sa raman sau nu?

----buna , sunt casatorita de 15 ani si am un baietel de 11 ani, de cativa ani iubirea dintre mine si sot nu mai e la fel s-a diminuat cu timpul si acum cred ca am ajuns sa nu-l mai iubesc, ma simnt singura si as vrea sa divortez dar el nu e de acord . de cand i-am spus ca vreau sa divortez si-a schimbat comportamentul, daca pana acum era indiferent si ma jignea mereu si uneori devenea agresiv cu mine sau baiatul acum e foarte bland si spune ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda.multe nopti am adormit plangand, as fi vrut si eu sa ma simnt iubita, alintata, mangaiata, sa ma simnt femeie nu o papusa gonflabila. ce l-a facut sa se schimba asa brusc doar in momentul in care i-am spus ca vorbesc foarte sincer ca vreau sa divortam. eu nu il mai iubesc si ca orice femeie vreau sa fiu iubita si sa daruiesc iubire. parinti si cunoscutii ma condamna pe mine pentru ca el a stiut mereu sa-si ascunda comportamentul agresiv in public. ce sa fac? sa raman sau nu in casnicia asta?
DANY_33
Postat pe 30 August 2009 16:02
Daca mai tii picioru-n sus, poti sa vrei, n-ai sa mai poti...una.A doua, citeste mai mult pe Garbo si-ai sa decizi dupa. A treia, ca sa nu fii nevoita sa i-o tot repeti, ori de cite ori el uita sa fie baiat bun, scrie-ti niste placarde, si doar i le arati cind e nevoie. Si-n ultimul rind, toti barbatii e neste porci. singura solutie ar fi sa-i tii, cit au miere, apoi spune-le povestea trintorului din stup.
valentino
Postat pe 30 August 2009 16:11
----stii ma deruteaza extrem de mult comportamentul lui, pana acum era foarte rece si distant si cam agresiv uneori , acum insa de cand i-am zis ca vreau sa divortam are un comportament bland si pare cel mai bun barbat din lume. ce l-a facut sa se schimbe asa ? dar e asa doar in public. am impresia ca ma amageste si se joaca cu inima si sentimentele mele. deci ce sa fac? sa plec sau sa raman?
DANY_33
Postat pe 31 August 2009 18:23
Stii si tu ca trebuie sa pleci.Sau mai bine sa plece el.
any_chiriac74
Postat pe 31 August 2009 18:25
---el nu va pleca niciodata si mai are si pe cei din jur de partea lui ca a stiut sa fie mereu parsiv in timp ce eu m-am comportat cum am simntit.
DANY_33
Postat pe 31 August 2009 19:36
trebuie sa faci cum crezi ca e mai bine pentru tine.
narcysa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:00
De la: DANY_33, la data 2009-08-31 19:36:11---el nu va pleca niciodata si mai are si pe cei din jur de partea lui ca a stiut sa fie mereu parsiv in timp ce eu m-am comportat cum am simntit.



...pai daca el a stiut sa fie parsiv si tu...nu ...atunci nu aveti ce cauta impreuna...asta inseamna ca e parsiv si cu tine acum...cand a auzit de divort...vrea sa te convinga sa renunti la gandul de a divorta ....ca sa te joace iar cum vrea el...atunci cand o sa simta ai lasat armele jos...ia/ti baietelul si fugi cat te tin picioarele....da/l dracului...ca nu/i singurul barbat de pe lumea asta...
...a ...si inca o problema....ciorba reincalzita nu e ca cea proaspat facuta....e pe cale de expirare
garbo171675
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:09
NU, sa nu ramai. Nu trebuie sa se poarte frumos cu tine pt ca il ameninti cu divortul, trebuie sa ii spui ca divortezi din 3 in 3 luni ca sa se poarte ca acum, altfel cade in nesimtire din nou. Sotul meu a fost la fel, eu plecam la munca cu contract legal si cand ma intorceam se purta ca un print, dar dupa ani a inceput sa se comporte ca sotul tau, uita si sa imi spuna La multi ani de ziua mea, si AM FACUT GRESEALA SA RAMAN. Si am pierdut ani din viata, cand as fi putut gasi pe altcineva.Am stat 10 ani asa si s-a dovedit cade 3 ani are o amanta, cunoscuta pe internet, secretara la Inspectorat Scolar (excelenta moralitate) care a stiut intotdeauna ca este casatorit. Si am hotarat sa NU mai raman, peste ani ar fi facut la fel. Asa si al tau, acum se poarta frumos, dar trebuie sa il tii in suturi, PENTRU CE? Daca nu are dragoste, respect pentru tine si pentru casnicia si copilul vostru pentru ce sa il tii legat de tine. Te minti singura, sentimentul de singuratate si nepasare din partea lui le vei avea intotdeauna. Singurul meu regret este ca nu am un copil si e destul de tarziu pt mine sa mai am sperante la un copil, am 41 de ani. M-am mintit atatia ani in speranta ca se va shimba, dar nu a fost asa si am pierdut atatia ani degeaba.
gabyvaly1
Postat pe 6 Decembrie 2010 13:07
Sunt sigura ca in ochii familiei, prietenilor pare un om sociabil si bland, pentru ca este parsiv si a stiut sa victimeze tot timpul. O despartire a voastra te-ar invinovati pe tine, dar sincer, nu trebuie sa te intereseze ce gandesc ceilalti, nu ei traiesc cu el. Nu ai de dat explicatii nimanui, sa creada fiecare ce vor, atat timp cat el nu se comporta de fata cu ei asa cum se comporta cu tine, el va victima. Doar familia mea a stiut adevarul, pentru ca a stat la mine, si i-au vazut nepasarea si lipsa de respect. Trimitandu-l la tanti, care e cu 15 ani mai mare decat el, a ajuns sa ma creada si familia lui, asta nu inseamna ca va fi iertat vreodata. Sa nu te mire ca intr-o zi isi gaseste pe altcineva, cu care se va purta diferit fata de cum se poarta cu tine si va spune la revedere, ca si cum s-ar duce dupa paine, pentru ca nu inlauntrul lui nu ii pasa mult de tine.
gabyvaly1
Postat pe 6 Decembrie 2010 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am facut bine??? 118 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 21:55
stresul... 30 De la: hermosa20 8 Ianuarie 2014 01:36
pastile super slim 7 De la: yanyacharberet 5 August 2009 17:04
poveste reala.... 38 De la: AMELYY 22 Iulie 2009 10:53
Imi iubesc sotul si copilul...dar el nu ma iubeste pe mine,ce sa fac? 25 De la: garbo_493582 15 Octombrie 2018 02:46
Setari Cookie-uri