De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ?

Parerea mea este ca in astfel de situatii sa variezi mancarea.Fa-i dimineata un ceai de talpa gastii daca i s-a aplecat de cafea, fierbe o gaina batrana sau un cocos care ar fi trebuit sa moara inca de acum zece ani, si nu spune nimic cand cocosul o sa-l loveasca cu copanul peste nas, si cu aripioara in ochi.Si pe urma sa apari tu si sa-i dai un pupic dulce sa-l zapacesti.Sa vezi ca te vede la fel, ba si mai bine.Si atunci descopera ca adevarata fericire este langa gainusa lui cea frageda ca o puicuta, care canta ca un greieras sau uguie ca o porumbita langa urchile lui plesuve cand sta sa adoarma.
Ioana007
Postat pe 31 August 2009 14:22
De la: , la data 2009-06-14 10:23:43pt ca nu-l mai iubesti si atunci "vezi" tot



scristina106
Postat pe 31 August 2009 14:30
De la: scristina106, la data 2009-08-31 14:30:04
De la: , la data 2009-06-14 10:23:43pt ca nu-l mai iubesti si atunci "vezi" tot



Lol....s-ar putea sa ai mare dreptate...abia atunci vezi totul asa cum ar fi trebuit de la inceput...si e valabil pentru ambele sexe.....
simsimply77
Postat pe 31 August 2009 14:42
De la: dadu5, la data 2009-08-31 12:06:05 Bravo,ce sa spun...femeile sa faca compromisuri?Zau? as vrea sa vad cand iti calci mandria ta si orgoliul si implori ,sa va impacati,iar el sa raspunda "Dragoste cu sila nu se mai poate".Sa te vad ce zici??? Compromisuri???HHHMMMM??? Mai nu doresc la nici o femeie sa stea cu barbatul ei sau prietenul ei ,sa accepte ,sa inghita cate am inghitit eu. Sa astepti seriile ,poate ca vine la tine,si sa tot astepti de 2 ani......CULMEA.......ce dracu sa mai ceri....cand pleaca singur de acasa ...cand iti pune neamul in cap........IA SA VA VAD. Stiti, la sfaturi suntem toti buni .....dar
ca sa trecem prin necazuri,trecem toti.....si fiecare are necazul lui...greu,usor ...dar toti avem.....Va las,si cred ca nu supar pe nimeni cu atitudinea mea.... pupici....


Trebuie sa recunosc ca aceasta situatie este intotdeauna nasoala....si greu de suportat..mai ales dupa ce ai investit ani si sentimente.....dar stii ce? Lumea e plina de barbati...si alege-l pe cel care iti place..asa e...usor sa dai sfaturi..greu sa le aplici..puterea sta in fiecare dintre noi..si in cat suntem de dispusi in a ne sacrifica propria persoana pentru altul/alta....sau cum zic englezii : life is like a cup of tea..depends how u make it"..pupici....
simsimply77
Postat pe 31 August 2009 14:48
De la: taur_atipic, la data 2009-01-20 16:22:16 Ati observat ca nu mai aveti aceeasi parere despre sotul sau iubitul dumneavoastra ? Dupa un timp mai scurt sau mai indelungat vedeti cu alti ochi persoana care va este "la bine si la rau" alaturi? Multe divorturi s'ar evita daca nu ar avea loc acest fenomen.



am o foarte buna prietena in taur, si cunoscand-o ma gandesc ca am privit problema gresit... si atunci iti sugerez ceva: scoate coarnele din problema si schimba-te. si poate multe divorturi s-ar evita daca oamenii ar fi mai flexibili...
nu de alta, dar eu cand merg cu masina in bucuresti, stiut fiind ca lumea e impartita in oameni buni si soferi, ma enervez si injur ca un birjar. cand ma plimb prin tara sunt intotdeauna in categoria oamenilor buni... asta e, nu ma pot abtine sa nu ma schimb cand toti dobitocii conduc ca la raliu si-mi taie fata si ma bruscheaza pe aripa si mai stiu ce alte cascadorii li se pare lor minunate... si dobitoacele, ca am vazut si de-alea din belsug... drept concluzie, mediul ne schimba, viata, problemele... de-aia ne si schimbam parerea despre orice. sau cel putin asa cred eu, ca sa nu fiu categorica si dictatoriala...
snowflake
Postat pe 31 August 2009 15:18
Cam aceasi impresie o am si eu Snow!
Timpul ne schimba.... evoluam sau... depinde... involuam... (nu stiu daca e corect) Si.. pretentiile cresc. E posibil ca la un moment dat partenerul sa nu mai corespunda. E complexa treaba!
picaturaderoua
Postat pe 31 August 2009 15:37
De la: taur_atipic, la data 2009-01-22 15:09:08Era previzibil sa nu se faca prea multe comentarii la un subiect comun femeilor nemultumite. E mult mai simplu sa transformi barbatul cu care traiesti intr'un sac de box, in spatiu virtual evident.





hmmm...ATIPIC,zici?? ce mai...taur ramai!!;)) hai sa nu fiu misogina la feminin!!! ideea e urmatoarea...nimeni(din cei care au mai ramas NORMALI) nu e sacul de box al nimanui!! Oamneii ,in timp evolueaza sau involueaza..ideea e ca,circumstantele,vremea,tu..te schimbi.In bine sau nu...TU ecizi asta zilnic! Cat dureaza IUBIREA sau,ma rog,'parerea' aia de la inceput,despre cel cu care iti imparti viata??? EI BINE,DUREAZA EXACT ATATA CAT AMANDOI FAC CEVA CA SA EVOLUEZE IMPREUNA,CAUTA MEREU CEVA CARE SA LE MENTINA ATRACTIA SI ADMIRATIA UNUL FATA DE CELALAT LA ACEEASI INTENSITATE anyway...felicitari pt subiect..inseaman k iti PASA!!
garbo007895
Postat pe 31 August 2009 15:38
Garbo895, cui dracul nu-i pasa?! Tuturora ne pasa ! Acuma, fiecare merge pe cont propriu...Ca, n-are cum altfel...
Nathaly_Albu
Postat pe 31 August 2009 16:36
da asa este sa stii ca ai dreptate ca si eu am fost exact ca tine sa stai sa astepti ca vine ori nu vine si daca vine tot el e cu gura mare ca sa-mi inchida mie gura eu cred ca 50%din barbati sunt la fel
garbo035645
Postat pe 31 August 2009 18:22
e un subiekt fte interesant....din pakate sint si eu in dubiu....kiar mie mi s-a intimplat ceva fte rau..... am trait k sotul meu 9ani....si akum eu sint la 1500km de el...si el....parka nici nu-i pasa morrrrr...ptr k eu sint felul de om kare iubeste k adevarat,,,,si ma implik fte mult in ceea ce fak....dc??????k sa simt la urma k sint doar o femeie de kasa?????? sa simt la urma k una folosita?????'' !!!!!!!!!!!!!!
garbo042080
Postat pe 31 August 2009 19:58
depinde ce s-a intimplat intre cei 2......din pakate si eu am patit ce nu ma gindeam niciodata....am trait 9ani k sotul meu...si akum sint la aproape 2000km de el.....eu am incerkat sa fak totul sa fie bine ptr noi in toti acesti ani...dar am ajuns la konkluzia k bat pe lok..simteam k ma sufok...nu mai simteam acea atraktie.....stau si ma gindesk akum unde am gresit.....
garbo042080
Postat pe 31 August 2009 20:31
De la: sunshinelily, la data 2009-08-30 13:03:57Dupa 3 ani impreuna, ne-am casatorit.Din prima noapte ca sot si sotie el s-a transformat total ,din rau in mai rau( mai bine zis a redevenit el).Totusi am facut 2 copii si am sperat ca va redeveni cel de care m-am indragostit.Wrong! Dupa 19 ani, am divortat, devenise diabolic si razbunator fata de copii.Abia dupa divort m reusit sa-l cunosc : insensibil, incapabil sa-si iubeasca fiii, traieste doar pentru el. Acum intelegi de ce ne schimbam parerea , noi femeile, dupa un timp: pentru ca unii barbati isi schimba comportamentul inainte de a-si inhata prada apoi redevin ei insisi, niste nimicuri.


Ai extrem de multa dreptate. Aceeasi casincie am avut-o si eu, am incercat la fel de mult sa mentin pe linia de plutire casnicia, ca abia cand ne-am despartit sa vad cum e in realitate omul cu care am trait o viata. "In pat cu dusmanul", daca mai tineti minte filmul...
Deci, ne schimbam parerea pentru ca ne impingeti de la spate sa facem asta. Incercati sa ramaneti la fel ca atunci cand erati iubiti si respectati. Nu va costa nimic, va aduce doar dragoste si respect in continuare.
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:47
Buna,si care credeam ca eu sufar singura ,si restul femeilor sunt fericite.Ce fraiera sunt.Cata dreptate poti avea.Inghitim ,acceptam ca totusi Dumnezeu ne va da si noua aceea raza de soare candva.DAR CAND?DAR CAND?eu una am obosit ,am citit ceea ce ai scris si sunt socata,cata putere ai avut ,constat cu stupoare ca noi romancele suntem prea de casa.Ne dorim familii,liniste sa fim iubite,intelese,iar barbatii romani isi schimba mentalitatea ca afara.Candva ceea ce seamana ei,vor primi.Si inca ceva cei mai mari JUDECATORIIIIIII,vor fi copii nostri.Stai sa vezi,si nu vei crede.Toate la timpul lor.Barbatii candva vor realiza cat de prosti sunt fara femei,dar acele femei care sunt de casa ,nu cele de plimbare,distractii,altele........ mai vorbim,si sincer imi pare rau,alte cuvinte sunt de prisos....aaaaa.....nu dau sfaturi ,nu accept sfaturi. SUNT ACRITA DE SFATURI SI DE PARERI SI DE OAMENII CARE TE COMPATIMESC _FATA _ SPATE .......RAD. PUPICI SCUMPO SI FELICITARI FI TARE.
angela_maciuca05
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:04
De la: blanca, la data 2009-08-29 10:29:35inteleg ca asta-i poza ta?? ...la profil adica


Da draga mea, este fotografia mea. Ai indoieli?
intrigante
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:54
Frumosi carlionti mai ai.
Micass
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:37
nu am doar ca, asa cum am mai scris ai facut anumite observatii cand nu aveai nici o poza ...dar ai corectat repede , deci retrag..
blanca
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:39
De ce sa retragi? Vad ca seamana cu un caine.
Micass
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:51
blanca....am crezut.... k ti-ai retras prieteniaaaaaaaaaaaaa.........ce e asta un new age?? p'aicia?? a fost revolutie si acum se schimba ceva ce nu stiu??
fleur_de_lis
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:06
Penrtu ca si femeia se schimba,vrea altceva dar si barbatii se schimba,eu imi iubesc sotia altfel ca la inceput,atunci eram 'lulea' acum o cunosc si stiu de cele mai multe ori inaintea ei ce vrea si-mi este mult mai usor.Ne cunoastem reciproc stim ce vrea fiecare,ne iubim altfel,nu orbeste ca la inceput.Conteaza dupa parerea mea se se cunoasca profund fiecare pereche si mai ales sa sti cand sa cedezi si cand sa te impui!!!
Taipan_38
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:24
Referitor la ce spunea NATALY,ca ar exista trei necunoscute...EL,EA si RELATIA,atunci cind EA e OK,EL e OK,chipurile...RELATIA ar fi in neregula...dar,intreb umila,RELATIA,cine o face??!nu cei doi,care spui ca sint OK??!E ceva in neregula cu acest mod de a gindi...
magdalia63
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:41
De la: magdalia63, la data 2009-09-02 16:41:10Referitor la ce spunea NATALY,ca ar exista trei necunoscute...EL,EA si RELATIA,atunci cind EA e OK,EL e OK,chipurile...RELATIA ar fi in neregula...dar,intreb umila,RELATIA,cine o face??!nu cei doi,care spui ca sint OK??!E ceva in neregula cu acest mod de a gindi...


Iuboti, pai tocmai asta era ! Ca, de regula, dam vina unul pe celalalt...uitam ca n-am "udat" cum ar trebui Relatia...Deci, in egala masura nu e de vina niciunul, in egala masura sunt de vina amandoi, ca n-au avut inteligenta, sau interesul sau mai stiu eu ce, ca sa faca sa mearga Relatia... Eu asta am inteles...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:09
De la: Nathaly_Albu, la data 2009-09-02 18:09:33
De la: magdalia63, la data 2009-09-02 16:41:10Referitor la ce spunea NATALY,ca ar exista trei necunoscute...EL,EA si RELATIA,atunci cind EA e OK,EL e OK,chipurile...RELATIA ar fi in neregula...dar,intreb umila,RELATIA,cine o face??!nu cei doi,care spui ca sint OK??!E ceva in neregula cu acest mod de a gindi...


Iuboti, pai tocmai asta era ! Ca, de regula, dam vina unul pe celalalt...uitam ca n-am "udat" cum ar trebui Relatia...Deci, in egala masura nu e de vina niciunul, in egala masura sunt de vina amandoi, ca n-au avut inteligenta, sau interesul sau mai stiu eu ce, ca sa faca sa mearga Relatia... Eu asta am inteles...

"Iuboti" = "Iubito"...Scuzeeeeeeeeeeeeeee...
Nathaly_Albu
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:12
Ioana007
Postat pe: 31 August 2009, ora 14:22
daria_
Postat pe 3 Septembrie 2009 00:34
Ca sa nu isi schimbe parerea unul despre celalalt,in afara dragostei care se presupune ca exista intre parteneri,sunt inca niste ingrediente care fac posibila o buna relatie de durata......
O comunicare buna intre parteneri,sinceritatea ambilor.....
teluri comune in viata,vise comune,pentru care sa lupte impreuna sa le realizeze,si nu in ultimul rand.....RESPECT RECIPROC !,pe care se bazeaza si dragoste si toata viata de cuplu.....
TEODORRD
Postat pe 3 Septembrie 2009 07:46
De la: TEODORRD, la data 2009-09-03 07:46:52Ca sa nu isi schimbe parerea unul despre celalalt,in afara dragostei care se presupune ca exista intre parteneri,sunt inca niste ingrediente care fac posibila o buna relatie de durata......
O comunicare buna intre parteneri,sinceritatea ambilor.....
teluri comune in viata,vise comune,pentru care sa lupte impreuna sa le realizeze,si nu in ultimul rand.....RESPECT RECIPROC !,pe care se bazeaza si dragoste si toata viata de cuplu.....


Urmaresc de cateva zile acesta discutie din doua motive : primul-am trecut printr-o casnicie care s-a terminat urat din cauza alcoolului,si printr-o relatie care a durat putin dar s-a incheiat din cauza geloziei bolnave;si al doilea motiv e ca incerc acum sa-mi gasesc un om care sa vrea sa traiasca langa mine.Incerc sa ma lamuresc de ce se incheie la un moment dat o relatie care incepe frumos.Am vrut si am facut totul ca relatia cu fostul sot sa mearga:iubire,comunicare ,teluri comune,doi copii minunati ...si de aici se rupe :respect reciproc si sinceritate au fost ingredientele lipsa.Ar fi multe de spus ,dar stiu ca nu multa lume are rabdare sa citeasca atatea povesti dureroase ,desi ai de invatat din toate.In casnicie ,in relatie trebuie sa existe un amalgam perfect echilibrat din aceste ingrediente minunate :iubire ,respect ,dorinta,sinceritate, vise comune si o libertate de gandire si exprimare fara de care nu poti exista ca om.Daca celalalt iti ingroapa personalitatea si esti izolat de prieteni nu sunt sanse decat de esec.Nu incerca sa-l schimbi pe cel de langa tine ci sa-l accepti asa cum e .Daca nu se poate nu mergi mai departe.
Aalbastrita
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:31
Perefect de acord cu tine Aalbastrita!
E mare lucru sa inveti sa accepti omul de langa tine asa cum este! Si nu numai!
picaturaderoua
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:39
Confucius spune:
Si uite asa, prin acest perfect acord, s-a mai facut un pas mic catre o armonie mare in Univers.
Poison
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:41
De la: Poison, la data 2009-09-03 16:41:43Confucius spune:
Si uite asa, prin acest perfect acord, s-a mai facut un pas mic catre o armonie mare in Univers.

Daca Confucius decreteaza asta...asa e!
picaturaderoua
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:52
Consider ca este un lucru absolut normal sa iti schimbi parerea despre cineva. Cu atat mai mult despre barbatul cu care traiesti in fiecare zi, paoate de ceva ani. Cu trecerea timpului il cunosti din ce in ce mai mult si ca urmare ai cate ceva de adaugat la opinia initiala. E ceva absolut normal si se intampla oricui. Ce nu inteleg este de ce automat trebuie sa fie in mod negativ?! Adica daca am o parere mai buna despre el, de ce sa divortez? Da, imi schimb parerea dupa un timp, dar pot sa aleg sa am o parere mai buna (daca il iubesc). Pentru ca iubirea se alimenteaza cu chestii pozitive!!
bluecyborg
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:35
Vedeti de ce imi plac mie....Roboteii.....gandesc pozitiv....
TEODORRD
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In prag de Divort 64 De la: quasaria 19 Februarie 2011 10:48
Te-ai implica intr-o relatie cu o persoana divortata care are un copil? 41 De la: yanyacharberet 21 Iulie 2009 20:48
am nevoie urgent de un sfat va rog 121 De la: sufletista 5 Ianuarie 2010 18:51
Sunt plecat din tara si vreau sa divortez 96 De la: garbo_12502 14 Iunie 2018 16:24
un sfat va rog... 8 De la: nathalie 27 Decembrie 2011 01:13
Setari Cookie-uri