brbai nepricepui sau femei frigide....s vedem

Ceea ce spui intareste ce spun si eu. Exista politicos ipocrit si politicos natural.
taur_atipic
Postat pe 16 Februarie 2009 17:38
i Prowife, unde crezi tu c s-a ncadrat ??????
casperphantom
Postat pe 16 Februarie 2009 20:00
stai asa...domnul care imi zicea "saltare" intra la categoria barbati nepoliticosi de la mama lor...chit ca biata femeie i-o fi invatat sa zica buna ziua

pro...ca l-a admonestat politicos, intra la categoria politicosi din nastere.

eu, ca mi s-a facut rusine de rusinea aluia, si am tacut malc, intru la categoria tuta dezgustator de politicoasa

so...toata lumea are dreptate...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Februarie 2009 20:19
De la: casperphantom, la data 2009-02-16 20:00:04i Prowife, unde crezi tu c s-a ncadrat ??????


Deci ? Ca am ramas nelamurita . Nu stiu ce naiba zici c-am intarit.
blanca
Postat pe 16 Februarie 2009 20:20
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Februarie 2009 20:21
De la: mielutza, la data 2009-02-16 20:20:34
De la: casperphantom, la data 2009-02-16 20:00:04i Prowife, unde crezi tu c s-a ncadrat ??????


Deci ? Ca am ramas nelamurita . Nu stiu ce naiba zici c-am intarit.


Daca ma intrebi pe mine, iti mai intaresc intarirea.
Spune'mi si mie de ce nu e ipocrit acela care desi e "binecrescut si educat", inventeaza lucruri pe care nu le'ai spus niciodata, urate despre tine, si are tupeul sa te salute precum nu s'a intamplat nimic? Prostia asta cu intorsul obrazului de doua ori e pentru naivi si prosti. Asta e opinia mea.
Cu alte cuvinte decat sa il salut pe acel specimen si sa fiu ipocrit, il ignor cand il vad, nepoliticos dar cinstit cu el in acelasi timp.
taur_atipic
Postat pe 17 Februarie 2009 01:52
Dragule , tu esti un tip inteligent nu poti confunda politetea cu lipsa de caracter .
Politetea ( na, ca tot o tin pe-a mea )in unele cazuri e un mod nonagresiv de a-ti face parerile diferite cunoscute celorlalti .
blanca
Postat pe 17 Februarie 2009 10:48
taurash, TU NU CITESTI CE SCRIU. AM ZIS CA E NORMAL SA OFERIM POLITETE PANA SUNTEM MARLANITZI. NU SI DE ACOLO INAINTE.
daca ai fi mai putin incapatanat, ai citi si postarile mele. caci vad ca nici nu stii ce contrazici ... caci nu citesti.
si eu sunt de parere ca a intoarce si celalalt obraz e prostie curata. daaaar, wifa dadea exemplu de un caz in care ea nu gresise cu nimic tanarului cu "saltare" si el, totusi, o salutase ca pe maidan.
POTI FACE DIFERENTA INTRE SITUATIA DE A FI NEPOLITICOS INAINTE DE A AVEA MOTIVE SI CEA DE DUPA?!!!!!
gianiblue
Postat pe 17 Februarie 2009 13:28
ba, eu am gresit...ca nu trebuia sa tac ca proasta si sa-l admonestez eu politicos...

da' uite ca mi-a fost rusine de rusinea lui...e si asta o chestie, sa ramai siderat la nepolitetea altuia...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Februarie 2009 13:30
Gianiblue, sunt de acord cu voi. Eu doar imi intaream spusele. Ceea ce spuneam eu e ca mai devreme sau mai tarziu, afli daca politicosul (unii nu sunt o carte deschisa) este si a fost un ipocrit mereu sau a fost sincer mereu si isi merita respectul de'a pururi.
E adevarat te dezbraci si de caracter, dar doar daca vrei sa nu fii ipocrit. E pura alegere. Politetea la unii pe care ii stii cum sunt in realitate chiar e penibila. Sunt mitocani notorii cu pretentii de amabilitate atat de ridicole, incat te intrebi de ce vor sa mai salveze aparentele.
taur_atipic
Postat pe 17 Februarie 2009 15:01
Salutare si scoate dom'le punga aia.
Marisa
Postat pe 17 Februarie 2009 19:38
taurash, lasa ca stim si noi cu ce se mananca viata...
ai punctat bine.
din pacate oamenii - multi dintre ei - inteleg ca maturitatea trebuie sa le aduca tarie= marlanie. asta cred in prostia lor
gianiblue
Postat pe 17 Februarie 2009 20:11
Draga Ella,fara a avea pretentia de profesor, din propria experienta pot spune ca implinirea sexuala depinde de f multe:cit e de determinat barbatul in a satisface partenera, cit de libera, sincera si profunda este comunicarea intre ei, cit reuseste femeia sa lase la o parte prejudecatile, cit insoteste mintal si emotional actul in sine si nu in ultimul rind, cit reuseste sa nu-l forteze, nici sa vina nici sa plece-orgasmul. Am intinlit diverse femei, dar nici una nu a avut orgasm la primul raport. Unele dupa 3-4, altele mai tirziu, insa,2 din ele, convinse frigide, au avut 4-5 orgasme pe raport. Si orgasmul e diferit kiar la aceeasi persoana...O alta, a avut de fiecare data doar 1, dar aproape de lesin. Clar,nu putem vorbi de orgasm la doar 3 minute de raport. Nu sint nici toate femeile nici toti barbatii la fel, important sa-l afli pe cel care se simte implinit prin implinirea ta si tu sa te cunosti si sa te accepti cum esti acum. Doar asa vei putea creste. SUCCES.
daniel_m67
Postat pe 28 Martie 2009 19:29

Draga Daniel, iti multumesc pentru comentariul detaliat si pentru urari...
Presupun ca acest comentariu a fost inspirat de "tanguirile" mele vis-a-vis de lipsa experientei orgasmului multiplu...
Draga mea, eu ma incadrez in masa celor multi, care nu s-au intalnit si probabil nu se vor intalni niciodata cu minunea multipla, dar nu consideram asta o drama existentiala...

Totusi, nu mi-am pierdut speranta...
Ella34
Postat pe 28 Martie 2009 21:04
ella: misto! in timp ce lumea moare de cancer si foame, amandoua suntem de parere - se pare- ca orgasmul multiplu poate astepta!
gianiblue
Postat pe 28 Martie 2009 21:09

Ahaaa, deci nici tu ....

Sa dea naiba daca ma preocupa treaba asta... dar daca tot veni vorba...
Ella34
Postat pe 28 Martie 2009 21:15
...hai sa facem un club !
blanca
Postat pe 28 Martie 2009 22:49
eu subscriu si propun sa infiintam "Clubului orgasmului unic si foarte bun" alias "Calitate si nu cantitate!"
gianiblue
Postat pe 28 Martie 2009 23:15

Absolut de acord! Unde trebuie sa semnez..?
Ella34
Postat pe 28 Martie 2009 23:19
propunerea va fii dezbatuta in cadru' forumului.
la el se va aduce urmatorul amendament:
ca sa ai orgasm , trebuie sa faci sex!
garbo000505
Postat pe 28 Martie 2009 23:19

Nu neaparat....
Ella34
Postat pe 28 Martie 2009 23:22
De la: Ella34, la data 2009-03-28 23:22:15
Nu neaparat....




poti sa-l si cumperi . de la librarie il iei la kil!
-aveti orgasme?
-avem!
-da-ti-mi un kil.
-aveti punga?
garbo000505
Postat pe 28 Martie 2009 23:24
De la: garbo000505, la data 2009-03-28 23:24:36
poti sa-l si cumperi . de la librarie il iei la kil!
-aveti orgasme?
-avem!
-da-ti-mi un kil.
-aveti punga?


Nu stiu zau la ce te gandesti, ca eu la orgasmul intelectual ma refeream...
Ella34
Postat pe 28 Martie 2009 23:29
daca ziceam ca-l cumperi de la aprozar, ma apostrofai mai abitir .
da' si io de acelasi orgasm ziceam
garbo000505
Postat pe 28 Martie 2009 23:31
Nu vezi ce topice isi alege si ea sa-si puna anuntul?
Micass
Postat pe 29 Martie 2009 09:25
Ella imi place cum gindesti si tu si celelalte fete...nu trebuie sa fie un cui fix orgasmul multiplu. Oricum intr-un raport, sintonia intelectuala este,daca vrei, preludiul, un mijloc, dar nu un scop in sine. Te poti gasi bine cu o persoana la masa,la o activitate fizica sau intelectuala,dar atit, Sau invers, mai putin in una din acestea, insa perfect la pat.In substanta, armonia sexuala detine de la 60 la 80 la suta dinraportul de cuplu.Daca nu sint conditii care te obliga sa renunti la tine pt obiective mai importante(copii,dependenta financiara etc),atunci lupta pt acest drept al tau. Scuze daca am intrat prea in personal, dar m-am adresat prin portalul tau, in general.
daniel_m67
Postat pe 29 Martie 2009 15:21
ella, bine punctat. caci orgasmul este o treaba intelectuala (mentala). e bine sa afle toti natafletii ca nu ne impresioneaza marimea ci istetimea.
tztz.
gianiblue
Postat pe 29 Martie 2009 15:28
De la: gianiblue, la data 2009-03-29 15:28:40ella, bine punctat. caci orgasmul este o treaba intelectuala (mentala). e bine sa afle toti natafletii ca nu ne impresioneaza marimea ci istetimea.
tztz.



da' cine si-a expus marimea si frumusetea organului, p-aci!!?
garbo000505
Postat pe 29 Martie 2009 19:15
nu pe aici, draga... ziceam la general, asha... ca e bine de stiut ce apreciem noi la barbati.
gianiblue
Postat pe 29 Martie 2009 22:14
ah, m-am linistit!
credeam ca marimea conteaza!
garbo000505
Postat pe 29 Martie 2009 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E chiar asa de greu sa ma privesc in oglinda si sa imi zambesc? 3 De la: krinka2005 10 Septembrie 2009 15:05
Berbec 1 De la: pustoaik89 8 Aprilie 2010 13:15
Ajutati-ma, va rog 78 De la: _Auras 29 Noiembrie 2014 03:46
Barbatul scorpion 57 De la: stefanna 12 Octombrie 2015 12:57
Oare ma place?! 69 De la: garbo_467177 7 Octombrie 2017 19:30
Setari Cookie-uri