vreau o parere

va voi spune o poveste(a vietii mele) ,iar fiecare are dreptul sa spuna ce vrea(sa judece sau sa dea o parere,un sfat)....acum 3 ani...am cunoscut un tip pe internet,eram dupa o grea pierdere a mea (imi decedase iubitul)...si eram foarte descoperita sufleteste...tipul era casatorit si avea si 2 fete...ne-am imprietenit...si dupa cateva luni am ajuns iubiti.....a plecat din casnicia lui si sa mutat la mine....si am inceput o viata impreuna..nelegal...dupa 1 an am nascut un baietel..era in culmea fericirii...ca are un baiat...dar criza si lupta pt o viata modesta l-a facut sa plece la munca in strainatate,la o sora de a lui...si sa munceasca..pt noi..spunea el atunci.....baietelul avea 5 luni cand a plecat......au fost luni grele pt mine..cand a plecat pt ca a trebuit sa supravietuiesc singura din banii mei..pt ca tatal spunea intr-una ca nu are loc de munca si nu ne poate inca ajuta.....este plecat de 1 an de zile..iar in acest an a revenit langa noi de 2 ori pt a-si lua toate actele necesare..si pt a fi bine,cum spunea el..pt a gasi mai repede un loc de munca acolo,ultima revenire a fost inainte de paste anul acesta...si dupa acea plecare..4 luni de zile..nu a mai dat nici un semn de viata...prin anumite surse am aflat ca e bine sanatos..si chiar lucreaza,avand un venit...dar fiului lui,nu ii trimite nimik,...deci..fiul lui acum are 1 an si 5 luni..si as dori si eu o parere de la voi...cum poate un tata de 42 de ani..ce se batea cu pumnul in piept ca pt el copii sunt totul si mai ales baiatul..sa dispara asa..fara nici o explicatie...cat de mica macar...(macar sa spuna ca intre noi totul sa terminat..dar va avea grija de baiat..sau nu,ca asa e mai corect,cred eu).....cum???? poate imi raspunde si un tata.....va multumesc
marea77
Postat pe 17 August 2010 12:42
intrebari de genul cum poate un tata....trebuia sa ti le pui in momentul cand ai luat ceva ce nu iti apartinea tie
poate ar fi trebuit sa te intrebi atunci imediat "ce tata ar fi?"daca si-a lasat deja o nevasta si copil raspunsul il ai deja.
in rest da-l in judecata si cere pensie pentru copil.
ameno
Postat pe 17 August 2010 12:47
mda...asteptam pareri de la tati
zambila
Postat pe 17 August 2010 12:51
De la: ameno, la data 2010-08-17 12:47:34intrebari de genul cum poate un tata....trebuia sa ti le pui in momentul cand ai luat ceva ce nu iti apartinea tie
poate ar fi trebuit sa te intrebi atunci imediat "ce tata ar fi?"daca si-a lasat deja o nevasta si copil raspunsul il ai deja.
in rest da-l in judecata si cere pensie pentru copil.
.....................corect ,ce spui tu....dar asta nu inseamna ca ,ar fi fost mai bine sa spuna ca nu se mai intoarce.???.si nu-i mai pasa???,deoarece comunicarea, cred ca rezolva totul....si noi comunicam bine candva!
marea77
Postat pe 17 August 2010 12:57
ce spui tu acum este egal cu "victime colaterale"
barbatul asta al tau e din nastere un pisacios, nu ar fi in stare sa-ti zica ceva de genul asta in fata nici daca l-ai taia si i-ai pune sare pe rana.
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:00
De la: ameno, la data 2010-08-17 13:00:47ce spui tu acum este egal cu "victime colaterale"
barbatul asta al tau e din nastere un pisacios, nu ar fi in stare sa-ti zica ceva de genul asta in fata nici daca l-ai taia si i-ai pune sare pe rana.
......... ..asa mai zambesc si eu..............dar m-am gandit totusi ca are o varsta si ar putea fi mai responsabil.. daca ma gandesc mai bine...si fetele lui aveau un ajutor din partea lui..tot din cauza mea..ca eu il rugam sa le ajute si sa le ofere tot ce puteam......la naiba..pacat ca nu am realizat de atunci ce om era!
marea77
Postat pe 17 August 2010 13:06
mai bine mai tarziu decat niciodata, numa vezi sa nu te inmoi ca o carpa cand iar apare fat frumos pe cal alb calare, ca dai o palma la un rahat.Fi si tu hotarata si cere-ti drepturile.Trebuie sa gandesti la rece totul, mai ales ca deciziile pe care le iei tu il privesc direct pe copilul tau.
Bafta!
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:10
De regula cam ai ce-ti doresti. Ti l-ai dorit, l-ai avut. Asta e. E o scarba de om si trebuia sa te astepti ca daca s-a purtat urat cu prima familie ca e posibil sa o patesti si tu.
Doara
Postat pe 17 August 2010 13:11
amin!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 August 2010 13:15
nu inteleg cum ai acceptat cele 4 luni sa nu dea un semn!!!!adica n avea telefon sau ce????erati vecini de bloc????
nazirra
Postat pe 17 August 2010 13:16
naziii...dincolo e greu sa iti achizitionezi cartele de telefon, asa se zice
in rest el tot pisacios cu muci la nas ramane.
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:20
ei da....mai Padre....gasesti la orice posta catele de telefon...in fine.....
nazirra
Postat pe 17 August 2010 13:23
haidi bre, n-am citit tot, da' banuiesc - aia plecati care nu dau semne de viata - au alta...viata acolo
panty_C
Postat pe 17 August 2010 13:26
asta cam asa este din pacate...
..... putea totusi sa dea un telefon
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:29
sa dea explicatii?

sa asculte reprosuri?

hai, mai - care barbat face asta de buna voie?

si apoi, cine stie, poate mai are nevoie ca usa asta sa ramana deschisa pentru el
panty_C
Postat pe 17 August 2010 13:37
bingo!
zambila
Postat pe 17 August 2010 13:39
cu siguranta doar cei pisacios o fac...dar nu acum,nu, peste cativa ani se intoarce si ii impuie capul cu baliverne
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:39
clar!
care el o muncit si s-o sacrificat pt ei, si ea nu stie sa aprecieze
ma lesi?
zambila
Postat pe 17 August 2010 13:41
dap... barbatii e de vina, care este niste porci si nu trimite bani la femeie.

Caldura mare.
anakin
Postat pe 17 August 2010 13:42
corect - intre timp uita necazul -ea - si ramane cu dorul si nostalgia si, daca are chef de ea candva, e sigur ca il va primi cu bratele deschise!
panty_C
Postat pe 17 August 2010 13:42
anakine, nu toti cum nu toate femeile sunt...flori din gradina...

da' parca unele cer, prin naivitatea lor, sa fie "ametite"
panty_C
Postat pe 17 August 2010 13:44
anakine doar unii nu toti sunt niste porci...
aici se poate zice ca si ea a fost poarca sorryyy asta-i opinia mea
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:44
anakine, ceva, ceva sti tu....

bine, persoanele de fatza se exclud
zambila
Postat pe 17 August 2010 13:44
eh, parca vad ca incepem sa vorbim normal, padre..

deci care va sa zica si Myrthle plangacioasa a avut partea ei de vina?

Fiindca mie unul mi s-a parut ca plange mai mult dupa bani; in fine, poate ca nu stiu eu sa citesc printre randuri.
anakin
Postat pe 17 August 2010 13:46
gand la gand panteruto crapa un drak
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:47
zambila
Postat pe 17 August 2010 13:52
ehhh plansul dupa bani apare inevitabil in situatii de genul asta...
cand te trezesti ca ai fost luata lasata ramane partea "eu cu ce il cresc?are si el responsabilitatiile financiare bla bla"
si da dupa umila mea parere si ea are parte de vina...roata se intoarce
ameno
Postat pe 17 August 2010 13:54
asta inseamna ca atunci cand a facut copilul, s-a bazat doar pe veniturile lui, nu-i asa? l-o fi vazut cu ceva cash la tescherea, probabl si un gipan imprumutat de la amici, si ce-o fi zis "las'ca daca are francu', ii torn repede un copil si m-am ajuns".
Asta e, nene, toti visam sa devenim rentieri-viageri .. doar ca unora nu le iese.
anakin
Postat pe 17 August 2010 13:59
cred ca exagerezi putin! da' evident ca are partea ei de vina si totusi, asta nu-l scuza pe el...din cate am inteles, ea isi intretine singura copilul, el nu s-a sinchisit nici sa vada daca mai traieste
zambila
Postat pe 17 August 2010 14:04
eh, acum am citit si eu si vreau sa scot in evidenta ceva:

"tipul era casatorit si avea si 2 fete...ne-am imprietenit...si dupa cateva luni am ajuns iubiti.....a plecat din casnicia lui si sa mutat la mine....si am inceput o viata impreuna..nelegal..."

pai, mai draga, cine a facut, va mai face - lasand la o parte faptul ca tu ai acceptat sa ai o relatie, "nelegala", zici tu, nelegitima, zic eu, cu un barbat casatorit cu copii

si mai zici:

"cum poate un tata de 42 de ani..ce se batea cu pumnul in piept ca pt el copii sunt totul si mai ales baiatul.."

pai cum sunt totul - nu si-a parasit fetele pentru tine???
sa nu mai zic de faptul ca face diferenta intre copii - ceea ce nu se "pupa" cu batutul cu pumnii in piept

eu ma gandesc la faptul ca sora lui este de partea familiei lui legitime deci...
panty_C
Postat pe 17 August 2010 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dl.Columbeanu versus D-na Columbeanu 97 De la: dor72 15 Aprilie 2011 18:19
cand vrei sa divortezi mai iesi la "cafele" ,te mai distrezi cu viitorul ex? 54 De la: garbo049387 24 Martie 2010 14:47
imi iubesc sotul,dar el nu ma crede 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:06
DIVORT.....CU NABADAI 49 De la: amarezza 8 Ianuarie 2010 16:47
am nevoie urgent d un sfat,va rog 95 De la: dennysutza 2 Septembrie 2009 22:07
Setari Cookie-uri