Dl.Columbeanu versus D-na Columbeanu

de ce ar fii deosebit ,un divort 'Columbeanu" fata de alte divorturi ?consider ca legile sunt aceleasi si pentru cei mai bogati si cat si pt oameni fara averi exorbitante.fiecare cand ajunge la divort are de partajat cate ceva.deci in cazul de fata numai suma difera,daaaaaar sa ne amintim ca D-na Columbeanu nu vrea averea Dl-lui Columbeanu. ce isi doreste d-na Columbeanu ca orice mama,este sa i se dea custodia fetitei,ca in orice divort ,cf legilor in vigoare.referitor la moralitatea celor doi soti,nu are rost sa discutam,deoarece despre amandoi s-a barfit ca......faptul ca mama traieste intr-o alta tara,are afaceri intr-o alta tara si ca ea doreste sa duca ,copilul in tara in care traieste.presa mie imi produce sila in general,asa ca nu vom pune in discutie porcariile scrise despre amandoi parinti.legea spune ca si tatal trebuie sa fie de acord cu plecarea minorei,copilul rezultat din casatorie.insa se pare ca Dl .Columbeanu transforma intr-un meci acest divort si dorinta sotiei. ar trebui sa ii permita fetitei sa plece alaturi de mama,el avand destui bani sa isi viziteze fetita in America.nu vad nici un impediment ca fetita sa traiasca in alta tara.oricum America nu suporta comparatie cu Romania ,ca civilizatie.tot conform legilor,pot pastra impreuna custodia,cazand amandoi la o intelegere.sper sa aibe intelepciune amandoi,pt binele copilului.
vuvuzela
Postat pe 25 Februarie 2011 19:23
tu ai intrebat, tu ai comentat, tu ai dat verdictul. ne-ai lamurit
si_totusi
Postat pe 25 Februarie 2011 20:12
Normal ca nu vrea avere madam... odata cu copilul vine si averea.....
Niciunul dintre ei nu se va ocupa cu adevarat de fetita.... au alte preocupari amandoi....
cricat
Postat pe 25 Februarie 2011 20:20
De la: si_totusi, la data 2011-02-25 20:12:00tu ai intrebat, tu ai comentat, tu ai dat verdictul. ne-ai lamurit





daca observi,eu mi-am spus ,doar parerea.este punctul meu de vedere.dar poate oricine sa isi spuna parerea.sigur ca am inceput cu intrebarea,pt ca asta era tema topicului in subliminal.dar pot sa iti pun si tie o intrebare;ce era asa greu de inteles?te astept cu comentarii despre tema topicului,nu despre comentariile mele.insa stii chestia cu barna si cu paiul?cred ca da.totusi multumesc.
vuvuzela
Postat pe 25 Februarie 2011 20:26
De la: cricat, la data 2011-02-25 20:20:32Normal ca nu vrea avere madam... odata cu copilul vine si averea.....
Niciunul dintre ei nu se va ocupa cu adevarat de fetita.... au alte preocupari amandoi....




si totusi isi iubesc mult fetita amandoi.daca observi nu vrea sa poarte nici numele Columbeanu.deci din tot ce ii revine legal fetitei,ca mostenitoare,nu poate poate profita si mama.apoi daca (Monica)ar fii mai desteapta,ar cere ca pensia fetitei sa fie bagata in banca,pana la majorat.sper sa isi schimbe avocatul.sau asta a fost doar o nada,sa vada in ce ape se poate scalda!!!e posibil orice.insa Monica este o femeie f inteligenta,eu una o admir.nu a devenit o pitzy,ci este o diva in America.a stiut ce a vrut de la inceput.sunt convinsa ca stie si acum,facand referire la divort.
vuvuzela
Postat pe 25 Februarie 2011 20:41
Nu o admir deloc pe Monica.... si este o adevarata Pitzi.... s-a ridicat pe numele Columbeanu.... acum nu ii mai trebuie, este lansata. Si sa vezi o vezi in orasul natal cu cate fumuri se duce.
cricat
Postat pe 25 Februarie 2011 21:15
De la: cricat, la data 2011-02-25 21:15:47Nu o admir deloc pe Monica.... si este o adevarata Pitzi.... s-a ridicat pe numele Columbeanu.... acum nu ii mai trebuie, este lansata. Si sa vezi o vezi in orasul natal cu cate fumuri se duce.






o cunosti personal?sau te manevreaza presa de scandal?am am spus ca apreciez ca a invatat ,a devenit o diva pe spezele ei.este inteligenta si stie ce vrea.dar fiecare cu parerea lui ,insa nu manevrat de presa.
vuvuzela
Postat pe 25 Februarie 2011 22:31
nu ma intereseaza presa de scandal vuvu...nu sunt o consumatoare de scandal.
Daca facea totul cu puterile ei ajungea aici fara numele de Columbeanu. Contracte.. relatii... le-a gasit ea.... in drum spre Bucuresti .....
am mai purtat o discutie cu tine despre Monica.... mai demult... asa ca nu mai insist....
o apreciezi ... este parerea ta....

eu apreciez mai mult o Andra... care chiar s-a facut cunoscuta pe puterile si calitatile ei indiscutabile. Si mai putin o manechinuita.... care trebuie sa arate ... slaba.... si sa cunoasca persoana potrivita sa o duca in cercurile dorite.
cricat
Postat pe 25 Februarie 2011 22:54
De la: cricat, la data 2011-02-25 22:54:02nu ma intereseaza presa de scandal vuvu...nu sunt o consumatoare de scandal.
Daca facea totul cu puterile ei ajungea aici fara numele de Columbeanu. Contracte.. relatii... le-a gasit ea.... in drum spre Bucuresti .....
am mai purtat o discutie cu tine despre Monica.... mai demult... asa ca nu mai insist....
o apreciezi ... este parerea ta....

eu apreciez mai mult o Andra... care chiar s-a facut cunoscuta pe puterile si calitatile ei indiscutabile. Si mai putin o manechinuita.... care trebuie sa arate ... slaba.... si sa cunoasca persoana potrivita sa o duca in cercurile dorite.




cri,ma bucur ca asa gandesti tu.nu suport presa de scandal nici eu.recunosc ca Monica a fost inteligenta cand a ales aceasta casatorie,stiind ca are mult de profitat.important este ca in paralel a stiut sa devina independenta de averea lui Irinel.da imi place si Andra,canta deosebit,o voce superba.ii doresc nastere usoara.fiecare dintre ele s-au lansat pe ce au stiut sa faca mai bine.
vuvuzela
Postat pe 25 Februarie 2011 23:34
evident, marele subiect important....
Aia sint (alti) doi oameni care nu se mai inteleg, isi vad fiecare de drumul lor si sa le fie de bine.
quasaria
Postat pe 26 Februarie 2011 11:27
ai dreptate vuvu,Monica este o femeie inteligenta, si a fost tot timpul,eu am avut ocazia sa o cunosc inaite de a deveni ea celebra,si pot sa spun k nu e schimbata foarte mult doar k a invatat mai multe in situatia ei de acum,tin sa precizez k era cea mai apreciata k eleva si o fata foarte la locul ei,era si este o o persoana care stie sa se faca respectata iar asta deranjeaza pe foarte multi din cate se observa,bravo ei k a stiut sa se descurce si sa ajunga unde vroia de mult timp....
elena2289
Postat pe 1 Martie 2011 13:28
De la: garbo069367, la data 2011-03-01 13:28:45ai dreptate vuvu,Monica este o femeie inteligenta, si a fost tot timpul,eu am avut ocazia sa o cunosc inaite de a deveni ea celebra,si pot sa spun k nu e schimbata foarte mult doar k a invatat mai multe in situatia ei de acum,tin sa precizez k era cea mai apreciata k eleva si o fata foarte la locul ei,era si este o o persoana care stie sa se faca respectata iar asta deranjeaza pe foarte multi din cate se observa,bravo ei k a stiut sa se descurce si sa ajunga unde vroia de mult timp....




totdeauna am spus,de cate ori o vedeam la tv,ca ochii ei ascund multa vointa in adancuri.si ca va veni vremea cand isi va arata adevarata fatza,inteligenta si independenta.o admir mult ca a invatat si nu a stat sa pape bani.a acumulat de la familia Columbeanu tot ce a fost mai bun.in primul rand rafinamentul si inteligenta.a devenit o doamna.insa s-a maturizat prea repede.dar acesta ia fost destinul.ii doresc intelepciune si pe mai departe.sa-si implineasca visul.
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 13:43
De la: vuvuzela, la data 2011-02-25 22:31:02
De la: cricat, la data 2011-02-25 21:15:47Nu o admir deloc pe Monica.... si este o adevarata Pitzi.... s-a ridicat pe numele Columbeanu.... acum nu ii mai trebuie, este lansata. Si sa vezi o vezi in orasul natal cu cate fumuri se duce.






o cunosti personal?sau te manevreaza presa de scandal?am am spus ca apreciez ca a invatat ,a devenit o diva pe spezele ei.este inteligenta si stie ce vrea.dar fiecare cu parerea lui ,insa nu manevrat de presa.

S-o crezi tu
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Martie 2011 15:47
De la: vuvuzela, la data 2011-03-01 13:43:56
De la: garbo069367, la data 2011-03-01 13:28:45ai dreptate vuvu,Monica este o femeie inteligenta, si a fost tot timpul,eu am avut ocazia sa o cunosc inaite de a deveni ea celebra,si pot sa spun k nu e schimbata foarte mult doar k a invatat mai multe in situatia ei de acum,tin sa precizez k era cea mai apreciata k eleva si o fata foarte la locul ei,era si este o o persoana care stie sa se faca respectata iar asta deranjeaza pe foarte multi din cate se observa,bravo ei k a stiut sa se descurce si sa ajunga unde vroia de mult timp....




totdeauna am spus,de cate ori o vedeam la tv,ca ochii ei ascund multa vointa in adancuri.si ca va veni vremea cand isi va arata adevarata fatza,inteligenta si independenta.o admir mult ca a invatat si nu a stat sa pape bani.a acumulat de la familia Columbeanu tot ce a fost mai bun.in primul rand rafinamentul si inteligenta.a devenit o doamna.insa s-a maturizat prea repede.dar acesta ia fost destinul.ii doresc intelepciune si pe mai departe.sa-si implineasca visul.

O, Doamne!! Sa inteleg ca asta e idolul tau??
Dumnezeule mare, ziceam eu ca astia de la tv ne prostesc copiii!
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Martie 2011 15:49
De la: Lidiaolteanu, la data 2011-03-01 15:49:14
De la: vuvuzela, la data 2011-03-01 13:43:56
De la: garbo069367, la data 2011-03-01 13:28:45ai dreptate vuvu,Monica este o femeie inteligenta, si a fost tot timpul,eu am avut ocazia sa o cunosc inaite de a deveni ea celebra,si pot sa spun k nu e schimbata foarte mult doar k a invatat mai multe in situatia ei de acum,tin sa precizez k era cea mai apreciata k eleva si o fata foarte la locul ei,era si este o o persoana care stie sa se faca respectata iar asta deranjeaza pe foarte multi din cate se observa,bravo ei k a stiut sa se descurce si sa ajunga unde vroia de mult timp....




totdeauna am spus,de cate ori o vedeam la tv,ca ochii ei ascund multa vointa in adancuri.si ca va veni vremea cand isi va arata adevarata fatza,inteligenta si independenta.o admir mult ca a invatat si nu a stat sa pape bani.a acumulat de la familia Columbeanu tot ce a fost mai bun.in primul rand rafinamentul si inteligenta.a devenit o doamna.insa s-a maturizat prea repede.dar acesta ia fost destinul.ii doresc intelepciune si pe mai departe.sa-si implineasca visul.



Ce rafinament si inteligenta a acumulat fiinta asta de la familia Columbeanu (din cate stiu inteligenta nu se da cu imprumut,nici nu se invata, ci se mosteneste- desi nu intotdeauna!). Pai n-a avut dreptate Izvoranca (o mahalagioaica de-acord) de-a facut-o ipocrita si de trei parale la emisiunea ei? - gasiti scena pe youtube.

Pai, rafinament o fi invatat poate Silvia Chifiriuc de la Petre Roman, care desi e cu 10 ani mai mare decat mos Columbeanu arata incomensurabil mai bine si cu toate pacatele lui de la Revolutie, e fara indoiala un tip superstilat.
charmelen
Postat pe 2 Martie 2011 17:04
Zavoranca a avut dreptate...doar "vorbesc aceeasi limba"
eladaela
Postat pe 2 Martie 2011 17:10
Ca si cuplu, mie mi s-au parut caraghiosi de la inceput, ea cat o barza si el un mos...
Dar hai sa privim lucrurile obiectiv!
El face banii! Dinainte de a o cunoaste pe Monica, omul avea un statut bine determinat!
Ea... era o fatuca de la tara, o anonima care-si punea geanta-n cap (la vremea respectiva circula un filmulet pe youtube, ea in padure cu 4 indivizi care o faceau posta)!
I-a platit facultatea, i-a facut emisiune, a ajuns celebra datorita LUI, sotului! In loc de recunostinta, bietul om a primit ... ce-a primit! Aaaa, si cati barbati ofera sotiilor cadou de nunta 1 milion de dolari?
Slava Domnului ca in Romania legea inca mai tine cont de moralitatea mamei! Ce educatie i-ar putea da fiicei o mama care se trage pe birouri cu cine se nimereste?
Ca sa-si asigure spatele la batranete a facut-o pe micuta Irina!!!!!!!! Tertip folosit, dupa cum bine stim cu totii, de un anumit gen de femei! Faptul ca-si reia numele de fata nu schimba cu nimic lucrurile. Tot mama Irinei va ramane pana la moarte, iar pana la 18 ani ii va administra averea in calitate de tutore si va incasa pensia alimentara!!! Deci, daca a fi inteligent este tot una cu a fi oportunist, atunci da, poti spune despre ea ca e inteligenta...
Eu as zice mai degraba ca foamea e un argument al dracului de convingator, care te face sa lasi inhibitiile la o parte si-ti ascute instinctele. Fata si-a dat seama ca e acum ori niciodata, sansa vietii ei si a fructificat-o cum a putut ea mai bine.
Ce nu ia in calcul insa, faptul ca acolo, sus, exista cineva care poate rasturna oricand piedestalul pe care s-a urcat!
Handybel
Postat pe 3 Martie 2011 10:22
pe mine acest subiect m a intristat
mi am amintit de cosmarul despartirii parintilor mei...
si tata m a cerut in instanta numai ca aveam 16 ani si am putut alege..
mi s a rupt sufletul in 2 cand m au intrebat cu cine raman...
e un meci intre 2 parinti iresponsabili...
chiar trebuia sa faca publice ...toate mizeriile alea..??
columbeanu e un ratat la faza asta...
copilul a inteles bine ca tata poate cumpara tot pana si alta mama....
heart_blossom
Postat pe 6 Martie 2011 18:02
copilul nu cred ca mai intelege nimic
si nu are nici posibilitatea sa poata alege(cel putin nu in cunostinta de cauza)chiat si o courva poate fi o mama buna
aici cred ca sunt altele...ce lace nenea Columbeanu pare mai mult razbunare,iar ce face tanti Moni pare mai mult interes
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 18:08
Draga "vuvuzela" se vede ca esti o persoana civilizata cum, din pacate, putini mai sunt in viata. Si eu sunt o admiratoare a Monicai, si inteleg actiunile ei, din ochii unei femei. "Domnul" a inselat-o cu niste persoane de joasa speta, iar ea i-a dat o lectie plecand la Londra, si iesind cu adevarati domni.
Pentru cei ce judeca o fetita ca ea, care a invatat, s-a maturizat si nu a stat pe banii sotului, va spun doar atat: SE VEDE CA NU VA CUNOASTETI DREPTURILE DE FEMEIE SI SUNTETI PLINE DE INVIDIE SI URA! Chiar e absurd sa judecam aceasta situatie. E clar ca "Iri" e genul care in momentul in care e parasit pedepseste femeia, daca nu stiti cazul Blanche, atunci cautati pe internet. Dupa ce femeia l-a lasat el a plecat acasa la ea si a strans toate cadourile pe care i le-a dat acesteia. Incredibil!!! Oricum ar fi, mai bine nu faci cadouri daca esti atat de josnic incat sa le iei inapoi.
De-asta face acest circ acum, sa ia fetita Monicai, ca sa nu ii mai dea acesteia nimic. Pana si apartamentul din Piata Victoriei l-a revendicat. Absolut jenant!
Daca sunteti de acord cu comportamentul acestui grobian, sa fi-ti sanatoase si va doresc sa va vina mintea la cap si bineanteles, respectul de sine.
Daca era in alta tara aceasta situatie, Irinel platea pensie pe viata si sotiei umilite!
m_mona
Postat pe 7 Martie 2011 14:41
Vuvu.... am si eu o intrebare..... tu inca mai tii cu Base, nu???
Nu de alta, dar mi-a fost imposibil, in timp ce iti citeam ideile, sa nu remarc stilul pdl-ist...:D
iulya022002
Postat pe 7 Martie 2011 15:51
De la: vuvuzela, la data 2011-02-25 22:31:02
De la: cricat, la data 2011-02-25 21:15:47Nu o admir deloc pe Monica.... si este o adevarata Pitzi.... s-a ridicat pe numele Columbeanu.... acum nu ii mai trebuie, este lansata. Si sa vezi o vezi in orasul natal cu cate fumuri se duce.






o cunosti personal?sau te manevreaza presa de scandal?am am spus ca apreciez ca a invatat ,a devenit o diva pe spezele ei.este inteligenta si stie ce vrea.dar fiecare cu parerea lui ,insa nu manevrat de presa.


...dar ca...Monica...Columbeanu si-a stricat tineretea cu o batranitura...nu zici?!....Irinel Columbeanu nu e decat un batran tupeist...care a avut tupeul sa strice tineretea unei fete...casatorindu-se cu ea si facandu-i si un copil....si acum nu face decat sa se dea in spectacol la TV ...ca vezi-Doamne ce tata cu moralitate este el....
garbo171675
Postat pe 7 Martie 2011 18:26
De la: vuvuzela, la data 2011-02-25 19:23:58de ce ar fii deosebit ,un divort 'Columbeanu" fata de alte divorturi ?consider ca legile sunt aceleasi si pentru cei mai bogati si cat si pt oameni fara averi exorbitante.fiecare cand ajunge la divort are de partajat cate ceva.deci in cazul de fata numai suma difera,daaaaaar sa ne amintim ca D-na Columbeanu nu vrea averea Dl-lui Columbeanu. ce isi doreste d-na Columbeanu ca orice mama,este sa i se dea custodia fetitei,ca in orice divort ,cf legilor in vigoare.referitor la moralitatea celor doi soti,nu are rost sa discutam,deoarece despre amandoi s-a barfit ca......faptul ca mama traieste intr-o alta tara,are afaceri intr-o alta tara si ca ea doreste sa duca ,copilul in tara in care traieste.presa mie imi produce sila in general,asa ca nu vom pune in discutie porcariile scrise despre amandoi parinti.legea spune ca si tatal trebuie sa fie de acord cu plecarea minorei,copilul rezultat din casatorie.insa se pare ca Dl .Columbeanu transforma intr-un meci acest divort si dorinta sotiei. ar trebui sa ii permita fetitei sa plece alaturi de mama,el avand destui bani sa isi viziteze fetita in America.nu vad nici un impediment ca fetita sa traiasca in alta tara.oricum America nu suporta comparatie cu Romania ,ca civilizatie.tot conform legilor,pot pastra impreuna custodia,cazand amandoi la o intelegere.sper sa aibe intelepciune amandoi,pt binele copilului.


ce e deosebit in divortul Columbenilor? o intalnire mediatizata, o casnicie mediatizata.... se incheie cu un divort mediatizat. astept o filmare non stop a razboiului...

ce e deosebit in divortul Columbenilor? IRINA. din nefericire, niciunul nu s a gandit la ea.
nu exista razboi cand ai un copil. asta, daca esti parinte :D
iris_s
Postat pe 8 Martie 2011 19:04
De la: Lidiaolteanu, la data 2011-03-01 15:49:14
De la: vuvuzela, la data 2011-03-01 13:43:56
De la: garbo069367, la data 2011-03-01 13:28:45ai dreptate vuvu,Monica este o femeie inteligenta, si a fost tot timpul,eu am avut ocazia sa o cunosc inaite de a deveni ea celebra,si pot sa spun k nu e schimbata foarte mult doar k a invatat mai multe in situatia ei de acum,tin sa precizez k era cea mai apreciata k eleva si o fata foarte la locul ei,era si este o o persoana care stie sa se faca respectata iar asta deranjeaza pe foarte multi din cate se observa,bravo ei k a stiut sa se descurce si sa ajunga unde vroia de mult timp....




totdeauna am spus,de cate ori o vedeam la tv,ca ochii ei ascund multa vointa in adancuri.si ca va veni vremea cand isi va arata adevarata fatza,inteligenta si independenta.o admir mult ca a invatat si nu a stat sa pape bani.a acumulat de la familia Columbeanu tot ce a fost mai bun.in primul rand rafinamentul si inteligenta.a devenit o doamna.insa s-a maturizat prea repede.dar acesta ia fost destinul.ii doresc intelepciune si pe mai departe.sa-si implineasca visul.

O, Doamne!! Sa inteleg ca asta e idolul tau??




o intrebare total neadecvata.este o mare diferenta din toate punctele de vedere intre noi doua.insa nu suport femeile dependente financiar de barbati,ceea ce ea nu este.indiferent de interesele ei,si de cei care o judeca acum,este subiectul nr 1 nu numai in Romania.





















































Dumnezeule mare, ziceam eu ca astia de la tv ne prostesc copiii!
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 22:37
De la: m_mona, la data 2011-03-07 14:41:19Draga "vuvuzela" se vede ca esti o persoana civilizata cum, din pacate, putini mai sunt in viata. Si eu sunt o admiratoare a Monicai, si inteleg actiunile ei, din ochii unei femei. "Domnul" a inselat-o cu niste persoane de joasa speta, iar ea i-a dat o lectie plecand la Londra, si iesind cu adevarati domni.
Pentru cei ce judeca o fetita ca ea, care a invatat, s-a maturizat si nu a stat pe banii sotului, va spun doar atat: SE VEDE CA NU VA CUNOASTETI DREPTURILE DE FEMEIE SI SUNTETI PLINE DE INVIDIE SI URA! Chiar e absurd sa judecam aceasta situatie. E clar ca "Iri" e genul care in momentul in care e parasit pedepseste femeia, daca nu stiti cazul Blanche, atunci cautati pe internet. Dupa ce femeia l-a lasat el a plecat acasa la ea si a strans toate cadourile pe care i le-a dat acesteia. Incredibil!!! Oricum ar fi, mai bine nu faci cadouri daca esti atat de josnic incat sa le iei inapoi.
De-asta face acest circ acum, sa ia fetita Monicai, ca sa nu ii mai dea acesteia nimic. Pana si apartamentul din Piata Victoriei l-a revendicat. Absolut jenant!
Daca sunteti de acord cu comportamentul acestui grobian, sa fi-ti sanatoase si va doresc sa va vina mintea la cap si bineanteles, respectul de sine.
Daca era in alta tara aceasta situatie, Irinel platea pensie pe viata si sotiei umilite!



sunt de acord cu unele lucruri pe care le susti.
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 22:42
De la: iulya022002, la data 2011-03-07 15:51:16Vuvu.... am si eu o intrebare..... tu inca mai tii cu Base, nu???
Nu de alta, dar mi-a fost imposibil, in timp ce iti citeam ideile, sa nu remarc stilul pdl-ist...:D[/quote



irelevant vizavi de acest eveniment monden.
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 22:44
De la: garbo171675, la data 2011-03-07 18:26:38
De la: vuvuzela, la data 2011-02-25 22:31:02
De la: cricat, la data 2011-02-25 21:15:47Nu o admir deloc pe Monica.... si este o adevarata Pitzi.... s-a ridicat pe numele Columbeanu.... acum nu ii mai trebuie, este lansata. Si sa vezi o vezi in orasul natal cu cate fumuri se duce.






o cunosti personal?sau te manevreaza presa de scandal?am am spus ca apreciez ca a invatat ,a devenit o diva pe spezele ei.este inteligenta si stie ce vrea.dar fiecare cu parerea lui ,insa nu manevrat de presa.


...dar ca...Monica...Columbeanu si-a stricat tineretea cu o batranitura...nu zici?!....Irinel Columbeanu nu e decat un batran tupeist...care a avut tupeul sa strice tineretea unei fete...casatorindu-se cu ea si facandu-i si un copil....si acum nu face decat sa se dea in spectacol la TV ...ca vezi-Doamne ce tata cu moralitate este el....



a avut motive bine gandite inainte sa accepte casatoria.a ajuns in lumea sociala pe care si-a dorit-o.ambitiile ei si-au atins scopul.si reafirm vechea zicala,"scopul scuza mijloacele."
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 22:53
De la: charmelen, la data 2011-03-02 17:04:49
De la: Lidiaolteanu, la data 2011-03-01 15:49:14
De la: vuvuzela, la data 2011-03-01 13:43:56
De la: garbo069367, la data 2011-03-01 13:28:45ai dreptate vuvu,Monica este o femeie inteligenta, si a fost tot timpul,eu am avut ocazia sa o cunosc inaite de a deveni ea celebra,si pot sa spun k nu e schimbata foarte mult doar k a invatat mai multe in situatia ei de acum,tin sa precizez k era cea mai apreciata k eleva si o fata foarte la locul ei,era si este o o persoana care stie sa se faca respectata iar asta deranjeaza pe foarte multi din cate se observa,bravo ei k a stiut sa se descurce si sa ajunga unde vroia de mult timp....




totdeauna am spus,de cate ori o vedeam la tv,ca ochii ei ascund multa vointa in adancuri.si ca va veni vremea cand isi va arata adevarata fatza,inteligenta si independenta.o admir mult ca a invatat si nu a stat sa pape bani.a acumulat de la familia Columbeanu tot ce a fost mai bun.in primul rand rafinamentul si inteligenta.a devenit o doamna.insa s-a maturizat prea repede.dar acesta ia fost destinul.ii doresc intelepciune si pe mai departe.sa-si implineasca visul.





apropo de Zavoranca,a semanat vant si culege furtuna.sa nu uitam comportamentul ei fata de mama si fata de alte persoane in general.isi merita soarta,daca totul nu este doar o facatura.dar precum cunosc excrocii si tiganii,respectiv Zavoranca si Pepe.nu m-ar mira ca despartirea lor sa fie un bluf.nu exista nici o asemanare intre cele doua.Monica s-a slefuit prin societatile civilizate,pe cand Zavoranca a ramas aceasi catzavenca de santz.


Ce rafinament si inteligenta a acumulat fiinta asta de la familia Columbeanu (din cate stiu inteligenta nu se da cu imprumut,nici nu se invata, ci se mosteneste- desi nu intotdeauna!). Pai n-a avut dreptate Izvoranca (o mahalagioaica de-acord) de-a facut-o ipocrita si de trei parale la emisiunea ei? - gasiti scena pe youtube.

Pai, rafinament o fi invatat poate Silvia Chifiriuc de la Petre Roman, care desi e cu 10 ani mai mare decat mos Columbeanu arata incomensurabil mai bine si cu toate pacatele lui de la Revolutie, e fara indoiala un tip superstilat.
vuvuzela
Postat pe 8 Martie 2011 23:03
Da' cine puii mei sunt Columbenii astia de merita sa discut despre ei? au castigat vreun Nobel, vreun Pulitzer, vreun Nebula ori Hugo? sunt cumva niste marcante personalitati culturale, istorice, care au facut ceva marcant pentru contemporaneitate?
anakin
Postat pe 8 Martie 2011 23:07
fac si ei ceva...... mult zgomot......
cricat
Postat pe 8 Martie 2011 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In prag de Divort 64 De la: quasaria 19 Februarie 2011 10:48
Gestionarea unui divort nedorit.. 27 De la: garbo_6349 18 Aprilie 2013 10:15
poveste reala.... 38 De la: AMELYY 22 Iulie 2009 10:53
IMPORTANT 1 De la: garbo092075 20 Noiembrie 2011 12:24
Sa continui sa traiesc asa? 49 De la: salbatica_sexy 22 Decembrie 2009 09:58
Setari Cookie-uri