De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ?

aha, d-aia e poza asa...ca nu se poate ridica la standarde..
kyra
Postat pe 29 August 2009 13:23
Barbatii isi schimba atitudinea fata de partenera de acasa atunci cind considera ca nu le mai ofera ceea ce isi doresc . Incep prin a cauta in jurul lor noul iar in momentul in care au impresia ca au gasit ceea ce li se pare lor ca ar fi marele raspuns al cautarilor eticheteaza "vechiul"punind undeva la pastrare sotia penru orice eventualitate.
Eu imi doresc tare mult ca sotul meu sa deschida foarte bine ochii si sa analizeze mai atent cine si cum il asteapta acasa .Am sa-i ofer multa dragoste , nenorocirea este ca a "orbit "de ceva vreme si nu mai stiu ce metoda de tratament sa-i aplic. :
O BALANTA DE 45 DE ANI
garbo017560
Postat pe 29 August 2009 13:29
Cumpara-i ochelari!
Flor60
Postat pe 29 August 2009 14:25
drag MICASS dar VOI v schimbai doar n BINE sau deloc??
voi fetele rmnei tot acele fiine blajine i delicate??
nu crezi k de cele mai multe ori, voi suntei motivul pt care se schimb brbatul de lng voi??
adi68pop
Postat pe 29 August 2009 14:26
Adi,dai cu pietre?
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 14:36
pt 017560

degeaba spui k ai mult dragoste s-i oferi dak nu o faci.
poate acum e cam trziu acum pt a face aceast ofert
tu chiar crezi k nu ai nici o vin??
de ce vedei doar greelile altora??
adi68pop
Postat pe 29 August 2009 14:37
nu dau cu pietre Any dar trebuie s te uii pe toate prile k s poi nelege
adi68pop
Postat pe 29 August 2009 14:38
Adi,intr-o relatie este nevoie de doi,asa ca.....
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 14:41
aa k ce??
am zis eu k tre s fie doar unul??
dar voi fetele nu prea v vedei greelile
poate noi, din nun tiu ce motive, nu v spunem de fiecare dat cnd greii deii atunci chiar greim noi k nu v spunem
am zis SPUNEM nu Reproem
adi68pop
Postat pe 29 August 2009 14:52
De la: sexy_lady, la data 2009-08-10 20:55:24NU ESTE O TEORIE VALABILA IN TOATE CAZURILE.SE INTAMPLA SI CA DUPA 13 ANI DE CASNICIE,SA-TI IUBESTI SI SA-TI RESPECTI BARBATUL MULT MAI MULT CA IN PRIMII ANI.ASA A EVOLUAT CASNICIA MEA,DIN AN IN AN TOT MAI FRUMOS.FEMEILE CARE ISI SCHIMBA PAREREA DESPRE BARBATUL LOR,NU SUNT DISPUSE SA FACA CEVA,COMPROMISURI,ASTEAPTA NUMAI DIN PARTEA BARBATULUI.




Normal ...sunteti un cuplu fericit...dar sunt si cazuri care dupa 25 de ani...sau 30 de ani.. chiar daca cuplul nu divorteaza se separa...si atunci ce ai sperat sa ai la batranete...nu ai ,..linistea sufleteasca... ca minul pe care l-ai sperat...
anca_53
Postat pe 29 August 2009 14:53
De la: adi68pop, la data 2009-08-29 14:52:18aa k ce??
am zis eu k tre s fie doar unul??
dar voi fetele nu prea v vedei greelile
poate noi, din nun tiu ce motive, nu v spunem de fiecare dat cnd greii deii atunci chiar greim noi k nu v spunem
am zis SPUNEM nu Reproem




Esti cam dur...Dai cu pietre si nu recunosti...
Ai mare grija sa nu pierzi ce ai astazi...
Aroganta si "SPUNEM' zici tu intro zi mai devreme sau mai tarziu se platesc...
anca_53
Postat pe 29 August 2009 15:03
Adi,esti un pic cam certaret?Intr-o relatie nu merge pentru ca cei doi nu mai sunt pe aceeasi lungime de unda,in nici un caz nu e vina doar a unuia.Iar daca nu ai fost atent,topicul a fost deschis asa:de ce femeile....deci.....
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 15:04
da' ce suparat e baietul asta pe fomei...ce-ai patit, mamicule ? te-a fentat vreuna si refulezi pe-acilea ?
wife_de_zmeu
Postat pe 29 August 2009 15:23
mey, acum sa fim cinstite, are si omul dreptatea lui...
kyra
Postat pe 29 August 2009 15:37
Cred ca din cauza ca barbatii sunt f.f.f. schimbatori(nestatonici).Dupa un anumit interval de timp dupa casatorie ei incep sa gandeasca(indemnati sau nu de prieteni) ce fel de masculi sunt, daca nu fac alte cuceriri. De aici incep secrete fata de sotie si chiar agresivitate: de ce sotia se amesteca in viata lor.Sunt increzuta ca cel mai bun dus rece pt sot este sa divortam si sa-l eliberam pentru tot restul vietii. Cat va rezista? Sau cat vor rezista atat de liberi?
Angi03
Postat pe 29 August 2009 16:03
, de fapt cred ca nu ne schimbam parerea, abia atunci deschidem ochii... si in primii 2-3 ani te intrebi oare cine este strainul de langa mine?
lucicazainea
Postat pe 29 August 2009 16:12
pt Any


de ce femeile...
de aia...
pt k la nceput, noi bieii, suntem dispui s suportm aproape orice, k i voi dealtfel, e dragoste nebun.
mai apoi ne schimbm amndoi, nu conteaz motivele (stres, lipsuri, criza mondial)i ajungem fiecare s fim deranjai de cte ceva din comportamenul celuilalt.
e ceva reciproc, nu numai fete i schimb prerea ci i bieii.
i uite aa, eu avnd prerea schimbat despre tine, m schimb, am alt comportament iar schimbarea mea de comportament te face pe tine s-i schimbi prerea despre mine.
bineneles asta nu e o regul, motivele unei schimbri pot fi i exterioare cuplului
adi68pop
Postat pe 29 August 2009 16:37
pt Angi03

mi angi, spune tu, cu cine v nelm noi pe voi???
cu alte voi, care uneori sunt singure i i fac de cap, alte ori nu sunt singure dar nu sunt fericite i i fac de cap.
deci vina nu e a noastr, nu e mici a voastr, vina e a tuturor.
cel mai ru e atunci cnd cei doi nu pot vorbi sincer i fr suprare
adi68pop
Postat pe 29 August 2009 16:55
in primul rind din lipca de comunicare sincera intre parteneri :smda acea se intimpla
l-mad0225:
garbo017185
Postat pe 29 August 2009 17:01
Adi, am si eu o intrebare pe care i-am pus-o unui foarte bun prieten de-al meu si am primit la schimb raspunsul: "nu vi se va intampla mie?"

daca barbatii inseala cu unele ca noi, pe-alea de unde le iau? nu cumva de langa alti barbati? cum stii tu atunci ca aia care e langa tine nu se plimba si ea pe la vecini? ca eu nu cred ca se insoara vreunul stiind sau crezand ca nevasta lui face escapade?... sau se insoara?
snowflake
Postat pe 29 August 2009 17:01
erata:
De la: snowflake, la data 2009-08-29 17:01:44Adi, am si eu o intrebare pe care i-am pus-o unui foarte bun prieten de-al meu si am primit la schimb raspunsul: "nu vi se va intampla mie!"

daca barbatii inseala cu unele ca noi, pe-alea de unde le iau? nu cumva de langa alti barbati? cum stii tu atunci ca aia care e langa tine nu se plimba si ea pe la vecini? ca eu nu cred ca se insoara vreunul stiind sau crezand ca nevasta lui face escapade?... sau se insoara?


p.s. gresisem un semn de punctuatie...
snowflake
Postat pe 29 August 2009 17:02
e tare subiectul imi place
garbo017185
Postat pe 29 August 2009 17:04

Buna, PERFECT DE ACORD. Eu ama citit toate comentariile si nu stiu ce sa zic. Santeti incredibile. Da' voi in oglinda nu v-a uitati? Aproape toate da-ti vina pe partener! Ca numai el isi da silinta la inceput ? Dar voi? Ca numai el este cel care s-a schimbat? Eu am avut o casnicie GROAZNICA ( cu paharul , Box, etc), am iesit din ea cu ajutorul lui D-zeu . Partea interesanta era alta , ca nici inainte de casatorie nu era mare dif, dar eram indragostita si nu apreciam la justa valoare actiunile lui. Dupa ce incet incet sentimentele si respectul s-au stins , cum spunea cineva mai sus, m-am trezit. Acum la a doua-a casatorie am o ralatie BUNA, la care muncesc zi de zi sa devina perfecta. Sper sa reusesc. Eu v-a dau un sfat: Inainte sa vedeti paiul din ochii partenerului , uitati-va la barna din ochii vostri! Si incetati sa mai postati comentarii penibile si atacatoare la adresa unora . Si inca ceva: DE CE NU PUNETI ADEVARATELE VOASTRE FETE IN PROFILURI??????????????? VA E RUSINE?????[/quote]




MAI, EU NU STIU CE-I FACUSI PRIMULUI...da precis nu vrei sa ramii singura, ai invatat din greseli,bravo tie. cite bordeie atitea obicee DRAGA.

SIIII IN LEGATURA CU ADEVARATELE PROFILURI....nu stiu de unde esti, unde esti, nici ce invirti..dar eu nu vreau sa am surprize...nici bucurestiu nu-i chiar asa mare sa ma poate ascunde. iar perspectiva de a fi recunoscuta nu ma incinta.poate sunt fata publica draga si nu am chef sa ma public ca tine.cine-si pune adevarata fata isi asuma asta, eu nu am chef de asa ceva.ce gindesc insa o spun cu toata sinceritatea.
karmenrosa
Postat pe 29 August 2009 17:05
De la: wife, la data 2009-08-29 10:07:01iuhai, bade...karmencito...ce faci mami ? aparusi ?



pai asa subiect, cum sa nu ma bag si eu...ca de uitat ma uit pe aici dar nu am timp sa scriu...sunt alaturi de voi
karmenrosa
Postat pe 29 August 2009 17:16
Angi03, scumpo...
daca ar fi sa stau sa ma gandesc ca barbatu-meu ma inseala de cate ori pleaca de acasa, la serviciu sau in piata, ori as innebuni, ori el ar pleca pe bune si ar lasa in pace o depresiva. Intr-o casnicie trebuie sa existe incredere, sa stii sa oferi cu inima deschisa si garantat vei primi la fel.
Restul sunt speculatii.. dar nu e o problema, puteti specula cat doriti, sariti-le si in cap, urmariti-le viata inclusiv cand merg in piata sau la serviciu; ca trebuie si avocatii de divorturi sa manance o paine.
blairwitch
Postat pe 29 August 2009 17:19
Adi,draga,cu alte cuvinte ai ajuns sa fii de acord cu mine,doi sunt in relatie,amandoi participa la destramare
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 17:22
...ce se mai iubeste lumea pe aici...!
pik_nik
Postat pe 29 August 2009 17:40
Da,se iubeste lumea muuult!
any_chiriac74
Postat pe 29 August 2009 17:44
pe bune ca intr-o casnicie reala nu auzi atatia "iubitule, draga, iubire, scumpo, etc", intr-o viata intreaga!
pik_nik
Postat pe 29 August 2009 17:48
muuuuuuuuuuult si...faaaaaaaaaaaaals
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau obisnuinta? 49 De la: garbo_459002 9 Noiembrie 2016 16:42
"e vina mea, nu a ta" 47 De la: garbo165708 6 Decembrie 2010 14:29
zona zoster 17 De la: danutzakiri 29 Martie 2011 20:00
dieta catalin crisan 1 De la: carmen345 11 Martie 2011 11:17
Divort 15 De la: garbo_5389 31 Iulie 2012 10:59
Setari Cookie-uri