ce credeti despre prieteniile facute pe net,,,,sunt bune sau poate face rau,,,

astept rasp
garbo098250
Postat pe 19 Februarie 2010 20:49
De la: garbo098250, la data 2010-02-19 20:49:56astept rasp
Depinde Daca nu te deschizi prea mult.Ca el sa se prefaca ca ar fii genul tau ca sa isi atinga scopul..Cel mai bine tu ca femeie,sa asculti cum ar gandi barbatul...ce gandirea are,cum gandeste despre ceilalti oameni.Daca gandeste pozitiv,daca este optimist..Sa nu fie vreun diabolic
garbo099788
Postat pe 19 Februarie 2010 20:56
Prieteniile pe net sunt cam fara suflet ....incercam sa fim mai aproape de noi de corpul fizic
Ovidiu_13
Postat pe 19 Februarie 2010 21:00
da asa este.Sunt multi paranoici pe aici..Si care mint.Cu contextul ca toata lumea minte pe virtual.Si asa fac majoritatea.Dar sa nu genarizam,mai sunt si exceptii...Dar trebuie sa fii foarte precaut si sa nu te deschizi foarte tare cu persoane care nu le cunosti..Si asa se pot preface ca ar fii asa cum ti-ai dosi.DAR EL PRACTIC POATE SA FIE ALTFEL,,,DE ASTA TREBUIE MULTA precautie..pana nu te intalnesti face to face.Eu imi dau seama imediat,,simt omul daca are ganduri necurate.Si ma indeartez imediat.Dar nu stiu ceilalti oameni cat de dezvoltati spiritual sun.Pt putea sesiza aceste lucruri
garbo099788
Postat pe 19 Februarie 2010 22:22
De la: garbo099788, la data 2010-02-19 22:22:40da asa este.Sunt multi paranoici pe aici.pe internet.Si care mint.Cu contextul ca toata lumea minte pe virtual.Si asa fac majoritatea.Dar sa nu genarizam,mai sunt si exceptii...Dar trebuie sa fii foarte precaut si sa nu te deschizi foarte tare cu persoane care nu le cunosti..Si asa se pot preface ca ar fii asa cum ti-ai dori.DAR EL PRACTIC POATE SA FIE ALTFEL,,,DE ASTA TREBUIE MULTA precautie..pana nu te intalnesti face to face.Eu imi dau seama imediat,,simt omul daca are ganduri necurate.Si ma indepartez imediat.Dar nu stiu ceilalti oameni cat de dezvoltati spiritual sunt.Pt putea sesiza aceste lucruri
De asta recomand foarte multa precautie
garbo099788
Postat pe 19 Februarie 2010 22:24
eu, personal am incercat,si...... a fost o mare dezamagire,dupa de am vb un timp pe messenger,si mi-am facut o idee despre cam ce fel de persoana e...am avut un o deziluzie cand l-am cunoscut mai bine,si....cand cititzi asta nu va ganditzi la aspectul fizic sau la sex,de sex nici nu poate fi vorba, nu am ajuns pana akolo. dar modul lui de a gandi era total diferit de cel pe care il percepusem eu pe net! asa ca ai mare grija!!!!
Nicool
Postat pe 19 Februarie 2010 22:29
Eu zic ca sunt bune, dar poate face si rau.
Doara
Postat pe 20 Februarie 2010 08:30
De la: INDRAGOSTITUL, la data 2010-02-19 21:00:42Prieteniile pe net sunt cam fara suflet ....incercam sa fim mai aproape de noi de corpul fizic
ai dreptate indragostitule sunt fara suflet....teorie,,,dar practica e grea.
garbo065737
Postat pe 20 Februarie 2010 16:53
eu am vorbit 2 ani cu cineva pe net...eram cei mai apropiati prieteni...la un moment dat i-am spus ca daca nu ne intalnim si noi intr-o zi sa ne vedem nu mai vb cu el...cand a venit ziua respectiva am avut o surpriza...in fata mea statea o fata...lesbiana...care isi cerea iertare ca m-a mintit ca e baiat dar nu avea curaj sa imi spuna ca e lesbiana...un timp am fost suparata dar mi-a trecut si am devenit cele mai bune prietene...deci cateodata prieteniile pe net sunt bune...
claudia_ank
Postat pe 20 Februarie 2010 16:59
e gresit formulat titlul topicului. pe net nu se pot crea prietenii. cel mult, faci cunostinta, comunici

a fi prieten cu cineva, inseamna a-l cunoaste real, a sti cum gandeste , cum reactioneaza, ce preferinte, ce preocupari are, etc

asa ca, cele"prietenii" pe net nu fac bine, nu fac rau. sunt doar un mijloc de comunicare si atat
si_totusi
Postat pe 20 Februarie 2010 17:02
ai dreptate pana nu te uiti in ochii omului nu poti sa spui ca il cunosti si ca iti este prieten
claudia_ank
Postat pe 20 Februarie 2010 17:04
De la: Nicool, la data 2010-02-19 22:29:04eu, personal am incercat,si...... a fost o mare dezamagire,dupa de am vb un timp pe messenger,si mi-am facut o idee despre cam ce fel de persoana e...am avut un o deziluzie cand l-am cunoscut mai bine,si....cand cititzi asta nu va ganditzi la aspectul fizic sau la sex,de sex nici nu poate fi vorba, nu am ajuns pana akolo. dar modul lui de a gandi era total diferit de cel pe care il percepusem eu pe net! asa ca ai mare grija!!!!
te ai gandit macar o clipa ca poate si el te a perceput pe tine alt fel si atunci sa inhibat ...poate prezenta ta a fost puternica si nu a mai putut sa comunice .si eu am patit la fel ca tine numai ca eu am fost cea care nu am putut sa fiu eu in prezenta lui totul a fost diferit de ceace se intampla pe net. eu sunt o fire vesela iar in prezenta lui nu am mai putut sa fiu eu dar nici el nu m a ajutat....poate nu i am placut ?.
garbo065737
Postat pe 20 Februarie 2010 17:05
Depinde de persoana cu care te imprietenesti, pe net sunt multi actori profesionisti ! :))
Kid0
Postat pe 20 Februarie 2010 18:15
eeeee, frumoasa tema, n-am ce zice ....prieteniile k prieteniile, dar sa vezi iubirile... am trecut prin astea...mi-am facut si multi prieteni (spun de cei cu care m-am si intalnit), dar si un iubitel cu care am tinut o relatie de 6 luni , a decis insa, sa se intoarca la ex a, din acelasi oras, dar nu uita sa isi faca simtita prezenta periodic, asa...sa nu-l uit si sa-mi faca creierul varza...oricum, sunt experiente pe care nu le-as inlocui sau ignora, merita sa incerci sa cunosti oameni, indiferent de modalitate
garbo099826
Postat pe 20 Februarie 2010 22:20
aha!
fleurdelis
Postat pe 20 Februarie 2010 22:22
De la: garbo065737, la data 2010-02-20 17:05:08
De la: Nicool, la data 2010-02-19 22:29:04eu, personal am incercat,si...... a fost o mare dezamagire,dupa de am vb un timp pe messenger,si mi-am facut o idee despre cam ce fel de persoana e...am avut un o deziluzie cand l-am cunoscut mai bine,si....cand cititzi asta nu va ganditzi la aspectul fizic sau la sex,de sex nici nu poate fi vorba, nu am ajuns pana akolo. dar modul lui de a gandi era total diferit de cel pe care il percepusem eu pe net! asa ca ai mare grija!!!!
te ai gandit macar o clipa ca poate si el te a perceput pe tine alt fel si atunci sa inhibat ...poate prezenta ta a fost puternica si nu a mai putut sa comunice .si eu am patit la fel ca tine numai ca eu am fost cea care nu am putut sa fiu eu in prezenta lui totul a fost diferit de ceace se intampla pe net. eu sunt o fire vesela iar in prezenta lui nu am mai putut sa fiu eu dar nici el nu m a ajutat....poate nu i am placut ?.
ai ai mare dreptate 737, poate si el m-a perceput altfel dar......eu am fost un pic egoista,m-am gandit doar la mine ideea e ca....daca ai un prieten pe net si vb cu el ar fi bine sa nu o lungesti cu vorba, asta pt ca s-ar putea sa i-ti faci o alta imagine despre el/ea si in realitate,sa fie altceva...pana la urma la baza unei relatii sta afectivitatea si...stitzi voi, chimia aceea care se creeaza la prima intalnire,daca acea chimie exista,si asta nu se poate creea pe net
Nicool
Postat pe 21 Februarie 2010 15:38
aveti dreptate oamenii bunii,,,,prieteniile nu se pot face pe net,,,,pe net se poate doar conversa,,,,ma refer la prieteniile dintre un baiat si o fata,,,,eu de 3 sapt am cunoscut pe cineva care tinea cu tot dinadinsul sa ne vedem,,,,nu am fost deacord si ma bucur ca am gandit cu capul nu cu inima,,,,acum aproape ma ignora,,,deci daca nu ne vedem o terminam,,,,,cam asa imi zice,,,si prefer sa terminam,,,ceea ce de fapt nici nu am inceput deci o relatie,,,,deci am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ti faci prietenii,,,,iubiti pe net,,,va multumesc celor ce miati raspuns
garbo098250
Postat pe 21 Februarie 2010 18:19
aveti dreptate oamenii bunii,,,,prieteniile nu se pot face pe net,,,,pe net se poate doar conversa,,,,ma refer la prieteniile dintre un baiat si o fata,,,,eu de 3 sapt am cunoscut pe cineva care tinea cu tot dinadinsul sa ne vedem,,,,nu am fost deacord si ma bucur ca am gandit cu capul nu cu inima,,,,acum aproape ma ignora,,,deci daca nu ne vedem o terminam,,,,,cam asa imi zice,,,si prefer sa terminam,,,ceea ce de fapt nici nu am inceput deci o relatie,,,,deci am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ti faci prietenii,,,,iubiti pe net,,,va multumesc celor ce miati raspuns
garbo098250
Postat pe 21 Februarie 2010 18:19
unde dai si unde crapa. ce am zis noi, ce ai inteles tu !
si_totusi
Postat pe 21 Februarie 2010 19:23
si totusi,,,,esti cam dur ,nu inteleg daca crezi ca e gresit topicul nu raspunde,,,nu te supara
garbo098250
Postat pe 21 Februarie 2010 19:52
SIGUR prieteniile pe net " face " rau
eu_vio
Postat pe 21 Februarie 2010 19:58
irino, da ce te-ai nervat asa de rau? doar stii ca scrii asa cum scrii si gandesti tot la fel
si_totusi
Postat pe 21 Februarie 2010 20:16
nu ma keama irina,,,si daca te crezi asa inteligenta,,,stai in banca ta nu mai rasp ,,,,,
garbo098250
Postat pe 22 Februarie 2010 16:03
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 16:05
De la: garbo098250, la data 2010-02-21 18:19:06aveti dreptate oamenii bunii,,,,prieteniile nu se pot face pe net,,,,pe net se poate doar conversa,,,,ma refer la prieteniile dintre un baiat si o fata,,,,eu de 3 sapt am cunoscut pe cineva care tinea cu tot dinadinsul sa ne vedem,,,,nu am fost deacord si ma bucur ca am gandit cu capul nu cu inima,,,,acum aproape ma ignora,,,deci daca nu ne vedem o terminam,,,,,cam asa imi zice,,,si prefer sa terminam,,,ceea ce de fapt nici nu am inceput deci o relatie,,,,deci am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ti faci prietenii,,,,iubiti pe net,,,va multumesc celor ce miati raspuns


Da ce draq poti simtii ca sa poti gandi cu inima dupa 3 saptamani de abureli pe net?Si ce naiba sa termini tot dupa 3 saptamani de abureli pe net? Ahahahaha nu ma face sa rad!Zi`mi ca acum mai si suferi pt faptul ca te ignora!Ahahahaha
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 16:09
un lucru e sigur,pe net nu poti gasi oameni de calitate.Cei care-si pierd mult timp navigand pe situri de socializare,n-au viata sociala prea bogata .N-am intalnit decat ratati ,inimi bolnave,suflete triste,ciudati,idioti si foarte putini ddin categoriile opuse celor descrise dah ghinion
ete cum pierd eu timp aiurea,hai pa
garbo112421
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:40
421

am si eu o nedumerire

mataluta din ce categorie faci parte???
LILO
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:43
e de-ajuns sa te uiti la activitatea mea pe garbo si-ti dai seama ca nu dorm pe situri
garbo112421
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:46
faptul ca sunt forumisti,care doar stau pe margine,si nu posteaza este irelevant

multi "dorm" citind postarile celorlalti,care asa cum ai spus ca sunt idioti,ciudati si mai stiu eu cum
sunt mult mai corecti-asa cum sunt ei-spunandu-si opiniile,decat altii care ii judeca

PAREREA MEA
LILO
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:52
421..dar tu cu ce ocazie pe Garbo?? dupa id -ul tau de mess,,jur_ sa_ te_ uit "as crede ca te-a cam tepuit unul in amor si acum incerci sa racesti iaurtul ,cam nasol pey nu mai intra mamicule pe situri ca cine stie peste ce tampiti mai dai
reyya
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce se inhiba femeia cand ii place un barbat 39 De la: reyya 20 Februarie 2010 18:32
Daca nu stiati ca barbatii nu isi cumpara haine de la second hand 97 De la: dor72_ 26 August 2011 23:47
Fosta sotie 98 De la: garbo065070 7 Martie 2012 02:14
Help, ceva idei 33 De la: AdrianaR 18 Februarie 2010 10:49
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Setari Cookie-uri