AM DIVORTAT INSA NU-MI GASESC LINISTEA

De la: prometeus_wife, la data 2009-03-07 18:25:20Cata...exact asta spuneam si eu intr-un post anterior...ca e pacat de copilasul ala...ca nu creste langa tatal lui...

problema e ca adultii fac tampenii, pe care de cele mai multe ori le regreta...si copii le trag...
culmea sii care e wife?ca eu fac parte din aceasta categorie de copii.stiu ce inseamna.probabil si din cauza asta imi este mai greu sa fiu obiectiv 100%.
roby_cado
Postat pe 7 Martie 2009 18:31
Cata, mielushel are dreptate...greseli de genul asta vin din cauza ca oamenii nu stiu ce vor, ce-si doresc...

in viziunea mea, - si nu sustin ca e cea buna - casatoria este ceva atat de serios incat trebuie sa gandesti de doua ori inainte de a o face...si daca ai facut-o sa lupti sa o si mentii.

cu un singur amendament...sa recunosti cand nu mai merge si sa accepti asta...

eu zic ca blanca a fost doar orbita de pasiune...si nu a cantarit bine lucrurile...

exista o vorba...cine se insoara in graba, de caieste pe indelete...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Martie 2009 18:31
Cata...nu esti singurul...suntem multi care am trait fara tatal natural...eu am avut norocul sa am un tata adoptiv pe care l-am iubit ca si cum ar fi fost tatal meu bun...ca nah...mi-am cunoscut tatal biologic cand aveam 27 de ani, si asta printr-o intamplare...

so...difera de la caz la caz...sunt parinti pentru care copilul inseamna totul, si parinti pentru care copilul e un accident biologic...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Martie 2009 18:33
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-07 18:33:56Cata...nu esti singurul...suntem multi care am trait fara tatal natural...eu am avut norocul sa am un tata adoptiv pe care l-am iubit ca si cum ar fi fost tatal meu bun...ca nah...mi-am cunoscut tatal biologic cand aveam 27 de ani, si asta printr-o intamplare...

so...difera de la caz la caz...sunt parinti pentru care copilul inseamna totul, si parinti pentru care copilul e un accident biologic...
tu ai fost o norocoasa.ai idee cati copii traiesc o viata de cosmar alaturi de parinti adoptivi?foarte multi.
roby_cado
Postat pe 7 Martie 2009 18:39
stiu ca am fost norocoasa...

dar ai idee cati copii traiesc un cosmar alaturi de tatii naturali ? pro e un exemplu viu...si nici fiica-mea nu a fost tocmai fericita din punctul asta de vedere...

prea multe traume apasa pe umerii unor copii...si partea bizara ca tocmai parintii ii supun la asta...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Martie 2009 18:44
Roby daca ti-a fost greu ( si se pare ca ti-a fost) trebuie sa fii invatat ceva din asta . Nu pot sa cred ca ce-ai invatat tine doar de pus etichete . Asa cum zice si Wife sunt multi copii care au avut de suferit din partea parintilor naturali . Deci,in ambele tabere sunt exemple bune si rele.
Eu nu cred ca are prea mare importanta daca parintele e natural sau nu . Are insa o imensa importanta ce fel de om e.
blanca
Postat pe 7 Martie 2009 19:12
E oribil ce ai patit, viata ne pune la incercare pe fiecare dintre noi. Si eu eram cu capul in nori cautam ceva mai bun la varsta de 27 de ani cu toate ca eram casatorita si cu un copil mic, dar Dumnezeu ma ajutat si nu am ajuns sa divortez ,totusi am ajuns sa intelegem ca ne iubim si aia conteaza in viata, nu o aventura,care e ceva trecator in care nu exista iubire pentru amindoi parteneri. Poate cineva vrea doar o aventura,o distractie, dar celalalt partener isi risca viata pt o relatie care nu va dura. Ce e bine si ce nu niciodata nu vom stii dinainte!!!!!!!!!!!!!!!Trebuie sa riscam in viata!!!!!!!!!!!E prea tarziu sa te mai intorci dupa ce dai cu piciorul la ce a fost,increderea numai exista...........
marimari
Postat pe 7 Martie 2009 19:28
eu il inteleg pe roby. cand o lume se prabuseste, tot te intrebi : de ce? e normal sa vada - cel putin o perioada de timp- in toate femeile, pe cea care l-a tradat. asta ca a iubit-o prea mult. poate o sa-i treaca, poate nu. oricum, daca vrea sa-si refaca viata, trebuie sa isi schimbe mentalitatate aceasta

nu inteleg pe cei ce au preluat refrenul " cand doi se despart, fiecare are o vina"

nu e asa intodeauna. daca unul e bezmetic si aiurit, nu inseamna ca celalalt poarta vreo vina.
cu ce e vinovat un barbat ca soata are sticleti in cap? sau cu ce e vinovata o femeie ca sotul a avut un vis incare era buricul pamantului, adulatul adulatilor si ca vrea harem?

sau " femeia nu pleaca de bine ". uite ca pleaca chiar de prea mult bine. cu timpul, nu mai constientizeaza ca cel de langa ea o iubeste. s-a obisnuit sa i se dea totul, sa i se faca toate nazurile si acasa ,e doar locul unde ea, doamna mult iubita , se plictiseste. iubirea de acasa se devalorizeaza. asa ca, incepe fluturatul de gene si miscarea fustelor prin vecini. culmea e ca, prefera pe cel ce o umileste , o inseala si o face sa sufere. de ce? pentru ca e ceva nou pentru ea si nu stie cum sa reactioneze.
si_totusi
Postat pe 7 Martie 2009 19:33
totusico...you right...

cred ca sunt oameni care nu sunt facuti pentru casatorie...se plictisesc...vor ceva nou...de-aia zic ca astia nu ar trebui sa se casatoreasca niciodata...ca seamana numai nefericire...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Martie 2009 20:21
Generalizezi Tusico. Eu chiar nu cred ca daca barbatul de langa tine iti ofera tot ce cauti tu ca femeie te plictisesti si cauti pe altcineva. Sigur, or fi si exceptii ca doar nu-i batut in cuie.
Micass
Postat pe 7 Martie 2009 22:44
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-07 18:44:37stiu ca am fost norocoasa...

dar ai idee cati copii traiesc un cosmar alaturi de tatii naturali ? pro e un exemplu viu...si nici fiica-mea nu a fost tocmai fericita din punctul asta de vedere...

prea multe traume apasa pe umerii unor copii...si partea bizara ca tocmai parintii ii supun la asta...
stiu si asta wife,si e peste masura de trist ca se intampla asa ceva.mielutza,am mai spus-o si o repet.nu etichetez pe nimeni.nu am acest drept,si nici nu-mi sta in caracter.si_totusi,la care mentalitate te referi?,la aceea de a nu fii de acord cu asa ceva?.pai in cazul asta,n-o sa-mi refac niciodata viata.si inca odata,respect ptr impartialitatea de care dai dovada.se pare ca nu multi sunt in stare de asa ceva.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 7 Martie 2009 22:54
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-07 20:21:44totusico...you right...

cred ca sunt oameni care nu sunt facuti pentru casatorie...se plictisesc...vor ceva nou...de-aia zic ca astia nu ar trebui sa se casatoreasca niciodata...ca seamana numai nefericire...
SUBSCRIU CU TOATA CONVINGEREA.
roby_cado
Postat pe 7 Martie 2009 22:55
De la: Micass, la data 2009-03-07 22:44:32Generalizezi Tusico. Eu chiar nu cred ca daca barbatul de langa tine iti ofera tot ce cauti tu ca femeie te plictisesti si cauti pe altcineva. Sigur, or fi si exceptii ca doar nu-i batut in cuie.
sunt femei care habar nu au ce cauta Micass,si atunci,niciodata nu-i deajuns ce li se ofera.e valabil si ptr barbati.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 7 Martie 2009 22:59
La fel sunt si barbati care habar n-au ce cauta, dar asta nu inseamna ca pun eticheta pe toti.
Micass
Postat pe 7 Martie 2009 23:06
De la: Micass, la data 2009-03-07 23:06:37La fel sunt si barbati care habar n-au ce cauta, dar asta nu inseamna ca pun eticheta pe toti.
ma omorati cu etichetarea voastra.unde Dumnezeu vedeti voi etichetare?
roby_cado
Postat pe 7 Martie 2009 23:09


Poate cineva vrea doar o aventura,o distractie, dar celalalt partener isi risca viata pt o relatie care nu va dura.

marimar...ce zici tu draguta acolo ? hai ca ai luat-o un pic pe aratura...

cum adica isi risca viata? ia dezvolta tu ce ai vrut sa spui...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Martie 2009 00:06
Spune-i cum vrei tu Roby daca nu-ti place cuvantul . Ideea se pastreaza.

blanca
Postat pe 8 Martie 2009 09:44
multumesc!
ginren01
Postat pe 8 Martie 2009 21:03
corectez:prometeus wife
Poate vrea doar o aventura,o distractie, dar celalalt partener isi risca casnicia pt o relatie care nu va dura.



marimari
Postat pe 9 Martie 2009 22:00
De la: marimari, la data 2009-03-09 22:00:33
Poate vrea doar o aventura,o distractie, dar celalalt partener isi risca casnicia pt o relatie care nu va dura.





Hai ca de data ai fost si mai clara. Deci avem doi parteneri aici, din care unul vrea o aventura, o distractie, insa ti-ai gasit!... ca nici nu incepe bine distractia si pac! celalalt partener "isi risca casnicia" (cacofonia nu imi apartine, am citat direct din sursa)..dar pentru ce risca el atatea??? pentru ceva ce nu va dura. Adica aici se face o distinctie clara intre o aventura si o relatie care nu va dura, iar aventura nu este o relatie care nu dureaza, deci daca ai o aventura, o distractie, nu iti risti nimic. Risti doar cand ai o relatie care nu dureaza, de unde rezulta ca aventura e o relatie care dureaza, nu?
anakin
Postat pe 10 Martie 2009 18:08
De la: anakin, la data 2009-03-10 18:08:25
De la: marimari, la data 2009-03-09 22:00:33
Poate vrea doar o aventura,o distractie, dar celalalt partener isi risca casnicia pt o relatie care nu va dura.





Hai ca de data ai fost si mai clara. Deci avem doi parteneri aici, din care unul vrea o aventura, o distractie, insa ti-ai gasit!... ca nici nu incepe bine distractia si pac! celalalt partener "isi risca casnicia" (cacofonia nu imi apartine, am citat direct din sursa)..dar pentru ce risca el atatea??? pentru ceva ce nu va dura. Adica aici se face o distinctie clara intre o aventura si o relatie care nu va dura, iar aventura nu este o relatie care nu dureaza, deci daca ai o aventura, o distractie, nu iti risti nimic. Risti doar cand ai o relatie care nu dureaza, de unde rezulta ca aventura e o relatie care dureaza, nu?
,Anakin,hai sa citim printre randuri,sa nu ne adancim in asa ceva.eu am inteles ideea.sunt sigur ca si tu.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 10 Martie 2009 21:23
Casa_blanca77 eu una nu te judec dar nici nu pot sa te aplaud.
fapta e consumata important este acum sa-ti vezi de copil sa nu-i lipseasca nimic pe cat posibil si sa-l lasi sa-si faca o relatie cu tatal lui. Desi va fi ciudat banuiesc pentru el sa-i spuna la unul tata Ghinita si la unul tata Moris, in fine.
Incearca sa te aduni si sa-i oferi copilului tot ceea ce are nevoie sa se simpta echilibrat. Din toata chestia asta el nu trebuie sa suporte consecintele greselilor adultilor.
Sa fiu sincera nici nu pot sa te inteleg dar ma rog tu sti mai bine ce a fost pe-acolo.
Ma intreb daca exista iubirea adevarata (bine, banuiesc ca fiecare persoana vede iubirea adevarata in felul sau), daca mai exista cineva care sa spuna ca iubirea din viata lor de cuplu nu a luat sfarsit dupa ceva timp din anumite motive si ca a fost inlocuita de respect si toate celalalte la un loc.
E adevarat ca stresu cotidian te impinge sa fi mai stresat mai fara viata si mai stiu eu ce. Dar totusi legatura sufleteasca pe care o juram unul fata de celalalt nu mai are nici o importanta?
oare cat de departe poate sa mearga egoismul nostru fara sa ne gandim la sufletul pe care il ranim cu atata indiferenta si vorbe desarte si pe care pretindeam odata ca il iubim cu tot sufletul?
Cum pot unii sa doarma atat de linistiti ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat in timpul zilei? iar apoi pentru o descarcare a constiintei sa zica ca nu e vina lor gasind tot felul de motive in loc sa se analizeze pe ei insasi si sa-si ceara scuze.
Oare atunci cand pretinzi ca esti mai bun decat partenerul de viata il mai (o mai) iubesti? Eu zic ca nu.
Si daca nu mai iubesti acum inseamna ca nu l-ai(ai) iubit(o) niciodata. In fine poate ca nu am vrut sa accept si sa vad lumea reala, poate ca nu am vrut sa-mi fac timp sa vad asa ceva, poate ca bat eu campii.
Mult noroc va doresc, sa aveti grija de copii vostri pentru ca, cel putin din punctu meu de vedere sunt cei mai importanti din viata noastra indiferent de alte impliniri pe care le avem.
persidadamian
Postat pe 11 Martie 2009 13:40
Din ce am citit eu pe aici, sunt pe aceaisi lungime de unda cu mielutza...
Da....
Cred cu tarie, ca o femeie serioasa... care s-a casatorit din dragoste si care stie sa iti asume responsabilitatea de sotie si mama, nu pleaca de bine...
Eu cred ca nici o femeie nu pleaca de prea mult bine...(ma repet)
O femeie alintata in fiecare zi de sotul ei atent... ajutata la treburile casnice si la cresterea copilului, plimbata tot timpul..., pleaca ca a vazut ea nu stiu ce Fat Frumos?
Hai sa fim seriosi...
Iar barbatii? Victime? Daaaa, Roby-cado... Cred ca faci putin pe victima...
Nu cred ca judeci obiectiv, ci subiectiv, din prisma celor patite de tine...
Barbatii dupa ceva ani de la casatorie, nici macar nu mai constientizeaza ca femeile mai au nevoie de vorbe frumoase... de intelegere in anumite momente (nu tot timpul, ca devin absurda)..
Nici nu stiu de asa ceva si nici nu le pasa...
Stiti ce se spune?
Ca o parte din cei care inseala (exceptand acele persoane care o fac de prea mult bine, sau din plictiseala) cauta in alta parte ce nu au acasa... Si nu le tin apararea, dar cred ca exista o farama de adevar aici, si nu pot fi ipocrita sa nu inteleg astfel de lucruri...
O femeie, are nevoie in fiecare zi sa stie ca e iubita... sa simta asta... Chiar daca se spune ca suntem fiinte complicate, de fapt suntem foarte simple... Nu e greu sa le castigi inima, dar trebuie sa iti dai interesul...
picaturaderoua
Postat pe 11 Martie 2009 14:18
De la: picaturaderoua, la data 2009-03-11 14:18:49Din ce am citit eu pe aici, sunt pe aceaisi lungime de unda cu mielutza...
Da....
Cred cu tarie, ca o femeie serioasa... care s-a casatorit din dragoste si care stie sa iti asume responsabilitatea de sotie si mama, nu pleaca de bine...
Eu cred ca nici o femeie nu pleaca de prea mult bine...(ma repet)
O femeie alintata in fiecare zi de sotul ei atent... ajutata la treburile casnice si la cresterea copilului, plimbata tot timpul..., pleaca ca a vazut ea nu stiu ce Fat Frumos?
Hai sa fim seriosi...
Iar barbatii? Victime? Daaaa, Roby-cado... Cred ca faci putin pe victima...
Nu cred ca judeci obiectiv, ci subiectiv, din prisma celor patite de tine...
Barbatii dupa ceva ani de la casatorie, nici macar nu mai constientizeaza ca femeile mai au nevoie de vorbe frumoase... de intelegere in anumite momente (nu tot timpul, ca devin absurda)..
Nici nu stiu de asa ceva si nici nu le pasa...
Stiti ce se spune?
Ca o parte din cei care inseala (exceptand acele persoane care o fac de prea mult bine, sau din plictiseala) cauta in alta parte ce nu au acasa... Si nu le tin apararea, dar cred ca exista o farama de adevar aici, si nu pot fi ipocrita sa nu inteleg astfel de lucruri...
O femeie, are nevoie in fiecare zi sa stie ca e iubita... sa simta asta... Chiar daca se spune ca suntem fiinte complicate, de fapt suntem foarte simple... Nu e greu sa le castigi inima, dar trebuie sa iti dai interesul...

Si eu sunt de aceeasi parere dar totusi eu cred ca daca am astepta sa fim mereu alintate si plimbate si toate celalalte la un loc am ramane singure pentru ca si sotii sunt tot oameni si nu cred ca cineva are rabdare sa tot stea dupa noi asa. Mai sunt si alte lucruri zic eu la care sa dam atentie.
Nu stiu dar tu ai avea in fiecare zi energia sa-l alinti sa-l faci sa se simpta un fat frumos cum ai zis tu? Eu una nu. Atentia mea se indreapa in primul rand asupra copilului meu, apoi asupra sotului meu, casei mele si ce ramane se epuizeaza in alte directii.
Eu asta sunt.
Bine nu zic ca nu mi-ar place sa fiu alintata si asa mai departe pentru ca mint daca spun asta.
persidadamian
Postat pe 11 Martie 2009 14:38
Chestia cu alintatul in fiecare zi si toate celelate, ar inseamna "prea mult bine"...
Am exagerat putin... Stiu ca noi femeile ne multumim cu putin, pana la urma... Dar mici gesturi care sa ne faca sa nu uitam nici o clipa faptul ca suntem importante in viata lor... cred ca nu ne putem lipsi de asta... eu cel putin...
Sau poate sunt eu prea pretentioasa?
Ma citez:"O femeie, are nevoie in fiecare zi sa stie ca e iubita... sa simta asta... Chiar daca se spune ca suntem fiinte complicate, de fapt suntem foarte simple... "
picaturaderoua
Postat pe 11 Martie 2009 15:19
picatura, uite eu cunosc un caz cand femeia o ducea excelent acasa . "prostiul " de sot faceau totul. pentru el sotia era "printesa"-chiar asa o dezmierda. si ea, facea botic, ridica ochisorii spre cer plictisita , se alinta ca cioara-n par, nu-i placea nimic, ce mai? nu pierdea nici o ocazie sa-l puna in situatii jenante.fite peste fite, ca-mi venea mie sa-i dau una peste ochi ,sa-i sara smecheriile din cap. tipul, om fin. chiar ma gandesc cat o sa reziste cu asa specimen de sotie. parca vad ca tot ea o sa plece ,plangandu-se de viata grea.
si_totusi
Postat pe 11 Martie 2009 18:38
pitzipoance ..astea uita sa-si scoata batul din partea dorsala, cand ies din casa.. totusico...
gabitzza
Postat pe 11 Martie 2009 19:04
De la: roby_cado, la data 2009-03-10 21:23:28,Anakin,hai sa citim printre randuri,sa nu ne adancim in asa ceva.eu am inteles ideea.sunt sigur ca si tu.Cu stima CATALIN.


Cu stima CATALINE, eu sunt mai de la tara si nu ma pricep la finetzuri cum ar fi sa citesc printre randuri, asa ca de cele mai multe ori nici nu mai inteleg ideea, o pierd definitiv.
Bine, e drept ca am citit multe mesaje pe site-ul asta, in proportie de 85% ori confuze, ori cu mesaj ascuns printre randuri; dar ce sa faci, nu am chef sa imi dedic timpul pentru a le intelege, cu atat mai mult cand bat apa in piua.

As dori sa dau exemple de perle de genul "din putzul gandirii":
De la: persidadamian, la data 2009-03-11 13:40:59E adevarat ca stresu cotidian te impinge sa fi mai stresat mai fara viata si mai stiu eu ce.

De la: persidadamian, la data 2009-03-11 13:40:59In fine poate ca nu am vrut sa accept si sa vad lumea reala, poate ca nu am vrut sa-mi fac timp sa vad asa ceva, poate ca bat eu campii.

De la: picaturaderoua, la data 2009-03-11 14:18:49Nu cred ca judeci obiectiv, ci subiectiv, din prisma celor patite de tine..

De la: persidadamian, la data 2009-03-11 14:38:21Atentia mea se indreapa in primul rand asupra copilului meu, apoi asupra sotului meu, casei mele si ce ramane se epuizeaza in alte directii

anakin
Postat pe 11 Martie 2009 19:46
De la: anakin, la data 2009-03-11 19:46:42
De la: roby_cado, la data 2009-03-10 21:23:28,Anakin,hai sa citim printre randuri,sa nu ne adancim in asa ceva.eu am inteles ideea.sunt sigur ca si tu.Cu stima CATALIN.


Cu stima CATALINE, eu sunt mai de la tara si nu ma pricep la finetzuri cum ar fi sa citesc printre randuri, asa ca de cele mai multe ori nici nu mai inteleg ideea, o pierd definitiv.
Bine, e drept ca am citit multe mesaje pe site-ul asta, in proportie de 85% ori confuze, ori cu mesaj ascuns printre randuri; dar ce sa faci, nu am chef sa imi dedic timpul pentru a le intelege, cu atat mai mult cand bat apa in piua.

As dori sa dau exemple de perle de genul "din putzul gandirii":
De la: persidadamian, la data 2009-03-11 13:40:59E adevarat ca stresu cotidian te impinge sa fi mai stresat mai fara viata si mai stiu eu ce.

De la: persidadamian, la data 2009-03-11 13:40:59In fine poate ca nu am vrut sa accept si sa vad lumea reala, poate ca nu am vrut sa-mi fac timp sa vad asa ceva, poate ca bat eu campii.

De la: picaturaderoua, la data 2009-03-11 14:18:49Nu cred ca judeci obiectiv, ci subiectiv, din prisma celor patite de tine..

De la: persidadamian, la data 2009-03-11 14:38:21Atentia mea se indreapa in primul rand asupra copilului meu, apoi asupra sotului meu, casei mele si ce ramane se epuizeaza in alte directii


mda
persidadamian
Postat pe 11 Martie 2009 20:02
De la: picaturaderoua, la data 2009-03-11 14:18:49Din ce am citit eu pe aici, sunt pe aceaisi lungime de unda cu mielutza...
Da....
Cred cu tarie, ca o femeie serioasa... care s-a casatorit din dragoste si care stie sa iti asume responsabilitatea de sotie si mama, nu pleaca de bine...
Eu cred ca nici o femeie nu pleaca de prea mult bine...(ma repet)
O femeie alintata in fiecare zi de sotul ei atent... ajutata la treburile casnice si la cresterea copilului, plimbata tot timpul..., pleaca ca a vazut ea nu stiu ce Fat Frumos?
Hai sa fim seriosi...
Iar barbatii? Victime? Daaaa, Roby-cado... Cred ca faci putin pe victima...
Nu cred ca judeci obiectiv, ci subiectiv, din prisma celor patite de tine...
Barbatii dupa ceva ani de la casatorie, nici macar nu mai constientizeaza ca femeile mai au nevoie de vorbe frumoase... de intelegere in anumite momente (nu tot timpul, ca devin absurda)..
Nici nu stiu de asa ceva si nici nu le pasa...
Stiti ce se spune?
Ca o parte din cei care inseala (exceptand acele persoane care o fac de prea mult bine, sau din plictiseala) cauta in alta parte ce nu au acasa... Si nu le tin apararea, dar cred ca exista o farama de adevar aici, si nu pot fi ipocrita sa nu inteleg astfel de lucruri...
O femeie, are nevoie in fiecare zi sa stie ca e iubita... sa simta asta... Chiar daca se spune ca suntem fiinte complicate, de fapt suntem foarte simple... Nu e greu sa le castigi inima, dar trebuie sa iti dai interesul...
nu.barbatii dupa ceva ani de casnicie,considera ca e normal sa traga "doi"la acea caruta.considera ca partenera este egala lui(si la greu si la bine),doar asta trambitam nu?(egalitatea in drepturi),considera ca altele sunt prioritatile acelei casnicii,decat sa devina superficiali pentru a se simti Lady bine.repet,BARBATII.crezi ca barbatul nu are nevoie sa stie ca e iubit?,te inseli.uneori mai mult ca femeia.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 12 Martie 2009 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce unele posturi de tv refuza postatorii vechi? 16 De la: elodia 8 Aprilie 2010 19:01
DIVORT.....CU NABADAI 49 De la: amarezza 8 Ianuarie 2010 16:47
Divort 5 De la: Gina_Giner_1 6 Martie 2016 12:58
eUniversum 1 De la: eUniversum 27 Octombrie 2011 09:21
Divort 15 De la: garbo_5389 31 Iulie 2012 10:59
Setari Cookie-uri