din lucrari in afara serviciului, se pare ca din nou am omis ca motivul pe care l-a invocat in instanta a fost "de comun acord" si in particular a fost ca nu ma ridicam din punct de vedere financiar la nivelul pe care il dorea si care sa fie superior salariului pe care il cistiga ea lucrind la o companie multinationala foarte cunoscuta. nu vreau sa ma adincesc prea tare in povestea mea , pentru ca de fapt eu am vrut doar sa va spun ca odata cu inaintarea in virsta evoluam, ne cresc pretentiile , ne dorim mai mult decit avem, nestiind valoarea a ceea ce avem pina in momentul in care nu-l mai avem. asa ca ginditi-va de mai multe ori inainte de a face un pas atit de dureros. nu mai cautati explicatii si justificari, incercati doar sa nu deviati de la statutul de OM ca acest lucru este cel mai important in viata. toti suntem buni de sfaturi , dar putini sunt cei in stare sa-si urmeze propriile sfaturi. este foarte usor sa vezi lucrurile si sa dai sfaturi atunci cind nu esti tu insuti implicat in ele. o compatimesc pe mamica ce a deschis topicul acesta, dar in acelasi timp sun constient ca "asa cum iti asterni, asa dormi",si sper ca v-a reusi sa treaca peste aceasta problema si ca totul va fi bine. am uitat sa precizez ca am 44 de ani si ca divortul a intervenit dupa 21 de ani de casnicie. casnicie din care a rezultat o fetita frumoasa, inteligenta pentru care mi-asi da si viata , (lucru pe care l-asi face si pentru fosta sotie )si care pe 30 mai a devenit majora .Dumnezeu ne-a lasat liberul arbitru si noi suntem singurii vinovati de actiunile noastre.bucurati-va deci de ceea ce aveti , nu cautati himere.
"WELCOME IN THE CLUB"VALI,sper ca sesizezi ghilimele.imi pare rau de situatia in care esti.nu esti singurul care trece prin asa ceva.fi tare,atat te pot povatui si eu.nu lua in seama ce spun fetele astea,ptr ele..."toti barbatii e niste porci",asa ca nu-ti face sange rau.daca ar trece la randul lor prin asa ceva(ceea ce nu doresc nimanui)altfel ar vedea lucrurile. ....fara suparare fetelor.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 1 Iunie 2009 23:07
Cata, de acord. dar asta doar daca vally e victima. eu cred ca nu ar avea rost sa minta pe aici, desigur. dar nici sigura pe toata povestea lui nu pot fi. e intelept sa lasam o rezerva. caci nu prea pleaca femeile de langa baieti buni. ma intreb si eu, totusi.
dar daca omu' chiar a patit-o... sigur ca suntem alaturi de el.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 23:16
mie mi-au spus ca semana cu unu' de la muppets... carcotasi, deh...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:18
mdea..inca unul care se crede stapanul suferintei..

cataline, nu esti mami singurul divortat p-acilea, au mai luat-o si-alti-n freza..
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sami iau copilu 13 De la: reyya 5 Iulie 2010 18:20
divort sau nu? am nevoie de o parere, please!!! 182 De la: iasomia 31 Iulie 2009 17:45
Imi este greu... 124 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:10
Santaj emotional... amenintare... 49 De la: garbo092588 4 Februarie 2010 21:01
cum pot sami yau copilu de la mama 18 De la: Vasilescu_Gebaru_1 19 Mai 2012 09:37
Setari Cookie-uri