brbai nepricepui sau femei frigide....s vedem

casper...decripteaza...aia cu luna plina si in descrestere...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Februarie 2009 22:32
Casper dear, si zici ca functioneaza treaba asta cu luna in descrestere? Ma intereseaza, ca am de gand sa ma apuc si eu de-o treaba.

Sau sa astept mai intai, sa vad daca functioneaza la tine?


Ella34
Postat pe 6 Februarie 2009 22:53
Aud ca te-ai lasat de fumat. Pai a intrat deja luna in faza descrescatoare?

Pai bine frate, si noua sa nu ne spui? Te pomenesti ca am ratat momentul!
Cand e urmatoarea ?
Ella34
Postat pe 7 Februarie 2009 09:09
nu tiu exact dar m informez , din ce vd eu acum e lun plin, tiam c ar trebui s fie mai mare, dar revin
casperphantom
Postat pe 8 Februarie 2009 05:30
mda, intrai pe yogaesoteric i avei articole complete despre influenele lunii asupra noastr, dar i despre datele cnd luna e n descretere
casperphantom
Postat pe 8 Februarie 2009 05:39
casper, prietene...ce dreaku cauta luna in topicul despre femei frigide?

wife_de_zmeu
Postat pe 8 Februarie 2009 10:41
casperu are o stare speciala astazi...face introspectie,sa nu-l necajim...

luna? oooo..dar se spune ca in functie de fazele lunii, ne creste sau ne scade libidoul..
iasomia
Postat pe 8 Februarie 2009 10:50
Povesteam ntr-una din zilele sptmnii trecute cu o persoan deosebit, care spunea c suntem un popor binecuvntat, dar probabil noi nu tim asta(m gndesc eu), azi am avut dou mari surprize. 1, M-au mirat foarte tare ungurii cu compasiunea de care au dat dovad la moartea lui Marian, foarte tare, 2.M-au ntristat semenii mei(romni) cu lipsa lor de compasiune, cu indiferena lor.

Azi sunt n DOLIU, nu numai dup Marian , ct dup ceea ce romnii au, dar nu preuiesc
casperphantom
Postat pe 10 Februarie 2009 20:17
casper,

imi pare rau sa spun asta ,dar exagerezi...suntem cu totii extrem de marcati de ce s-a inamplat, pt ca suntem atat de mult afectati nu mai putem sa vorbim despre asta.

eu mi-am spus parerea la mine pe topic,si altii la fel..

nu ne cere sa avem lacrimi si regrete la comanda..e pacat!

suntem cu totii f ravasiti,nu avem nevoie acum sa ni se spuna ca suntem cum?
nesimtiti?

te inseli,te inseli amarnic.

iasomia
Postat pe 11 Februarie 2009 09:43
prietene...

vad ca nu ai mai zis nimic aici...

dar eu o sa-ti spun:

postarea asta ...despre parerea de rau pt cat de neantelegatori sunt unii..puteai sa o faci pe topicu' deschis pt marian.

ia sa-mi spui tu mie acum..cui o sa-i mai arda de nepriceputi si frigide?...
iasomia
Postat pe 12 Februarie 2009 09:04
cred c am obosit, Iasomico, am obosit s m lupt cu morile de vnt, vreau i eu ca tot omul un moment de respiro, de vreo 2-3 milenii, poate rsare iarba vrede de acas pn atunci, poate m nseninez i eu, i-mi aduc aminte despre ce m durea, ei, na, nu m doare asta, eu tiu ce-mi trebuie......mi-a luat vreo 20 de ani s nv, .....dar.....tiu
casperphantom
Postat pe 12 Februarie 2009 19:29
Eu cred ca sunt oameni egoisti care se iubesc doar pe ei pana la extrem , aproape de narcisism, interesul lor fiind de a se simti ei bine si oameni care iubesc sincer si isi doresc o relatie de pe pozitii de echilibru. Daca esti un egoist iti trebuie o mare doza de vointa sa satisfaci persoana de langa tine, fara sa te plictisesti. Se schimba radical viziunea asupra relatiei atunci cand iubesti sincer.
Deasemeni, au aceeasi atitudine vis-a-vis de necazurile altora, unii afectati, altii indiferenti.
anarax
Postat pe 12 Februarie 2009 21:38
De la: anarax, la data 2009-02-12 21:38:28Eu cred ca sunt oameni egoisti care se iubesc doar pe ei pana la extrem , aproape de narcisism, interesul lor fiind de a se simti ei bine si oameni care iubesc sincer si isi doresc o relatie de pe pozitii de echilibru. Daca esti un egoist iti trebuie o mare doza de vointa sa satisfaci persoana de langa tine, fara sa te plictisesti. Se schimba radical viziunea asupra relatiei atunci cand iubesti sincer.
Deasemeni, au aceeasi atitudine vis-a-vis de necazurile altora, unii afectati, altii indiferenti.


Eu cred ca fiecare "sac" are "petecul" lui . Treaba e sa se gaseasca unul pe celalalt. Si-o doza de sinceritate pt momentele cand l-ai incurcat si-ai crezut ca e "sacul " tau sau esti "petecul lui ".
blanca
Postat pe 14 Februarie 2009 14:59
MIELUTZA, scurt si la obiect. daaa. oamenii sa fie civilizati si sa nu mai dea cu mult abur unul pe la nasul altuia. zii, dom'le frumos si politicos ca nu e petecul tau si gata. ce tot stai si te complaci in... ideea este ca sunt prea multe situatii in care unul crede ca si-a gasit petecul iar celalalt profita de chestia asta.
gianiblue
Postat pe 14 Februarie 2009 15:19
Stii Giani , in cazul femeilor categoria neinteresate material , ca trebuie sa recunoastem sunt aste 2 categ. ( cel putin ), cred ca se intampla de-atatea ori ca EA sa-si doreasca sa fie iubita incat de cate ori apare un barbat ceva mai interesat de gratiile-i la orizont vrea sa-l transforme in sacul sau petecul ei -ce-o fi! Aburitul de care zici exista dar se aplica , cred eu, altor categorii .(celor care vor sa obtina avantaje de o parte sau alta si in care sentimentele nu conteaza decat daca sunt ale celuilalt si pot crea un avantaj).
...iar politetea .....o doamne , cat de departe sunt cei mai multi de ea ! N-ati observat ca ori de cate ori apare un om cu ceva mai mult bun simt la orizont 95% din asistenta il crede prost sau bleg ? ;iar cand blegul explodeaza toata acceasi asistenta e uimita :e viu , simte , rectioneaza , desi partea asta cu reactioneaza nu ca nu existase pana atunci dar nu era la fel de zgomotoasa ca a celorlalti ( a se citi observabila ). Concluzia? NU E ORB MAI MARE DECAT CEL CARE NU VREA SA VADA!
blanca
Postat pe 15 Februarie 2009 10:21
Mielushel, daaaa, sunt de acord cu ce spui. totusi completez tema aburului: si in amor dezinteresat se practica. imi pare rau sa spun iar o realitate crunta: intretinerea iluziei de sentimente de catre un barbat care nu are chef sa plateasca sex cu femeile din categoria materialista. si nu-ti povestesc cati Hagi Tudose sunt pe lumea asta.asa cad multe femei bune in plase de mitocani. ele vor si daruiesc iubire si ei vor sa nu deschida portofelul...
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 10:34
interesant teoria ta , Giani, iubirea nu ar trebui pltit, dar da, ar trebui s existe de ambele pri, pe de alt parte ce te face s crezi c doar multe femei bune sunt prinse n aa ceva, sunt i muli brbai care iubesc cam de-o singur parte, cu toi am vrea s trim o stare de graie , i de iubire spiritual, doar c atunci cnd ntlnim persoana, avem alte preocupri
casperphantom
Postat pe 15 Februarie 2009 16:50
pe de alt parte e foarte greu dup o anumit vrst s mai gseti petecul, mai ales cnd ajungi s contientizezi c o compatibilitate e necesar ntre doi oameni, i mai tii i ce-i aceea devine nu greu, ci aproape imposibil, ....mda...mielua, partea cu politeea e mai complicat puin la unii, poi spune i cine cu gura cu care rosteti jupne, dar dac o via te-ai obinuit aa, nu-i pas ce cred alii, suntem prea grbii, undeva, s mai stm s ascultm i vocea inimii, i totui, nu cel politicos i atent i rbdtor va ctiga trofeul numit femeie ci cel incisiv, grbit i slbatic, ''LEGEA JUNGLEI''
casperphantom
Postat pe 15 Februarie 2009 17:00
casper...mai depinde mult si de femeie...una de calitate, nu va face rabat la politete...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 17:15
aprob, wifo. pe mine ma scot din sarite astia care uita de politete.
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 19:04
pai cui ii place?

stai sa iti zic una cu politetea...vine un tip la noi sa ii umble pro prin comp'...intra si imi zice...'saltare...se uita pro la el ciudat, dar nu comenteaza...cand pleaca tipul, iar zice...'saltare...

eheee...si se 'nerva pro al meu...si politicos ii spune..."dragul meu, sotia mea e o doamna, crezi ca o sa-ti aduci aminte de asta data viitoare cand o saluti ? "
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 19:08
"saltare" la ce sau cum sau cand?
1. poate fi un regionalism pentru "sertare"
2. poate iti indica sa te saltzi sau sa-ti saltzi ceva obiect de imbracaminte.
3. nu mai am idei.
4. bai ce bou.
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 19:19
ce sa faci, giani...fiecare cum l-a invatat mamica...

da' si pro are reactii dure...

eu, la faze de-astea, mi se face rusine de rusinea celuilalt

auzi, giani...pro si-acum imi saruta mana...asa...din senin...cand ii vine...nu conteaza ca suntem la supermarket, sau in casa...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 20:39
am ntlnit femei cu ceva relaii la bord, i ceva ani, care n-au primit la o prim ntlnire niciodat o floare, nu li s-a srutat mna niciodat, nu au fost salutate cu srut-mna niciodat, nici nu tiu cum s reacioneze la aa ceva, o tip mi-a mulumit c i-am srutat mna, lumea a luat-o la vale, se uit ciudat la dinozauri care trec pe lng femei i le salut cu srut-mna i-i ridic plria, un gest de politee obinuit n lumea n care am crescut eu, sau s te ridici de la mas cnd vine o doamn, sau se ridic o doamn de la mas, e ceva obinuit la unii, dar cum i educi aa i ai
casperphantom
Postat pe 15 Februarie 2009 21:19
Casper, eu nu cred ca femeile nu apreciaza politetea . Sincer. Da sunt de acord ca apreciaza si un barbat incisiv pentru ca asta e semnul ca in jungla din jur ei doi pot sa razbata.Dar vrea aceasta incisivitate sa se manifeste in alte situatii in nici un caz in ceea ce-o priveste. Si cred ca e important sa nu confundam modul incisiv de a fi cu oportunismul smecherasilor contemporani care pe mine una ma oripileaza .
blanca
Postat pe 15 Februarie 2009 21:20
mmmm, da, dar am gsit i unele finue care aveau nevoie se pare de cineva diametral opuse lor, tare ciudat lumea asta
casperphantom
Postat pe 15 Februarie 2009 22:21
Pe cine incalzeste o politete falsa? Politetea eu cred ca e ceva relativ, si e una din minciunelele noastre zilnice. De ce ? Pentru ca nu stii niciodata cata minciuna ascunde. Unii o fac plictisiti de complezenta si o fac pentru ca asa au fost educati. Dar nu stii ce isi spune in mintea lui despre tine. Cu alte cuvinte politetea e o masca a ipocriziei. Cui nu i se intampla sa fie salutat politicos de persoane care spun verzi si uscate despre tine altor amici ai tai. O mica parte sunt politicosi sincer, o fac din suflet iar ca sa fii sigur de acest lucru trebuie sa ii cunosti bine pe indivizi.
taur_atipic
Postat pe 15 Februarie 2009 22:43
taurash, politetea tre' sa vina din respectul fata de om in general. nu este ipocrizie ci un fel de a arata ca tu esti un om respectuos... macar pana cand ti se dau motive sa nu mai fii. parerea mea...
unul care nu stie si simte sa-ti ofere politete... mai mult de atat nici nu are ce oferi.
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 22:47
Tot ipocrit esti daca esti politicos doar de uzanta(sunt taur, si se spune ca sunt incapatanat, vina mea e ca am argumente). Nu'mi schimbi parerea. Daca ai o parere proasta despre cineva, si ii transmiti un zambet pana la urechi, nu inseamna ca esti cinstit fata de acea persoana. Sa nu transmiti ceea ce gandesti si sa o tii doar pentru tine, e o forma de ipocrizie. La fel si atunci cand spui jumatati de adevar. Omisiunea in exprimare, pentru ca e facuta cu buna stiinta, e tot o minciuna. Politetea aplicata inntr'o relatie cu o persoana caruia ii canti prohodu', e un fel de omitere a adevaratelor ganduri, iar omiterea nu e sinonima cu uitarea.
Nu insist, Gianiblue, dar spun asta pentru ca dimensiunea morala a adevarului exista, inca din fericire, in societate.
taur_atipic
Postat pe 16 Februarie 2009 17:01
Taurashu' politetea e o stare . Nu exclude dupa mine sa-i spui omului cinstit ce gandesti despre o anume "calitate" a lui sau o manifestare care nu ti-a placut . Depinde insa cum i-o spui . Politicos ,tot dupa mine, e sa i-o spui in particular la prima manifestare nepoliticoasa demonstrand tu mai intai ca intelegi scaparile omenesti ale fiecaruia si acordand acea "prezumtie de nevinovatie " cum se zice.
Fiindca nimeni nu e interesat sa se poarte politicos cu cineva care-l da de toti peretii, daca are ceva sange in el ,sau in cazul femeilor cine-ar fi politicos cu vreo D-na care vrea sa arate in fiecare minut cat de "barbata" e ea. Ce rost ar avea ?

Uite, un ex minunat de politete l-a dat Pro Wife mai sus . Nu crezi ? Ti s-a parut ipocrit ?
blanca
Postat pe 16 Februarie 2009 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma indragostesc de seful meu 37 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
viol 43 De la: reyya 7 Decembrie 2011 22:10
buna 2 De la: eu_geminy 6 Decembrie 2011 00:51
Sotul meu este inca homosexual? 13 De la: prometeus_wife 28 Aprilie 2009 12:30
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Setari Cookie-uri