AM DIVORTAT INSA NU-MI GASESC LINISTEA

zambile, oameni rai, mami...
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:20
asa mami...

cine n-a divortat n-are sange-n instalatie...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:20
pai nu? tre sa simtza picaju`, ca sa fiu in trend..

bre, macabra sunt..auzi, pana l-a urma l-a lovit traznetul?
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:22
zambil, chiar esti unul de la Muppets
carcotash... da' cu rost.
Cata, daca te consoleaza: crestem sensibil in numar cei care o luam in freza asa. asta nu inseamna ca am fost impecabili. tre' sa mai vedem si greselile noastre. cel mai probabil sunt cele de alegere initiala. adica am vrut sa facem din rahat bici. nu se poate, nene. nu se poate si gata.
gianiblue
Postat pe 1 Iunie 2009 23:22
gaboantzo, astia asa zic... da' nu-i nimic sigur.. poate i-a luat farfuria zburatoare...
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:24
triunghi d-ala...bre..nu de ala de mai devreme..
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:26
ehhh.. ar fi vrut ei..
zambil
Postat pe 1 Iunie 2009 23:31
Nu, ca are Zamby dreptate. L-au luat extraterestrii.
Aemulus
Postat pe 1 Iunie 2009 23:34
io ziceam de bermude d-alea, nu de budigai..
gabitzza
Postat pe 1 Iunie 2009 23:35
Of, fetelor. Am citit atatea aici incat simt cum mi se invarteste capul. Bineinteles ca, punand suflet si pasiune in fiecare poveste citita, am ramas cu impresia puternica a ultimei povesti, a lui vally65. Si este foarte trist. Ce a patit el am patit si eu cu ceva timp in urma, si am simtit fiori sagetandu-mi sira spinarii cu fiecare rand parcurs, cu fiecare cuvant nerostit al lui si cu fiecare lacrima care i-a stat in inima pana cand a reusit sa ne impartaseasca dureroasa lui experienta. Nu trebuie sa fim reci cand citim asa ceva, nu trebuie sa comentam fara sens, ci trebuie sa ne rugam ca asemenea barbati sa mai existe, sa apucam sa ii cunoastem si noi, cele trecute de floarea primei tinereti si reafundate prin cateva randuri in visele noastre trecute.
Mi-ar placea sa pot cunoaste vreodata in viata mea un asemenea om, desi mi-ar fi teama, recunosc, de puterea aceasta de judecata iertatoare.
Ar fi binevenit sa putem lua exemplu si sa ne calauzim pasii in viata astfel. Pa.
_alexandra
Postat pe 1 Iunie 2009 23:40
Daca iubesti cu adevarat poti ierta..........Dar pentru cineva care nu stie ce este dragostea adevarata ......nu crede ca este posibil.......
TEODORRD
Postat pe 2 Iunie 2009 09:17
alexandro,

vrei sa-ti spun ceva ? nici povestea ta nu ma convinge fata..iar e prea mult sirop, si nu vreau sa dea diabetu-n mine, sunt fata tanara si simtitoare..

sirop d-asta mancam la 16 ani..acum sunt femeie in toata firea, cu mintea extrem de alerta si deschisa, cine m-a luat de fraiera ori naiva, si-a cam muscat deshtele p-orma...

si nush de ce, am senzatia ca ai avut ieri o operatie de schimbare a sexului..si nu cred ca ma insel, asa ca..la alte mese sa canti..

Au revoir !
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 09:44
iote,pune suflet...no,asa cevaaa....

bitza,

mamicule tu esti obo,iubirica te-ai culcat tarzior....
iasomia
Postat pe 2 Iunie 2009 09:48
De la: gabitzza, la data 2009-06-01 23:22:14pai nu? tre sa simtza picaju`, ca sa fiu in trend..

bre, macabra sunt..auzi, pana l-a urma l-a lovit traznetul?
Imi pare rau, nu am intrat aici pentru a fi compatimit si nici pe departe sa conving pe cineva de suferintele mele, de aceea nu inteleg de ce esti atit de coroziva. si apropos DA M-A LOVIT TRASNETUL si inca ma doare
vally65
Postat pe 2 Iunie 2009 11:35
Stiti ce cred eu?
Poate gresesc.... poate nu.
Ca o femeie nu isi indreapta privirile spre altcineva, dupa 21 de ani de casatorie, daca sotul e asa baiat bun in casa, cu familia, cum este vazut si in afara ei.
Deci si tu Vally65 ai gresit pe parcursul casatoriei, nu numai ea. Nu incerc sa ii iau ei apararea (cu toate ca sunt o feminista).Poate gresesc. Numai voi stiti ce s-a intamplat intre voi. Dar psihologi spun ca vina unei astfel de actiuni, o poarta ambii parteneri. In egala masura.
Si mai sunt multe de spus....
picaturaderoua
Postat pe 2 Iunie 2009 11:57
nici nu va inchipuiti cita durere pot aduce niste cuvinte aruncate la intimplare, cita suferinta poate produce lipsa de incredere, ii rog deci pe cei care nu au de unde sti ce e cu adevarat in sufletul meu si a altora ca mine sa se abtina de la comentarii bazate doar prin prisma propriilor actiuni. cind vedeti pe cineva cazut, incercati sa nu il mai loviti, daca nu sunteti in stare sa-i dati o mina de ajutor, inchideti ochii si treceti mai departe.
vally65
Postat pe 2 Iunie 2009 13:20
iaso, cam obo, asa-i , mi-e somn de pic..


valli65,
afirmatia era in alt context, nu te gratula... cat despre intentia avuta atunci cand ai facut postul..raman la ideea mea..nu ma convinge..

dar nu te descuraja, daca vrei gasesti si p-aici d-astea gata
sa-ti planga pe umar si sa te consoleze...
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 13:39
De la: vally65, la data 2009-06-02 13:20:38 nici nu va inchipuiti cita durere pot aduce niste cuvinte aruncate la intimplare, cita suferinta poate produce lipsa de incredere, ii rog deci pe cei care nu au de unde sti ce e cu adevarat in sufletul meu si a altora ca mine sa se abtina de la comentarii bazate doar prin prisma propriilor actiuni. cind vedeti pe cineva cazut, incercati sa nu il mai loviti, daca nu sunteti in stare sa-i dati o mina de ajutor, inchideti ochii si treceti mai departe.

Nu cred ca cele spuse de mine anterior au avut rolul sa te loveasca. Am incercat sa te fac sa vezi ca si tu ai avut partea ta de vina in povestea asta. Si cred cu tarie asta...
Daca ai ales sa ramai cu ea in continuare, chiar daca divortul este in curs, este alegerea ta si trebuie sa iti asumi responsabilitatea si consecintele. Adica incearca sa depasesti, vezi cauzele care au dus la asa ceva, indreapta-le daca se mai poate si nu iti mai plinge de mila. Parerea mea! Ia lucrurile asa cum sunt si traieste-ti viata asumandu-ti alegerea facuta!
picaturaderoua
Postat pe 2 Iunie 2009 13:58
se pare ca nu ai citit atent, divortul s-a finalizat din noiembrie, nici nu incerc sa pling pe umarul cuiva, nici nu caut eventuale victime. nu incerc sa arat pe nimeni cu degetul, nici sa ma disculp, mai mult ca sigur am si eu partea mea de vina.oricum intr-o casatorie unul dintre parteneri este "mai egal" de cit celalalt, dar eu eram multumit cu viata pe care o duceam inainte, ma bucuram de fiecare data cind ajungea acasa indiferent ca dupa o zi de munca, o consfatuire de vinzari sau un team building. ERAM FERICIT, acum nu sunt. e gresit sa-ti doresti sa fii fericit? crezi ca daca suntem barbati nu avem si noi dreptul la fericire. stii cumva citi barbati din cei pe care ii condamnati isi ineaca amarul in fundul paharului din cauza neputintei de a se face intelesi? e foarte adevarat ca si femeile isi au propriile dureri si cel putin eu am convingerea ca nimeni nu ar trebui sa sufere din dragoste indiferent de sex. nu aveti de unde sti ce simt eu, nu ma cunoasteti si din punctul meu de vedere nu cred ca sunteti in masura de a "arunca primul cu piatra". tin sa multumesc celor care au inteles intr-o masura sau alta realitatea situatiei si nu s-au grabit sa arunce cu pietre.
vally65
Postat pe 2 Iunie 2009 14:48
vally. corect. numa' ca noi iti spunem ca este posibil sa fi cazut si din mana ta personala.
gianiblue
Postat pe 2 Iunie 2009 14:53
Iubita,nu trebuie sa fi suparata, incearca sa gasesti o solutie sa te linistesti,esti dezamagita ca nu ai ramas cu persona care ai visat,si tot odata incerci sa dai vina pe el ca daca nu iti venea in cale poate nu il lasai pe fostul sot ptr el...eu cred ca tot il lasai pote nu acum cind s-a intimplat asa ,dar daca in casnicia voasatra nu exista o fisura ruptura nu se fcea,ce-l ami greu iti este cu copilul,sau am inteles gresit,parca ai un copilas,orcum tu trebuie sa te intaresti si sa te gindesti ca orce inceput are un vitor,si acum gindestete la tine mai mult si nu mai analiza trecutul ca o sa traiesti cu prea multe remuscari,lasa trecutul sa treca,si gindestete ce vei face pe vitor,de gresit toti gresim,si daca fotul sot se comporta urit cu tine e doar ca vrea sa te vada ca suferi.iti doresc succes
garbo005675
Postat pe 2 Iunie 2009 15:12
De la: gabitzza, la data 2009-06-02 09:44:08alexandro,

vrei sa-ti spun ceva ? nici povestea ta nu ma convinge fata..iar e prea mult sirop, si nu vreau sa dea diabetu-n mine, sunt fata tanara si simtitoare..

sirop d-asta mancam la 16 ani..acum sunt femeie in toata firea, cu mintea extrem de alerta si deschisa, cine m-a luat de fraiera ori naiva, si-a cam muscat deshtele p-orma...

si nush de ce, am senzatia ca ai avut ieri o operatie de schimbare a sexului..si nu cred ca ma insel, asa ca..la alte mese sa canti..

Au revoir !


Buna, Gabita. Imi pare rau ca imi vorbesti in felul asta. Nu sunt sigura ca merit, cum dealtfel tu esti sigura ca nu stii ce si de ce ai scris mai sus. Simti nevoia sa te iei de cineva? Ia-te de cei care ti-au facut rau si ti-au otravit sufletul in asemenea hal. Mi-as dori sa te cunosc, sa te tin de mana si sa te pot intelege.
_alexandra
Postat pe 2 Iunie 2009 15:20
eu nu sunt de acord cu chestia gen " daca iubesti , ierti" . poti iubi, dar sa nu accepti a fi fraierul nimanui. iar incepeti cu a doua si a noua sansa? e o vorba: prost sa fii, dar sa-ti revii.

si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2009 15:21
giani, or fi ei barbatii capul rautatilor, dar hai sa ne mai uitam si dincolo de gard- la femei. astea-s cheia si lacata. alde tanti din astea romantioase: ochi alunecosi, inima sprintara.
nu cred in povestea ca inseli pentru ca nu ai acasa. inseli ca vrei senzatii tari sau din motive materiale.

sunt unele care gasesc pe cate unul si fac ce fac si-i sucesc capul . il lasa gol golut : si fara casa si fara nevasta, si fara copii si-i mai golesc si portofelul. brava lor. fete destepte. au gasit fraierul perfect, apoi e normal sa traga de maluc.

mai e si categoria acelora care cred ca tot ce zboara se ...saruta. astea se lasa seduse si apoi miorlaie ca-s abandonate . soarta cruda

cu ce greseste un sot care a avut , asa tip de specimen , drept pereche?
si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2009 15:38
Stai linistita Si_totusi.Sunt femei ca si barbati carora le place sa se incalte in ambele picioare cu pantoful stang.Pai cum ar putea dupa aceea sa strige ca ii strang pantofii?
Ioana007
Postat pe 2 Iunie 2009 16:15
Nu am sa-mi neg niciodata greselile si nu am sa-mi acuz fostul sot de tot ce s-a intamplat. Iau asupra mea mare parte a greselilor; poate as fi putut impiedica totul si poate n-am facut-o. Din nestiinta.
_alexandra
Postat pe 2 Iunie 2009 16:20
asa, alexandra, da si celalalt obraz.

da, am si eu o intrebare: ce premiu se da la concursu aista de martiri?
si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2009 16:24
De la: vally65, la data 2009-06-02 14:48:18 se pare ca nu ai citit atent, divortul s-a finalizat din noiembrie, nici nu incerc sa pling pe umarul cuiva, nici nu caut eventuale victime. nu incerc sa arat pe nimeni cu degetul, nici sa ma disculp, mai mult ca sigur am si eu partea mea de vina.oricum intr-o casatorie unul dintre parteneri este "mai egal" de cit celalalt, dar eu eram multumit cu viata pe care o duceam inainte, ma bucuram de fiecare data cind ajungea acasa indiferent ca dupa o zi de munca, o consfatuire de vinzari sau un team building. ERAM FERICIT, acum nu sunt. e gresit sa-ti doresti sa fii fericit? crezi ca daca suntem barbati nu avem si noi dreptul la fericire. stii cumva citi barbati din cei pe care ii condamnati isi ineaca amarul in fundul paharului din cauza neputintei de a se face intelesi? e foarte adevarat ca si femeile isi au propriile dureri si cel putin eu am convingerea ca nimeni nu ar trebui sa sufere din dragoste indiferent de sex. nu aveti de unde sti ce simt eu, nu ma cunoasteti si din punctul meu de vedere nu cred ca sunteti in masura de a "arunca primul cu piatra". tin sa multumesc celor care au inteles intr-o masura sau alta realitatea situatiei si nu s-au grabit sa arunce cu pietre.


Imi cer scuze ca nu am tinut cont de amanunte pentru mine, iar pentru tine lucruri importante.
Toata lumea intelege ca erai fericit. Doar tu... Dar trebuia sa faci ceva sa mentii starea de fericire in casa. Adica sa ai grija ca si sotia ta sa fie fericita. Poate reuseai sa o faci sa nu se mai duca pe drumul asta. E clar ca nu va mai fi ce a fost. Asta trebuie sa intelegi. Linistea de dinainte de furtuna nu o vei mai avea niciodata, sau... inaintea altei furtuni poate.
Ce nu inteleg este faptul ca iti plangi de mila si nu tratezi lucrurile barbateste, demn.
Daca vrei totusi sa ajungi oarecum la ceea ce a fost nu trebuie decat sa lupti foarte mult. Si tu stii asta foarte bine. Si nu mai pierde timpul pretinzand "intelegere" din partea unora si altora. Incearca rezolvarea "problemei". Fara victimizare si orgolii de barbat inselat.
picaturaderoua
Postat pe 2 Iunie 2009 16:50
Alexandro,

eu n-am mami sufletul otravit, au contraire.., cat despre tinutul de mana ca sa ma cunosti..de cand se tin femeile de mana ca sa se cunoasca ??..mai lipseau poezelele sub clar de luna..

bre mami, am nasu` fin..si scoala-n texte d-astea.., hai o viata frumoasa..
gabitzza
Postat pe 2 Iunie 2009 17:22
Exista intr-adevar femei adevarate poame, la fel cum exista barbati care spun doar partea lor de poveste. Cum am mai spus, ca si in cazul lui Robi, cata vreme aud doar versiunea lui nu pot sa cred ca dreptatea e doar la el.
Eu va spun cum ca sunt printesa si locuiesc intr-un castel. Sunt buna la suflet si slujitorii mei ma adora. Dar totusi cand trec in caleasca mea de aur pe strada cam arunca cu pietre dupa mine. Ma credeti nu? Sunt o fata buna. Pe cuvant de parol.
Micass
Postat pe 2 Iunie 2009 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare cate mame fac asa fara un motiv 73 De la: eladaela 21 Decembrie 2009 21:59
chestionar 11 De la: garbo_389815 8 Decembrie 2013 19:19
DURERE SI RENASTERE! 61 De la: garbo230410 7 Ianuarie 2013 06:01
poveste reala.... 38 De la: AMELYY 22 Iulie 2009 10:53
ajutor 20 De la: eu_geminy 4 Iunie 2011 11:33
Setari Cookie-uri