De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ?

Ma intreb daca foloseste cuiva atata dragalesenie,mai ales intr-o casnicie
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 17:54
De la: any_chiriac74, la data 2009-08-29 17:54:56Ma intreb daca foloseste cuiva atata dragalesenie,mai ales intr-o casnicie

Foloseste celor doi,daca se iubesc.....,mai ales intr-o casnicie!!!
TEODORRD
Postat pe 29 August 2009 18:10
Teatru
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 18:12
mey any, tu omori romantismu', mami
wife_de_zmeu
Postat pe 29 August 2009 18:14
cine se ocupa de uciderea "romantismului"
ma intereseaza - ca ma mai apuca din cand in cand pe la sale si gat...
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 18:17
a avut any un puseu de sinceritate, nah...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 August 2009 18:19
o alifie, romergan, parca. pe aici e radiosalil.
pik_nik
Postat pe 29 August 2009 18:19
Teodorrdule, bre, nepoate! si io zic tot ca Ani, ca atatea dulcegarii te duc naibii la diabet. Si i-o criza de insulina de mama-mama!
Thor
Postat pe 29 August 2009 18:19
Ziceti voi,fetelor,nu e asa?
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 18:24
Si s-au scumpit si medicamentele
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 18:25
asa-i Any ! bre , d-aia era buna lamaia lui walki !
kyra
Postat pe 29 August 2009 18:26
mai trebuie spus, Any?
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 18:26
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 18:27
hi hi hi!
da, kyrule, da'nu prea multa, ca ai auzit ce efecte adverse are
Thor
Postat pe 29 August 2009 18:28
kyra
Postat pe 29 August 2009 18:30
Buna ziua tuturor, prieteni si ... mai putin prieteni. "Intrigante" , cu postatu' pozelor n-ai dreptate; tu ce-ai cistigat/obtinut (moralmente) daca ti-ai postat poza ca avatar; sau ... cine te crede ca-ti apartine; sau ... pe cine intereseaza cum aratam in poza atita timp cit gindurile noastre (afisate aici)spun totul despre noi. Cu parerile proaste vizavii de partener, (indiferent de gen), sint cu totul de accord cu tine : cite dintre noi s-au gindit, ori s-au pus vreodata si in locul celui de linga noi; oare cum ne vede "el" cel de linga noi dupa citiva ani de convietuire, oare cum reuseste sa ne suporte toanele, mofturile, zilele proaste in care fara motiv ne trezim cu fata la ceaceaf cum se zice, plictiseala, sindromul premenstrual (caci exista, etc. etc.; si noi le avem pe ale noastre (sa fim sincere) caci nimeni nu-i perfect; daca "el" poate trece peste toate, noi de ce nu am face-o; eu una nu stiu daca le trec mai greu sau mai usor decit voi, dar stiu ca ... le trec, si sint la fel de indragostita ca-n prima zi, (si de "el" si de viata), inca am am "fluturasi in stomac" cind ne departim pt. mai mult timp, sint la fel de patimase cu dorurile si visurile mele de dragoste, cu planurile si telurile mele, care inevitabil, majoritatea dintre ele sunt strins legate acum de ... "noi". De aceea zic, sa ne mai gindim un pic inainte de a da cu "pietre" . va doresc o seara minunata !
RadYKisarta
Postat pe 29 August 2009 19:01
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 19:06
Pentru ca o femeie se uita doar la banilui nu si la cea ce este el cu adevarat eu stau de 8luni cu iubitul meu si inca nu miam schinbat parerea!sc fetelorrrrr dar astai adevaru!
biluta
Postat pe 29 August 2009 19:43
adevaru' e ca postul tau ar avea mare nevoie de semne de punctuatie, ca sa nu ne mai batem capu' sa citim ce scrii ca pe o incantatie, mantra, de-aia, he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 August 2009 19:48
si ai mai putea, bilutzo, sa faci si un rezumat, ca si asa te-ai chinuit cam prea mult sa scrii alea aproape doua randuri
Thor
Postat pe 29 August 2009 19:54
ma chiar iubitule si scumpule toata ziua n-am auzit... da' asa o floare, macar de plastic, o pui dimineata la intrare si o iei seara in drum spre bucatarie tot ar mai merge... ma gandesc eu...
snowflake
Postat pe 29 August 2009 19:57
Snow,pe tine chiar te-ar bucura o floare de plastic?
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 20:00
ce stiti voi?demodatilor? nu simtiti cum adie(bintuie) un nou curent prin literatura? o briza de incultura generalizata
LILO
Postat pe 29 August 2009 20:00
noh,si tu wife! ai poza cu incantatia aferenta.ce-ti mai lipseste? aha!m-am prins.vrei flori.poftim
LILO
Postat pe 29 August 2009 20:03
fleur_de_lis
Postat pe 29 August 2009 20:03
Buna!...
Eu nu stiu daca intr-adevar ne schimbam sau nu parerile,...
Faptul ca ei se schimba,..sau trec de limitele unui bun simt,marcate si respectate cu grija pana la un moment dat,la lucruri din ce in ce mai lejere,...dand pana la urma in spectaculoasa nesimtire,nu inseamna ca ne schimbam parerile,ci ca doar observam cum este si normal pentru un om normal anumite modificari in comportamentul celui care era parca altfel,...Probabil si noi ne schimbam,..si ei observa,...si la fel ca si noua unele lucruri li se par mai fermecatoare,altele,...altcumva.
Cred ca este un proces prin care trecem toti fara voia noastra,este doar o parere,...
Asta nu ne obliga cu nimic sa ne continuam viata cum nu ne convine,sa cautam vinovati,sa ne victimizam,....Frumos si omeneste ar fi ca atunci cand se strang suficiente motive sa inchei o relatie sa fie intelegere si sa nu se priveasca o despartire ca o razbunare.Fiecare are dreptul sa isi traiasca viata asa cum crede el ca isi doreste,altceva nu cred ca este mai important,..Este adevarat ca exista si situatii mai complicate,..in cuplurile unde sunt copii.Mult mai bine este dupa parerea mea sa te retragi dintr-o relatie pana nu se ajunge la situatii limita situatie de care copiii ar trebui distantati,care nu au practic nici o vina.
Si,..bineanteles ca acest bagaj,trebuie privit ca si o realizare comuna,de care trebuie sa fie responsabili ambii parinti,in mod echitabil,..nu cum este obiceiul in 90% din cazuri,cand se cauta vinovati,se ajunge la acuze si mizerii ca si cum ar avea cineva ceva de castigat.Eu am o familie de 15 ani,...2 copii,situatiile se modifica,noi la fel,...se incearca o prietenie bazata pe intelegere si comunicare,...pentru ca inca se poate spune ca ne iubim,...cu defecte,...cu calitati,...insa niciodata nu se stie cum pot evolua lucrurile,de aceea cel mai bine este sa existe intelegere,respect pentru toate cele frumoase,...si timpul pe care il petrecem discutand in contradictoriu sa incercam sa fie constructiv.
Cred ca in cea mai mare masura suntem raspunzatori noi insine de felul cum acceptam sau nu schimbarile celui de aproape si nu cred ca daca exista inca iubire nu se mai poate face ceva,..
Iar daca gustul amar al amagirii a distrus acel sentiment,...cred ca nu mai are rost nimic,orice lupta va duce tot acolo,adica la nefericire,chin,...si salvarea din aceasta situatie,ar fi cu siguranta un alt drum,...

Sa aveti numai impliniri,iar speranta sa nu va paraseasca!~
sicilia_marcu
Postat pe 29 August 2009 20:03
mai copchi....nu se schimba ei...ne cad si lor si noua ochelarii roz cu care iam vazut neste ani....io nu cred ca un om se poate transforma...se poate educa e altceva ....problema e ca ne ,uam din iubire....si daca i observam unele defecte...ne prefacem ca nu le vedem da cuiu e acolo....cu timpul iti pierzi rabdarea sa ktot ii spui,,,,sa l cicali na ....e...la toti ni greu...sa nu credeti ca ceilalti barbati ,nu s la fel cu ai vostri de acasa...dar una e acasa si alta e in lume....bre....a ti vazut ce profunda poci ca sa fiu daca dorm otira???????
nazirra
Postat pe 29 August 2009 20:32
nu te-ai trezit prea devreme?
intreb si io...
pik_nik
Postat pe 29 August 2009 20:36
cam da cu un ochi....
nazirra
Postat pe 29 August 2009 20:38
Buna seara De ce femeile isi schimba parerea????Foarte simplu..Pentru ca dupa 15 ani de casnicie ,barbatul meu si ma refer numai la persoana mea si a lui ,s-a plictisit. Vrea sa copilareasca ,dar uita ca avem si 2 copii.Floarea de acasa nu mai e cum a fost odata,patul nu mai e cald ca nu mai vrea el...si de ce nu mai vrea el??/ nu mai are sentimente...sunt alte femei care ii trezesc sentimentele..... .Voi barbatii va plictisiti de ceea ce aveti ,nu stiti sa respectati femeile,..femeia care te calca ,care te iubeste ...si vine ziua cand va uitati la colega ,la sotia altuia si parca aia e mai feminina decat a ta..
Mare plasa luati,cand va treziti la realitate va dati seama ce ati pierdut... barbatii sunt copii de cand se nasc pana mor....si sunt unele femei care nu accepta sa fie bataia de joc a unor soti,prieteni,iubiti. Pacat viata este atat de scurta,si din greseli uneori ne dam seama cat de prosti suntem,fie femeie sau barbat....Voi barbatii nu puteti trai fara femei,dar noi femeile putem fara voi.....si nu o spun ca sunt feminista...o spun ca asa e de cand haullllllll.....Multe razboaie s-au pierdut din cauza femeilor,multe afaceri se pierd din cauza femeilor,dar voi barbatii nu recunoasteti asta. Cine sa va mai inteleaga pe voi...
O seara placuta.....
angela_maciuca05
Postat pe 29 August 2009 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
partajarea bunurilor comune 10 De la: garbo253760 25 Mai 2012 11:52
eu si viata mea-ce am ratat-ce pot recupera din sufletul meu 12 De la: mia79x 3 Iulie 2009 00:35
Mi-am parasit sotul acum cateva luni,locuiesc 5 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 07:03
Ajutati-ma sa-mi salvez casnicia !!!!! 49 De la: garbo_7212 28 Februarie 2014 10:51
OARE MAI ARE ROST...? 17 De la: tutankhamon 29 Decembrie 2009 00:24
Setari Cookie-uri